• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
Bár elhanyagolható az esélye de nem lehet teljes mértékben kizárni egy ilyen forgatókönyvet.

Én bevallom tartok ettől. Bár nem élek ott, de innen úgy tűnik, hogy az amerikai társadalom rendkívül megosztott.
Remélem nem lesz ilyesmi, mert az meglehetősen rosszul érintené a világot.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Ha polgárháború lesz az USA-ban az kb 2 hétig fog tartani. Elzárták a nagyvárosok elől a vizet és nem visznek be élelmet. CHAZnél láttuk mi volt.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ha polgárháború lesz az USA-ban az kb 2 hétig fog tartani. Elzárták a nagyvárosok elől a vizet és nem visznek be élelmet. CHAZnél láttuk mi volt.


Szimplán letiltják a bankkártyáikat ! Heti fizetésre vannak berendezkedve max 2-3 hetet tudna nagy többség átvészelni utána megjuhászosodnának .
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 186
20 157
113
Folyik most egy közösségi kampány: ments meg 12 hongkongi fiatalt. Kínai területi vizeken fogták el őket, Tajvanra próbáltak eljutni.
A kampány nem említi, hogy a hongkongi kemény mag fegyveres, robbantó tagjai.
ElIggjaVMAAlrhl
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113

Hülye ötlet volt a nagy keménykedés azzal az országgal a covid válság közepén ahova az exportjuk 1/3 ad része megy, ha meg a diákok is elmaradoznak akkor a kényelmes pénzes ausztrál életnek hamar vége lehet, főleg ha a válság közepén a kutyának sem kell majd a felesleg amit Kína nem vesz meg. Sebaj, ha 1-2 év múlva pár vállalat csődközelbe jut majd jönnek a kínai befektetők és nyomott áron bevásárolnak:)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hülye ötlet volt a nagy keménykedés azzal az országgal a covid válság közepén ahova az exportjuk 1/3 ad része megy, ha meg a diákok is elmaradoznak akkor a kényelmes pénzes ausztrál életnek hamar vége lehet, főleg ha a válság közepén a kutyának sem kell majd a felesleg amit Kína nem vesz meg. Sebaj, ha 1-2 év múlva pár vállalat csődközelbe jut majd jönnek a kínai befektetők és nyomott áron bevásárolnak:)
Ennek amúgy miért örültök?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 172
8 006
113
Hülye ötlet volt a nagy keménykedés azzal az országgal a covid válság közepén ahova az exportjuk 1/3 ad része megy, ha meg a diákok is elmaradoznak akkor a kényelmes pénzes ausztrál életnek hamar vége lehet, főleg ha a válság közepén a kutyának sem kell majd a felesleg amit Kína nem vesz meg. Sebaj, ha 1-2 év múlva pár vállalat csődközelbe jut majd jönnek a kínai befektetők és nyomott áron bevásárolnak:)
Nagyon hülyék, persze. Csak azt nem értem, hogyan fogják földbe döngölni őket, mert amit írtál az kínai vágy/lázálom.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Ennek amúgy miért örültök?

Azt nem tudom hogy mások mit gondolnak vagy miért örülnek Kína erősödésének. Ezért csak a magam nevében tudok beszélni, illetve tudnék, de annyira összetett soktényezős dolgok miatt érzem ezt hogy egyben leírni nagyon sok lenne, rövid összefoglaló válasz meg azt eredményezné hogy mindenki kiragadná a magának tetszőt amire mindig lehetne mondani valamit, és egy végtelen vita kerekedne ki, jó esetben élvezetes, de amennyire megnőtt a fórumon azok száma akiknek csak egy igazság van és az a sajátjuk ezért most inkább nem.
Szóval rövidre zárom én miért örülök egy erősödő Kínának, személyes anyagi hasznom származik ebből a folyamból .

Én mondtam már, hogy kína nekünk most nem probléma, majd 50-60 év múlva. Akkor majd nem örülünk mi sem.
Ó, lesz ennek a kultúrkörnek sokkal nagyobb baja és sokkal hamarabb is.

Nagyon hülyék, persze. Csak azt nem értem, hogyan fogják földbe döngölni őket, mert amit írtál az kínai vágy/lázálom.
Csabikáért és a cikkekért amit kiír magából nem vállalok felelősséget, de az tény hogy Ausztrália legnagyobb kereskedelmi partnere Kína, az a Kína amivel szemben az ausztrálok hoztak döntéseket, amik valószínűleg teljesen jogos önvédelmi lépések, ezek után Kína is újabb lépéseket tesz, ezek is tények. Ami ezen kívül van amit Csabesz, te, vagy én gondolunk azok meg vélemények.
 
  • Tetszik
Reactions: Imperialista

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 172
8 006
113
Azt tudom, hogy tele van a tökük Kínával és a kínaiakkal. (Meg úgy általában az ázsiaiakkal és a muszlimokkal.) Mostanában írtak alá valamilyen szerződést az EU-val. Van hová exportálni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Azt tudom, hogy tele van a tökük Kínával és a kínaiakkal. (Meg úgy általában az ázsiaiakkal és a muszlimokkal.) Mostanában írtak alá valamilyen szerződést az EU-val. Van hová exportálni.
Hát van tökük az biztos, a kultúrkörünkben talán ők az ok akiknek a leginkább megvan még. A nyersanyagokra és élelmiszerre Ázsiában is kb mindenki másnak is szüksége van, még csak az EU ig se kell szállítani Viszont egy új piacra lépés mindig idő és pénz, kérdés mennyire tőkeerősek ezek a vállalkozások akik most nehéz helyzetbe kerültek, mennyi ideig bírják ki amíg helyreál a forgalmuk ha helyreál. De mondom én se vitatom el hogy nem volt e szükséges lépniük valamit a Kínai nyomulás ellen, de azért még fájhat rövid és középtávon.

Hát nem tudom, hogy ez elég indok-e arra, hogy a világtörténelem eddigi legsötétebb diktatúrájának tapsoljunk.
Hát sajnálom, hazudhattam volna valami fel emlőt és erkölcsöst, de nem vagyok politikus :)
 
  • Tetszik
Reactions: Imperialista
T

Törölt tag 008

Guest
Kínát csak kommunista vagy fasiszta módszerekkel lehet egyben tartani és irányítani.
Örüljünk, hogy kommunisták és messze vannak. :)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 990
32 309
113
Kínát csak kommunista vagy fasiszta módszerekkel lehet egyben tartani és irányítani.
Örüljünk, hogy kommunisták és messze vannak. :)

Túl sok különbség nincs a mai kínai típusú kommunizmus és a fasizmus között. Jó, nem hirdetik nyíltan a faji felsőbbrendűségüket.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima