[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ott a linken a válasz, egy az egyben felmondja az amerikai kátét az oroszokkal kapcsolatban. Ezt érthetjük úgy is, mint werht-i viselkedést és úgy is, mint elvárt bullshit-et. Én a történelmi tapasztalataink alapján nem vagyok optimista.

ps. Nyilvánvaló, hogy az oroszbarátság értelmetlen, mert az oroszk egy elmaradott ország lakói, akiktől néhány részterületet leszámítva nem tudunk mit kapni így a nyugati szövetségnek nincs alternatívája addig, amíg nem akarnak belerángatni az amerikaiak valami olyasmiba, mint egy háború a nem létező orosz fenyegetés ellen. Az orosz fenyegetés nem létezik, ez geostratégiai tény. Oroszellenes amerikai agresszió létezik, amivel szemben az oroszok igen visszafogottan védekeznek, beleértve azt is, ami Ukrajnában történik.
Ebben egyet értünk. Csak ezt soha nem fogja egyetlen hivatásos sem arccal felvállalni és elmondani nyíltan, amíg szeretne továbbra is a kötelék tagja maradni. Nyilvánosan nem egészséges az álmos-könyvek szerint kritizálni a szövetségi rendszert, meg a hivatalos állásponthoz is jó ha tartod magad.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and blogen

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ha így van, akkor az nagyon jó! Remélem tényleg így van.
Egy jó magyar katonatiszt se nem hülye, se nem vak. Lojális. A saját nemzetéhez, akit az igazából teljesen mindegy hogy jó vagy rossznak tartott éppen aktuális kormánya reprezentál, azon belül a HM, és a parancsnoki lánc.

Mivel parancsuralmi rendszer, amit az elöljáró mond, azt csinálod. Ezt lehet kritizálni, de egy tény, egy rossz döntés végrehajtásánál krízishelyzetben csak egy rosszabb van, ha nincs döntés, vagy több ember van aki okosabb akar lenni a többieknél és nem tartja be az egyértelmű játékszabályokat, nekiáll ötletelni.

Attól szerintem reálisan nem kell félni, hogy a magyar kormány ellenében külföldi hatalom érdekében(legyen az tömeges orosz vagy ami szimpátia) átállna az MH a saját vezetés ellenében.
Ha viszont jön egy olyan kormány, aki azt mondja nincs más hátra mint előre, a szövetségi rendszerünk harcba hív minket, és mi megyünk, s most nem Afganisztán, vagy Koszovó, esetleg Kurd területek az útirány, hanem Moszkva, akkor is végrehajtaná a nagy többség, függetlenül attól hogy mi a saját véleménye a dolgokról.

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy valahol a választópolgároknak a felelőssége ez, hogy kit raknak oda, aki meghatározza az útirányt...

Ez így működik, és működne a valóságban is én azt gondolom.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Egy jó magyar katonatiszt se nem hülye, se nem vak. Lojális. A saját nemzetéhez, akit az igazából teljesen mindegy hogy jó vagy rossznak tartott éppen aktuális kormánya reprezentál, azon belül a HM, és a parancsnoki lánc.

Mivel parancsuralmi rendszer, amit az elöljáró mond, azt csinálod. Ezt lehet kritizálni, de egy tény, egy rossz döntés végrehajtásánál krízishelyzetben csak egy rosszabb van, ha nincs döntés, vagy több ember van aki okosabb akar lenni a többieknél és nem tartja be az egyértelmű játékszabályokat, nekiáll ötletelni.

Attól szerintem reálisan nem kell félni, hogy a magyar kormány ellenében külföldi hatalom érdekében(legyen az tömeges orosz vagy ami szimpátia) átállna az MH a saját vezetés ellenében.
Ha viszont jön egy olyan kormány, aki azt mondja nincs más hátra mint előre, a szövetségi rendszerünk harcba hív minket, és mi megyünk, s most nem Afganisztán, vagy Koszovó, esetleg Kurd területek az útirány, hanem Moszkva, akkor is végrehajtaná a nagy többség, függetlenül attól hogy mi a saját véleménye a dolgokról.

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy valahol a választópolgároknak a felelőssége ez, hogy kit raknak oda, aki meghatározza az útirányt...

Ez így működik, és működne a valóságban is én azt gondolom.

