• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Szóval azért mert Gödön akkumlátor gyár van, Magyarhon már fejlett akkumulátor tervező nagyhatalom? Igen az iphonet ott szerelték össze. Igaz, egy szifon szintű eszköz know howjából kb semmi sincs meg nekik, de...

Ajaj... Gyorsan upgradeld az infóidat, mert úgy tűnik pár év lemaradásban vagy.
A Huawei kb. csak lapkakészletek szintjén nincs több éves előnyben az Iphone-okhoz képest.Minden másban évekkel előrébb tart. Bár ha jobban belegondolunk, a Kirin9000 a világon az első 5nm csíkszélességű lapkakészlet, ami beépített 5G modemmel rendelkezik.
És most ott tartunk, hogy a Xiaomi is feljött, mióta Trump beakasztott a Huaweinek. Igaz a Xiaominak nincs saját lapkája.
Szóval ez a "kínai szar" szöveg már nem állja meg a helyét. Az 5G meg annyira szar náluk, hogy kb. egyeduralkodók a világpiacon.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Szóval azért mert Gödön akkumlátor gyár van, Magyarhon már fejlett akkumulátor tervező nagyhatalom? Igen az iphonet ott szerelték össze. Igaz, egy szifon szintű eszköz know howjából kb semmi sincs meg nekik, de...
Akkor te egy szifon szintű eszközért fizetsz cirka negyed-fél millát. Akkor nálad rendszer szinten van hiba! Azért akarja az US minden létező szinten ellehetetleníteni a konkurens kínai céget, mert szart se ér a tudása!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ajaj... Gyorsan upgradeld az infóidat, mert úgy tűnik pár év lemaradásban vagy.
A Huawei kb. csak lapkakészletek szintjén nincs több éves előnyben az Iphone-okhoz képest.Minden másban évekkel előrébb tart. Bár ha jobban belegondolunk, a Kirin9000 a világon az első 5nm csíkszélességű lapkakészlet, ami beépített 5G modemmel rendelkezik.
És most ott tartunk, hogy a Xiaomi is feljött, mióta Trump beakasztott a Huaweinek. Igaz a Xiaominak nincs saját lapkája.
Szóval ez a "kínai szar" szöveg már nem állja meg a helyét. Az 5G meg annyira szar náluk, hogy kb. egyeduralkodók a világpiacon.
Szeretnem látni a nem nyugati architektúrákra épülő kínai processzorokat. Ja hogy olyan nincs?
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Szeretnem látni a nem nyugati architektúrákra épülő kínai processzorokat. Ja hogy olyan nincs?

Igen, írtam is, hogy prociban nem állnak még jól. A hangsúly a "még"-en van. Eddig nem eröltették a fejlesztést, de ez megváltozott amióta Trumpék beleálltak a Huaweibe. És biztos lehetsz benne, hogy ha nem is egy két év alatt, de gyorsan behozzák ezt a lemaradást. A többiben meg szépen lelépik az Apple-t. Persze az Iphone-ok lemaradása jelenleg még inkább üzleti döntéseknek köszönhető(ha az egyszeri almás user így is megveszi, minek erőlködjenek), sem mint technológiai lemaradásokból fakad. De ha így haladnak az amcsik, tényleg le fognak maradni.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Akkor te egy szifon szintű eszközért fizetsz cirka negyed-fél millát. Akkor nálad rendszer szinten van hiba! Azért akarja az US minden létező szinten ellehetetleníteni a konkurens kínai céget, mert szart se ér a tudása!
Mondjuk az iPhone-ban nem tudom mennyi a kínai hozzáadott érték, de szerintem közelíthet a nullához. Az, hogy ott gyártják (még), az egy dolog. De a Huawei fenyítésből látszik, hogy igenis számít, ha Uncle Sam letilt technológiákat, mert egyből beelőzte őket a Samsung és a Xiaomi.
Az igazság kedvéért: az "öreg", négyéves BlackBerry-m már ezer sebből vérzett (főleg akku szinten), ezért vettem gyorsan egy OnePlus-t. Dögéletes nekem.:)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
Mondjuk az iPhone-ban nem tudom mennyi a kínai hozzáadott érték, de szerintem közelíthet a nullához. Az, hogy ott gyártják (még), az egy dolog. De a Huawei fenyítésből látszik, hogy igenis számít, ha Uncle Sam letilt technológiákat, mert egyből beelőzte őket a Samsung és a Xiaomi.
Az igazság kedvéért: az "öreg", négyéves BlackBerry-m már ezer sebből vérzett (főleg akku szinten), ezért vettem gyorsan egy OnePlus-t. Dögéletes nekem.:)
Kiegészítés: A Samsung nem beelőzte őket, amiótq telefongyártás létezik előttük volt. De ebből is látszik, kína igazán marketingben erős, mert nem te vagy az első aki ezt leírja. (2020ban volt először, a covidos exporttilalom alatt, hogy előnybe került, de csak ennyi https://www.telefonguru.hu/hir/a_huawei_eloszor_nyert_a_samsung_ellen_2020-06-16
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Mondjuk az iPhone-ban nem tudom mennyi a kínai hozzáadott érték, de szerintem közelíthet a nullához. Az, hogy ott gyártják (még), az egy dolog. De a Huawei fenyítésből látszik, hogy igenis számít, ha Uncle Sam letilt technológiákat, mert egyből beelőzte őket a Samsung és a Xiaomi.
Az igazság kedvéért: az "öreg", négyéves BlackBerry-m már ezer sebből vérzett (főleg akku szinten), ezért vettem gyorsan egy OnePlus-t. Dögéletes nekem.:)

