• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Jujjujujj, vigyázz Python, mindjárt jön Leplező... aztán mindjárt a szádba ad valami totális képtelenséget, amelyet soha nem is mondtál. Lehet, hogy Leplező valami PsyOp tiszt :) Az ilyesmi (pofázni) biztos egyszerűbb, mint mondjuk gyártósort beállítani a rabok helyett :D
 
  • Tetszik
Reactions: Python and zztop

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
(Az a baja egyébként Leplezőnek, hogy mivel - hozzászólásai alapján - egészségügyi dolgozó, fél attól, hogyha a lakosság bepánikol és felvásárolja pl. a maszk készleteket, akkor az egészségügyi dolgozóknak nem marad. Erről viszont az a véleményem, hogy akkor ezt úgy kell megoldani, hogy az Operatív Törzs szóljon oda a gyártóknak, nagykereknek, patikáknak és web-áruházaknak, hogy adott %-nyi készletet tartsanak vissza az egészségügy számára. Ez a megoldása ennek a problémának, nem a másik lejáratása a fórumon.)
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ok, akkor írni-olvasni nem tudóknak mégegyszer. Idéztem 3 számot a Johns Hopkins egyetem hivatalos járvány-statisztikai oldaláról. Hányan gyógyultak meg, hányan haltak meg és ebből következően hányan betegek még. Nem tudom hogy jön ide az "1 perc alatt öl", mivel én semmilyen percről, pláne 1 percről nem beszéltem soha.
Sőt, ha minimálisan tud valaki gondolkodni, akkor abból, hogy még 11,494 ember beteg, automatikusan következik, hogy mind az elhalálozás, mind a gyógyulás lassú folyamat.

Miről beszélsz akkor egyáltalán Leplező???

A százalékaidről beszéltem amiket a hét elején számoltál a 40+ százalékokról.
Azt mondják március elejére várható a járvány tetőzése, és elmarad a halálozási arány 2003-as SARS járványétól. Én a felesleges pánikkeltésedről beszélek, de te meg gyurcsányista vehemeséggel támadsz mindenkit aki nem ért egyet veled, és leostobázod. Amolyan igazi komcsi stílusban, aztán meg fel vagy háborodva. Mindenki próbálja nyugtatni az embereket, és higgadtságra inteni, hogy mielőbb megfékezzék, a járványt.
Te a pánikkeltéseddel, a vírusnak dolgozol.
Tudod miután meggyógyul valaki még 14 nap karantén mire kiengedik, hogy biztosan ne fertőzzön, addig nincs gyógyultnak nyilvánítva. Egy gyógyulás meg szinte mindig lassabb mint a halálozás. És senki sem vitatta, hogy leterheli az egészségügyet. Még pont én írtam, hogy a fertőzöttek 30%-a komolyabb kórházi ellátást igényel.

Szóval hagyd abba a faszulást. Mert kurva idegesítő. Meg az is, hogy a topik, lassan egy laposföldhívő szintű blogba megy át.
 
  • Tetszik
Reactions: empontipont

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Jujjujujj, vigyázz Python, mindjárt jön Leplező... aztán mindjárt a szádba ad valami totális képtelenséget, amelyet soha nem is mondtál. Lehet, hogy Leplező valami PsyOp tiszt :) Az ilyesmi (pofázni) biztos egyszerűbb, mint mondjuk gyártósort beállítani a rabok helyett :D

Okoska állíts fel gyártósort, mert Te is csak pofázol.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
(Az a baja egyébként Leplezőnek, hogy mivel - hozzászólásai alapján - egészségügyi dolgozó, fél attól, hogyha a lakosság bepánikol és felvásárolja pl. a maszk készleteket, akkor az egészségügyi dolgozóknak nem marad. Erről viszont az a véleményem, hogy akkor ezt úgy kell megoldani, hogy az Operatív Törzs szóljon oda a gyártóknak, nagykereknek, patikáknak és web-áruházaknak, hogy adott %-nyi készletet tartsanak vissza az egészségügy számára. Ez a megoldása ennek a problémának, nem a másik lejáratása a fórumon.)

Nem félek mert ismerem a helyzetet, ellentétben veled, és helyén tudom kezelni a dolgokat. Nem lehet félvállról venni de azért nézd már meg miket írtál. Amúgy is azok a maszkok amikról betettetek videót gyártósorra semmit nem érnek a vírus ellen ez már el lett mondva vagy tucatszor. De nem is szükséges jelenleg, és eü dolgozóknak meg akik vész esetén a betegekkel fognak foglalkozni és tényleg veszélynek vannak kitéve, van sokkal komolyabb működőképes teljes ruházat előkészítve.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A százalékaidről beszéltem amiket a hét elején számoltál a 40+ százalékokról.
Azt mondják március elejére várható a járvány tetőzése, és elmarad a halálozási arány 2003-as SARS járványétól. Én a felesleges pánikkeltésedről beszélek, de te meg gyurcsányista vehemeséggel támadsz mindenkit aki nem ért egyet veled, és leostobázod. Amolyan igazi komcsi stílusban, aztán meg fel vagy háborodva. Mindenki próbálja nyugtatni az embereket, és higgadtságra inteni, hogy mielőbb megfékezzék, a járványt.
Te a pánikkeltéseddel, a vírusnak dolgozol.
Tudod miután meggyógyul valaki még 14 nap karantén mire kiengedik, hogy biztosan ne fertőzzön, addig nincs gyógyultnak nyilvánítva. Egy gyógyulás meg szinte mindig lassabb mint a halálozás. És senki sem vitatta, hogy leterheli az egészségügyet. Még pont én írtam, hogy a fertőzöttek 30%-a komolyabb kórházi ellátást igényel.

