• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Meg a környezetszennyezést is adjuk hozzá. Az okostelefonok gyártásához rengeteg ritka és mérgező anyagra van szükség.

Nem kell rengeteg ritka anyag. Ami az illeti, nagyon kevés kell. Rengeteg okostelefonhoz kell rengeteg ritka anyag!
A napelemek és a hozzájuk és a villanyautókoz szükséges akkuk, vagy az állandómágneses villanymotorok legalább ennyire környezetszennyezők és ritkaföldfém igényesek, azokban mégis a megváltót látják oly sokan.

Okostelefonja szinte mindenkinek van már, és ez a gazdaság hatékonyságát növelni fogja. Olyan hatású mint a toronyóra, majd a karóra volt régebben. Tömegközlekedésben például hatékonyabban tudok utazni, nem kell előre megtervezni mindent, jobban tudok alkalmazkodni a helyzethez a karnyújtásnyira elérhető információkkal, és ismeretlen terepen is el tudok navigálni vele, úgy hogy nem kell több dolgot magammal vinni, mint amit amúgy is vinnék (tudom a tájolót és a térképet is használni).

Az elektronikus pénzzel teljesen más problémák vannak, amik miatt nem fogja a készpénzt egyhamar kiváltani:

- nem anonimok a tranzakciók. Sem a VISA/MasterCard/egyéb szolgáltatón át, sem a BitCoin/Ethereum vagy egyéb kriptovalután át.
- nem azonnali a tranzakció (Bár a VISA/egyéb esetében elég gyors az elszámolás a központosított működés miatt)
- internet kapcsolat szükséges a tranzakciókhoz (3. félnél könyvelik és láttamozzák a tranzakciót. lásd első pont)
- áram szükséges a tranzakcióhoz
- a másik fél kompatibilis technológiája szükséges (ez többnyire adott, de mégis, ha egy koldusnak akarnék alamizsnát adni, azt aprópénzzel megtehetem, de átutalással nehezebb. Más kérdés, hogy elvi okokból nem teszek ilyet.)
- kényelmetlen, körülményes a kisösszegű tranzakciókhoz (még az NFC-s PayPass-al egy rágógumi vagy kávé vásárlás is az, mert van, hogy egy percet is kell várnom mire a boltos megkapja a visszaigazolást! ritka, de előfordul. )
- nem biztonságosabb (a besurranó tolvaj ellen talán védett, vagy a késes rabló ellen, de más módszerekkel továbbra is sebezhető sok ember és az elektronikus pénze. Még nehezebb védekezni a fenyegetések ellen)
- nincs szaga! (állítólag a készpénznek sincs, de én imádom!)

Ezzel együtt az elektronikus pénz praktikus, és ezek a hátrányok sok esetben nem jelentenek akadályt, ezért én is használom. Mégis úgy vélem, hogy még maradt valamennyi igény a magánszférára az emberekben, és amíg ezért harcolnak, addig a készpénz itt marad. A legújabb generáció azonban már úgy nő fel, hogy alig érti a hagyományos privátszféra értelmét, állandóan nyitott könyvként élnek, és az igényük is kisebb erre, így kérdéses, hogy ez a társadalmi igény meddig tart ki,
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Képzeld, ma már nem is muszáj bepötyögnöd, ugyanis gyakorlatilag minden mai okos telefon esetében bemondhatod az üzenetedet és egyből le is írja :D Egyébként meg, igen az okos telefon is, meg az egész IT elidegeníti az embereket a kommunikációtól. Ez egy sajnálatos társadalmi jelenség.... Bár ez már off topik téma (bocsánat).

Az IT nem idegeníti el az emberek a kommunikációtól, ez csak a látszat. Én ugyanannyit találkozom személyesen, és annyi személyes kapcsolatom van, mint korábban, de olyanokkal is tudok kommunikálni, akár interaktív csevegésben, akár hanghívással, akikkel korábban nem tudtam ennyit. Szüleimmel akármennyit beszélhetek, mert nem kell a telefonszámlán aggódnom. Ha nem beszélnék velük, akkor sem tudnám őket sokkal gyakrabban meglátgatni, de így mégis többet beszélek velük, mintha havonta egy levelet írnék például nekik...
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Kicsit lemaradtam a hirekkel. Meg tudna valaki mondani melyik harom hajot kuldtek a Balti-tengerre gyakorlatozni? Milyen utvonalon mentek es meddig maradtak? Melyik bazison allomasoztak? Szukseguk volt nyilt tengeri utantoltesre az uton?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 790
113
Majd utoléri magát a város,nekünk szerencsére nincs ilyen problémánk,nálunk a metró a város terjeszkedése után van pár évtizeddel,és olcsó is...:eek::(

Majd ha a magyar államnak is lesz akkora költségvetése mint Kínának, akik nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel akkor biztos nálunk is lesznek hasonló szituk. Kína egy rakás mesterségesen generált építkezéssel növeli a GDP-ét. Az itt látható, a semmi közepébe vezető metróállomás eklatáns példája ennek.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 790
113
Majd ha a magyar államnak is lesz akkora költségvetése mint Kínának, akik nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel akkor biztos nálunk is lesznek hasonló szituk. Kína egy rakás mesterségesen generált építkezéssel növeli a GDP-ét. Az itt látható, a semmi közepébe vezető metróállomás eklatáns példája ennek.