A Samsung igazából mindig is a Huawei előtt volt az eladási számok tekintetében, kivéve 2020 második és harmadik negyedévét, de ez elsősorban a korona vírusnak köszönhetően alakult így. Nem a tech letiltás okozta/okozza a Huawei visszaesését, hanem a GMS letiltása. Kínában, ahol a GMS nem játszik, továbbra is brutál sikeres a Huawei. Az uj Mate 40 szériából percek alatt kifogyott a készlet.
A Xiaomi pedig ügyesen átvette a Huawei helyét Európában és a világ többi részén. Persze, ha majd ők is túl sikeressé válnak, akkor majd őket is jól befenyítik.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Ár/teljesítmény alapján nagyon jók a kínaiak. Ugyanolyan lapkakészlettel és tudással egy OnePlus 2/3-ába-felébe kerül egy Samsungnak. A családban mindenki más a Samsungra esküszik, és jók is. De több előnyét láttam a OnePlus-nak.
 
K

kamm

Guest
Ajaj... Gyorsan upgradeld az infóidat, mert úgy tűnik pár év lemaradásban vagy.
A Huawei kb. csak lapkakészletek szintjén nincs több éves előnyben az Iphone-okhoz képest.Minden másban évekkel előrébb tart.

Hat az konkretan a lelke minden telefonnak, szoval ne becsuljuk talan le... a Google app store nelkul meg kvazi meghalt az osszes Huawei telefon egyelore.
Amugy az iPhone nem egy merce szerintem, az Apple evek ota nem kepes az ugyanakkor megjeleno csucs Androidokat lelpni.

Bár ha jobban belegondolunk, a Kirin9000 a világon az első 5nm csíkszélességű lapkakészlet, ami beépített 5G modemmel rendelkezik.
És most ott tartunk, hogy a Xiaomi is feljött, mióta Trump beakasztott a Huaweinek. Igaz a Xiaominak nincs saját lapkája.
Szóval ez a "kínai szar" szöveg már nem állja meg a helyét. Az 5G meg annyira szar náluk, hogy kb. egyeduralkodók a világpiacon.

Mitol is lenne nagy szo a "beepitett"...? Egyszerubb is a designjuk, mint mondjuk az X60, amelyik mmWave, sub-6, FDD es TDD egyszerre, minden hasznalatban levo frekin stb...?
Sehol nincsenek a vilagban ahhoz, hogy egyeduralkodoak lennenek. En nem ultem fel a Huawei=kemkedo kinai katonak vonatra, de azt azert lassuk mar be, hogy rabszolgamunkaerovel meg 10-15 even at lemasolt rendszereken konnyu kinoni magad odaig, amig osszerakod a sajat 5G backendedet, nem szorit a profitabilitas, sem a ktgkimeles...
Jo par ev lesz meg, mire kepes lesz a Google hatteret kivaltani a Huawei. Meg korlatlan penz sem eleg, mert azert nem keves munka es know-how is van am a Google infrajaban - ma mar nem lehet csak ugy ellopni mindent, mint mondjuk 10 eve...

Abban viszont igazad van, ha barmelyik tul sikeresse valna a mar eleve brutalisan manipulalt, semennyire sem szabadversenyes amerikai piacon, akkor gyorsan letorik a szarvat hatalmi szoval.
Az amerikai telecom piac 30-40 eve egy ocska, korrupt, teljesen manipulalt szemet, nem piac - gyakorlatilag minimalis verseny van, mindenki az amerikai, de minimum europai hatteru kvazi-monopoliumok fenntartasaban erdekelt. Mi meg fizetunk, mint a katonatiszt.

Ár/teljesítmény alapján nagyon jók a kínaiak. Ugyanolyan lapkakészlettel és tudással egy OnePlus 2/3-ába-felébe kerül egy Samsungnak. A családban mindenki más a Samsungra esküszik, és jók is. De több előnyét láttam a OnePlus-nak.

A OnePLus 8 Pro az egyetlen, aminek korrekt kameraja van - a Sony szenzornak hala -, a tobbie kozepszeru semmi.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Hat az konkretan a lelke minden telefonnak, szoval ne becsuljuk talan le... a Google app store nelkul meg kvazi meghalt az osszes Huawei telefon egyelore.
Amugy az iPhone nem egy merce szerintem, az Apple evek ota nem kepes az ugyanakkor megjeleno csucs Androidokat lelpni.

