[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 383
23 114
113
Ez minket a jövőben hogyan fog érinteni? Én úgy látom hogy egyre szorosabb a kapcsolatunk szerbiával. Gondolom több oka is lehet.
Egyrészt védelmi/biztonsági politika.
Gazdasági helyzet. (Egyenlőre úgy fest hogy a Belgrád-Budapest új vasútvonal elhalasztva)
A vajdasági magyarok helyzete.
És az országok demográfiai helyzete.
Végezetül Belgrád kapcsolata az oroszok felé.
Végezetül ne hagyjuk ki Bulgàriát Montenegrot.
Nekem úgy fest hogy magyarország hosszú távon egy déli V4 et építenne fel. Magyarország, Szerbia, Bulgária,Montenegro. (Horvátország, Szlovénia más vonalon számítok együttmüködésre)
Ezért is erőlteti az unios csatlakozást is?
Az elkovetkező években számomra úgy fest hogy a Balkán külpolitikai szempontokból kiemelt lesz.
https://m.kuruc.info/r/2/188381/

Valószínűleg a gazdasági erőfölényünk miatt. Mert ezen országokhoz képest Magyarország egy erős gazdasági hatalom a térségben, bár ugyan Németország sokkal nagyobb befektetésekkel uralja a térséget, de mi itt vagyunk a szomszédban. Szerintem úgy gondolhatja a magyar vezetés (nem csak a jelenlegi, mert már vagy 20 év óta tartó folyamat), hogy itt mi lehetünk a tényleges vezető ország (Pax Balkania magyar módra).
Még a végén Hóbagolynak igaza lesz Hungaroszlaviával!
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and fip7
T

Törölt tag 008

Guest
...Még a végén Hóbagolynak igaza lesz Hungaroszlaviával!
Ne legyen. Ki a franc akarna a balkánhoz tartozni?
Ez is olyan agymenés, mint Klapka/Kossuth/Teleki Dunamenti Konföderációs ökörsége. Arra is azt mondták az értelmesebb magyar politikusok, hogy inkább leszek német Bécsben, mint román Bukarestben.
Elég megnézni, a szlovákok, szerbek, de a nemszláv dákóromulánok is milyen szépen bánnak a magyarjaikkal. Nem köszönöm, nem szereték olyan államszövettségben élni, ahol ezek a parlamentbe kerülnek és rólunk dönthetnek. Maradjon csak Magyarország Magyar.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Nagy Lajos személyes játszótere volt, aztán az utolsó aranykor Hunyadi Mátyás idejében jött el, utána soha nem tudtuk már visszaszerezni a monarchia már csak próbálkozott de már késő volt. És itt jön a történelmi tanulság, ezekben az időkben belső stabilitás és fejlődés jellemezte az országot, így képesek voltunk kihasználni (szerintem nem eléggé) a helyzetet, de szerintem jelenleg nem elég erős ehhez az ország, elfogják előlünk halászni a lehetőségeket a tőkeerősebb cégek. A kétnyelvű réteg hatalmas erőforrás és előny mondjuk a többiekhez képest, de nem vagyunk elég tőkeerősek, a kisbefektetői bizalmat sorra érték a csapások a különböző botrányok által, rengeteg innovatív ötlet van de nincs bizalom nem mozog a pénz sőt még ha mozogna is a cégek nagy része nem mer tőkét bevonni nincs kultúrája. Viszont már alakul a dolog, szóval szerintem nem kell jobban siettetni a dolgot mint ahogy van. Amúgy a délvidéken van vállalkozást segítő program és mi most is sok lehetőséggel rendelkezünk ahhoz hogy pozícióba kerüljünk az ottani magyarság által. A gazdaság mindennek az alapja, az édeshaza így édeshaza úgy önmagában még kevés lesz bármihez :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Nagy Lajos személyes játszótere volt, aztán az utolsó aranykor Hunyadi Mátyás idejében jött el, utána soha nem tudtuk már visszaszerezni a monarchia már csak próbálkozott de már késő volt. És itt jön a történelmi tanulság, ezekben az időkben belső stabilitás és fejlődés jellemezte az országot, így képesek voltunk kihasználni (szerintem nem eléggé) a helyzetet, de szerintem jelenleg nem elég erős ehhez az ország, elfogják előlünk halászni a lehetőségeket a tőkeerősebb cégek. A kétnyelvű réteg hatalmas erőforrás és előny mondjuk a többiekhez képest, de nem vagyunk elég tőkeerősek, a kisbefektetői bizalmat sorra érték a csapások a különböző botrányok által, rengeteg innovatív ötlet van de nincs bizalom nem mozog a pénz sőt még ha mozogna is a cégek nagy része nem mer tőkét bevonni nincs kultúrája. Viszont már alakul a dolog, szóval szerintem nem kell jobban siettetni a dolgot mint ahogy van. Amúgy a délvidéken van vállalkozást segítő program és mi most is sok lehetőséggel rendelkezünk ahhoz hogy pozícióba kerüljünk az ottani magyarság által. A gazdaság mindennek az alapja, az édeshaza így édeshaza úgy önmagában még kevés lesz bármihez :)
Az Uniós csatlakozást is elsősorban a biztonság miatt erőltetik. Ha nem is az első körben szerzünk magunknak előnyt de a későbbiekben 15-20 év múlva már előnyt szerezhetünk belőle. Feltéve ha addig (addigra) nem lesz két kalifátus itt európában. Az egyik nyugaton a másik albánia helyén. Mert abban az esetben a "közös" ellenség lesz az elsődleges célpont.
A kormány ezt jól látja szerintem. Itt már az elkövetkező években nem csak mi magunk fogunk számítani. Az összefogás és a túléléssé lesz a főszerep. Ez az új felállás a régi doktrínákat borítani fogja.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez minket a jövőben hogyan fog érinteni? Én úgy látom hogy egyre szorosabb a kapcsolatunk szerbiával. Gondolom több oka is lehet.
Egyrészt védelmi/biztonsági politika.
Gazdasági helyzet. (Egyenlőre úgy fest hogy a Belgrád-Budapest új vasútvonal elhalasztva)
A vajdasági magyarok helyzete.
És az országok demográfiai helyzete.
Végezetül Belgrád kapcsolata az oroszok felé.
Végezetül ne hagyjuk ki Bulgàriát Montenegrot.
Nekem úgy fest hogy magyarország hosszú távon egy déli V4 et építenne fel. Magyarország, Szerbia, Bulgária,Montenegro. (Horvátország, Szlovénia más vonalon számítok együttmüködésre)
Ezért is erőlteti az unios csatlakozást is?
Az elkovetkező években számomra úgy fest hogy a Balkán külpolitikai szempontokból kiemelt lesz.
https://m.kuruc.info/r/2/188381/

