• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A föld EuroAtlanti világán túl lévő 7 milliárd emberének? Akár csak a saját belső 1.4 milliárdos piacának?

Azok az emberek sehol sincsenek vásárlóértékben az európai és amerikai emberek vásárlóerejétől, ezt kellene megérteni végre. Meg kell nézni ,hogy mit exportál Kína az USA-ba és az EU-ba és a többi országba, az EU-ba és USA-ba megy a kövér ár résű export termékek döntő hányada, na ez a nem mindegy a kínai export szempontjából.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
É-Koreánál valamivel rosszabbak, csak jobb a PR-juk, a Náci Németországot meg magasan verik.
Nekem amúgy ez sem fáj, őszinte leszek. Ha a kínaiaknak jó úgy, akkor nekem is. Senki életébe nem fogok beleszólni, amíg ők kifelé velem szemben korrektek. Jelenleg az van, hogy ÉN úgy látom kevésbé politizálnak ellenünk ezek a nagyon diktatórikus kínaiak, mint a legszorosabb szövetségeseink nagy része!

Majd kezdem utálni Kínát, ha átküldenek egy faszit - nénit, hogy hol kéne átírni az alkotmányunkat/alaptörvényünket, esetleg tolják kötelező jelleggel az LMBTQ propit a pofámba. Amíg kereskedhetünk velük oda vissza szimbiózisban, nekem bajom semmi nincs velük!

Igazából senkivel sem, amíg amíg nem akar ledominálni, kizsigerelni/elszegényíteni, ne adj isten érdekem ellenére háborúba kényszeríteni másokkal...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Azok az emberek sehol sincsenek vásárlóértékben az európai és amerikai emberek vásárlóerejétől, ezt kellene megérteni végre. Meg kell nézni ,hogy mit exportál Kína az USA-ba és az EU-ba és a többi országba, az EU-ba és USA-ba megy a kövér ár résű export termékek döntő hányada, na ez a nem mindegy a kínai export szempontjából.
Mindent értek, mondtam.

Ti is értsétek meg hogy nyilván lesz visszaesés náluk is, csak hát ők gondban lesznek a luxuscikkek piacával, mi meg az alap dolgokkal. Ráadásul még mindig a keleti ember bírja elviselni jobban - hosszabb ideig a nélkülözést, életszínvonal bezuhanást, és pláne a keleti autoriter/diktatórikus rendszer fogja tudni jobban fenntartani a rendet ha ezek miatt hőbörgés lesz, mint a saját ideológiájától a valóságtól teljesen elrugaszkodott nyugati demokráciák!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 421
113
Igazából senkivel sem, amíg amíg nem akar ledominálni, kizsigerelni/elszegényíteni, ne adj isten érdekem ellenére háborúba kényszeríteni másokkal...
Sri Lankának is hogy bejött, h a korrupt, pénzéhes elitet a kínaiak megkenték és egy olyan óriás beruházásra rávették
1. amire nem volt szükségük
2. nekik soha nem térül meg
3. kínai hitelből ment
4. kínai cégek építették
aztán mikor nem bírtak fizetni a törlesztést először 98 majd politikai nyomásra 199 évre bérbe adták az egészet Kínának….
Arról nem is beszélve, h az egész segített össze dönteni a Sri Lankán a gazdaságot….
Ha beruházás pénzügyi és kivitelezési konstrukciója ismerős lenne, igen Fudan egyetem és Budapest-Belgrád vasút….
Felkészül Montenegró.

Személyes megjegyzés.
Nem úgy tűnik, h komolyan üzleteltél volna mainlandi kínaiakkal….semmivel nem különbek mint az európai-amerikai cégek sőt…
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Sri Lankának is hogy bejött, h a korrupt, pénzéhes elitet a kínaiak megkenték és egy olyan óriás beruházásra rávették
1. amire nem volt szükségük
2. nekik soha nem térül meg
3. kínai hitelből ment
4. kínai cégek építették
aztán mikor nem bírtak fizetni a törlesztést először 98 majd politikai nyomásra 199 évre bérbe adták az egészet Kínának….
Arról nem is beszélve, h az egész segített össze dönteni a Sri Lankán a gazdaságot….
Ha beruházás pénzügyi és kivitelezési konstrukciója ismerős lenne, igen Fudan egyetem és Budapest-Belgrád vasút….
Felkészül Montenegró.

