• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 098
113
Talán mert az adófizetés sem. :)

Erre próbáltam célozni, amikor a NAV-ot emlegettem.

Amúgy gondoljunk bele, hogy milyen érdekes lett volna, ha az elhíresüllt nokiás doboz helyett mobilfizetéssel kellett volna átadni az alkotmányos költséget! Mármint valódi, elektroniókus mobil fizetéssel (átvitt értelemben a nokiás doboz is mobil fizetés). Már csak ezért sem fogják eltörölni a politikusok sem a készpénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
.
Na meg persze a bankok, amelyeknek a kártya kibocsátásból és használatból bevétele származik. Ez a bevétel pedig közvetlenül, vagy közvetve a vásárlók megvámolását jelenti. Fizetünk a kártyáért, a tranzakciókért és természetesen fizetnek a boltok is, amit beépítenek az árba. A mobilos fizetéssel is ugyanez a helyzet. A lehúzás egy fajtája. Márpedig én például nem szeretem, ha lehúznak.

Itt az elnyomó, kizsákmányoló nyugaton(Anglia) mind a kártyahasználat, bankszámlavezetés, és minden online banktranzakció ingyenes. Semmilyen díj nincs a bankszámlámmal kapcsolatban. Igaz havonta kétszer küldenek egy csomagot, hogy vegyem igénybe a creditkártya lehetőségüket. Bocs, az offért.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Fizetünk a kártyáért, a tranzakciókért és természetesen fizetnek a boltok is, amit beépítenek az árba.
A készpénzért is fizetnek a boltok és a bankok is. Őrizni kell, szállítani kell és az is benne van az árban.
Sőt kasszásnéni is kell, aki visszaadja a különbözetet, ha nagyobb bankjeggyel fizetsz.
Már van olyan áruházlánc amely itt-ott kiszervezte a kasszásnénit.
Szóval akik első körben buknak azok a pénzszállítók lesznek és kb mindenki akinek valamilyen köze volt a készpénz rendszerbantartásához.
 
  • Tetszik
Reactions: vendég3

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 050
26 604
113
Soha nem intéznék pénzügyeket mobillal, mert soha nem lesz olyan biztonságos, mint a készpénz, vagy a kártya a pénztárcámban! Ahogy lényegében szinte soha nem netbankolok, messzire kerülöm a lehetőségét annak, hogy bármilyen elektronikus eszközről hozzáférjek a számlámhoz, mert az meg pláne nem biztonságos.

Ha valamiért nem tudnák készpénzzel vagy bankkártyával fizetni, akkor nem fogok ott vásárolni.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Soha nem intéznék pénzügyeket mobillal, mert soha nem lesz olyan biztonságos, mint a készpénz, vagy a kártya a pénztárcámban! Ahogy lényegében szinte soha nem netbankolok, messzire kerülöm a lehetőségét annak, hogy bármilyen elektronikus eszközről hozzáférjek a számlámhoz, mert az meg pláne nem biztonságos.

Ha valamiért nem tudnák készpénzzel vagy bankkártyával fizetni, akkor nem fogok ott vásárolni.
Egyszerű a megoldás. Van egy számlád amin a megtakarításaid vannak, nem rendelsz hozzá semmilt (se bankkártyát). Van egy, amire a fizetésed jön és van még egy amit összekötsz a mobiloddal. Az utóbbin csak minimális pénz van, amennyi a napi szintű vásárlásaidat fedezi. Netbankon keresztül intézed a két utóbbi közti utalásokat, az elsőre meg bemész a bankba és akkor ott utalsz.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Python

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Itt az elnyomó, kizsákmányoló nyugaton(Anglia) mind a kártyahasználat, bankszámlavezetés, és minden online banktranzakció ingyenes. Semmilyen díj nincs a bankszámlámmal kapcsolatban. Igaz havonta kétszer küldenek egy csomagot, hogy vegyem igénybe a creditkártya lehetőségüket. Bocs, az offért.
"Ingyen levest még soha senki nem evett."
 

vendég3

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
131
291
63
"Ingyen levest még soha senki nem evett."