"Nekem úgy fest hogy magyarország hosszú távon egy déli V4 et építenne fel. Magyarország, Szerbia, Bulgária,Montenegro."

Nagyon helyes, ha az Orbán kormány tényleg ezt teszi!

Van rá esély egyébként, mert nagyon helyesen Orbán Viktor Tusványoson arról beszélt, hogy ha a lengyeleknek és a baltiaknak félelmeik vannak Oo.-gal kapcsolatban, azt ő megérti, de ők is, és mindenki más is értse meg, hogy viszont nekünk magyaroknak nincsenek ilyen félelmeink, és mi szorosabb kapcsolatokat szeretnénk Oo.-gal.
Hála a Jóistennek, Orbán Viktor miniszterelnök úr nagyon jó tervet vázolt fel a beszédében (Kárpát-medence egyesítése)! Sok sikert kívánok neki hozzá! A Hungaroszlávia terv lényege is pont ez, a Kárpát-medence egyesítése Budapest és a Balkán (volt YU) egyesítése Belgrád központtal. Mindezt a kettőt ráadásul egyben, és egymást segítve. Oo. támogatásával. Perfect.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Valószínűleg a gazdasági erőfölényünk miatt. Mert ezen országokhoz képest Magyarország egy erős gazdasági hatalom a térségben, bár ugyan Németország sokkal nagyobb befektetésekkel uralja a térséget, de mi itt vagyunk a szomszédban. Szerintem úgy gondolhatja a magyar vezetés (nem csak a jelenlegi, mert már vagy 20 év óta tartó folyamat), hogy itt mi lehetünk a tényleges vezető ország (Pax Balkania magyar módra).
Még a végén Hóbagolynak igaza lesz Hungaroszlaviával!

Nagyon drukkolok, hogy így legyen!
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én meg nagyon nem ! Balkán a Törökök és oroszok játszó tere mi keresünk mi ott ?

Ha a Balkánon nincs rend, akkor Magyarország déli határa nem biztonságos, érzékletesebben leírva a helyzetet, alánk van gyújtva.
Le kell menni rendet tenni, és ebben a szerbek és az oroszok segítségére is szükségünk van.
Szerintem nem olyan bonyolult megérteni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ezen gondolkoztam én is. Mit tudnak a csonthéjas termékek ? Fegyvert lehet belőle készíteni. Nemcsak nekünk, és egy termékcsoportról van szó, amiben sok gyümölcs is benne van. De mindenki, német, görög, lengyel és mi is kijátszottuk, kijátszották azzal hogy belorusz, szerb cégeken keresztül vitték ki tavaly, de az idén már nem.
Érdekes dolog volt hallgatni a tárgyalásokat. A németek a cseresznyét vitték, az oroszok a meggyet. És gyakorlatilag korlátlan mennyiségről is beszélhetünk.
Az agráriumban iszonyat potenciál van, csak több ok miatt nem nekünk terem babérokat. A felvásárlók effektíve mind külföldiek, a vetőmag, tápanyagok is döntően. Így miénk a föld, de a kör bezárult. Azt még hozzá kell tenni, hogy az uniós rendelkezések sem nekünk lejtenek, ide kívánkozik, a mezőgazdasági fejezetet a Medgyessy-kormány tárgyalta le.
Hazai cukor azért nincs, mert a kvótát Gyurcsány visszaadta Brüsszelnek, pénzért, ennek következtében az egy kivételével - ami az osztrák tulajdonú Kaposvár -az összes üzemet bezáratták.


