• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
A saját gépeiket valsz jobban ismerik a RAFosok
Ezt nem kétlem, de azt sem, hogy a kínai hírszerzés is elég jól ismeri ezeket a gépeket. Meg még ha el is fogadom, hogy ez igaz, az sem mindegy, hogy az a pilóta aki infókat szolgáltat mikor volt aktív szolgálatban.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Egy tapasztalt pilóta mégis mi a lófaszra tanítaná a másikat elsősorban, ha nem repűlni?! Ha csak az kell, hogy milyen fegyverek vannak meg mit lehet tudni a gépekről, akkor típusonként elég egy ember, nem kell odavinni tucatjával pilótákat. Ha meg árulás, akkor be kell tudják bizonyítani, hogy nem csak repülni tanították a kínaiakat. Sok sikert hozza.
Pár hónapja cirkulált egy fotó lezuhant pilótákról a gépük mellett Kínában.
Ideje lesz azt újra elővenni és megvizsgálni :/
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Ezt nem kétlem, de azt sem, hogy a kínai hírszerzés is elég jól ismeri ezeket a gépeket. Meg még ha el is fogadom, hogy ez igaz, az sem mindegy, hogy az a pilóta aki infókat szolgáltat mikor volt aktív szolgálatban.
Ha azt nézzük, hogy még repülnek, így nem lehetnek túl öregek.
Meg gondolnám az a pláne benne, hogy az aktív típusok pilótái mentek át...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Ha azt nézzük, hogy még repülnek, így nem lehetnek túl öregek.
Meg gondolnám az a pláne benne, hogy az aktív típusok pilótái mentek át...
Lehetséges, bár ha belegondolok, szerintem a Typhoon (lévén, hogy azért nem egy mai darab) rep tulajdonságai eléggé ismertek, egyedül az F35 lehet "csemege".
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Lehetséges, bár ha belegondolok, szerintem a Typhoon (lévén, hogy azért nem egy mai darab) rep tulajdonságai eléggé ismertek, egyedül az F35 lehet "csemege".
Lightningokról nem szólt a fáma.
Vagy csak nem adta ki a DI a figyelmeztetésében.
Ott csak Typhoon, Tornado és Harrier volt.

Mondjuk érdekelne, hogy most mitől verték ezt ennyire oda.
COVID óta ez elvileg ismert folyamat volt.
Ehhez képest most pár nap alatt már a MoD adott ki public nyilatkozatot róla.
Szinte egy nap alatt bekerült a nem publikusból a mainstream mediába.
Furi.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Lightningokról nem szólt a fáma.
Vagy csak nem adta ki a DI a figyelmeztetésében.
Ott csak Typhoon, Tornado és Harrier volt.

Mondjuk érdekelne, hogy most mitől verték ezt ennyire oda.
COVID óta ez elvileg ismert folyamat volt.
Ehhez képest most pár nap alatt már a MoD adott ki public nyilatkozatot róla.
Szinte egy nap alatt bekerült a nem publikusból a mainstream mediába.
Furi.
Most lehet én emlékszem rosszul, de a Harrierek (bár azok ha jól emlékszem az USA tengerészgyalogságánál talán még ott vannak) és a Tornadok már nem szolgálnak az RAF köteléében. Akkor annak mi az értelme?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Most lehet én emlékszem rosszul, de a Harrierek (bár azok ha jól emlékszem az USA tengerészgyalogságánál talán még ott vannak) és a Tornadok már nem szolgálnak az RAF köteléében. Akkor annak mi az értelme?
A Tornado -t nem tudom, de a Harrier pilóták talán tudnak olyan infót passzolni a kínaiaknak, amik validak a VTOL Lightninggal
kapcsolatban is.
Olaszoknál meg Spanyoloknál is van még Harrier asszem.
 

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
63
268
53
Itt egy link mielőtt antiszemitizmussal vádolnátok :)


Az amcsik nem véletlenül nem adták el az F-22-t nekik, de az F-35-ről már biztos van infójuk a keletieknek. Koppintásban verhetetlenek.