Kiegészítés. Lásd a kínai szellemvárosok

 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 790
113
Az IT nem idegeníti el az emberek a kommunikációtól, ez csak a látszat. Én ugyanannyit találkozom személyesen, és annyi személyes kapcsolatom van, mint korábban, de olyanokkal is tudok kommunikálni, akár interaktív csevegésben, akár hanghívással, akikkel korábban nem tudtam ennyit. Szüleimmel akármennyit beszélhetek, mert nem kell a telefonszámlán aggódnom. Ha nem beszélnék velük, akkor sem tudnám őket sokkal gyakrabban meglátgatni, de így mégis többet beszélek velük, mintha havonta egy levelet írnék például nekik...

Téged lehet, hogy nem, ahogy engem sem, viszont rengeteg fiatalt igen. Japánban a technológia nagyon komoly károkat okoz a fiatal generáció körében. Képtelenek társas kapcsolatok kialakítására ami szó szerint oda vezetett, hogy Japán népessége drasztikusan csökkent. De ez a jelenség más nyugati társadalmakban is megfigyelhető. De, hogy a topiknál maradjak, ez a jelenség egyre jobban terjed Kínában is.

http://www.chinasource.org/resource-library/articles/interconnected-chinas-youth-and-the-internet
 
T

Törölt tag 008

Guest
1,5 milliárd embernek kell munkát adni. Ha nem ad az állam, unatkoznak éheznek majd fellázadnak. Amíg dolgozik és megél kussban van. Ha nincs más kitalálnak projecteket, hátha bejön.
Anno az USA-t is a stadion, vasút és autóút építés húzta ki a recesszióból. Ha Kína vagy Viktor csinálja ugyanazt, az már szar.
A szellemvárosokkal nincs semmi gond. Még 20 centit nő az óceán és kelleni fog.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Téged lehet, hogy nem, ahogy engem sem, viszont rengeteg fiatalt igen. Japánban a technológia nagyon komoly károkat okoz a fiatal generáció körében. Képtelenek társas kapcsolatok kialakítására ami szó szerint oda vezetett, hogy Japán népessége drasztikusan csökkent. De ez a jelenség más nyugati társadalmakban is megfigyelhető. De, hogy a topiknál maradjak, ez a jelenség egyre jobban terjed Kínában is.

http://www.chinasource.org/resource-library/articles/interconnected-chinas-youth-and-the-internet

A Japán népesség problémának valóban kultúráis gyökere van, de én úgy gondolom, hogy nem az, amire te gondolsz. Az egészségtelen munkakultúrájuk az, ami az ok. Egy kolléga egy évet élt és dolgozott kint, és amikről beszámolt, azok szerintem inkább okok.

- nem mehetsz haza a főnököd előtt
- nem mehetsz haza a napi feladat megoldása előtt. (váratlan probléma van, akkor bent küszködsz, akár bent is alszol)
- iszonyatos ingatlanárak
- előléptetés és bér főképp nem a személyes teljesítményen, hanem a cégnél töltött időn múlik

Ezek együtt egy kontraproduktív és időrabló munkakultúrát eredményeznek, ami miatt nincs idejük az embereknek (irodistákról van csak infóm), így se nem költekeznek eleget, se nem élnek elég társas életet. Koreáról hasonlókat olvastam amúgy. Ezt nem a kütyük okozzák, hanem az, hogy túl rövid a póráz az embereken. Ráadásként a gyermekekkel sem tudnak eleget foglalkozni, ami a helyzet további romlásához vezet.

Ezek miatt örülök nagyon, hogy itthon élek, mert minden hibájával együtt a mi kultúránk a munka-magánélet egyensúlyban viszonylag értelmes helyen van.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 790
113
A Japán népesség problémának valóban kultúráis gyökere van, de én úgy gondolom, hogy nem az, amire te gondolsz. Az egészségtelen munkakultúrájuk az, ami az ok. Egy kolléga egy évet élt és dolgozott kint, és amikről beszámolt, azok szerintem inkább okok.

- nem mehetsz haza a főnököd előtt
- nem mehetsz haza a napi feladat megoldása előtt. (váratlan probléma van, akkor bent küszködsz, akár bent is alszol)
- iszonyatos ingatlanárak
- előléptetés és bér főképp nem a személyes teljesítményen, hanem a cégnél töltött időn múlik

Ezek együtt egy kontraproduktív és időrabló munkakultúrát eredményeznek, ami miatt nincs idejük az embereknek (irodistákról van csak infóm), így se nem költekeznek eleget, se nem élnek elég társas életet. Koreáról hasonlókat olvastam amúgy. Ezt nem a kütyük okozzák, hanem az, hogy túl rövid a póráz az embereken. Ráadásként a gyermekekkel sem tudnak eleget foglalkozni, ami a helyzet további romlásához vezet.

