• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Teljesen felesleges pörögni ezen a maszk dolgon. Komoly járvány idején ezek a maszkok pont annyit érnek, mint halottnak a csók. Ezek az úgynevezett sebészi maszkok- amiket látni a tudósításokban- a kilélegzett levegőt "szűrik", tehát elsősorban nem téged védenek, hanem a környezetedet. Különben is, mint írtad cseppfertőzésről van szó, ha valódi védelmet szeretnél, akkor a szemedet is védeni kellene, valamint a maszkot minden alkalommal cserélni, ha a belső oldalához hozzáérsz.
Ez így van, de számítani fog az a százalékos arány is, amennyi védelmet mégiscsak nyújtani fognak! Nem is keveset egy olyan vírusnál, ami tünetmentes állapotban is fertőz és amivel kapcsolatban azt jósolják, hogyha nem is egy időben, de a járvány során összesen akár a népesség ötödét is megfertőzheti majd! Szóval ha valami, akkor maszk az kellene nagyon!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Pánikolj magadban csendben a szobádban. Az olyan emberek szokták egymást agyontaposni egy vészhelyzetben mint te aki sikoltozol mikor nem ég a ház. Nincs semmi vész itthon, felkészültek a megfelelő szervek amennyire lehetőségünk adta. Mégha kicsit késve is, de már a beutazás is ellenőrizve van. Igen ideér a vírus előbb utóbb, de higgadtan kezelve a helyzetet nem lesz komolyabb gond. Szerencse, hogy nem olyan hangulatemberek döntenek mint te ez ügyben, mert különben a lakosság december vége óta megbolondult volna a nyilatkozataidtól.
Ígyis vannak akik pánikolnak, de nem szükséges, higgadt összeszedett meggondolt cselekvésre van szükségünk.

(Különben is amit kívánsz és összehordasz a szájmaszkokról a világon nincs olyan állam aki meg tudná csinálni a lakossága számára, pláne a jelenlegi helyzetben.)
Figyelj, ez tényleg nem az origó, nem kell megírnod a propagandacikket, hogy minden rendben van, azért ég az atomerőmű, mert szentivánéj van! De tudod mit, inkább kikapcsollak, szerintem te is tegyél így velem! Pár hónap múlva úgyis meglátjuk, hogy ki mire jutott. Én éppen most szerzem be a kibővített személyi IFAK felszerelésem utolsó elemeit, meg még néhány petróleumlámpát és alap eü-felszerelést, miután a legfontosabb védőfelszerelések már megvannak a mindennapokban megfelelő védettségi szintű pormaszkoktól, a teljesen zárt védőszemüvegeken át egy félálarcig bezárólag a hozzávaló szűrőbetétekkel végszükség esetére.

Itt csak te fogsz sikoltozni, amikor rájössz, hogy február elején nem politikai kérdés volt a felkészültség szintjének kritizálása és nem azzal kellett volna foglalkoznod, hogy politikai csatát csinálj belőle, hanem azzal, hogy felismerd: csak magadra számíthatsz, mert megint az út szélén hagytak, ahogy ebben az országban szoktak! Na ignore akkor és sok sikert!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Az összes arra képes magyarországi üzemnek jelenleg védőeszközöket kellene gyártania. Ehhez képest Pintér bohóckodik a börtönökben. Kötve hiszem, hogy én lennék a hülye! Nem vagyunk felkészülve persze, de per pillanat miért nem készülünk? Inkább ne válaszolj, mert az az ordító különbség, ami a szükséglet és a kapacitás között most tátong egyszerűen nem megmagyarázható! Tényleg ne válaszolj, mert a te és a családod is semmit se érő elhasznált maszkokkal fog futkosni itt ha eldurvulnak a dolgok és akkor biztos tök jó lesz, hogy itt most mentegetni próbáltad azokat, akik miatt majd meghalnak mondjuk a nagyszüleid! Merthogy most minden demagógia nélkül, konkrétan erről van szó egyelőre. Legalábbis a civilizált területeken, merthogy Borsodban, vagy Baranyában mi lesz és hogy, ha komolyra fordulnak a dolgok, azt elképzelni se merem!

Február elsején, az esti órákban semmi olyasmi nem látszik ami a járvány enyhülésére utalna Kínában vagy arra, hogy bármi másképp lesz nálunk, ahogy most már Kínában van. Ha majd esetleg más tényeink vannak, akkor, de jelenleg csak a sötét jövőkép van. Én próbálkozok lassan egy hete optimista becslésekkel a járvány eddig terjedése alapján, de aztán a konkrét napokon, amikre becsültem egy számot az eddigiek alapján, mindig kiderül, hogy a valóságos szám nagyobb. Sokkal.
Az a baj, hogy visz téged az indulat. Nem mentegettem, pont azt irtam, hogy nem tudom megítélni, hogyan kezelik.
Egyébként mint látod készülünk. Engem már az 8s meglepett, hogy 350.000 maszk van raktáron. Hogy mennyire elégséges ez, az megint más kérdés. Az én életemben komoly Európát érintő világjárvány nem volt. Gondolom a tiédben sem.
Ettől függetlenül érdekel, amit irsz, mert több érdekességre felhívod a figyelmem. A politikai dumát meg a helyén kezelem.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Mindmeghalunk!!!:eek::D
Első vagy második találat a keresőben többet nem néztem.
Egy ilyen gép elég sokat letud gyártani egy nap alatt és nem hiszem hogy 1-2 óránál többet kell megállítani, ha igény van rá ilyen gépet nem a világ összedobni, nem kézzel fognak maszatolni börtönökben, de nem ez fogja megállítani a járványt, 30 év alatti férfiként engem jobban érdekel hogy ha elkaptam és kigyógyulok újra elkaphatom e vagy már védett leszek, ha utóbbi akkor minél előbb túlesek rajta annál jobb. Meg amúgy is szeretteim életét többre tartom a magaménál, szóval magam miatt nemigen szoktam aggódni.

Vajon milyen indittatasbol jar valaki Vuhanban egyetemre?
Egyszerű és nyers leszek, dugni, és azért mert más mint a mi kultúrkörnyezetünk,+a nyelv ismerete aranyat ér mert rengeteg üzletet tudsz majd vele lebonyolítani , bár a szárazföldi Kína életvitelszerűen egy nyomasztó hely, legalábbis én így gondolom, a régi kultúrából semmi nem maradt,az emberek meg nem túl kedvelni valóak.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and tindalos

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Na, akkor másfél év alatt el tudják látni a teljes magyar lakosságot olyan egyszerhasználatos maszkokkal, amikből elvben napi több millió kellene! Az ilyenek miatt félek én Pintértől is, nemcsak Káslertől!
Én berendeltem (meg is kaptam) 100 darab részecske szűrös maszkot. A családnak ennyi elég lesz, ha beüt a gebasz.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and SilvioD

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Túllihegitek. Pláne hogy azok a maszkok semmit sem érnek. FFP2 a legalacsonyabb szint ami már ér valamit. És nem kell maszk, csak ha kockázattal járó munkahelyre megy az ember. (Aki meg munkába autóval megy annak minek oda-vissza 1-1 maszk a kocsijában ülve?) Aki meg 10-15 perc sétára lakik megint csak elvan 1 maszkkal 1 nap max. nem veszi le a nap folyamán.
De a legegyszerűbb ha nem pánikol, mert nagy gond nincs itthon jelenleg. Ha meg annyira elharapódzik a helyzet, akkor úgyis a létfontosságú üzemeken és szolgáltatáson kívül úgyis fel lesz függesztve a munkavégzés. Tehát nem kell kimozdulnia, a népesség nagy részének, csak heti 1-2x.

Felesleges 35 millió+ maszkokat számolgatni meg pánikolni.

"Aki meg munkába autóval megy annak minek oda-vissza 1-1 maszk a kocsijában ülve?" Aki meg 10-15 perc sétára lakik megint csak elvan 1 maszkkal 1 nap max. nem veszi le a nap folyamán.

Ezért írtam le direkt, hogy azoknak kell, akik zsúfolt tömegközlekedési eszközökön (metró, villamos, busz) utaznak munkába. Különösen nagyvárosokban, mint mondjuk Budapesten. De úgy látszik hiába írtam le, nem érthető.

"FFP2 a legalacsonyabb szint ami már ér valamit."

A cseppfertőzéstől (valaki tüsszent, rád köhög) az egyszű maszk is véd. Meg véd másokat is. Nem véletlen, hogy az influenzások is szokták viselni az egyszerű 20 Ft-os maszkot és nem gázálarcban járnak.

"És nem kell maszk, csak ha kockázattal járó munkahelyre megy az ember."