Ez írországban is így volt és ausztráliában is így van. Semmilyen költsége nincs a bankszámlámnak és a lakáshitelemhez is kapcsolódik egy megtakarítási számla, amit azon tartok azért nem számol fel a bank kamatot, a lakáshitel és megtakarítási számla között tetszőlegesen mozgathatom a pénzt htelmódosítási díj nélkül. Mindezek mellett az ausztrál bankrendszer minden évben rekordot dönt...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
Lehet már csipre sem lesz szügség!
Nézegetve a kínai mobilokat már a legtöbbjében van újjlenyomat olvasó. A szenzorok fejlődésével, az arcfelismerok, vénaszkennerek stb nem is kellenem majd olyan maradi dolgok mint csip.
Visszatérve az adatvédelemre, mi van akkor ha pont fodrítva sül el a dolog? Öntudatosabb és a szabadságjogaikra jobban odafigyelnek majd a polgárok. Most már nem babra megy a játék. Nem csak a pénzügyeid lesznek lekövethetőek, hanem minden amit csinálsz. Az utcákon lévő kamerák és acfelismerő szoftverek kombinációja + a telefonod követése stb stb 24/7 követést tesz lehetővé.
Mack, tavasszal volt ismét egy kis áram kimaradásos szitu a környéken. Elég gyakori pár vihar,ónos eső,hőesés után hogy lehal az áramszolgáltatás pár napig. A boltokban még az ajtókat se tudták bezárni, pénztárgépek lehaltak egy idő után, de felírták amit lehetett és fizetni is lehetett de csak kis tételben. Ez egy Tescoban lehetetlen. 2 nap alatt egy városi ember készletei kifogynak. Hova menjek vásárolni a lemerült telefonommal?
Másrészt írtózok tőle hogy bankszámlán vagy bármi más hasonló hülyeségben tartsam a pénzem. Maximálisan vánkos és hasitasi párti vagyok. Ha lehetne a fizetésem is kp-ben a munkahelyen venném fel mint az átkosban mert így közel 3000-et vesz le rólam Csányi pedig csak 1-2 napig ha náluk van a pénzem. Szóval nehogy már elvegyék tőlem azt az örömet hogy a saját keresetemmel azt csináljak amit akarok. Hogyan fog egy 87 éves öregasszony a templomban perselypénzt adni? Vagy boltban fizetni? Vagy az ilyenek mind menjenek be egy elfekvőbe és majd ott beosszák a maradék pénzüket mások?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Szerintem mindenre van megoldás.
Az áramkimaradásra, ott a generátor. Az egyházakat nem féltem ha pénzől van szó :D
Gondolom lesz annyi eszük, hogy egy persely helyébe, vagy rá egy QR kódos matricát ragasszanak és csinálnak egy olyan appot, hogy minden átutalásnál énekel egy sort a Deo gratiasból.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
Na meg még egy, mivel épp bővítem a családi házat, mindenről áfás számla, teljesítmény nyilatkozat aztán szkennelni a tervezőnek. Egy ilyen telefonos fényképezgetéssel hogyan kapok áfás számlát?
Na meg mivel nem elég a 2200m2 gondoltam megveszem a szomszéd telket. Ügyvédhez be, 5 perc beszélgetés, ez 20000 lesz, persze számla sehol. Hogy adjak én szegény ügyvéd úrnak pénzt ezentúl feketén?
Szóval csak azt akarom mondani hogy nem olyan egyszerű ez hogy az utcai lángososra le lehessen sarkítani.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
Szerintem mindenre van megoldás.
Az áramkimaradásra, ott a generátor. Az egyházakat nem féltem ha pénzől van szó :D
Gondolom lesz annyi eszük, hogy egy persely helyébe, vagy rá egy QR kódos matricát ragasszanak és csinálnak egy olyan appot, hogy minden átutalásnál énekel egy sort a Deo gratiasból.
Velencében vagy Veronában vagy hol dobálnak aprót valami kútba? Vagy az a Trevi kút Rómában? Nem tudom, de érdekes lesz QR kódokról tolni rá az aprót. :D
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
Egy boltban nincs aggregátor, nálad sincs otthon szerintem, de az emberek 99%-nak sincs ilyen. A 9 emeleten hova is tenné. A boltos lányoktól se várható el hogy rákössék a hálózatot egy komoly teljesítményű aggregátorra és be is indítsák azt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 083
10 243
113
Szerintem mindenre van megoldás.
Az áramkimaradásra, ott a generátor. Az egyházakat nem féltem ha pénzől van szó :D
Gondolom lesz annyi eszük, hogy egy persely helyébe, vagy rá egy QR kódos matricát ragasszanak és csinálnak egy olyan appot, hogy minden átutalásnál énekel egy sort a Deo gratiasból.
A szerverközpontokban van szünetmentes táplálás, a mobil bázisállomásokon nem nagyon. Ha volna is meddig bírnák?
Az " áram van, minden van " szlogen nagyon nagyon igaz! A totális függőségünkre is rámutat.
Nem nagyon szeretnék belegondolni akárcsak időjárás miatti kiterjedtebb, hosszabb áramszünet lehetséges következményeibe......
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Velencében vagy Veronában vagy hol dobálnak aprót valami kútba? Vagy az a Trevi kút Rómában? Nem tudom, de érdekes lesz QR kódokról tolni rá az aprót. :D
Otthonról is tolhatod majd bele. El sem kell majd utaznod. :D

