[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Érdemes átnézni a cikk hangnemét.
http://index.hu/kulfold/2016/09/14/szekely_zaszloval_fotozkodott_az_amerikai_nagykovet_romania/
Cseppet sem dehonesztáló a románokkal szemben, akik 1920, sőt a gyulafehérvári nyilatkozat óta vastagon xarnak a kisebbségi jogokra, de leginkább az erdélyi magyarokéra.
Sőt, kiemeli,
"Azt a külügyminisztérium is elismeri közleményében, hogy az Egyesült Államok nagykövetének munkaköri leírásába tartozik, hogy helyhatóságokkal konzultálva személyesen tájékozódjék a fogadó ország realitásairól.

Azonban az ilyen látogatások egyik előfeltétele
a létező érzékenységek ismerete és figyelembe vétele."

Tehát, nem azoknak az emberi jogoknak a tartalmára tekint górcsővel,(vö. a ballibek kirohanásait az ún. "menekültek" jogaival kapcsolatosan) amely emberek millióinak hétköznapjait határozza meg, befolyásolja negatívan - nem mellesleg őshonos népességről van szó(még a románnál is őshonosabb) - és be nem tartásuk mindennapos, hanem inkább azt húzza alá, hogy a románok érzékenysége Erdély elbugázásának ügyében mindennél előbbre való.
Brávó.
Kb. Alföldi színvonala, aki, ha tehetné, minden évben kiadná a Nemzetit a szőrőstalpúaknak ünneplés céljára, nemrég nyilatkozta.
Mondtam én, hogy a legnagyobb vész az országra nem kívülről fenyeget, hanem belföldről.
Ezek nem nyugszanak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
[QUOTE="emel, post: 256511, member: 940......... Mondjuk lövöldözni tényleg könnyebb mint türelmesen magyarázni............[/QUOTE]

És mennyivel erdményesebb!
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Szerintem itt az ideje atnyergelni az USA tamogatasara a hazafias embereknek, illetve uj strategiakat kidolgozni a nagy sakktablan Nagy Magyarorszag megteremtesere, hiszen a varakozasokkal ellentetben az USA mar tobbet tett le az asztalra az autonomia kerdeseben mint amit mas orszagoktol varnank.

Ezek utan az amerikai jelenlet ellenzese a kornyekunkon kontraproduktiv, mi tobb a kulhoni magyarsag elleni propaganda.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szerintem itt az ideje atnyergelni az USA tamogatasara a hazafias embereknek, illetve uj strategiakat kidolgozni a nagy sakktablan Nagy Magyarorszag megteremtesere, hiszen a varakozasokkal ellentetben az USA mar tobbet tett le az asztalra az autonomia kerdeseben mint amit mas orszagoktol varnank.

Ezek utan az amerikai jelenlet ellenzese a kornyekunkon kontraproduktiv, mi tobb a kulhoni magyarsag elleni propaganda.

Szerintem meg nagyon furcsa, mikor te kezdesz el hazafias dolgokról beszélni.
De értem a logikát.
Az USA egy közös kép erejéig beáll a székelyek mögé, nyilván ez már valami, ez oszt' igen, letettek valamit az asztalra.
Ez még nem került semmibe,de hát szegény ember aki ígérni sem tud.
Kár, hogy most csinálnak Székelyföldből gyalogot a sakktáblán, és Románia elköteleződését teszik próbára. Ha nem jön be, akkor válsággócot alakítanak ki.
Mindegy, de kb. deklarálták, hogy nagyhatalmi bábként fogják nyomásgyakorlásra használni az erdélyi kérdést.
Te magyar vagy. De legalábbis beszélsz magyarul, közösséget vállalsz velünk. Ennek ellenére van pofád a központ instrukcióit akkor is követni mikor már nem közvetetten (Kelet-Ukrajna) hanem közvetlenül a magyarság bőrére megy a játék. Nem vagy te hülye, sőt. Neked is egyértelmű, hogy hol és mekkora súlya van annak ahogyan befolyás alá próbálják venni a magyar közvéleményt.

Először az egyház felé nyitás, most az etnikai sérelmek...már mindegy csak legyen valami...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 043
113
Szerintem itt az ideje atnyergelni az USA tamogatasara a hazafias embereknek, illetve uj strategiakat kidolgozni a nagy sakktablan Nagy Magyarorszag megteremtesere, hiszen a varakozasokkal ellentetben az USA mar tobbet tett le az asztalra az autonomia kerdeseben mint amit mas orszagoktol varnank.

Ezek utan az amerikai jelenlet ellenzese a kornyekunkon kontraproduktiv, mi tobb a kulhoni magyarsag elleni propaganda.

Mit is tettek le az asztalra? Pár üres szó még nem jelent tetteket. Nem beszélve az országok területi integritásáról amihez ragaszkodnak alapból. Persze Koszovó épp kivétel. Hogyan nyergelsz át egy olyan lóra amelyik bármelyik pillanatban váratlanul ledobhat és elszáguld a naplementébe? Egy Ilyenre te rábíznád magad?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azért az érdekes, amit a Híradóban nyilatkozott az egyik "menekült", mer' micsoda dolog, hogy a pakisztáni embereknek kell takarítani a tábort, a szerbek helyett.
Aszonták, az a vendéglátók feladata.