Akkor reméljük csak nekünk, nem katonáknak kell vigyáznunk arra, hogy olyan kormányunk legyen, ami nem ad eszement, nemzetvesztő parancsot, például résztvételre bármilyen oroszellenes amerikai agresszióban!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem is kívántak-lehetett-akartak, stb. beavatkozni.
A szovjetek pontosan tudták azt, hogy eszük ágában sincs a nyugatiaknak itt bekavarni. (Moszkva, Jalta, Potsdam)
Csak a pesti flaszter népe nem sejtette, viszont a komeszek igen.(azért menekültek csak Kárpátaljáig)
Csehszlovákia dettó. (Tiszacsernyő)
Persze, igen, csak ugye a Szabad Európa rádió mást mondott, azt meg ugye mindenki tudta akkor is, hogy nem a marslakók küldik neki a dollárt. A SzER-től jövő bíztatás meg ki tudja hány-száz vagy -ezer magyar halottba került?!!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
[/QUOTE]
A 2. vh utáni status quot senki nem fogja felrúgni - értsétek meg. És ebben konszenzus van amerikai-orosz-brit-német-francia stb. között.[/QUOTE]

Ebben nem biztos hogy egyetértek. Abban igazad van hogy Erdély felszabadításáról fantáziálni nyilván időpocsékolás ennek jelen pillanatban az esélye kb nulla.
Viszont a jelenlegi status quo nagyon sok állam számára nem megfelelő különösen a feltörekvő országok számára.
Kína teljesen egyértelműen törekszik legalább egy regionális hatalom lenni, uralni indokínát és a számára nagyon fontos Malacca szorost és a Dél Kinai tengert, valamint Tajvan helyezetét megváltoztatni. A jelenelg gazdasági erélyhez mérten nem tudja érdekeit érvényesíteni a globális intézmény rendszerben ezért nyíltan beszél annak megváltoztatásának szükségességéről, Nyersanyaghiányát igyekszik afrikai terjeszkedéssel pótolni támaszpontokat épít Afrikában (és a dél kinai tengeren) valamint hatalmas összegeket ruház beafrikai infrasturktúrába. USA válaszul igyekszik körbevenni területét katonai támaszpontokkal, valamint lassítani gazdasági fejlődését embargókkal.
Oroszország számára a jelenlegi helyzet szintén nem hiszem hogy megfelelő. Hatalmas katonai potenciálja van de gazdasága nem elég erős globális érdekei érvényesítésére. Gazdaságát megfojtja az ameriaki szankciós politika,valamint területe körbe van véve ameriaki támaszpontokkal ezáltal állandó a fenyegetettség érzés.
Válaszul igyekszik saját gazdasági övezetet kialakítani viszont Ukrajna elvesztésével gyengültek pizíciói.
És még lehetne folytatni a sort. A hanyatló nagyhatalmak számára mint Nagy Britannia vagy Franciaország nyilván a legfontosabb a jelenlegi helyzet konzerválása mert nem tudják feldolgozni, hogy elveszítik vezető szerepüket.
Magyarország esetében szerintem a alapvető hogy semmilyen háborúba ne keveredjen bele. Békefenntartás az ok, főleg ha van ENSZ felhatalmazás de az mégegszer nem fordulhat elő hogy az orosz sztyeppén pusztuljon el a Magyar Hadsereg. Erről kevesen beszélnek de a rendzserváltás óta mi gyakorlatilag elszenvedtünk egy 2. világháborús veszteséget. 500 ezer és 1 millió közötti emberveszteség a kivándorlás miatt valamint az gazdaságot gyakorlatilag a 0-ról kell felépíteni. Egyszerűen egy komolyabb háború ezt az országot megsemmisítené. Mi a NATO-ba a háború elkerülése miatt léptünk be, hisz a környéken komoly etnikai feszültségek vannak ezért elemi érdekünk volt hogy környező országokkal továbbra is egy szövetségi rendzserbe tartozzunk. De ha minket valaki háborúba akar küldeni pláne már megint az orosz sztyeppére na az felejtős szerinetem.
Persze ez csak az én véleményem :D
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A 2. vh utáni status quot senki nem fogja felrúgni - értsétek meg. És ebben konszenzus van amerikai-orosz-brit-német-francia stb. között.[/QUOTE]

