[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Itt a katonai atomprogram a lényeg. Mert évek óta azt nyomják, hogy ők aztán nem akarnak nuki fegyvert, mert az ellentétes az iszlám tanaival, stb. Még fatvát is kiadtak.
Szóval most akkor vagy blöffölnek, vagy hát, a kafiroknak lehet bármit mondani, az úgy sem számít, mivel hitetlenek...
Amúgy egy régebbi írás a nuki programjukról, azt hiszem még nem volt.
http://www.nemzetesbiztonsag.hu/cikkek/n__rozsa_erzsebet-az_irani_atomvita.pdf
Azt gondolom, hogy mivel őket is megforgatták már számtalanszor ígéretekkel(nem lesz szankció ha felhagy az atomprogrammal, beengedi az ellenerőket - majd ettől meg attól a dátumtól nem lesz csak igazán szankció, aztán meg hopp, csúnya vagy Irán, szankcionálunk!), pont ők is látják hogy kinek mennyit ér a szava s úgy állnak hozzá.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Azt gondolom, hogy mivel őket is megforgatták már számtalanszor ígéretekkel(nem lesz szankció ha felhagy az atomprogrammal, beengedi az ellenerőket - majd ettől meg attól a dátumtól nem lesz csak igazán szankció, aztán meg hopp, csúnya vagy Irán, szankcionálunk!), pont ők is látják hogy kinek mennyit ér a szava s úgy állnak hozzá.

Az ténynek vehető, hogy az USA-ban bizonyos körök nem nézik jó szemmel Irán erősödését és próbálnak alájuk tenni, ahol csak tudnak. Joggal, vagy jogtalanul, a fene sem tudja...
Ugyanakkor, Obamáék nyélbe ütötték velük az "atomalkut", végre. Aminek a felmondása érdekében az izraeli lobby erős nyomást gyakorol mostanában Trumpra. Egyelőre nem sok sikerrel. Viszont a szankciók, a jelenlegiek, a ballisztikusrakéta-programjuk miatt vannak. És ezt a kettőt nem kéne összemosni.
Az meg, hogy kinek mennyit ér a szava... Akkor tehát elkönyvelhetjük, hogy Irán szava pont annyit ér, mint az amcsiké?
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Az ténynek vehető, hogy az USA-ban bizonyos körök nem nézik jó szemmel Irán erősödését és próbálnak alájuk tenni, ahol csak tudnak. Joggal, vagy jogtalanul, a fene sem tudja...
Ugyanakkor, Obamáék nyélbe ütötték velük az "atomalkut", végre. Aminek a felmondása érdekében az izraeli lobby erős nyomást gyakorol mostanában Trumpra. Egyelőre nem sok sikerrel. Viszont a szankciók, a jelenlegiek, a ballisztikusrakéta-programjuk miatt vannak. És ezt a kettőt nem kéne összemosni.
Az meg, hogy kinek mennyit ér a szava... Akkor tehát elkönyvelhetjük, hogy Irán szava pont annyit ér, mint az amcsiké?
Se többet, se kevesebbet. Ez diplomácia, és geopolitikai érdekek mozgatják. Iráni szemüvegen keresztül nézve meg megértem a felháborodást, n+1 ürügyet lehet még találni amivel meg lehet majd indokolni hogy bár egy rakat stratégiai projectről lemondtak, miért szopatják őket tovább... Ne legyünk álszentek, ha nem nyomják tovább a nuki program mellett már a ballisztikus programot sem, akkor majd rájuk fogják Jement, vagy hogy támogatják É Koreát, ha onnan is tisztáznák magukat, akkor meg ott nincs demokrácia, és kész. Ez pont addig tart majd, amíg nem tudják megszínes forradalmazni őket, és egy újabb báb Sahhot odarakni. Ebben ennyi van, nem kell ezt túlmagyarázni!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Se többet, se kevesebbet. Ez diplomácia, és geopolitikai érdekek mozgatják. Iráni szemüvegen keresztül nézve meg megértem a felháborodást, n+1 ürügyet lehet még találni amivel meg lehet majd indokolni hogy bár egy rakat stratégiai projectről lemondtak, miért szopatják őket tovább... Ne legyünk álszentek, ha nem nyomják tovább a nuki program mellett már a ballisztikus programot sem, akkor majd rájuk fogják Jement, vagy hogy támogatják É Koreát, ha onnan is tisztáznák magukat, akkor meg ott nincs demokrácia, és kész. Ez pont addig tart majd, amíg nem tudják megszínes forradalmazni őket, és egy újabb báb Sahhot odarakni. Ebben ennyi van, nem kell ezt túlmagyarázni!

