[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Végül is minden nézőpont kérdése. Az NDK egy abszurd állam volt. Egyetlenegy ott élő németet nem kérdeztek meg, hogy akartok egy külön, kommunista Németországban élni. Mindannyian tudjuk, hogy milyen politikai okok mentén jött létre az az ország. Ehhez képest elég abszurd és már - már szánalmas ha valaki olyasmit állít, hogy Moszkva elárulta őket.
Azt, hogy mi volt abszurd állam, 100 év múlva tudjuk meg.
Én sok évre otthagytam az állami szférát és csak 2010 óta vagyok újra ott. Addíg multiknál dolgoztam spec. mérnökként vezetői beosztásban.
Az a kapitalista rendszer, amiben éltem, és csak a negyedéves profitráta meghazudozásában mérte magát és a hoszzú távú tervek vagy a biztonság nem számított, a Föld élhetetlenné tételének Chimborassó-ja.
Ehhez képest minden, ami hosszútávú tervekre épít, jobb, még ha rövid távon nem is látszik.
Hidd el, én is beszoptam a Friedman-izmust és ma büszkén vállalom eme hibámat, hisz tanultam belőle.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Oroszország kénytelen lesz célba venni azokat az európai országokat, amelyek amerikai közepes és rövid hatótávolságú rakétákat fogadnak majd be azután, hogy az Egyesült Államok felmondja ennek a fegyverkategóriának a megsemmisítéséről megkötött, úgynevezett INF-egyezményt.

Erre Vlagyimir Putyin orosz elnök figyelmeztetett szerda este az olasz vendégével, Giuseppe Conte olasz kormányfővel közös moszkvai sajtóértekezletén.

Kijelentette, hogy Moszkva számára nem volt meglepetés a szerződés felmondásának bejelentése, mert az amerikai kongresszus által elfogadott költségvetés finanszírozza a közepes és rövid hatótávolságú rakéták fejlesztését. Elmondta azt is, hogy Moszkva és Róma tanulmányozzák annak lehetőségét, hogy miként lehetne Olaszországot csatlakoztatni a Török Áramlat földgázvezetékhez, valamint hogy az orosz gázt Európába déli útvonalon elvezető csővezetékeket építsenek ki.

Conte kijelentette, hogy mielőbb véget kellene vetni az Oroszország ellen a Krím elcsatolása és az Ukrajnában való beavatkozása miatt bevezetett uniós gazdasági szankcióknak. Kitért ugyanakkor annak a kérdésnek megválaszolása elől, hogy kormánya kész lenne-e megvétózni a büntetőintézkedések hatályának meghosszabbítását. Annyit mondott ezzel kapcsolatban, hogy Róma szeretné meggyőzni a többi európai kormányt arról, hogy előrelépés csakis a párbeszéden keresztül lehetséges.

Kiket fenyegetett meg Putyin?
Elsősorban Romániát, akik úgy nyalták be magukat az amerikaiaknak, hogy minden leselejtezett fegyverből vásároltak. Legutóbb épp Patriot rakétavédelmi rendszert vásároltak az Egyesült Államoktól összesen négymilliárd dollárért. De az amerikaiak kedvéért rakétavédelmi rendszert is telepítettek a román alföldre.

https://888.hu/article-putyin-eleg-kemenyen-megfenyegette-romaniat
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Elsősorban Romániát, akik úgy nyalták be magukat az amerikaiaknak, hogy minden leselejtezett fegyverből vásároltak. Legutóbb épp Patriot rakétavédelmi rendszert vásároltak az Egyesült Államoktól összesen négymilliárd dollárért.

Nem tudom, ki hogy van vele, de én lefosnám örömömben magam, ha mi is össze vissza vásárolnánk olyan leselejtezett fegyvereket mint a Patriot, HIMARS ATACMS-al, de még személy szerint az MLU korszerűsitett F-16-at is ide sorolnám, mert van bennük annyi repidő még, hogy vigan rendszerben legyenek addig, amíg a mi gripenjeink is, alig szerényebb képességekkel.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 791
113
Azt, hogy mi volt abszurd állam, 100 év múlva tudjuk meg.
Én sok évre otthagytam az állami szférát és csak 2010 óta vagyok újra ott. Addíg multiknál dolgoztam spec. mérnökként vezetői beosztásban.
Az a kapitalista rendszer, amiben éltem, és csak a negyedéves profitráta meghazudozásában mérte magát és a hoszzú távú tervek vagy a biztonság nem számított, a Föld élhetetlenné tételének Chimborassó-ja.
Ehhez képest minden, ami hosszútávú tervekre épít, jobb, még ha rövid távon nem is látszik.
Hidd el, én is beszoptam a Friedman-izmust és ma büszkén vállalom eme hibámat, hisz tanultam belőle.
Nem akarlak megbántani, szóval ne haragudj, de ezzel most mit akartál mondani? Azt, hogy a kapitalizmus alapvetően egy rossz idea? Mert ha ezt akkor ebben van igazság. De ez, hogy jött ide az én mondandómhoz? Ennek most mi köze van ahhoz, hogy Németországot két részre osztották és kreáltak egy kommunista Németországot ahol 40 évig diktatúra volt? Csak azt ne mond nekem, hogy az 1948 és 1990 közötti időszak NDK-ja jobb volt mint az akkori NSZK.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999
T

