• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
De sem Oroszorszàg sem Kína még csak megközelítőleg sem fog nekünk olyan támogatásokat nyújtani mint amit az EU adott az EU csatlakozásunk óta, és egyedül a mindenkori magyar kormányzat felelőssége, hogy ezt ,hogy és milyen hatékonysággal használja/használta fel.

És azt is látni kell, hogy mind Oroszországnak és mind Kínának csak az EU tagságunk jelent értéket.

Jöttek azok Hévizre a nélkül is, meg adták és szerencsére adják most is a gázt.

Azt a gázt amit a pofátlan nyugat lassan már einstandolna! Közösen rárepültünk az Egyiptomi vasútbizniszre, vették tőlünk a szabolcsi almát, a gyógyszert! Mikor tré volt az elsők közt tőlük kaptunk Sinopharmot, Szputnyikot, a geci németek meg még a kínából leszállított ÉS KIFIZETETT TULAJDON maszkjainkat is LEFOGLALTÁK előttünk!

A bajban ismerszik meg a barát!

A nyugat nem a barátunk, az nekem mostanra egyértelmű!
 
W

Wilson

Guest
Jöttek azok Hévizre a nélkül is, meg adták és szerencsére adják most is a gázt.

Azt a gázt amit a pofátlan nyugat lassan már einstandolna! Közösen rárepültünk az Egyiptomi vasútbizniszre, vették tőlünk a szabolcsi almát, a gyógyszert! Mikor tré volt az elsők közt tőlük kaptunk Sinopharmot, Szputnyikot, a geci németek meg még a kínából leszállított ÉS KIFIZETETT TULAJDON maszkjainkat is LEFOGLALTÁK előttünk!

A bajban ismerszik meg a barát!

A nyugat nem a barátunk, az nekem mostanra egyértelmű!
Ha szerinted a szobolcsi alma megvétele és a hévizi üdülések és a Sinopharm eladása egy lapon említhető az EU-l a csatlakozásunk óta kapott támogatásokkal akkor nincs miről beszéltünk. csak nézd már meg milyen kondíciókkal ad hitelt Kína és Moszkva nekünk és milyen kondíciókkal kapjuk a támogatásokat az EU-l
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ha szerinted a szobolcsi alma megvétele és a hévizi üdülések és a Sinopharm eladása egy lapon említhető az EU-l a csatlakozásunk óta kapott támogatásokkal akkor nincs miről beszéltünk.
sokkal többet ér, tudod, a szabolcsi gazda biztos nagyon örül, a beszántott mezőgazdasági kutatásnak, és a léalma árban átvett almájának, azok után, hogy az idared, goldstar stb mind a mai napig luxusterméknek számít a moszkvai áruházakban.
De végülis kapott célzott támogatást arra, hogy kivághassa a fáit.
 
W

Wilson

Guest
sokkal többet ér, tudod, a szabolcsi gazda biztos nagyon örül, a beszántott mezőgazdasági kutatásnak, és a léalma árban átvett almájának, azok után, hogy az idared, goldstar stb mind a mai napig luxusterméknek számít a moszkvai áruházakban.
De végülis kapott célzott támogatást arra, hogy kivághassa a fáit.
A szabolcsi almatermesztők problémája a rendszerváltás után kezdődött és mire a az EU csatlakozásunk megtörtént már gyakorlatilag bele is verték az "utolsó szöget a szabolcsi almatermesztők koporsójába", érdekes módon pl a lengyel almatermesztés teljesen más utat járt be és tudott élni az EU nyújtotta lehetőségekkel, úgyhogy mielőtt nagyon neki állnánk ostorozni az EU-t inkább a rendszerváltást követő magyar kormányok felelősségét kellene ebben is szerintem legfőképpen górcső alá venni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ha szerinted a szobolcsi alma megvétele és a hévizi üdülések és a Sinopharm eladása egy lapon említhető az EU-l a csatlakozásunk óta kapott támogatásokkal akkor nincs miről beszéltünk. csak nézd már meg milyen kondíciókkal ad hitelt Kína és Moszkva nekünk és milyen kondíciókkal kapjuk a támogatásokat az EU-l
Cserében mikor tré volt, ki ad és adott el életmentő gyógyszert, maszkot, gázt, meg ki foglalt és foglalna le maszkot és gázt?!