Ebben nem biztos hogy egyetértek. Abban igazad van hogy Erdély felszabadításáról fantáziálni nyilván időpocsékolás ennek jelen pillanatban az esélye kb nulla.
Viszont a jelenlegi status quo nagyon sok állam számára nem megfelelő különösen a feltörekvő országok számára.
Kína teljesen egyértelműen törekszik legalább egy regionális hatalom lenni, uralni indokínát és a számára nagyon fontos Malacca szorost és a Dél Kinai tengert, valamint Tajvan helyezetét megváltoztatni. A jelenelg gazdasági erélyhez mérten nem tudja érdekeit érvényesíteni a globális intézmény rendszerben ezért nyíltan beszél annak megváltoztatásának szükségességéről, Nyersanyaghiányát igyekszik afrikai terjeszkedéssel pótolni támaszpontokat épít Afrikában (és a dél kinai tengeren) valamint hatalmas összegeket ruház beafrikai infrasturktúrába. USA válaszul igyekszik körbevenni területét katonai támaszpontokkal, valamint lassítani gazdasági fejlődését embargókkal.
Oroszország számára a jelenlegi helyzet szintén nem hiszem hogy megfelelő. Hatalmas katonai potenciálja van de gazdasága nem elég erős globális érdekei érvényesítésére. Gazdaságát megfojtja az ameriaki szankciós politika,valamint területe körbe van véve ameriaki támaszpontokkal ezáltal állandó a fenyegetettség érzés.
Válaszul igyekszik saját gazdasági övezetet kialakítani viszont Ukrajna elvesztésével gyengültek pizíciói.
És még lehetne folytatni a sort. A hanyatló nagyhatalmak számára mint Nagy Britannia vagy Franciaország nyilván a legfontosabb a jelenlegi helyzet konzerválása mert nem tudják feldolgozni, hogy elveszítik vezető szerepüket.
Magyarország esetében szerintem a alapvető hogy semmilyen háborúba ne keveredjen bele. Békefenntartás az ok, főleg ha van ENSZ felhatalmazás de az mégegszer nem fordulhat elő hogy az orosz sztyeppén pusztuljon el a Magyar Hadsereg. Erről kevesen beszélnek de a rendzserváltás óta mi gyakorlatilag elszenvedtünk egy 2. világháborús veszteséget. 500 ezer és 1 millió közötti emberveszteség a kivándorlás miatt valamint az gazdaságot gyakorlatilag a 0-ról kell felépíteni. Egyszerűen egy komolyabb háború ezt az országot megsemmisítené. Mi a NATO-ba a háború elkerülése miatt léptünk be, hisz a környéken komoly etnikai feszültségek vannak ezért elemi érdekünk volt hogy környező országokkal továbbra is egy szövetségi rendzserbe tartozzunk. De ha minket valaki háborúba akar küldeni pláne már megint az orosz sztyeppére na az felejtős szerinetem.
Persze ez csak az én véleményem :D
[/QUOTE]


Egyetértek, mi maradjunk ki, és szépen erősödjön a gazdaságunk, igyekezzünk azon, hogy elkezdjen idővel növekedni a népességünk, és ha a helyzet úgy hozza, hogy valami szomszédunk annyira lenullázza magát mint mi 1918-1920 között akkor átgondolhatjuk és tudunk lépni, ha érdemes. Addig csak építkezzünk a háború mindig rombolással jár, nem ez a jó út nekünk.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 884
22 281
113
Egyetértek, mi maradjunk ki, és szépen erősödjön a gazdaságunk...
Mindig szívetmelengető nekem a revízióról olvasni, hiszen felvidéki vagyok. Mindent megtennék, hogy szülőföldem olyan legyen mint anno volt és 100 év sérelemért, elnyomásért, kitelepitésekért és elkobzásokért, magyarellenes törvényekért és a torkunkon lenyomott történelem-hamisitásokért egyszer elégtételt vehessünk. DE
A mai közgondolkodást jól ismerve csak akkor fogja határon túli magyarság (és bizony a már keveredett betelepült egyéb lakosság is) igazán akarni az egyesülést az anyaországgal, ha:
- az élete múlik rajta - tehát ha etnikai háború lesz Mo és valamelyik szomszéd között,
- olyan nagy gazdasági és életszinvonalbeli különbség lesz Mo javára, hogy "megéri majd Mo-hoz tartozni". Az emberek döntő többsége gyakorlatilag pénz alapon gondolkodik, és csak azután érzelmi alapon.
Szóval, ...húzzatok bele, mi míg tudunk kitartunk ;)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Abba az irányba elfogultak amerre a magyar kormány mondja :)
Ez természetes. Ugyanakkor ha a honvédség állományában lenne egy közvéleménykutatás nem tudom elképzelni azt a variációt, hogy azt mondanák, hogy inkább az oroszok felé húzzunk. Húztunk már oda eleget.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
A 2. vh utáni status quot senki nem fogja felrúgni - értsétek meg. És ebben konszenzus van amerikai-orosz-brit-német-francia stb. között.[/QUOTE]