Törölt tag 008

Guest
Nem tudom, ki hogy van vele, de én lefosnám örömömben magam, ha mi is össze vissza vásárolnánk olyan leselejtezett fegyvereket mint a Patriot, HIMARS ATACMS-al, de még személy szerint az MLU korszerűsitett F-16-at is ide sorolnám, mert van bennük annyi repidő még, hogy vigan rendszerben legyenek addig, amíg a mi gripenjeink is, alig szerényebb képességekkel.
A 39%-os adótól és mindenféle megvont kedvezménytől + 72 évre felemelt nyugdíj korhatártól is lefosnád magad? Csak mert ki is kell ám azt fizetni. :)
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
A 39%-os adótól és mindenféle megvont kedvezménytől + 72 évre felemelt nyugdíj korhatártól is lefosnád magad? Csak mert ki is kell ám azt fizetni. :)

Igen, mert nyilván ennek oka csak egy pár milliárd dolláros fegyvervásárlásra vezethető vissza, ami töredéke az állam éves költségvetésének. Véletlenül se mondjuk az elöregedő népességre, meg a fiatalság nyugatra megpattanására...

De mondok jobban, előbb vagy utóbb nálunk is megtörténnek ezek, sőt már el is kezdődött ez a folyamat. Nálunk mivel fogod magyarázni? Ők legalább nem stadionokra szarják el a pénzt. Amugy örülök, hogy sikerült a lényeget kiolvasni a mondandómból! :)
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 991
113
Igen, mert nyilván ennek oka csak egy pár milliárd dolláros fegyvervásárlásra vezethető vissza, ami töredéke az állam éves költségvetésének. Véletlenül se mondjuk az elöregedő népességre, meg a fiatalság nyugatra megpattanására...

De mondok jobban, előbb vagy utóbb nálunk is megtörténnek ezek, sőt már el is kezdődött ez a folyamat. Nálunk mivel fogod magyarázni? Ők legalább nem stadionokra szarják el a pénzt. Amugy örülök, hogy sikerült a lényeget kiolvasni a mondandómból! :)


A románokkal.csak azért vetetnek meg amcsi fegyveteket,hogy az Oroszoknak majd hárommal több gombot kelljen megnyomni,kb.
Az Oroszok ellen fegyverkeztetik őket,azért meg ne fosd le a bokád,majd a románok le fogják,ha lesz rá idejük....
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nem akarlak megbántani, szóval ne haragudj, de ezzel most mit akartál mondani? Azt, hogy a kapitalizmus alapvetően egy rossz idea? Mert ha ezt akkor ebben van igazság. De ez, hogy jött ide az én mondandómhoz? Ennek most mi köze van ahhoz, hogy Németországot két részre osztották és kreáltak egy kommunista Németországot ahol 40 évig diktatúra volt? Csak azt ne mond nekem, hogy az 1948 és 1990 közötti időszak NDK-ja jobb volt mint az akkori NSZK.
Minden rendszer diktatúra. Ezt az első évben tanítják. Még az anarchia is, az erősek diktatúrája.
Nyugat is elnyomta az embereket, csak máshogy.
Aldo Moró, a svéd elnök, mind meghaltak, mert mást akartak.
Ma is írhatsz a demokratikus nyugaton a rendszer ellen, az állásod elveszted, börtönbe kerülsz.
Németországban ma kb. 2000 politikai fogoly van.
Macarthy sem a demokrácia élharcosa volt.
Minden rendszer diktatúra.
Aki mást mond, rossz órára ment be. :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Minden rendszer diktatúra. Ezt az első évben tanítják. Még az anarchia is, az erősek diktatúrája.
Nyugat is elnyomta az embereket, csak máshogy.
Aldo Moró, a svéd elnök, mind meghaltak, mert mást akartak.
Ma is írhatsz a demokratikus nyugaton a rendszer ellen, az állásod elveszted, börtönbe kerülsz.
Németországban ma kb. 2000 politikai fogoly van.
Macarthy sem a demokrácia élharcosa volt.
Minden rendszer diktatúra.
Aki mást mond, rossz órára ment be. :)