Ki akarja ránkerőltetni a saját faszságait, migrációstul, zöldenergiástul, LMBTQ és BLM estül?!

Szerintem amennyivel több EU-s forrás jött ide be, legalább arányaival annyival több is ment ki!

Erről ennyit, szóval szerintem se nagyon van miről beszélnünk...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
sokkal többet ér, tudod, a szabolcsi gazda biztos nagyon örül, a beszántott mezőgazdasági kutatásnak, és a léalma árban átvett almájának, azok után, hogy az idared, goldstar stb mind a mai napig luxusterméknek számít a moszkvai áruházakban.
De végülis kapott célzott támogatást arra, hogy kivághassa a fáit.
Mivel azoknak ott nyugaton az elejétől fogva az volt a céljuk, hogy mindent tönkretegyenek ami itt működik, ami ahhoz segített volna MINKET a jövőben hogy ne szoruljunk rájuk!


A kezdetektől a gazdasági vazallus szerepét szánta nekünk az EU, az USA meg a katonait a NATO-val. Nincs itt nagyon miről cirmogni tovább, ezek kb. józan ésszel belátható tényállítások.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
A szabolcsi almatermesztők problémája a rendszerváltás után kezdődött és mire a az EU csatlakozásunk megtörtént már gyakorlatilag bele is verték az "utolsó szöget a szabolcsi almatermesztők koporsójába", érdekes módon pl a lengyel almatermesztés teljesen más utat járt be és tudott élni az EU nyújtotta lehetőségekkel, úgyhogy mielőtt nagyon neki állnánk ostorozni az EU-t inkább a rendszerváltást követő magyar kormányok felelősségét kellene ebben is szerintem legfőképpen górcső alá venni.
Bejzonyam.Sajat hibainkert nekünk kell felelni,Mi fizetünk érte.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Cserében mikor tré volt, ki ad és adott el életmentő gyógyszert, maszkot, gázt, meg ki foglalt és foglalna le maszkot és gázt?!

Ki akarja ránkerőltetni a saját faszságait, migrációstul, zöldenergiástul, LMBTQ és BLM estül?!

Szerintem amennyivel több EU-s forrás jött ide be, legalább arányaival annyival több is ment ki!

Erről ennyit, szóval szerintem se nagyon van miről beszélnünk...
Ezt szerintem gondold át még egyszer független tanulmányok sora van fent a neten amelyben az EU támogatásokat számszerűsítik a csatlakozás óta a magyar gazdaság illetve az ország tekintetében.

Az életmentő gyógyszer, védőoltás tekintetében egyrészt tudtommal mi is részt vettünk az uniós vakcina beszerzésben másrészt az orosz kínai vakcina beszerzést nem tiltotta meg számunkra senki, a saját kormányunk (szerintem nagyon helyesen) üzletelte ezt le az oroszokkal és a kínaiakkal.
 
W

Wilson

Guest
Mivel azoknak ott nyugaton az elejétől fogva az volt a céljuk, hogy mindent tönkretegyenek ami itt működik, ami ahhoz segített volna MINKET a jövőben hogy ne szoruljunk rájuk!


A kezdetektől a gazdasági vazallus szerepét szánta nekünk az EU, az USA meg a katonait a NATO-val. Nincs itt nagyon miről cirmogni tovább, ezek kb. józan ésszel belátható tényállítások.
Biztos volt ilyen szándék, de ezt számukra a rendszerváltást követő magyar kormányok tették lehetővé.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
W

Wilson

Guest
tehát ha jól értem, a mi hibánk az volt, hogy nem léalmát termeltünk, mint a lengyelek, de a szentséges nyugati cégek, csak léalma árban voltak hajlandók átvenni, ami csődbe lökte a teljes szektort?
A csődbe az lökte a szektort ,hogy a rendszerváltást követően az egész magyar mezőgazdaságot az egymást követő magyar kormányok szisztematikusan tönkretették, és amikorra a az EU csatlakozásunkra sor került már kiherélték az egészet a hozzá kapcsolódó feldolgozóiparral együtt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ezt szerintem gondold át még egyszer független tanulmányok sora van fent a neten amelyben az EU támogatásokat számszerűsítik a csatlakozás óta a magyar gazdaság illetve az ország tekintetében.