Ebben nem biztos hogy egyetértek. Abban igazad van hogy Erdély felszabadításáról fantáziál. nyilván időpocsékolás ennek jelen pillanatban az esélye kb nulla.
Viszont a jelenlegi status quo nagyon sok állam számára nem megfelelő különösen a feltörekvő országok számára.
Kína teljesen egyértelműen törekszik legalább egy regionális hatalom lenni, uralni indokínát és a számára nagyon fontos Malacca szorost és a Dél Kinai tengert, valamint Tajvan helyezetét megváltoztatni. A jelenelg gazdasági erélyhez mérten nem tudja érdekeit érvényesíteni a globális intézmény rendszerben ezért nyíltan beszél annak megváltoztatásának szükségességéről, Nyersanyaghiányát igyekszik afrikai terjeszkedéssel pótolni támaszpontokat épít Afrikában (és a dél kinai tengeren) valamint hatalmas összegeket ruház beafrikai infrasturktúrába. USA válaszul igyekszik körbevenni területét katonai támaszpontokkal, valamint lassítani gazdasági fejlődését embargókkal.
Oroszország számára a jelenlegi helyzet szintén nem hiszem hogy megfelelő. Hatalmas katonai potenciálja van de gazdasága nem elég erős globális érdekei érvényesítésére. Gazdaságát megfojtja az ameriaki szankciós politika,valamint területe körbe van véve ameriaki támaszpontokkal ezáltal állandó a fenyegetettség érzés.
Válaszul igyekszik saját gazdasági övezetet kialakítani viszont Ukrajna elvesztésével gyengültek pizíciói.
És még lehetne folytatni a sort. A hanyatló nagyhatalmak számára mint Nagy Britannia vagy Franciaország nyilván a legfontosabb a jelenlegi helyzet konzerválása mert nem tudják feldolgozni, hogy elveszítik vezető szerepüket.
Magyarország esetében szerintem a alapvető hogy semmilyen háborúba ne keveredjen bele. Békefenntartás az ok, főleg ha van ENSZ felhatalmazás de az mégegszer nem fordulhat elő hogy az orosz sztyeppén pusztuljon el a Magyar Hadsereg. Erről kevesen beszélnek de a rendzserváltás óta mi gyakorlatilag elszenvedtünk egy 2. világháborús veszteséget. 500 ezer és 1 millió közötti emberveszteség a kivándorlás miatt valamint az gazdaságot gyakorlatilag a 0-ról kell felépíteni. Egyszerűen egy komolyabb háború ezt az országot megsemmisítené. Mi a NATO-ba a háború elkerülése miatt léptünk be, hisz a környéken komoly etnikai feszültségek vannak ezért elemi érdekünk volt hogy környező országokkal továbbra is egy szövetségi rendzserbe tartozzunk. De ha minket valaki háborúba akar küldeni pláne már megint az orosz sztyeppére na az felejtős szerinetem.
Persze ez csak az én véleményem :D
[/QUOTE]
Nagyjából egyetértek vele amit írsz kivéve a kivándorlás miatti embervesztestég megítélését. Főleg a 2vh. veszteségeihez hasonlítani. Egész Kelet-Európában nálunk az egyiklegalacsonyabb a kivándorlás. Ráadásul nem állandóan egyirányú folyamat. Én is voltam kint kétszer és mindig hazajöttem.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
[/QUOTE]
Nagyjából egyetértek vele amit írsz kivéve a kivándorlás miatti embervesztestég megítélését. Főleg a 2vh. veszteségeihez hasonlítani. Egész Kelet-Európában nálunk az egyiklegalacsonyabb a kivándorlás. Ráadásul nem állandóan egyirányú folyamat. Én is voltam kint kétszer és mindig hazajöttem.[/QUOTE]

Jaj de szeretném hogy neked legyen igazad!!! Én mást tapasztalok valamint mást hallok.
Nekem sajnos a rokonságom fele kiment németorszégba a 2008-as válságnál, gyerekestül mindenestül és nem is terveznek haza jönni max majd a nyugdíjas évekre. A gyerekek meg már szintén németországba tervezik az életüket sajnos.
KSH adatok szerint 600 ezer ember él külföldön:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/e...zres-kivandorlasi-hullam-fenyeget.293014.html
Felmérések szerint a többség nem tervez hazaköltözést :(
http://www.hetek.hu/hatter/201807/egyre_tobben_jonnenek_haza

