[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Elnézést az igen okos telefonom mindig talalgat. Állatot=alatti új magyarul akikre ráfér a keresztrejtvény és sohasem hibaznak
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
Kowsar
57468198.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Nehogy már még neked álljon feljebb azért, mert úgy írsz, mint egy teknős! :D
Szerintem meg ne kotekedj hanem Iráni témához szólj hozzá mert ez a topik neve. Igen elmaradt pár karakterrol az ekezet és más nyelvtani hiba is található a hozzaszolasomban de ha valaki e miatt képtelen értelmezni ne olvassa. Örülök hogy más át tudja olvasni azt amit ír mielőtt posztolna valószínűleg nekem is lenne rá időm ha szakítanak rá de nem szakitok. Mert... jó a nyelvtan és jó hogy másnak nem talalgat a telefonja nekem igen. Ha valakinek nem tetszik ignire én senkit nem teszek oda mert hátha plusz infot ad... de engem nyugodtan be lehet rakni oda a helyesirasert nem a szimpatiaert írók lassan 7éve ide. Bár már... de a lényeg hogy te is régi tag vagy maradjunk a topik lenyegenel az offolasok engem nem zavarnak ha az oldalhoz tartozó témába vagt. Én is offoltam ilyen téren többször de soha nem szemelyeskedtem max reagáltam de igyekeztem az oldal lenyegenel maradni. Nem kell szemelyeskedni van mindenkinek élete ott a helye az ilyenek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
A helyes iras úgyis a modern kor luxusa (diszgraphias vagyok lehet ezért ez a véleményem) de dedoregapam a nevét leírta helyesen elég volt neki. Nem hogy helyesen irogasson... ezen a téren elég radikális vagyok.

De ha már szemelyeskedes lehet a telom rosszul talalgat. De én nem voltam egyszerre atom felelős gázipari szakember elhárító ilyen olyan oktato és még sok egyéb... nem írók helyesen és a telom is téved de nem hazudok. Nem akartam eddig menni mert nem szeretek szemelyeskedni se osszeveszni se haverkodni az oldalon. De szerintem az ilyen sokkal súlyosabb mint hogy a telom egy szót kitalál helyettem vagy helytelenül írók. Ez nem rád vonatkozik Borisz tudom hogy semmi kozod az energiaiparhoz vagy a spionokhoz
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
De az én fiam nem repterparancsnok se nem tudós és mérnök és a családokban sincs sok olyan fontos ember mint egyeseknel. Tehát a nevem kuss. A lényeg hogy ha egy szó tevesztesert teknovozni lehet a nem igazat írókat is lehessen teknocozni
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Minden esetre nem biztos hogy egy bomba feltétlenül sűrű anyagból van , lehet szénszálat is hiszen a gyors égésű robbanóanyagok a lökéshullámmal elég nagy kárt okozhatnak és lehet még egyéb megoldás is.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Szerintem meg ne kotekedj hanem Iráni témához szólj hozzá mert ez a topik neve. Igen elmaradt pár karakterrol az ekezet és más nyelvtani hiba is található a hozzaszolasomban de ha valaki e miatt képtelen értelmezni ne olvassa. Örülök hogy más át tudja olvasni azt amit ír mielőtt posztolna valószínűleg nekem is lenne rá időm ha szakítanak rá de nem szakitok. Mert... jó a nyelvtan és jó hogy másnak nem talalgat a telefonja nekem igen. Ha valakinek nem tetszik ignire én senkit nem teszek oda mert hátha plusz infot ad... de engem nyugodtan be lehet rakni oda a helyesirasert nem a szimpatiaert írók lassan 7éve ide. Bár már... de a lényeg hogy te is régi tag vagy maradjunk a topik lenyegenel az offolasok engem nem zavarnak ha az oldalhoz tartozó témába vagt. Én is offoltam ilyen téren többször de soha nem szemelyeskedtem max reagáltam de igyekeztem az oldal lenyegenel maradni. Nem kell szemelyeskedni van mindenkinek élete ott a helye az ilyenek.


538.jpg


:D
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Szerintem meg ne kotekedj hanem Iráni témához szólj hozzá mert ez a topik neve. Igen elmaradt pár karakterrol az ekezet és más nyelvtani hiba is található a hozzaszolasomban de ha valaki e miatt képtelen értelmezni ne olvassa. Örülök hogy más át tudja olvasni azt amit ír mielőtt posztolna valószínűleg nekem is lenne rá időm ha szakítanak rá de nem szakitok. Mert... jó a nyelvtan és jó hogy másnak nem talalgat a telefonja nekem igen. Ha valakinek nem tetszik ignire én senkit nem teszek oda mert hátha plusz infot ad... de engem nyugodtan be lehet rakni oda a helyesirasert nem a szimpatiaert írók lassan 7éve ide. Bár már... de a lényeg hogy te is régi tag vagy maradjunk a topik lenyegenel az offolasok engem nem zavarnak ha az oldalhoz tartozó témába vagt. Én is offoltam ilyen téren többször de soha nem szemelyeskedtem max reagáltam de igyekeztem az oldal lenyegenel maradni. Nem kell szemelyeskedni van mindenkinek élete ott a helye az ilyenek.
Szerintem, dobd el az okostelefonodat és vegyél egy másikat, hogy értsük mit akarsz mondani új magyarul az Irán topikban! A kényelmesség nem egyenlő a szabatossággal!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Kérdés a hatótáv meg a töltet mérete. Kilőni biztosan rohadt nehéz és egy hajó sem manőverezi ki, ha lőtávolon belülről képesek indítani.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
A szovjet Skval torpedó exportváltozatát a Skval-E -t vásárolták meg.


Gondolom ha van export változat,akkor van az Oroszoknak is,amit nem exportáltak?:rolleyes:
Valami azt súgja,hogy az sem lassabb.....:cool:
Nem bírom ki,hogy ne képzeljem el,valahogy eltűnt pár darab,és ÉK haditengerészeténél köt ki...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
7 km a hatótávja az orosznak, az új verzió (Skval 2) meg 11-15 km-t tud a wiki szerint. Ennyire megközelíteni egy hordozóköteléket nem lesz egyszerű, ha másra nem, az indításra biztosan felfigyelnek, mert az nem lesz csendes, de legalább a 210 kilós tobbanófej nagy kárt nem is fog tenni benne.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Gondolom ha van export változat,akkor van az Oroszoknak is,amit nem exportáltak?:rolleyes:
Valami azt súgja,hogy az sem lassabb.....:cool:
Nem bírom ki,hogy ne képzeljem el,valahogy eltűnt pár darab,és ÉK haditengerészeténél köt ki...

Az exportverzió hátránya, hogy csak felszíni hajók ellen indítható. Hatótávja 10 km, sebessége 340-350 km/h