Ó, én nem is akarom túlmagyarázni. :D Viszont, (még) egy muszlim nagy(obb) és pláne nuki hatalmat a hátam közepére sem kívánok! Ugye tudod, mi az álláspontjuk a muszlimoknak (a Korán alapján) a "kafirokkal" szemben? :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ó, én nem is akarom túlmagyarázni. :D Viszont, (még) egy muszlim nagy(obb) és pláne nuki hatalmat a hátam közepére sem kívánok! Ugye tudod, mi az álláspontjuk a muszlimoknak (a Korán alapján) a "kafirokkal" szemben? :)
Tudom, s nekem sem hiányzik atommal Irán. De nem lehet elmenni anélkül, hogy érthető az hogy miért fegyvekeznek. Khadafi, Saddam jó példa. Ahol érték van, oda a térségben hagyományosan ha nem tud bábot rakni, az Usa erővel bemegy. Én értem őket, teljesen.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Tudom, s nekem sem hiányzik atommal Irán. De nem lehet elmenni anélkül, hogy érthető az hogy miért fegyvekeznek. Khadafi, Saddam jó példa. Ahol érték van, oda a térségben hagyományosan ha nem tud bábot rakni, az Usa erővel bemegy. Én értem őket, teljesen.

Irán nagyobb érték, ha veszi (és venné) a Boeing gépeket pl., mintha porrá rombolnák az országot. Az amcsiknak amúgy is nagyon nem lenne kedvük oda bemenni... Elég nekik az afgán fos (meg a most kibontakozó kurd-téma...), amiből már talán soha nem tudnak szabadulni... Az izraeliek nyomatják az Irán- témát. Végül is érthető, nekik van félnivalójuk a "soha nem háborúzó, senkit meg nem támadó" (tudod, az "alternatív" oldalakon népszerű fasság... miközben azért kőkeményen tolják a Hezbollah-ot, a huszikat, ott vannak Irakban, Szíriában, de ezt már elfelejtik megemlíteni...) Irántól.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Irán nagyobb érték, ha veszi (és venné) a Boeing gépeket pl., mintha porrá rombolnák az országot. Az amcsiknak amúgy is nagyon nem lenne kedvük oda bemenni... Elég nekik az afgán fos (meg a most kibontakozó kurd-téma...), amiből már talán soha nem tudnak szabadulni... Az izraeliek nyomatják az Irán- témát. Végül is érthető, nekik van félnivalójuk a "soha nem háborúzó, senkit meg nem támadó" (tudod, az "alternatív" oldalakon népszerű fasság... miközben azért kőkeményen tolják a Hezbollah-ot, a huszikat, ott vannak Irakban, Szíriában, de ezt már elfelejtik megemlíteni...) Irántól.
Szerintem ugyan úgy igaz ám az is, hogy a környezetnek is van félnivalója Izraeltől. Hiába nyomják azt a fasságot a " mainstream" oldalak hogy ők aztán csak védekeznek, és soha semmibe nem ártják bele maguk, illetve nem ártanak senkinek. Mondom még egyszer: mindenkit megértek abban a konfliktusban hogy mit miért csinál, csak az ő szemüvegén keresztül kell nézzem...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Szerintem ugyan úgy igaz ám az is, hogy a környezetnek is van félnivalója Izraeltől. Hiába nyomják azt a fasságot a " mainstream" oldalak hogy ők aztán csak védekeznek, és soha semmibe nem ártják bele maguk, illetve nem ártanak senkinek. Mondom még egyszer: mindenkit megértek abban a konfliktusban hogy mit miért csinál, csak az ő szemüvegén keresztül kell nézzem...

Óóó, ők az egyik, ha nem a legnagyobb szarkeverők a térségben, meg nem csak ott... De ugyanakkor, nekik is valahol igazuk van-lenne, amíg a saját földjük felett akarnának befolyást gyakorolni és nem másokon...
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Óóó, ők az egyik, ha nem a legnagyobb szarkeverők a térségben, meg nem csak ott... De ugyanakkor, nekik is valahol igazuk van-lenne, amíg a saját földjük felett akarnának befolyást gyakorolni és nem másokon...
Teljesen igazuk van, ha az ő szemüvegükön nézem a sztorit, én sem csinálnám másként! Tehetséges emberek, de kevesen vannak ahhoz, hogy tisztességes harcban egyedül megmaradjanak a halálos ellenségnek számító s szintén nem humánus arab tömegek közt.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Teljesen igazuk van, ha az ő szemüvegükön nézem a sztorit, én sem csinálnám másként! Tehetséges emberek, de kevesen vannak ahhoz, hogy tisztességes harcban egyedül megmaradjanak a halálos ellenségnek számító s szintén nem humánus arab tömegek közt.

Mondjuk az arab-muszlim "összefogás" is megérne egy misét... Láthattuk Szíriában, meg sok más helyen is. Gerillataktikában jók (mint a huszik is), de ennyi. Nagyobb létszámban már nem tudnak hatékonyan (együtt)működni. A kurdokhoz sem véletlenül kellettek az amcsi-nyugati SFO-k és a MAGYAR kiképzők. Szóval én azért Izraelt annyira nem félteném. Persze ők meg szeretnek biztosra menni...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Csak nekem tűnik nagyon lassúnak a szivar?
Mjad begyorsul, ezeknek nem az a lényegük, hogy elfogó rakétához méltóan ugorjanak ki a csőből, hanem hogy szép egyenletesen gyorsulva, végül nagy sebességgel érjen célba minél messzebb. Ráadásul cseppfolyós üzemanyagúnak néz ki, azok nem is annyira erősek mint amit szilárd hajtóanyag hajt.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 304
10 211
113
Iráni dróncsapások Szíriában, még mindig gyanús nekem hogy ezek az öngyilkos drónokra szerelt kamerák és nem rakéta.