Egy boltban nincs aggregátor, nálad sincs otthon szerintem, de az emberek 99%-nak sincs ilyen. A 9 emeleten hova is tenné. A boltos lányoktól se várható el hogy rákössék a hálózatot egy komoly teljesítményű aggregátorra és be is indítsák azt.
A kasszagépek most is árammal mennek, akár papírral, akár digitális pénzzel fizetsz. Szerintem meg pont a nagy áruházláncok lesznek azok akik beszereznek majd aggregátorokat. Az üzlet területén lesz áram is meg wifi is.
Ilyeneket már egy jó ideje nem látni. Tehát áramszünet esetén a papírpénz sem működik.
1451721989.jpg


A szerverközpontokban van szünetmentes táplálás, a mobil bázisállomásokon nem nagyon. Ha volna is meddig bírnák?
Az " áram van, minden van " szlogen nagyon nagyon igaz! A totális függőségünkre is rámutat.
Nem nagyon szeretnék belegondolni akárcsak időjárás miatti kiterjedtebb, hosszabb áramszünet lehetséges következményeibe......

Pár napost dologról beszélünk. Ami a felett van az valamilyen katasztrófát jelent. Akkor gondolom jön a katasztrófavédelem, ételt oszt stb stb
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
A szerverközpontokban van szünetmentes táplálás, a mobil bázisállomásokon nem nagyon. Ha volna is meddig bírnák?
Az " áram van, minden van " szlogen nagyon nagyon igaz! A totális függőségünkre is rámutat.
Nem nagyon szeretnék belegondolni akárcsak időjárás miatti kiterjedtebb, hosszabb áramszünet lehetséges következményeibe......
Kb 2 órát bírták a pénztárgépek beépített tápjai. Nem arra vannak kitalálva hogy fél napokat ,napokat üzemeljenek. A munkahelyemen most épp vonalas telefonért küzdök mert a mobil lemerül, és nem hallható. A vonalas meg mindig él,és extrán kihangosítható.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Kb 2 órát bírták a pénztárgépek beépített tápjai. Nem arra vannak kitalálva hogy fél napokat ,napokat üzemeljenek. A munkahelyemen most épp vonalas telefonért küzdök mert a mobil lemerül, és nem hallható. A vonalas meg mindig él,és extrán kihangosítható.
Igen, de egy nagy áruházlánc simán fog rendelni minden áruházához egy komolyabb generátort, nagyobb üzemanyagtartállyal, akár műholdas internettel. És akár a vásárlóknak is biztsítja, amjd, hogy a mobiljaikat töltögessék.
Amilyen katasztrófákat ti vizionáltok ott a papírpénzzel is kitörölhetitek néhány nap után. Ott a katasztrófavédelem fog etetni gúlyáságyúkból.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
Otthonról is tolhatod majd bele. El sem kell majd utaznod. :D


A kasszagépek most is árammal mennek, akár papírral, akár digitális pénzzel fizetsz. Szerintem meg pont a nagy áruházláncok lesznek azok akik beszereznek majd aggregátorokat. Az üzlet területén lesz áram is meg wifi is.
Ilyeneket már egy jó ideje nem látni. Tehát áramszünet esetén a papírpénz sem működik.
1451721989.jpg




Pár napost dologról beszélünk. Ami a felett van az valamilyen katasztrófát jelent. Akkor gondolom jön a katasztrófavédelem, ételt oszt stb stb
Az rendben hogy a boltban esetleg lesz áram és wifi. De a te telefonod fel lesz -e töltve hogy fizetni tudj? Mert én csak odaadom a pénzt ahogy odaadtam akkor is mikor lemerült a pénztárgép.