[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 838
65 450
113
Flyghtradaron pl a Pápa madarak se szerepelnek. Ha elröppen a fejem felett délutánonként egy rá szoktam nézni a radarra de nem látszanak a kérdéses időpontban. Biztos lopakodók azok a nagy dögök.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Flyghtradaron pl a Pápa madarak se szerepelnek. Ha elröppen a fejem felett délutánonként egy rá szoktam nézni a radarra de nem látszanak a kérdéses időpontban. Biztos lopakodók azok a nagy dögök.
Katonai gépek forgalmát szerintem a legritkább esetben teszik ki a nyilvános Flightradar-ra (én eddig életemben egyszer láttam és tudtam követni egy magyar Griff jelét).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 838
65 450
113
Azoknak általában azonos jele van, mármint ábra. No callsign meg ilyesmi odaírva mellé, bár néhol van betű szám kombináció is. De a zömét szerintem se rakják fel, pláne ami alacsonyan repül. A múltkor annál a szegedi hangrobbanásos esetnél néztem sokat a radart. Máig is azt mondom hogy ott nem úgy történtek a dolgok ahogy leadták.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 838
65 450
113
Leírtam itt aznap, vagy másnap. Lisztről szállt fel egy gép, nem osztrákból jött be. A lisztről felszálltat fogták el, szerintem valami katonai gép volt vagy félkatonai az ábrája alapján, CIA? Átrepült egész Indiáig ott szállt le. Rajtunk kívül még az irániak emeltek rá gépet. Nem is volt hívójele talán ha visszaemlékszem és semmi info nem volt kiírva honnét hova stb.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ja, erre emlekszem. Abban remenykedtem, hogy azota kiderult meg valami. Vagy jobb esetben megfejtetted a talanyt. :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egy délkelet-európai gázfolyosóról írtak alá támogatási szerződést Budapesten. Az Európai Unió 180 millió euróval támogatja a bolgár–román–magyar–osztrák vezeték romániai szakaszának megépítését, így Délkelet-Európa felől érkezhetne földgáz Magyarországra, és csökkenhet az orosz gázfüggőség a régióban. A cél az, hogy a meglévő vezetékeket összekössék és egy hálózatot építsenek. Miguel Arias Canete az Európai Bizottság energiapolitikai biztosa azt mondta, azért támogatják a tervet, mert így olyan kis vezetéket köthetők össze, amelyek képesek oda-vissza áramoltatni gázt.

A gázfolyosó román-bolgár szakaszát hamarosan átadják, a mostani támogatási szerződéssel a román-magyar szakaszt tudják összekötni, a költségek felét Románia állja. A vezeték 2020-ra készülhet el, és akár már a fekete-tengeri lelőhelyekről származó gázt is szállíthat, illetve a Görögországban épülő cseppfolyós gáz terminálokból is áramoltathat. Aradszki András a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára szerint, ha a vertikális folyosót Görögországtól kiindulva Magyarországig elkészítik akkor van arra lehetőség, hogy ne csak orosz eredetű gáz érkezzen. Az elmúlt évek geopolitikai viszályait is figyelembe véve különösen fontos, hogy minél hamarabb kiépüljenek azok a vezetékek, amelyekkel diverzifikálni lehet a térség energiapiacát.
http://hu.euronews.com/2016/09/09/delkelet-europai-gazfolyosoba-csatlakozhat-magyarorszag
Cr8hnIIXYAEMYY7.jpg:large
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ukrajnából az odesszai LNG terminálból érkezik majd gáz. A szövegben az van, hogy Bulgária a görögországi LNG terminálból kap gázt, de a képen Törökország felé fut a vezeték. Arról is szó van, hogy a horvátországi Krk szigeten épülő terminált is bekapcsolják a rendszerbe.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Illetve az ukrajnai csőből jöhet még Fekete-tengeren kitermelt gáz is, a törökországi leágazás meg lehet, hogy a Török-áramlatra lesz rákötve, a cél a minél több forrás.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Igen, azért is kérdeztem, mert a térkép és a szöveg mást sugall.
Amúgy meg érdekes, hogy Törökország mennyivel megbízhatóbb partner, mint Ukrajna, vagy Oroszország.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Törökországban nem az az érdekes, hogy megbízható-e hanem hogy ők kaphatnak orosz, kaszpi-tengeri, iráni vagy szaúdi gázt is, bár mindezek még a szíriai helyzettől függenek. De épül még egyiptomi vezeték is Ciprusra, ha azt továbbvezetik az is Törökországon vagy Görögországon át megy majd. Pont arra jó a diverzifikált rendszer, hogy a partnerek megbízhatóbbak legyenek, mert ha egy több forrású rendszerben valamelyik partner nem viselkedik megbízhatóan akkor az üzlet a megbízható partnereknek jut.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Diverzifikáció, ez a lényeg, felőlem jöhet Észak-Korából is a gáz, csak nem 100%-ban egy ország kényére kedvére legyünk utalva.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 996
113
Diverzifikáció, ez a lényeg, felőlem jöhet Észak-Korából is a gáz, csak nem 100%-ban egy ország kényére kedvére legyünk utalva.



Azért olyan sok gáztermelő ország nincs,ahonnan mi kaphatnánk gázt,az nem diverzifikáció,hogy ugyanazt a gázt,több útvonalon,több profit termelő cégen keresztül vesszük meg,vagy egyből a kitermelőtől....

660dumbkidsocket.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 288
13 705
113
Annyiban talán igen, hogy nem vagy kitéve egy közvetítő kénye kedvének. Ha több közvetítőn jön, akkor már nem lehet zsaroló pozícióban az egyedüli.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ennek a most aláírt fejlesztésnek épp az a lényege, hogy nem ugyanazt a gázt kapjuk meg más útvonalon, a Déli Áramlat lett volna ilyen, de ez a beruházás a horvát, görög és ukrán LNG fogadóállomásokkal köt össze minket, az pedig egy diverzifikált sokszereplős termelői csoporttal:
1608-figure2-eng.jpg

Ők aztán mind versenghetnek a piacunkért és az eredmény számunkra nagyobb ellátási biztonság és versenyképes ár. Az LNG egy fejlődő szektora a gázpiacnak, húsz év alatt megtriplázódott a cseppfolyósított gáz mennyisége és egyre növekszik a részesedése a gázimportból.
1280px-World_LNG_Volumes.png