Személyes megjegyzés.
Nem úgy tűnik, h komolyan üzleteltél volna mainlandi kínaiakkal….semmivel nem különbek mint az európai-amerikai cégek sőt…
Nem vagyok én szerelmes egyikbe sem!

Jelenleg a Kínai vezetés nekem-nekünk kisebb veszélyforrás mint a németek, britek, franciák, amerikaiak.

Én így látom. Majd ha ártanak a kínaiak annyit, akkor elkezdem utálni őket is!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 421
113
Nem vagyok én szerelmes egyikbe sem!

Jelenleg a Kínai vezetés nekem-nekünk kisebb veszélyforrás mint a németek, britek, franciák, amerikaiak.

Én így látom. Majd ha ártanak a kínaiak annyit, akkor elkezdem utálni őket is!
Amikor azt keressük a ki/mi ránk nézve legnagyobb veszély forrás jó lenne, ha úgy kezdenénk, h tükörbe nézünk….
A többiek utána jönnek.
DE azon semmi nem fog változtatni, h Európa közepén, átjáróházban egy 9,5-10 milliós állam vagyunk, gazdaságunk mérete Eu-n belül a statisztikai hiba szórás értéke alá esik….
Ehhez képest kell pragmatikusnak lenni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Amikor azt keressük a ki/mi ránk nézve legnagyobb veszély forrás jó lenne, ha úgy kezdenénk, h tükörbe nézünk….
A többiek utána jönnek.
DE azon semmi nem fog változtatni, h Európa közepén, átjáróházban egy 9,5-10 milliós állam vagyunk, gazdaságunk mérete Eu-n belül a statisztikai hiba szórás értéke alá esik….
Ehhez képest kell pragmatikusnak lenni.
Ez tipikusan a merjünk kicsik lenni, pofánk legyen lapos, ide hamuzzatok a csücsörített ajkunkba hozzáállás!

Figyelj, én nem azt mondtam hogy üzenjünk hadat az USA-nak, azt mondtam hogy mindenki aki nem akar átformálni a saját képére, beugratni a saját érdekéből generált konfliktusokba meatshield-nek, vagy kezel úgy mint egy fogyatékos hülye gyereket, az számíthat a tiszteletemre. Aki meg erőből ránk akar oktrojálni dogmákat, ideológiákat, az Ő érdeke miatt elvárná hogy fázzunk, ne adj isten háborúzzunk, ne kössünk meg NEKÜNK is előnyös gazdasági ügyleteket, az meg: KAPJA BE A FASZOMAT, de bő nyállal ám!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ez nem a merjünk kicsik lenni….
Basszus.
KICSIK VAGYUNK!!!
Ezért mondtam, h tükörbe kene nézni, ha ez ennyire nem nyilvánvaló.
Ez már nem az OMM…
Jól van, látom veled is gyümölcsöző és tartalmas beszélgetéseket fogunk tolni, hisz jól láthatóan NEM akarod megérteni hogy miről írok.

Kicsik vagyunk, de senkinek nem szabad hagyni hogy kihasználjon. Svájc is kicsi. Izrael is az. A hollandok is.

Te lehet hogy kicsinek érzed magad, vagy alárendeltnek, elnyomhatónak.
Én nem.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 421
113
Kicsik vagyunk, de senkinek nem szabad hagyni hogy kihasználjon. Svájc is kicsi. Izrael is az. A hollandok is.
Az említett országok történeti, geopolitikai háttere merőben eltér Hazánkétól.
De ha gondolat kísérlet. Maradjunk Európában.
Az említett országok hol verik, verték a tam-tamot az elmúlt időszakban vagy a múltban? Velünk ellentétben akik “harcban” állunk már jó 10 éve(előtte meg impotensek voltunk)..?
Meghúzták magukat és csendben helyezkedtek…
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Az említett országok történeti, geopolitikai háttere merőben eltér Hazánkétól.
De ha gondolat kísérlet. Maradjunk Európában.
Az említett országok hol verik, verték a tam-tamot az elmúlt időszakban vagy a múltban? Velünk ellentétben akik “harcban” állunk már jó 10 éve(előtte meg impotensek voltunk)..?
Meghúzták magukat és csendben helyezkedtek…
Izrael hol verte a tamtamot? Ő izé, Szíriában, Libanonban stb.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 421
113
Jól van, látom veled is gyümölcsöző és tartalmas beszélgetéseket fogunk tolni, hisz jól láthatóan NEM akarod megérteni hogy miről írok.
Értem és az egyetértek két különböző dolog.
Értem amit mondasz de másképpen vélekedek róla még akkor is így marad, ha növelve a tétet a faszodat is bevetted…
Értem ez alatt ezt az érvelést idézet tőled:
“ meg: KAPJA BE A FASZOMAT, de bő nyállal ám!”
 