Németországban a kelta kereszt is tiltott önkényuralmi jelképnek számít.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Románia a leendő szcenáriók szempontjából a lehető legrosszabb helyen van. Ukrajna, Törökország..... Fekete-tenger... az usákok - van egy megérzésem -, leginkább őket tekintik járulékos vágóhídi marhának, feláldozható kiindulópontnak. A román tengerpartról könnyedén op. távolságban lehet Ukrajna, Krím, orosz azovi terület + Törökország esetleges befenyegetéséhez is kiváló kiindulópont. Sokkal inkább, mint a mostani lengyel pozíció...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 160
113
Bosnyák-horvát határ.
DqbazHPXcAA92TG.jpg:large
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Románia a leendő szcenáriók szempontjából a lehető legrosszabb helyen van. Ukrajna, Törökország..... Fekete-tenger... az usákok - van egy megérzésem -, leginkább őket tekintik járulékos vágóhídi marhának, feláldozható kiindulópontnak. A román tengerpartról könnyedén op. távolságban lehet Ukrajna, Krím, orosz azovi terület + Törökország esetleges befenyegetéséhez is kiváló kiindulópont. Sokkal inkább, mint a mostani lengyel pozíció...
Én örülök, hogy a románok a technológiát a régi román területeken tartják,. A Kárpátok egy kicsit csökkentenek majd a porterhelésünkön.
Ahhoz meg nincs messze, hogy 10 év múlva ne érje meg természetfotózni avad Duna-deltát emberek nélkül. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 436
113
Jajj de cuki. Vajon mennyi pénzt kaphatott a fotóstól a gyerek családja? Meg izé érdekes is mert így az jön le hogy ez egy horvát gyerek, mivel a rendőrök a másik irányba sasolnak.
Ez sok, szerintem hülyeség. Nagy része az első listának jogos, mert tényleg tilos az LKW meg PKW forgalom, elvileg már jó ideje és eredetileg is, de ez az összes átkelő ami csak van a két ország közt. Ha lesz időm később lehet kiugrok megnézem. bár szerintem nem lesz, na mindegy. Ha ezt mind lezárnák az autósok elől akkor megszűnne a forgalom a nyugati határon. Hülyék ezek az újságírók, keltik itt a hisztériát. Az Irottkőnél meg eddig se mentél át semmi mással csak gyalog, meg max öszvérrel.
A
Rechnitz - Bucsu, Nikítsch - Zsira, Klingenbach - Sopron, Heíligenkreuz- Szentgotthárd, ezek pl szerintem tuti nyitva vannak mindennek. Öcsém is itt jár át az egyiken, tegnap is volt, szóval...
A Kiostermarienberg - Ólmod,Lutzmannsburg - Zsira,Nikifsch — Sopronkövesd, meg pl eddig is elméletileg tilos volt, csak traktor, bicikli meg gyalogos. Persze én is átjártam ezeken ha rövidíteni akartam, megúsztam mert nem kaptak el, de ha elkaptak volna akkor eddig is megbüntettek volna, ahogy néha meg is büntették ezt azt a renitenst. Amúgy megértem az osztrákot, meg ugye fosnak is a magyar cigányok, meg aljanép miatt hogy betörnek hozzájuk, mert volt mikor a lomtalanításkor a ház elé épp leparkolt robogót is elvitték. Másrészt ugye a forgalom, na az nem hiányzik senkinek, nem azért veszel házat egy nyugodt helyen hogy rá pár évre meg sztráda legyen melletted.
Másrészt ugye Schengen miatt meg ott mész ám át ahol akarsz, csak a tábla ne tiltsa és az okmányok legyenek nálad. Szóval ha átmész a földúton,vagy a szántáson, erdőben(bár ott inkább ne mert ezeknek maszek erdeik vannak) , akkor is átmehetsz.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Jajj de cuki. Vajon mennyi pénzt kaphatott a fotóstól a gyerek családja? Meg izé érdekes is mert így az jön le hogy ez egy horvát gyerek, mivel a rendőrök a másik irányba sasolnak.
Igen. Horvát lehet. A kordon túloldalán az ülve szunnyadó humanoid formájú lény, az nem az. Az a bosnyák oldal. :)