"Hosszú távon a magyar demográfusok évi 30-40 ezer fős elvándorlással számolnak (ez nagyjából megfelel a nemzetközi sztenderdnek, ami az aktív korúak tíz százaléka), és a legideálisabb esetben évi 15 ezer fős visszaáramlást várnak, amennyiben tartós növekedési pályára áll a gazdaság. Nemzetközi adatok szerint ugyanis a gazdasági migránsok 20-50 százaléka 5 évnél kevesebb időt tölt a célországban, aztán vagy hazatér, vagy másik országba vándorol – derül ki Horváth Ágnes Visszatérő kivándorlók című elemzéséből. A külföldi és hazai hivatalos statisztikák alapján a magyar kivándorlók 25-42 százaléka térhetett haza a válságot követő időszakban. A hazatérők zöme párkapcsolatban, illetve házasságban él, sokuk gyermekes. A válság során a kivándorlás elsődleges oka a magasabb jövedelem és a karrierlehetőség volt, a visszatérésé pedig a család és a barátok hiánya."
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Akkor reméljük csak nekünk, nem katonáknak kell vigyáznunk arra, hogy olyan kormányunk legyen, ami nem ad eszement, nemzetvesztő parancsot, például résztvételre bármilyen oroszellenes amerikai agresszióban!
Igen, ezt le merem írni még én is, hogy ezt remélem személy szerint én is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ez természetes. Ugyanakkor ha a honvédség állományában lenne egy közvéleménykutatás nem tudom elképzelni azt a variációt, hogy azt mondanák, hogy inkább az oroszok felé húzzunk. Húztunk már oda eleget.

Szerintem ez helyenként, alegységenként változó. Sok múlik egy egy adott informális vezetőn, hangadón, véleményformálón. Az biztos, hogy a haza iránti hűséget nem befolyásolhatja normális esetben az, hogy kinek mi imponál, a SEAL vs VDV Spetsnaz viszonylatban.

Ahogy én látom, ha az ember nem teljesen elfogult/szemellenzős, akkor kb. azt kell látnia hogy a SZU megdolgozott érte hogy ne akarjuk őket soha többet nagy testvérnek túl közelről, az USA meg éppen az elmúlt 30 évével mutatta és mutatja meg jelenleg egyre jobban hogy jobb ha távolról szeretjük egymást.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerintem ez helyenként, alegységenként változó. Sok múlik egy egy adott informális vezetőn, hangadón, véleményformálón. Az biztos, hogy a haza iránti hűséget nem befolyásolhatja normális esetben az, hogy kinek mi imponál, a SEAL vs VDV Spetsnaz viszonylatban.

Ahogy én látom, ha az ember nem teljesen elfogult/szemellenzős, akkor kb. azt kell látnia hogy a SZU megdolgozott érte hogy ne akarjuk őket soha többet nagy testvérnek túl közelről, az USA meg éppen az elmúlt 30 évével mutatta és mutatja meg jelenleg egyre jobban hogy jobb ha távolról szeretjük egymást.
Tetszik az elmélet viszont nekem sajnos van egy olyan érzésem,hogy az átlag honvédnek nincsenek különösebb ilyen irányú gondolatai .
(lásd többszörös túljelentkezések a kiküldetésekre,magyarán pénz beszél a kutya meg....)
 
  • Tetszik
Reactions: Python

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Tetszik az elmélet viszont nekem sajnos van egy olyan érzésem,hogy az átlag honvédnek nincsenek különösebb ilyen irányú gondolatai .
(lásd többszörös túljelentkezések a kiküldetésekre,magyarán pénz beszél a kutya meg....)
Vagyis kb. annyi,hogy az usa. úgy is kilóra megveszi a vezetőinket minket meg oda hajtanak ahova akarják vs. ha sokat szívózunk az orosz úgy szétrúgja a valagunkat,hogy hírmondója se marad a gittegyletnek.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 090
113
A jelenleg érvényes DCA szerint:

22. Cikk
Szállítás, vámellenőrzés és határátkelés
22.1. Az Egyesült Államok Fegyveres Erői részére engedélyezett, a térítésmentes szárazföldi, vasúti, közúti, vízi és légi áthaladás a teljes személyi állomány, rakomány, berendezések, árucikkek és bármilyen anyagok vonatkozásában - beleértve a fegyvereket, lőszereket és robbanóanyagokat is - amelyek az Egyesült Államok Fegyveres Erői tevékenységével kapcsolatban szükségesek. Ezen túlmenően az ilyen katonai vagy polgári járművek, hajók vagy repülőgépek szabadon használhatják a közutakat, vasútvonalakat és repülőtereket, és az Egyesült Államok Fegyveres Erői ennek során mentesek bármilyen adó-, vám-, pénzbírság, díj, járulék és egyéb költségek kifizetése alól.