Az életmentő gyógyszer, védőoltás tekintetében egyrészt tudtommal mi is részt vettünk az uniós vakcina beszerzésben másrészt az orosz kínai vakcina beszerzést nem tiltotta meg számunkra senki, a saját kormányunk (szerintem nagyon helyesen) üzletelte ezt le az oroszokkal és a kínaiakkal.
Abban az időben pont volt hogy bent voltam a BM-ben az Operatív Törzsben, a külügyes kolléga/nő ült mellettem, tolták az E-maileket, telefonáltak egész nap, a legtöbb nem dicsérte EU-t...

Figyu, nekem nem kell elmondani hogy mi volt az ábra, ott voltam! Az elején még kurvára meleg volt a pite, azt se tudtuk meg nagyjából SENKI se tudta hogy mi lesz ebből az egészből, egymás elől rabolták a nagy nyugati cégek/USA is kint Kínában/ahol hozzáfértek a másoknak félretett maszkot, maszk alapanyagot, lélegeztető gépet, alkatrészeket!

Ekkor volt az hogy Kína és az oroszok ADTAK el, a németek meg LEFOGLALTÁK a miénk mindenféle KAMU eljárási - adminisztratív hibára hivatkozva.



Nekem NE, mondom még egyszer, ott voltam, láttam, hallottam!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Biztos volt ilyen szándék, de ezt számukra a rendszerváltást követő magyar kormányok tették lehetővé.
Na ebben így már van igazság.

Ahogy a mostani is nyilván lehetővé tesz nem kevés dolgot, mivel valóban kényszerpályán IS mozgunk. Itt a szándék, meg a mérték a nem mindegy!

Ahogy én látom a jelenlegi etap nem olyan vidáman, és szolgalelkűen szolgálja ki őket, mint akár tette ezt a 2000-es években, vagy teszik ezt a balliberális kormányok.

Egyre inkább ébrednek, no meg látják azt hogy a nyugattal tartani hosszú távon önsorsrontás!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby
W

Wilson

Guest
Abban az időben pont volt hogy bent voltam a BM-ben az Operatív Törzsben, a külügyes kolléga/nő ült mellettem, tolták az E-maileket, telefonáltak egész nap, a legtöbb nem dicsérte EU-t...

Figyu, nekem nem kell elmondani hogy mi volt az ábra, ott voltam! Az elején még kurvára meleg volt a pite, azt se tudtuk meg nagyjából SENKI se tudta hogy mi lesz ebből az egészből, egymás elől rabolták a nagy nyugati cégek/USA is kint Kínában/ahol hozzáfértek a másoknak félretett maszkot, maszk alapanyagot, lélegeztető gépet, alkatrészeket!

Ekkor volt az hogy Kína és az oroszok ADTAK el, a németek meg LEFOGLALTÁK a miénk mindenféle KAMU eljárási - adminisztratív hibára hivatkozva.



Nekem NE, mondom még egyszer, ott voltam, láttam, hallottam!
Kibeszélt a maszkokról? Én a vakcina beszerzésekről beszéltem. Amúgy sem értem, hogy lehet egy a covid vilagjárvány idején kitört világméretű káoszból az EU egészére és a mi csatlakozásunk óta eltelt idővel kapcsolatban mérleget vonni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Kibeszélt a maszkokról? Én a vakcina beszerzésekről beszéltem. Amúgy sem értem, hogy lehet egy a covid vilagjárvány idején kitört világméretű káoszból az EU egészére és a mi csatlakozásunk óta eltelt idővel kapcsolatban mérleget vonni.
Pedig nagyon is jól mutatja a hozzánk való hozzáállásukat!

