• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 700
28 127
113
Csere a kínai külügyminisztérium élén, a 2012 óta regnáló eddigi minszter, Vang Ji ment feljebb a Politbüroba, helyére a 2014-18 közti kabinetfőnök, Qin Gang (nem tudom a magyar átiratát a nevének sorry) érkezik.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Csere a kínai külügyminisztérium élén, a 2012 óta regnáló eddigi minszter, Vang Ji ment feljebb a Politbüroba, helyére a 2014-18 közti kabinetfőnök, Qin Gang (nem tudom a magyar átiratát a nevének sorry) érkezik.
Qin Gang >> Csin Kang
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
The world's first river-sea direct super-standard design pure electric ship started construction! COSCO SHIPPING developed two 700 international standard unit (TEU) electric container ships undertaken by Yangzhou COSCO SHIPPING Heavy Industry Co., Ltd. for the first time. It is the first 700 international standard unit (TEU) pure electric container ship built in China. Use the ship with the largest power battery capacity..

Fj-TuOwVUAAm9qO

Fj-T0OOVsAEHsm5
Fantáziátlanok, néhány uszály még mögötte, mellette simán elférne!
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Shanghai-ban a járművek kb. 70%-a elektromos, a robogók 99%-a. Rengeteg a teherrobogós csomagfutár, kb. 100kg cuccot lehet felrakni ezekre a robogókra. Emellett a tömegközlekedés díja egy vicc. Havonta fizetek 160 yüant a metróért (kb. 10000HUF), minden nap 3 perces ütemben jár, ingyenes és tiszta budi minden megállóban, 5g-s ingyen net, 2 hónap alatt összegyűlt annyi "kreditem", hogy kaptam 1 hét ingyen használatot.

Olyan ütemben építik a metrókat, hogy az irodai 2 éves terképen 3 vonal, a hotelben kapott tavalyi térképen megy 1 vonal hiányzik. Az ígéret az, hogy 2030-ra a városban nem lesz olyan hely, ami nincs egy metrómegálló 600 méteres körzetében - ennek megfelelően villamos hálozat minimális, ellenben sok a troli.

A szemetet is ilyen elektromos 3 kerekűvel gyűjtik be. Kirakod a ház elé a papírt, 10 perc múlva már elment - még az ilyen szemétkirakás is szelektíven megy.

Ha elektronikai hulladékot raksz ki, akkor minden társasházban van két matrica - sárga, ha működőképes, akkor jön kétnaponta a begyűjtős, ezek cuccok mennek belső Kínába/Tibetbe, ha meg kuka, akkor piros plecsni és megy az utcára.

A lakóparkban ahol lakunk, fejenként van egy akkutöltő a robogóknak, a garázsban meg minden második beállónál ott a töltő - ahol nem, azok többnyire katonai/belügyes/diplomata/kőgazdagék 10000€ feletti járgánya.

A poén, hogy a Tesla-k zömén a nagy made in China logó virít.

Érdekes hely és nagyon nem olyan, ahogy a médiában előadják...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 128
113
A koronavírus-ellenes korlátozások feloldása után Kínában a vezető tudósok és mérnökök nagy arányban haltak meg, csak a Kínai Műszaki Akadémián (CAE) 20 tag halt meg kevesebb mint egy hónap alatt. A South China Morning Post szerint ez több, mint az egy év alatt szokásosan elhunytak száma.

A Kínai Mérnöki Akadémia az egyik vezető akadémiai intézmény és Kína legrangosabb mérnöki szervezete. Az akadémiának több mint 900 fő a tagja. Az akadémia tudósai és mérnökei szinte valamennyi kínai megaprojekt koncepciójának kidolgozásában, tervezésében és kivitelezésében vettek részt. Közreműködésükkel létrejött a világ legnagyobb gátas vízierőműve, a „Három-szoros”, a nagysebességű vasutak hálózata és a Tiangong űrállomás .