Igen az a lelke, nem is becsülöm le, csak annyit írtam, hogy abban még nem előzték be a többieket.:)
A GMS nélkül Európában esélytelenek a Huaweiek. Az USA-ban már a GMS ban előtt sem engedélyezték egy szolgáltatónak sem, hogy felvegyen Huawei telefont a terméklistába. Kínában viszont GMS nélkül is viszik, mint a cukrot, mert jó.

Mitol is lenne nagy szo a "beepitett"...? Egyszerubb is a designjuk, mint mondjuk az X60, amelyik mmWave, sub-6, FDD es TDD egyszerre, minden hasznalatban levo frekin stb...?

Mégis ők álltak elő ezzel a megoldással elsőnek a világon, ahogy ők álltak elő az első nagy sorozatban forgalmazott kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasóval ellátott telefonnal, az első reverse wireless töltés képes telefonnal, az első tükörlencsés optikával ellátott telefonnal.
Ezek mind olyan innovációs előrelépések, amiket mára minden gyártó átvett, kivéve persze az Apple-t. Ők nem a termék képességeivel keresik meg a profitot.:)

Sehol nincsenek a vilagban ahhoz, hogy egyeduralkodoak lennenek. En nem ultem fel a Huawei=kemkedo kinai katonak vonatra, de azt azert lassuk mar be, hogy rabszolgamunkaerovel meg 10-15 even at lemasolt rendszereken konnyu kinoni magad odaig, amig osszerakod a sajat 5G backendedet, nem szorit a profitabilitas, sem a ktgkimeles...


Pedig alapvetően erről szólnak az USA Huawei ellenes lépései. A Huawei gyakorlatilag monopol helyzetben volt eddig az 5G hálózatok terén. A mostani lehetséges enyhítések feltétele is az az USA részéről, hogy csak olyan processzorok gyártása lehetséges a Huawei részére, amiket nem használnak semmilyen 5G hálózati eszközben. (Elfogott a hányinger, miközben ezt írom)
A "rabszolga munkaerő" szavakat meg jaj ne írjuk már le soha többet. Főleg ne nyugatról. Tudtommal 2016-ig senkit nem zavart, hogy minden nyugati óriás vállalat Kínában gyártatott mindent. Ha tehették volna, még a kenyeret is ott sütették volna.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Vajh melyik tagország fog először betavaszodni, és lesz e ott nyílt társadalom kirendeltség....
Rossz vagyok, nagyon rossz.... :D
Nem fog. Ha biden nyer simán belépnek ők is. Ha Trump akkor meg csak jönnek szépen a szankciók és semmit sem ér a szövettségük.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
A leendő amcsi hadügyminiszternő korábban azzal fenyegette Kínát, hogy 72 óra alatt elsüllyesztik az egész kínai flottát, ha kell:

Flournoy a mélyállami "massza" tipikus képviselője, amelynek félhivatalos közlönye a Foreign Affairs folyóirat. Ebben jelentette meg a cikket, ami üzenet Pekingnek:

(persze ettől még simán lehet, hogy a Biden-adminisztráció békülékenyebb lesz Pekinggel, mint Trump, de Tajvan és a Dél-Kínai tenger ügyében nem lesznek puhábbak)

A harder US line? Potential Pentagon chief floated idea to sink China fleet in 72 hours
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
Talált gyűjtemény:

1990. China’s economy has come to a halt. The Economist

1996. China’s economy will face a hard landing. The Economist

1998. China’s economy’s dangerous period of sluggish growth. The Economist

1999. Likelihood of a hard landing for the Chinese economy. Bank of Canada

2000. China currency move nails hard landing risk coffin. Chicago Tribune

2001. A hard landing in China. Wilbanks, Smith & Thomas

2002. China Seeks a Soft Economic Landing. Westchester University

2003. Banking crisis imperils China. New York Times

2004. The great fall of China? The Economist

2005. The Risk of a Hard Landing in China. Nouriel Roubini

2006. Can China Achieve a Soft Landing? International Economy

2007. Can China avoid a hard landing? TIME

2008. Hard Landing In China? Forbes

2009. China’s hard landing. China must find a way to recover. Fortune

2010: Hard landing coming in China. Nouriel Roubini

2011: Chinese Hard Landing Closer Than You Think. Business Insider

2012: Economic News from China: Hard Landing. American Interest

2013: A Hard Landing In China. Zero Hedge

2014. A hard landing in China. CNBC

2015. Congratulations, You Got Yourself A Chinese Hard Landing. Forbes

2016. Hard landing looms for China. The Economist

2017. Is China’s Economy Going To Crash? National Interest

2018. China’s Coming Financial Meltdown. The Daily Reckoning.

2019 China’s Economic Slowdown: How worried should we be? BBC