Az első igazán tré szitu volt a csatlakozásunk óta, senki nem tudta hogy mi lesz belőle, sokkal szarabbnak mutatkozott az elején a tré mint aztán ami kifutott belőle!

Akkor a kelet segített, a nyugat behúzta azt ami a miénk! Rakd össze, nekem sikerült!

Ott akkor nem hónapok, nem is hetek, hanem napok számítottak hogy ki mikorra mit tud beszerezni!

Akkor az oroszok és Kína szállított először! Amiről te beszélsz, hogy jött egy csomó nyugati eredetű cucc, az jóval később ért ide, mikor magukat már biztosították, meg az is kiderült közben hogy nem pusztul ki ettől a szartól az emberiség kb...

Mondom, akkor, OTT, elvált a szar a májtól!
 
W

Wilson

Guest
Na ebben így már van igazság.

Ahogy a mostani is nyilván lehetővé tesz nem kevés dolgot, mivel valóban kényszerpályán IS mozgunk. Itt a szándék, meg a mérték a nem mindegy!

Ahogy én látom a jelenlegi etap nem olyan vidáman, és szolgalelkűen szolgálja ki őket, mint akár tette ezt a 2000-es években, vagy teszik ezt a balliberális kormányok.

Egyre inkább ébrednek, no meg látják azt hogy a nyugattal tartani hosszú távon önsorsrontás!
Még sem az Oroszokhoz vagy a Kínaiakhoz rohanunk pénzért..
Ami meg a nyugathoz tartozás önsorsrontást jelent kijelentésed illeti, gazdaságilag nincsen más alternatívánk, ugyanis mind Moszkvának mind Pekingnek az EU tagságunk és az európai gazdaságba integrálódott szerepünk jelent értéket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Még sem az Oroszokhoz vagy a Kínaiakhoz rohanunk pénzért..
Ami meg a nyugathoz tartozás önsorsrontást jelent kijelentésed illeti, gazdaságilag nincsen más alternatívánk, ugyanis mind Moszkvának mind Pekingnek az EU tagságunk és az európai gazdaságba integrálódott szerepünk jelent értéket.
Nekem semmi bajom a nyugattal való pragmatikus gazdasági kapcsolatokkal, jó viszonnyal! Ugyan úgy ahogy a kelettel is ezt preferálom!

NE akarjanak ledominálni, kifosztani, irányítani. Aki ilyet tesz, ránkoktrojál érdekeinkkel szemben bármit, az viszont ahogy Rangernek is leírtam, kapja be a faszomat!

Ennyi.
 
W

Wilson

Guest
Nekem semmi bajom a nyugattal való pragmatikus gazdasági kapcsolatokkal, jó viszonnyal! Ugyan úgy ahogy a kelettel is ezt preferálom!

NE akarjanak ledominálni, kifosztani, irányítani. Aki ilyet tesz, ránkoktrojál érdekeinkkel szemben bármit, az viszont ahogy Rangernek is leírtam, kapja be a faszomat!

Ennyi.
Csak akkor tud minket bárki is kifosztani, hogyha partnerek vagyunk benne...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Csak akkor tud minket bárki is kifosztani, hogyha partnerek vagyunk benne...
Ez azért szintén túlzás. Sokat segíthet egy hazai szolgalelkű balliberális oldal ebben nekik az tény, meg van az a megoldás is, mikor egyszerűen nem fizetik ki azt ami járna nekünk.

Még nem tartunk ott hogy ezzel tudnánk bármit csinálni.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
741
3 978
93
A csődbe az lökte a szektort ,hogy a rendszerváltást követően az egész magyar mezőgazdaságot az egymást követő magyar kormányok szisztematikusan tönkretették, és amikorra a az EU csatlakozásunkra sor került már kiherélték az egészet a hozzá kapcsolódó feldolgozóiparral együtt.
bizony. a feldolgozóipar szisztematikus eladása, elherdálása a fő probléma. az első 2 kormányunk gyakorlatilag teljesen kiárusította az országot. letolt gatyával mentünk be az EU-ba. sajnos ezt azóta se húzhattuk fel, mert az EU-nak csak így kellünk. piacnak.
mondjuk ez nem Kínai ügy...