:) És útközben mi van? Kockázattal járó munkahely-e például egy 1500 fős iroda, egyterű szintekkel? Szintenként 300 fővel? Egy légtérben.

"De a legegyszerűbb ha nem pánikol, mert nagy gond nincs itthon jelenleg."

Pánikol vagy szarik rá. Olyan opció nincs, hogy gondolkodik és reálisan cselekszik, pánikolás nélkül. Akkor szerintem irány a kocsma, és igyunk...

"Ha meg annyira elharapódzik a helyzet, akkor úgyis a létfontosságú üzemeken és szolgáltatáson kívül úgyis fel lesz függesztve a munkavégzés."

Ja, akkor meg úgyis mindegy... a legkiválóbb érvelés...

"Tehát nem kell kimozdulnia, a népesség nagy részének, csak heti 1-2x."

Heti 1-2x? Még Kínában a karanténon belül, ott is, ahol ezen felül még kijárási tilalom van, nem heti 1-2x engedik kimozdulni az embereket, hanem minden másnap...

Na én ettől az érvelési módtól pánikolok, nem a vírustól!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
70% férfi a fertőzötteknek, és 30% szorul komolyabb kezelésre. Újrafertőződésről nincs adat (valószínűsíthetően minimális). Zömében legyengült, egyéb egészségügyi problémában szenvedők az áldozatok. Halálozási rátát 2,48-8,9% közé becsülik pontos adatot a járvány levonulta után tudnak mondani. (Kb. középre inkább az alsóbb 1/3-nál valószínű az intervallumban, a rejtve lábon kihordók miatt kevesebb mint a mértani közép.)

Nagyobb a pánik mint amit a vírus indokol. Hasonló a 2003-as Sars vírushoz, kicsit komolyabb, de valószínű elég jól megússzuk ezt is. (Blogen és Hobagoi apokaliptikus jóslatainak bekövetkezési valószínűsége 0,0000000001%)

"Blogen és Hobagoi apokaliptikus jóslatainak"

Milyen apokaliptikus jóslat???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Hol láttál te itt bármilyen jóslatot?????????????? Szükségletekről beszéltünk ember!

"de valószínű elég jól megússzuk ezt is. "

Tudod mit? Magyarországon a túlélés legfontosabb szabálya: butának kell kell látszani. :confused: Mert a legnagyobb veszély itt úgy látszik arra leselkedik, aki gondolkodni mer.
És nem a vírus felől... és nem véletlen az sem, hogy a vírusnak nincs agya. Nem kell neki. Ennyi butát agy nélkül is le lehet győzni :rolleyes:
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
"A vírus a légúti fertőzéseken kívül, állítólag a levegőböl a szembe jutva is tud fertőzni.Ez pedig nem a SARS fajtára jellemző. A maszkok hatástalanok."
Ennyit a maszkokról.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
"A vírus a légúti fertőzéseken kívül, állítólag a levegőböl a szembe jutva is tud fertőzni.Ez pedig nem a SARS fajtára jellemző. A maszkok hatástalanok."
Ennyit a maszkokról.

Így van, tehát nem maszk sem kell, hanem védőszemüveg is kell. Kínának, a szocializmusban, van az is. (Nem hatástalanok a maszkok, hanem önmagukban nem elegendőek.)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Egy másik fórumból:
"
Tehát a reptéri hőkamerák keveset érnek. Mire megtalálják a tüneteket mutató beteget, az már 1-2 személyt megfertőzhetett. A december végén Kínába utazó külföldiek már elterjesztették volna a vírust az egész világon, főként a nagyvárosokban.

Január 20-ra már világjárvány kellett volna hogy legyen. Nem ez történt.

Kínában a járvány gyorsul az állítások szerint, kb. 2800 ember fertőződött meg, 80 halt meg, nehány tucat meggyógyult. A Wuhani kórház többezres férőhelyű. Új kórházat építenek.
Ez mind arra utal, hogy a fertőzöttek és a halottak száma is sokkal magasabb, mint amit a kínai hatóságok elismernek.
Kínán kívül nincs halott. Ez furcsa, tekintettel arra, hogy Kínában magasabb lehet a fertőzések és elhalálozások száma mint amennyit elismernek.

Ha a vírus annyira veszélyes, a tünetek előtt terjed, gyorsan terjed, magasszámú fertőzést és néhány százalékos halálozási rátával rendelkezik, ahogyan Kína esetében látszik történni, akkor már világjárványnak kellene lennie.

De nincs.