FYeI1yBVsAAAnt7.jpg:large
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Itt egy link mielőtt antiszemitizmussal vádolnátok :)


Az amcsik nem véletlenül nem adták el az F-22-t nekik, de az F-35-ről már biztos van infójuk a keletieknek. Koppintásban verhetetlenek.
Azt tudjuk, hogy az összetett szerkezetekkel nehezen boldogulnak, következésképp hajtóművet sem tudnak gyártani... :):):)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Itt egy link mielőtt antiszemitizmussal vádolnátok :)


Az amcsik nem véletlenül nem adták el az F-22-t nekik, de az F-35-ről már biztos van infójuk a keletieknek. Koppintásban verhetetlenek.

FYeI1yBVsAAAnt7.jpg:large
Ki gondolta volna? :D Koppintásban tényleg verhetetlenek :D
 
  • Imádom
Reactions: gacsat

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 395
3 632
113
De nem repülni tanítják a kínaiakat.
Pont hogy a hazai technika elleni védekezésre/eljárásokra.
Nem is értem min lamentál ennyit a MoD, hogy árulás-e vagy nem. Nonsense

Én ezt nem értem.
UK háborúban áll Kínával? Van köztük ellenségeskedés? Egyáltalán, hol ütköznek a brit érdekek a kínaival? Miben különbözik, hogy kínai pilcsiket tanítanak azok az angolok, vagy pl. indonézeket? Ha azokat tanítanák, vagy pl. brazilokat, az is hazaárulás lenne?
Az én infóim szerint a Harrier-t 11-éve, a Tornado-t 3 éve vonták ki a britek. Ennyi erővel a Spitfire-re oktatás is hazaárulás lenne... o_O
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Én ezt nem értem.
UK háborúban áll Kínával? Van köztük ellenségeskedés? Egyáltalán, hol ütköznek a brit érdekek a kínaival? Miben különbözik, hogy kínai pilcsiket tanítanak azok az angolok, vagy pl. indonézeket? Ha azokat tanítanák, vagy pl. brazilokat, az is hazaárulás lenne?
Az én infóim szerint a Harrier-t 11-éve, a Tornado-t 3 éve vonták ki a britek. Ennyi erővel a Spitfire-re oktatás is hazaárulás lenne... o_O
Nincs, de ahogy a magyar jog is, úgy a brit is ismeri a /nem vágom szó szerint,de/ szövetségesi rendszeren kívüli
toborzás, infóátadás stb fogalmát.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 913
13 702
113
Nincs, de ahogy a magyar jog is, úgy a brit is ismeri a /nem vágom szó szerint,de/ szövetségesi rendszeren kívüli
toborzás, infóátadás stb fogalmát.
Évtizedek óta megy a nyugati technológia/tudás kiárusítása Kínába, persze azt cégek csinálják nagy haszonnal.
Nyilván ez nem teljesen ugyanaz. Bár "vittünk" oda ugye hightecht is repgépgyár, stb. Aztán meg meglepődnek, hogy másolnak...

Egyébként jó felé tapogatózól, az az igazi kérdés,mit enged meg az ottani kormány/sereg a leszerelés után a katonáknak?
 
T

Törölt tag 133

Guest
Én ezt nem értem.
UK háborúban áll Kínával? Van köztük ellenségeskedés? Egyáltalán, hol ütköznek a brit érdekek a kínaival? Miben különbözik, hogy kínai pilcsiket tanítanak azok az angolok, vagy pl. indonézeket? Ha azokat tanítanák, vagy pl. brazilokat, az is hazaárulás lenne?
Az én infóim szerint a Harrier-t 11-éve, a Tornado-t 3 éve vonták ki a britek. Ennyi erővel a Spitfire-re oktatás is hazaárulás lenne... o_O

Világuralomra törnek a kínaiak a nyugat ellenében, nem kellene megkönnyíteni a dolgukat. Nem hobbiból álltak neki a hadseregük fejlesztésének.
 
  • Vicces
Reactions: BJani

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 913
13 702
113
Világuralomra törnek a kínaiak a nyugat ellenében, nem kellene megkönnyíteni a dolgukat. Nem hobbiból álltak neki a hadseregük fejlesztésének.
Szerintem nem a Nyugat ellenében fegyverkeznek. És meg csak nemnis vilaguralomra keszülnek. Az csak egy történelmi körülmény, hogy a nyugat, itt értsd USA kiterjesztette a szárnyait az egész világra, és szereti mindenbe beleütni az orrát, így persze kódolva van bizonyos konfliktus kialakulása.