W

Wilson

Guest
Jól van, látom veled is gyümölcsöző és tartalmas beszélgetéseket fogunk tolni, hisz jól láthatóan NEM akarod megérteni hogy miről írok.

Kicsik vagyunk, de senkinek nem szabad hagyni hogy kihasználjon. Svájc is kicsi. Izrael is az. A hollandok is.

Te lehet hogy kicsinek érzed magad, vagy alárendeltnek, elnyomhatónak.
Én nem.
Izrael, Svájc Hollandia olyan gazdasági erővel mutatókkal rendelkezik aminek még a közelében sem vagyunk, csak nézd meg mi lett az elmúlt 12 év szabadságharcának az eredménye az Orbán kormány lassan már minden papírt hajlandó aláírni, hogy a határidő előtt megkapja az EU-s pénzt, magyarul lehet itt harcolni mindenki ellen, és szittya magyarként megmondani mindenkinek a frankót, csak ennek szerintem akkor van értelme, hogyha van mögötte háttér gazdasági, katonai stb.

Mert attól még, hogy azt mondjuk, hogy merjünk nagyok lenni az égadta világon nem fog változni semmi.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Olvasás nem megy?


“ De ha gondolat kísérlet. Maradjunk Európában.
Az említett országok hol verik, verték a tam-tamot az elmúlt időszakban vagy a múltban? ”

Európai említett(nem általam emlitett) országok Svájc és Hollandia volt ….
Csak egy példa.
De amúgy MINDIG gusztustalan, amikor utólag szűkíted a saját valóságodhoz a világot.
Amúgy miben több nálunk egy svájci?
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Izrael, Svájc Hollandia olyan gazdasági erővel mutatókkal rendelkezik aminek még a közelében sem vagyunk, csak nézd meg mi lett az elmúlt 12 év szabadságharcának az eredménye az Orbán kormány lassan már minden papírt hajlandó aláírni, hogy a határidő előtt megkapja az EU-s pénzt, magyarul lehet itt harcolni mindenki ellen, és szittya magyarként megmondani mindenkinek a frankót, csak ennek szerintem akkor van értelme, hogyha van mögötte háttér gazdasági, katonai stb.

Mert attól még, hogy azt mondjuk, hogy merjünk nagyok lenni az égadta világon nem fog változni semmi.
Ezt az objektív realitásodat más témákban is jó lenne kamatoztatnod..

Egyébként elég nevetséges egy svájcot meg hollandiát hozzánk hasonlítani, majd orbán-fikázni egy sort. Akúgy meg tudod, épp ez a libsi gondolkodás a probléma, amit te is tolsz.
Miért ne mondhatnánk meg a frankót attól függetlenül, hogy katonailag/gazdaságilag hogy állunk? Ne röhögtess már. A te világodban csak annak lehet szava, csak az mondhatja meg a frankót akinek van erős gazdasága meg katonasága? Lol
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ezt az objektív realitásodat más témákban is jó lenne kamatoztatnod..

Egyébként elég nevetséges egy svájcot meg hollandiát hozzánk hasonlítani, majd orbán-fikázni egy sort. Akúgy meg tudod, épp ez a libsi gondolkodás a probléma, amit te is tolsz.
Miért ne mondhatnánk meg a frankót attól függetlenül, hogy katonailag/gazdaságilag hogy állunk? Ne röhögtess már. A te világodban csak annak lehet szava, csak az mondhatja meg a frankót akinek van erős gazdasága meg katonasága? Lol
Nem, igazából az ő világukban csak a fényes nyugat mondhatja a frankót. Mindegy, hogy a picsányi Luxemburg, vagy a nálunk is csóróbb Portugália, amit ők mondanak az a szentírás.
Ha valóban az erős gazdaság és katonaság mondhatná meg szerintük, akkor most habzó szájjál hírdetnék, hogy Oroszország jogosan csinál bármit. Hiszen tetszik nem tetszik, ő az erősebb kutya.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 421
113