Úgy értettem, hogy van valami egyezmény Magyarország, meg Brüsszel között, ami szerint mi nem exportálhatunk csak úgy bármelyik unión kívüli országba? Az EU-s egyezményekkel nem vagyok túlzottan képben.

Az Unió nem tiltotta meg nekünk semmilyen élelmiszer exportját. Fantasztikus, hogy még mindig vannak akiknek fogalmuk sincs róla mit jelentenek a szankciók, de a nagy tudatlanságukban osztják az észt róla.

Persze inkább arról van szó, hogy az oroszfanoknak nem veszi be az agya, hogy azt Putyin tiltotta meg nekünk...


Hát, ha az Oroszország elleni EU-s szankciókra gondolt, azok nem vonatkoznak mezőgazdasági termékekre.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Úgy értettem, hogy van valami egyezmény Magyarország, meg Brüsszel között, ami szerint mi nem exportálhatunk csak úgy bármelyik unión kívüli országba? Az EU-s egyezményekkel nem vagyok túlzottan képben.

Hát, ha az Oroszország elleni EU-s szankciókra gondolt, azok nem vonatkoznak mezőgazdasági termékekre.

JA igaz eltévesztettem, importtilalom van, nem export.
Azt az oroszok hozták válaszul, mely miatt az eu-s országok zöldségek, gyümölcsök, tej, tejtermékek, hús, húskészítmények, hal vonatkozásában nem lehetnek közvetlen exportőrök.
Évi 6-7 milliárd dollár bukó, legalábbis Mo-n.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatalja.ma/kitekinto/...megvaltoztatasat-tilto-torvenytervezet-ellen/
"A jogszabály kihirdetése helyett alkotmányossági óvást emelt Klaus Iohannis román államfő hétfőn az ellen a törvénytervezet ellen, amely meggátolná, hogy a nemzeti kisebbségek arányát megváltoztató módon módosítsák a megyék, városok és községek közigazgatási határait...
...Romániában a nemzeti kisebbségek lakosságaránytól függ a közigazgatási anyanyelvhasználat joga. A hatályos rendelkezések értelmében azoknak a településeknek kell például a magyar elnevezését is feltüntetni, ahol a magyarok teszik ki a lakosság legalább egy ötödét. A húszszázalékos lakosságarány felett a helyi hatóságoknak az anyanyelvű ügyintézést is lehetővé kell tenni."

http://www.karpatalja.ma/kitekinto/...znalatot-bovito-uj-kozigazgatasi-kodex-ellen/
"Az ellenzéki pártok után a bukaresti szociálliberális kormánnyal szemben álló Klaus Iohannis államfő is alkotmányossági óvást emelt kedden a kisebbségi anyanyelvhasználatot is szabályozó új román közigazgatási törvénykönyv ellen.
Az elnöki hivatal honlapján közzétett csaknem százoldalas óvás majdnem egytized részében a ma is létező, vagy újonnan bevezetendő kisebbségi nyelvhasználati jogokat támadja. Iohannis szerint minden olyan rendelkezés, amely túlmutat az alaptörvényben rögzített anyanyelv-használati jogon, vagy megengedő módon értelmezi azt, az alkotmányellenes.
Amennyiben a taláros testület helyt ad az elnöki óvásnak, a magyarság szerzett jogait is elveszítheti azokon a településeken, ahol számaránya a húszszázalékos nyelvhasználati küszöb alá csökken."
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 896
22 339
113

Ez csak látszat-aggódás, hiszen az előző belügyminiszter is szinte együtt motorozott velük. Készülődik ismét valami, azért vették elő a témát ellenzéki oldalról...Jellemzően szenzáció hajhász címekkel kapirgálják a témát, hozzám közel álló személytől tudom, hogy más motoros klubokat hogyan próbáltak "riporterek" gyanúba keverni ill. polgárháborús helyzeteket sugallni...gondolom megrendelésre. (olyan kérdések is elhangzottak, hogy "akkor most háború lesz az orosz és amerikai klubok között?" stb. stb. -nonszensz)

A vietnámi sztorit meg jól elcseszték a szlovák szakszolgálatok :D
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov