1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. plushun

plushun Well-Known Member

Van benne igazság, de tekintve a témát, elég hamar letérnénk a biztonságpolitika mezejéről, és átmennék aktuál politizálásba és intellektuális anyaázásba.

b4l4g3 likes this.
  2. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Egy kérdés: akkor viszont mi értelme van a Magyarország topikoknak, ha nem a Magyarországon zajló aktuális események megvitatása? Pont a minket leginkább érintő eseményekről lenne tilos beszélni?
    Szerintem simán maradhatna legalább a kantinos amolyan "dühöngőnek", ahol szabad a belpol, ahol egy kicsivel több indulat megengedett, nyilván bizonyos korlátokat megtartva.
    Az én álmom egy ilyen HTKA fórum :)

dragonette likes this.
  3. Premortem

Premortem Well-Known Member

Az ideális a renitensek felfüggesztése lenne topikbezárás helyett, viszont ha erre nincs elég kapacitás, akkor érthetően az egyszerűbb utat választják.

4. plushun

Fegyver beszerzés, Magyarország aktuális helyzete a NATO-ban, vagy nemzetközi szerep vállalásai, ne adj isten terror cselekmény, az országot érő esetleges külső támadás vagy ezekhez hasonló témák tartozhatnak ide. Szerintem. Aztán persze nem biztos, hogy ez így van :) Viszont akárhogy nézzük ez a tüntetés sorozat (még) belpolitika és igazán végig gondolva, milyen biztpol vetülete van most? Egyenlőre nincs barikád vagy sátor tábor a Kossuth téren, és nem lövik a tüntetőket. Szerintem ez per pill még nem biztpol.

dragonette likes this.
  5. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Ezek tökéletesen beleférnek a Biztpol Magyarország topikba. A Kantin Magyarország pedig lehetne az általános magyar topik, neadjisten belpol is. De jelen pillanatban mindkettő zárva van, így mindenről lehet itt beszélni, csak Magyarországról nem :D

dragonette likes this.
  6. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

7. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Hát... Mac már mondta párszor, hogy csak az a biztpol, amikor lőnek.
    (szerintem meg addig tart a biztpol, amíg nem lőnek, utána az már inkább háború, de hagyjuk)

8. haubagoi

Hát de a HTKA most óvatos, nem tudja hova álljon :D:D

9. haubagoi

A francba, létre akartam hozni egy [BIZTPOL] Óceánia nevű topikot, a minket érintő fontos, óceániai események megvitatására, de ravasz rám a HTKA, nem jelenik meg moderáció nélkül a topik. Feladom :)

10. haubagoi

Általában a Majdanokat, meg a különböző felforgató eseményeket, sőt, háborúkat Karácsonyra szokták időzíteni, mert akkor több ember ér rá akár részt venni benne, akár csak nézni.

dragonette and svajcibeka like this.
  11. Fennek

Fennek Well-Known Member

Megjelent, ott van a listában, de kár volt trollkodnod, mert van már óceania topic.
    https://forum.htka.hu/threads/biztpol-ausztrália-és-Óceánia.773/
    Ha trollkodsz csináld tisztességesen :D

gergo55 likes this.
  12. leplezo

leplezo Well-Known Member

Miért nem inkább Ferenc-József föld topikot. olyan még úgy sincs.

gergo55 and Premortem like this.
  13. leplezo

leplezo Well-Known Member

notaricon likes this.
  14. notaricon

notaricon Well-Known Member

...azt mi döntjük el, hogy ki a román... ;):D

borisz, tonyo, fip7 and 8 others like this.
  15. plushun

szuvorov and tindalos like this.
  16. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

17. plushun

HTKA-s cikk szóval szerintem nem szükséges :D

borisz likes this.
  18. notaricon

notaricon Well-Known Member

Brutális megszorítások jönnek Romániában - Tényleg nagy lehet a baj

(...)
    Mivel a drasztikus nyugdíjemelési lépés valószínűleg nem fog megvalósulni, az intézkedések költségvetési egyenlege pozitív lesz, vagyis jelentős megszorításra készül a román kormány. Erre az elmúlt évek felelőtlen gazdaságpolitikai intézkedései - pl. erőltetett béremelések - miatt van szükség: az utóbbi évek kirobbanó román GDP-növekedéséhez gyorsan romló külső és belső egyensúlyi helyzet társult (amire egyébként már a Portfolio korábban többször is felhívta a figyelmet), így csak idő kérdése volt egy jelentős kiigazítás. Erre, úgy néz ki, jövőre kerülhet sor.

Dan Bucsa ugyanakkor úgy véli, hogy ezek a lépések is kevesek lesznek a jövő évi GDP-arányos államháztartási hiány 3% alatt tartásához. Az intézkedések miatt ugyanakkor az infláció a korábban vártnál magasabb lehet, ami gyorsabb szigorításra kényszerítheti a román jegybankot, tovább rontva a növekedési kilátásokat. Emellett a gazdasági növekedést nyilvánvalóan az sem fogja támogatni, hogy a kormány ilyen kiszámíthatatlan üzleti környezetet teremt a jelentős szektoriális különadók egyik napról a másikra való bejelentésével.

Ehhez képest egyesek itt pár hónapja azzal haknizták végig a fórumot, hogy a románok épp lehagytak minket, vagy ha még nem, akkor délutánra már biztosan... nos hát, hogy finoman fogalmazzak: MEGALOL.

borisz, baltic, megazez and 10 others like this.
  19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Akkor nem az Orosz gazdaság omlik össze,pedig mindjárt péntek van...

megazez, fip7, b4l4g3 and 7 others like this.
  20. marton

marton Well-Known Member

Ahogy a cikket olvastam, sajna még a Román se,, még egy ideig tudják kenegetni a sz@rt,,még hallhatjuk egy ideig a "bezzegrománcsodát"..liberálisainktól.., de csak belassúlnak :D

svajcibeka likes this.

Ezen oldal megosztása