Nemcsak takarítást hátékáztam volna rájuk, hanem még egy nagy büdös pofont is kaptak volna mellé bónuszban.
Ezt a hihetetlen pofátlanságot és arroganciát.
Kezdek csalódni a rácokban. Sokkal keményebbnek ismertem meg őket. Régebben egy hasonló kaliberű kijelentésért örült az ember hogy élve megússza.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Szerintem itt az ideje atnyergelni az USA tamogatasara a hazafias embereknek, illetve uj strategiakat kidolgozni a nagy sakktablan Nagy Magyarorszag megteremtesere, hiszen a varakozasokkal ellentetben az USA mar tobbet tett le az asztalra az autonomia kerdeseben mint amit mas orszagoktol varnank.

Ezek utan az amerikai jelenlet ellenzese a kornyekunkon kontraproduktiv, mi tobb a kulhoni magyarsag elleni propaganda.


A kibicnek semmi sem drága,düböröghettek volna 100éve trianonban mondjuk....
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Szerintem itt az ideje atnyergelni az USA tamogatasara a hazafias embereknek, illetve uj strategiakat kidolgozni a nagy sakktablan Nagy Magyarorszag megteremtesere, hiszen a varakozasokkal ellentetben az USA mar tobbet tett le az asztalra az autonomia kerdeseben mint amit mas orszagoktol varnank.

Ezek utan az amerikai jelenlet ellenzese a kornyekunkon kontraproduktiv, mi tobb a kulhoni magyarsag elleni propaganda.

Ajándékba kapott egy zászlót. Fotózkodtak egyet az ajcsival. Jelent ez bármit is? Nem igazán.
A kérdés inkább az, hogy te képes leszel-e feldolgozni, hogy a "turbómagyarság" eme jelképe és a "nyugatidemkorácia" romániai helytartója egy képen szerepel?:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Így jár, aki felcsúti putritévét néz. Én már az Olimpia szünetében is hánytam tőle...
Hát te csak aztán tudod.
Egy pakisztáni "menekült" nyilatkozta ezt - cseppet se zavarjon. (ja, amúgy van háború pakiban ? mi elől menekül, nos ???)
Fogadj be közülük annyit amennyit akarsz, liberális barátom. Kálmán Olgicával és Bulgár Gyuszkóval egyetemben.
De addig is igyad a posztkommunistából átvedlett nyugati valagnyalók szavaid, mert a te értelmezésed szerint ők a megfellebbezhetetlen igazság letéteményesei.
Pffff....
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Én amondó vagyok, hogy minden menekült takarodjon. Az indiai /felcsúti/ rablóval együtt! És akkor majd Olimpiát is nyugodtan - agymosás nélkül - nézhetünk.

A paki menekült meg nem valami elől, hanem valamiért menekült. Talán Ő is szeretne Farkas Flóri, Matolcsy /akinek még az ágyasa is milliókat "ér" az MNB-nél/ vagy Yachtos Mészáros etc. nagyúr lenni.
Ha Te is erre vágysz, állj be a "...nyalók" sorába. Ja, és gyakorold a technikát, mert a "menekültes", "liberális" és "posztkomcsis" szösszeneteid 10.-Ft-ot sem érnek.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Én amondó vagyok, hogy minden menekült takarodjon. Az indiai /felcsúti/ rablóval együtt! És akkor majd Olimpiát is nyugodtan - agymosás nélkül - nézhetünk.

A paki menekült meg nem valami elől, hanem valamiért menekült. Talán Ő is szeretne Farkas Flóri, Matolcsy /akinek még az ágyasa is milliókat "ér" az MNB-nél/ vagy Yachtos Mészáros etc. nagyúr lenni.
Ha Te is erre vágysz, állj be a "...nyalók" sorába. Ja, és gyakorold a technikát, mert a "menekültes", "liberális" és "posztkomcsis" szösszeneteid 10.-Ft-ot sem érnek.

Tök mindegy, hogy a paki menekült mi elől vagy mièrt menekül.
Az a lènyeg, ahogy az egèszhez vuszonyul.
Panzerfaust ezt próbàlta èrzèkeltetni, de te szokàs szerint mellèkvàgànyon haladsz.
Ja ès ha nem ez az àltalad "indiai rablónak" titulàlt ember lenne az orszàg èlén , akkor most ez a paki ès a tàrsai nem Szerbiàban jàrtatnàk a szàjukat, hanem itt Magyarorszàgon.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
akkor most ez a paki ès a tàrsai nem Szerbiàban jàrtatnàk a szàjukat, hanem itt Magyarorszàgon.
No ez a legnagyobb agymosott butaság, mert 1 menekült sem akar /és nem is akart/ itt maradni. Aki a háború vagy a nyomor elől menekül, az nem a már megtapasztalt koldusbotra vágyik.