Ugye a maszkok és a késői karanténok keveset jelentenek, ahogyan azt a kínai helyzeten látjuk.

Egy másik hipotézis, hogy egy titkos víruskutató központból került ki a vírus decemberben, egy izraeli szakértő szerint.
Ebben az esetben, az ellenszerük is megvan.

Egy pl. amerikai biofegyvertámadás kizárható, mert ellentámadás lett volna.

De ha megvan az ellenszerük a kínaiaknak és feltételezhetően ezért lokalizálódott a járvány, akkor miért nem használják Kínán belül? Ez az egymilliárdolláros kérdés.
"
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egy másik fórumból:
"
Tehát a reptéri hőkamerák keveset érnek. Mire megtalálják a tüneteket mutató beteget, az már 1-2 személyt megfertőzhetett. A december végén Kínába utazó külföldiek már elterjesztették volna a vírust az egész világon, főként a nagyvárosokban.

Január 20-ra már világjárvány kellett volna hogy legyen. Nem ez történt.

Kínában a járvány gyorsul az állítások szerint, kb. 2800 ember fertőződött meg, 80 halt meg, nehány tucat meggyógyult. A Wuhani kórház többezres férőhelyű. Új kórházat építenek.
Ez mind arra utal, hogy a fertőzöttek és a halottak száma is sokkal magasabb, mint amit a kínai hatóságok elismernek.
Kínán kívül nincs halott. Ez furcsa, tekintettel arra, hogy Kínában magasabb lehet a fertőzések és elhalálozások száma mint amennyit elismernek.

Ha a vírus annyira veszélyes, a tünetek előtt terjed, gyorsan terjed, magasszámú fertőzést és néhány százalékos halálozási rátával rendelkezik, ahogyan Kína esetében látszik történni, akkor már világjárványnak kellene lennie.

De nincs.

Ugye a maszkok és a késői karanténok keveset jelentenek, ahogyan azt a kínai helyzeten látjuk.

Egy másik hipotézis, hogy egy titkos víruskutató központból került ki a vírus decemberben, egy izraeli szakértő szerint.
Ebben az esetben, az ellenszerük is megvan.

Egy pl. amerikai biofegyvertámadás kizárható, mert ellentámadás lett volna.

De ha megvan az ellenszerük a kínaiaknak és feltételezhetően ezért lokalizálódott a járvány, akkor miért nem használják Kínán belül? Ez az egymilliárdolláros kérdés.
"

"Kínában a járvány gyorsul az állítások szerint, kb. 2800 ember fertőződött meg, 80 halt meg, nehány tucat meggyógyult. "

Ez mikori hozzászólás? o_O Mi értelme van idemásolni egy ilyen hozzászólást? (Azon kívül, hogy ne az én válaszom legyen az utolsó, amely látszódik.) Tele érvelési hibával, és indoklás nélküli kijelentésekkel. Még az sem világos, hogy mit akar mondani.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Na térjünk vissza a számokra!

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

284-en gyógyultak meg eddig, és 259-en haltak meg. Az arány javult. De még 11,494 ember beteg.

Most bizonyítottad te a butaságod. Szerinted 1 perc alatt öl vagy mi? Csak a lappangás 14 nap átlagosan, a betegség lefolyása legalább ennyi......
Így riogatsz itt, és ezek után szerinted Te vagy itt a normális gondolkodó. Ember vegyél már vissza.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Most bizonyítottad te a butaságod. Szerinted 1 perc alatt öl vagy mi? Csak a lappangás 14 nap átlagosan, a betegség lefolyása legalább ennyi......
Így riogatsz itt, és ezek után szerinted Te vagy itt a normális gondolkodó. Ember vegyél már vissza.

?
Hogy mi öl 1 perc alatt? Miről beszélsz egyáltalán?!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ok, akkor írni-olvasni nem tudóknak mégegyszer. Idéztem 3 számot a Johns Hopkins egyetem hivatalos járvány-statisztikai oldaláról. Hányan gyógyultak meg, hányan haltak meg és ebből következően hányan betegek még. Nem tudom hogy jön ide az "1 perc alatt öl", mivel én semmilyen percről, pláne 1 percről nem beszéltem soha.
Sőt, ha minimálisan tud valaki gondolkodni, akkor abból, hogy még 11,494 ember beteg, automatikusan következik, hogy mind az elhalálozás, mind a gyógyulás lassú folyamat.

Miről beszélsz akkor egyáltalán Leplező???