Szóval hagyd abba a faszulást. Mert kurva idegesítő. Meg az is, hogy a topik, lassan egy laposföldhívő szintű blogba megy át.

"A százalékaidről beszéltem amiket a hét elején számoltál a 40+ százalékokról."

Kétféle mutatószámot számoltam: az egyik a halálesetek száma / fertőzöttek száma, a másik pedig a halálesetek száma / (halálesetek száma + meggyógyultak száma).
Az első szám alacsony, ez egy optimista becslés, mivel még a járvány folyamatban van. A másik szám magas, de idővel csökkenhet.
Azt mondtam, hogy a tényleges halálozási ráta a kettő szám közé esik.

Mutatom a példát az éppen most érvényes számokkal:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Total Deaths / Total Confirmed = 304 / 14,514 = 2.09 % (erre szoktatok ti hivatkozni)
Total Deaths / (Total Deaths + Total Recovered) = 304 / (304 + 342) = 304 / 646 = 47.06 % (ez magas, de kezdetben volt magasabb is, tehát csökkent)

Most figyelj:

nem azt állítottam, hogy 40+%-ok vannak, hanem azt, hogy ez a két mutatószám a jelenleg még bizonytalan halálozási ráta lehetséges két végpontja (az adott időpillanatban):

[2.09% ... 47.06 %]


Ha emlékszel még általános iskolából, hogy matematikában hogyan jelöljük az intervallumokat, akkor ezt másképpen úgy is megfogalmazhatjuk, hogy a tényleges halálozási ráta ebbe az intervallumba fog VÁRHATÓAN esni. Azért várhatóan - mert ha esetleg valószínűségszámítást is tanultál - akkor jelenleg a halálozási ráta még csak egy valószínűségi változó, mivel a folyamatnak nincs vége. Ezért az intervallum két végponta is mozoghat, és mozogni fog is, mégpedig idővel a két végpont egyre közelebb fog esni egymáshoz, ahol a vírus terjedése majd lassul és ahogy az esetek is idővel a két lehetséges kimenetel egyikébe fognak átsorolódani.

"Én a felesleges pánikkeltésedről beszélek, de te meg gyurcsányista vehemeséggel támadsz mindenkit aki nem ért egyet veled, és leostobázod."

Fideszes vagyok egyébként, kormánypárti. De ha így viselkedtek, akkor csak voltam.

"Te a pánikkeltéseddel, a vírusnak dolgozol."

Vigyázz, mert ez rágalmazás! És uszítás is.

"Tudod miután meggyógyul valaki még 14 nap karantén mire kiengedik, hogy biztosan ne fertőzzön, addig nincs gyógyultnak nyilvánítva."

Soha nem mondtam ennek az ellenkezőjét, ezért aktualizálom mindig a számadatokat az éppen érvényes publikált számok alapján. Ha igaz, amit mondasz, és a most már 14,514 fertőzött beteg gyógyultan lábadozik a kórházakban, csak éppen még nem nyilvánították gyógyultnak őket, akkor örülök, és ha majd gyógyultnak nyilvánítják őket, és például ilyen számadatok fognak jönni, hogy 14,000 Total Recovered, meg hasonlók, akkor az általam számított két mutatószám is tükrözni fogja ezeket.

"Szóval hagyd abba a faszulást. Mert kurva idegesítő."

Kikérem magamnak ezt a stílust. Én nem beszélek így veled. Orvoshoz különben sem méltó.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 554
113
:)
Végre, hogy elengedted a pánikgombot. Köszi!!!
Már bocs, de egyelőre minden amellett szól, hogy itt is ugyanaz lesz, mint Kínában. Nincs pánik gomb, realitások vannak egy vírus valós terjedéséről. Majd lesz egy nem repülőről leszedett első fertőzött és onnantól ketyeg nálunk is az óra.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
:)
Végre, hogy elengedted a pánikgombot. Köszi!!!