Amint arról az akadémia korábban beszámolt, 20 tagja halt meg december 15. és január 4. között. Ugyanakkor a 2017-től 2021-ig tartó időszakban évente átlagosan 16, 2021-ben pedig 19 Akadémia tagja halt meg.

Az akadémia legfiatalabb tagja a 77 éves fizikus, Ti Tianchu volt, aki az atomórákra specializálódott.

A legidősebb a 102 éves Zhang Jinzhe, aki 1950-ben megalapította Kína első gyermeksebészeti osztályát a Pekingi Egyetemi Kórházban.

Emlékezzünk vissza, hogy a kínai hatóságok elkezdték enyhíteni a koronavírus terjedése elleni intézkedéseket. Így január 8-tól egyszerűsödnek az országba való beutazás karantén-korlátozásai.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Egy reklám Kínában, amely arra tanítja az embereket, hogy alacsony „társadalmi besorolással” lehetetlen repülőjegyet venni, szállodai szobát bérelni, vagy banki szolgáltatásokat igénybe venni.

A társadalmi besorolási rendszert Kína több tartományában is bevezették, de hamarosan egész Kínára kiterjesztik.

A brit kormány pozitívnak ismerte el a kínai tapasztalatokat, és saját hasonló kísérletet tervez, de alacsony társadalmi besorolás esetén még több megszorítással és jogsértésekkel.

Üdvözöljük a digitális demokráciában...

 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Ne terjesszük a rossz átírást, ha kérhetem. Elég baj az, hogy a hivatalos iratokban ezt erőltetik, legalább a való életben ne fárasszuk magunkat vele.
Kiejtve így hangzik, viszont szerintem is baromság átírni, lásd Peking - ami amúgy bei-csin (ha kiejted), majd az amerikaiak csináltak belőle Beidzsin-t..
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Kiejtve így hangzik, viszont szerintem is baromság átírni, lásd Peking - ami amúgy bei-csin (ha kiejted), majd az amerikaiak csináltak belőle Beidzsin-t..

Akkor az átírásban egyetértünk. A kiejtésbe meg nem érdemes szerintem nagyon belemenni. Az általam ismert környékeken tipikusan dzs-k azok, amiket Te ezek szerint cs-vel hallasz. Mondjuk az egyik munkatársam "fulan ren" volt (= Hunan :)), úgyhogy a spektrum tényleg széles még a "hochdeutsch" mandarint beszélők körében is.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 690
113
A népességcsökkenés a női emancipációval függ össze. Ha elég sokat ülteted a lányokat iskolapadba és mindenféle karrierlehetőséget biztosítasz számukra, a születésszám drasztikusan lecsökken.
Részemről ez ténymegállaoítás, nem valamilyenfajta hímsovinizmus.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 496
113
Hát, akkor ők ezt elérték mielőtt a jólét meglett volna az ország nagyobbik felének.
Pár hónapja néztem meg, hogy Kínában 20-30 év múlva kb 200 millióval(!) kevesebb aktív korú lesz, mint most. A várható élettartam növekedése miatt pedig egyre több öreget kell eltartaniuk. Kína is meg fogja élni ugyanazt a demográfiai katasztrófát, mint Európa.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 096
113
Pár hónapja néztem meg, hogy Kínában 20-30 év múlva kb 200 millióval(!) kevesebb aktív korú lesz, mint most. A várható élettartam növekedése miatt pedig egyre több öreget kell eltartaniuk. Kína is meg fogja élni ugyanazt a demográfiai katasztrófát, mint Európa.
nekik rosszabb mert azelőtt elöregednek hogy élérték volna az európai egy főre jutó GDP-t, így meg nem is fogják
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 990
32 310
113
Pár hónapja néztem meg, hogy Kínában 20-30 év múlva kb 200 millióval(!) kevesebb aktív korú lesz, mint most. A várható élettartam növekedése miatt pedig egyre több öreget kell eltartaniuk. Kína is meg fogja élni ugyanazt a demográfiai katasztrófát, mint Európa.

Hát most a korlátozások eltörlésével valamivel csökkentik az eltartandó öregek számát.