Ezek miatt örülök nagyon, hogy itthon élek, mert minden hibájával együtt a mi kultúránk a munka-magánélet egyensúlyban viszonylag értelmes helyen van.

Igen tudom te az úgynevezett remete (hikikomori) fiatalokra gondolsz. Az egy dolog. Én viszont az ilyen jelenségekre gondolok:


 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
A katasztrófa védelemnek hol vannak az élelmiszer + egyéb tartalékai? Ha van mennyi ideig, hány embernek elég?
Az önkormányzatoknál ugye ott vannak a borítékok, hogy ilyen esetekben mi a teendő! Ugye??

Egy elég megbízható forrásból úgy tudom, hogy az összes ilyet meg kellett semmisíteni, és nem csak az önkormányzatoknál, hanem talán az egész állam szintjén is.
A honvédségnél is megvoltak a tervek mindenre is, aztán parancsra el kellett tüntetni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Nem kell rengeteg ritka anyag. Ami az illeti, nagyon kevés kell. Rengeteg okostelefonhoz kell rengeteg ritka anyag!
A napelemek és a hozzájuk és a villanyautókoz szükséges akkuk, vagy az állandómágneses villanymotorok legalább ennyire környezetszennyezők és ritkaföldfém igényesek, azokban mégis a megváltót látják oly sokan.

Okostelefonja szinte mindenkinek van már, és ez a gazdaság hatékonyságát növelni fogja. Olyan hatású mint a toronyóra, majd a karóra volt régebben. Tömegközlekedésben például hatékonyabban tudok utazni, nem kell előre megtervezni mindent, jobban tudok alkalmazkodni a helyzethez a karnyújtásnyira elérhető információkkal, és ismeretlen terepen is el tudok navigálni vele, úgy hogy nem kell több dolgot magammal vinni, mint amit amúgy is vinnék (tudom a tájolót és a térképet is használni).

Az elektronikus pénzzel teljesen más problémák vannak, amik miatt nem fogja a készpénzt egyhamar kiváltani:

- nem anonimok a tranzakciók. Sem a VISA/MasterCard/egyéb szolgáltatón át, sem a BitCoin/Ethereum vagy egyéb kriptovalután át.
- nem azonnali a tranzakció (Bár a VISA/egyéb esetében elég gyors az elszámolás a központosított működés miatt)
- internet kapcsolat szükséges a tranzakciókhoz (3. félnél könyvelik és láttamozzák a tranzakciót. lásd első pont)
- áram szükséges a tranzakcióhoz
- a másik fél kompatibilis technológiája szükséges (ez többnyire adott, de mégis, ha egy koldusnak akarnék alamizsnát adni, azt aprópénzzel megtehetem, de átutalással nehezebb. Más kérdés, hogy elvi okokból nem teszek ilyet.)
- kényelmetlen, körülményes a kisösszegű tranzakciókhoz (még az NFC-s PayPass-al egy rágógumi vagy kávé vásárlás is az, mert van, hogy egy percet is kell várnom mire a boltos megkapja a visszaigazolást! ritka, de előfordul. )
- nem biztonságosabb (a besurranó tolvaj ellen talán védett, vagy a késes rabló ellen, de más módszerekkel továbbra is sebezhető sok ember és az elektronikus pénze. Még nehezebb védekezni a fenyegetések ellen)
- nincs szaga! (állítólag a készpénznek sincs, de én imádom!)

Ezzel együtt az elektronikus pénz praktikus, és ezek a hátrányok sok esetben nem jelentenek akadályt, ezért én is használom. Mégis úgy vélem, hogy még maradt valamennyi igény a magánszférára az emberekben, és amíg ezért harcolnak, addig a készpénz itt marad. A legújabb generáció azonban már úgy nő fel, hogy alig érti a hagyományos privátszféra értelmét, állandóan nyitott könyvként élnek, és az igényük is kisebb erre, így kérdéses, hogy ez a társadalmi igény meddig tart ki,


A napelem jó része szilícium. A keret ált. alu. A tetején valami üveg van. 18 kg körül mozognak. Veszélyes anyag meg pár gramm van benne, az élettartama egy poly-vagy monokristályosnak meg úgy 20-30 év.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Egy elég megbízható forrásból úgy tudom, hogy az összes ilyet meg kellett semmisíteni, és nem csak az önkormányzatoknál, hanem talán az egész állam szintjén is.
A honvédségnél is megvoltak a tervek mindenre is, aztán parancsra el kellett tüntetni.

" parancsra eltüntetni...."
Ez nem hazaárulás??

Az a cél, hogy akár csak egy komolyabb időjárási katasztrófa esetén az emberek egymástól "szerezzék" ve az élelmiszert, üz.ag-ot, stb.
Khm..... kinek is az érdeke???
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 283
13 699
113
index2.png

http://vonattal-termeszetesen.blog....&utm_medium=noti-dropdown&utm_campaign=fejlec
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Roni

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 595
113