Hagyd, átment már amolyan "csakazértis" üzemmódba, és írja a dolgait. Tudod ő a modern polihisztor, aki mindenkinél mindent jobban tud.
Ezt a topikot meg igazából karanténba kéne zárni. :)
Mert a blikk színvonal elnyomta a híreket és információkat.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 387
2 635
113
"Kínában a járvány gyorsul az állítások szerint, kb. 2800 ember fertőződött meg, 80 halt meg, nehány tucat meggyógyult. "

Ez mikori hozzászólás? o_O Mi értelme van idemásolni egy ilyen hozzászólást? (Azon kívül, hogy ne az én válaszom legyen az utolsó, amely látszódik.) Tele érvelési hibával, és indoklás nélküli kijelentésekkel. Még az sem világos, hogy mit akar mondani.
Ez már több napos poszt. A gondolatébresztés okán tettem be. No offense.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Újabb fertőzöttet találtak Németországban, a koronavírust bizonyítottan hordozók száma így nyolcra emelkedett a hatóságok szombat esti összesítése szerint. Ugyancsak szombaton megérkezett a kínai Vuhanból a koronavírus okozta járvány miatt hazatérő német állampolgárokat és hozzátartozóikat szállító katonai repülőgép, számolt be az MTI.
Már nyolc ember fertőződött meg koronavírussal Németországban


Normális esetben elég átautózni a Jangcét átszelő hídon, hogy az ember a kínai Hubej tartományból Csiucsiang városába jusson. De mivel a koronavírus miatt Hubejt jóformán karantén alá vonták, sokan hiába próbálnak keresztüljutni a rendőrségi ellenőrzésen. Ehhez január 24-én vagy korábban vásárolt, Csiucsiangból érvényes repülő- vagy vonatjegyre van szükség.
Szombaton azt az 50 éves nőt is megállították, aki 26 éves, leukémiás lányát szerette volna kemoterápiára vinni, miután a koronavírus miatt túlterhelt vuhani kórházakban nem tudták biztosítani a kezelést. A Reuters beszámolója szerint a nő könnyek közt könyörgött a rendőröknek, hogy engedjék át pokrócba burkolózott lányát. Ennek ellenére órákat kellett várniuk, és csak azután hívtak nekik mentőt, hogy a nő nyilatkozott a sajtónak. Miután ellenőrizték, nincs-e lázuk, mindketten beutazhattak a városba.
„Kérem, engedjék át a gyerekem” - könyörgött a leukémiás lány anyja a vírus miatt lezárt tartomány határán
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 554
113
Na újabb örömhír! :oops:

Novel coronavirus may spread via digestive system: experts

WUHAN, Feb. 2 (Xinhua) -- Chinese experts warned that the novel coronavirus could be transmitted through the digestive system, according to the latest findings.

They found viral nucleic acids in patients' stool and rectal swabs after they noticed that the initial symptom of some patients infected with the coronavirus was diarrhea only, instead of a fever, which is more common.

The latest findings resulted from joint research by experts from the Renmin Hospital of Wuhan University and the Wuhan Institute of Virology of the Chinese Academy of Sciences, China's top research body in natural sciences.

The research team believes that the novel coronavirus still has certain fecal-oral transmission, aside from droplet and contact transmissions.
source
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 387
2 635
113
Újabb fertőzöttet találtak Németországban, a koronavírust bizonyítottan hordozók száma így nyolcra emelkedett a hatóságok szombat esti összesítése szerint. Ugyancsak szombaton megérkezett a kínai Vuhanból a koronavírus okozta járvány miatt hazatérő német állampolgárokat és hozzátartozóikat szállító katonai repülőgép, számolt be az MTI.
Már nyolc ember fertőződött meg koronavírussal Németországban


Normális esetben elég átautózni a Jangcét átszelő hídon, hogy az ember a kínai Hubej tartományból Csiucsiang városába jusson. De mivel a koronavírus miatt Hubejt jóformán karantén alá vonták, sokan hiába próbálnak keresztüljutni a rendőrségi ellenőrzésen. Ehhez január 24-én vagy korábban vásárolt, Csiucsiangból érvényes repülő- vagy vonatjegyre van szükség.
Szombaton azt az 50 éves nőt is megállították, aki 26 éves, leukémiás lányát szerette volna kemoterápiára vinni, miután a koronavírus miatt túlterhelt vuhani kórházakban nem tudták biztosítani a kezelést. A Reuters beszámolója szerint a nő könnyek közt könyörgött a rendőröknek, hogy engedjék át pokrócba burkolózott lányát. Ennek ellenére órákat kellett várniuk, és csak azután hívtak nekik mentőt, hogy a nő nyilatkozott a sajtónak. Miután ellenőrizték, nincs-e lázuk, mindketten beutazhattak a városba.
„Kérem, engedjék át a gyerekem” - könyörgött a leukémiás lány anyja a vírus miatt lezárt tartomány határán
Ez szomorú.
De karantén esetén várható, hogy "minden másban" is hamarabb meg lehet halni ott.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 809
7 186
113
Na újabb örömhír! :oops:
Novel coronavirus may spread via digestive system: experts
http://www.china.org.cn/china/Off_the_Wire/2020-02/02/content_75665811.htm
Ez elég rossz hír Indiának.
"It's also the country with the most urban dwellers practising open defecation at a massive 41 million.
The problem is so big that the daily waste produced on the streets of India’s towns and cities is enough to fill eight Olympic-sized swimming pools, or 16 jumbo jets, with poo, every day."
https://www.mirror.co.uk/news/world-news/daily-waste-indias-urban-streets-9364812
1448892838815.png
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and tindalos