22.3. Az Egyesült Államok Fegyveres Erői mentesülnek a leltár vagy szokásos vámdokumentáció (például TIR, ATA, SAD) felmutatása alól a személyi állomány, berendezések, támogatások és ellátmányok vonatkozásában, amikor belépnek, kilépnek vagy áthaladnak a Magyar Köztársaság területén.
Bexarás... szóval gyorshajtás, műszakilag nem megfelelő jármű,autópálya matrica,sínhasználat stb... nem vonatkozik rájuk. Szép.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 090
113
1. Az első pont esetében a Terminator által betett szöveg szerint már semmit se tehetünk (max ha felmondjuk a szerződést), a szövegben ott van a "korlátozás nélkül" kitétel ami robbanóanyagokra is vonatkozik. Ebbe akár Minuteman ICBM és a töltetei is beleférnek ... csak Jimmyn múlik mit hoz ide, akár a tudtunk nélkül is, hiszen atomfegyverek hollétének tekintetében a válasz mindig "No comment" a részükről.
2. Ha idejön egy század harcászati vadász (akár csak gyakorlatra való hivatkozással is), akkor máris döntő fölényben lesznek az adott támaszponton, hiszen ha a technikai felszereltségtől és kiképzettségi szinttől el is tekintünk, egy USAF század a "alig" másfélszerese a mi Griff-századunknak. Arról nem is beszélve, hogy a pletykák szerint nem lehetünk biztosak benne, valójában kinek a kezében vannak az AMRAAM rakéták indításához szükséges "kulcsok" ...
Idejön "ideiglenesen 2 hónapra" aztán mikor elmegy jön a következő "ideiglenesen" mint kb a BAP odafenn. Aztán kecsón meg a magyar tiszt hordozhatja a jenki bőröndjét mint egykor. :(
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 090
113
Így van, ugyan arról beszélünk mi ketten.
Állandó bázisuk lesz itt, akkor konkrétan ráfaragunk hosszú távon biztosan. Ha nincs, akkor is benne van a pakliban hogy igen, de ha van, akkor 100% hogy kapunk majd a jóból bármilyen konfliktus robban ki a térségben a nagyok közt.

Ergo bármibe kerül, bármit kell megvenni hozzá, túlárazott gázt, fegyvert, búcsúcédulát, szóval tényleg bármit inkább én megvennék tőlük, csak hagyjanak minket élni lehetőleg az ölelő szeretetük nélkül.
Az a bibi hogyha ténylegesen ez a céljuk akkor csak kis időre odázhatjuk ezt el holmi gázvásárlással. Megvesszük a gázt és? Rá két hónap múlva megint feldobják a lasztit hogy jönnénk ám... Az a pechjük és ez nem is tetszik nekik hogy egy 10 évvel ezelőtti balliberális kormány simán első szóra vagy még szó előtt feldobott volna nekik egy két bázist, vagy akár a teljes Honvédség lecserélését amerikai védelemre. Csak erről lecsúsztak, aztán megint, aztán megint lecsúsztak, valahogy ez az Orbán ódzkodik a gondolattól hogy itt még egyszer egy nagyhatalom túlságosan befészkelje magát.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 090
113
Mondjuk konfliktus esetén nem azok győznének le minket, hisz valószínű felszállni se tudnának. A repülőgépek a földön rettentő sebezhetőek mindegy milyen típusú. Hoznának 3x annyit máshonnan és azzal győznének le. De ez szigorúan elméleti fejtegetés.
Miből gondolod hogy ők nem tudnának felszállni? Mi van ha mi? Hogy hogyan? Háát... mondjuk az F-15 placcot söprögető G.I.-okról kiderül hogy különleges katonák,meg mondjuk az együttlét alatt összespanoskodnak a magyar parancsnokkal, megkörnyékezik, lefizetik... Mindkettőre volt már példa többször is a történelemben. Pontosan tökéletesen sakkban tartható így Kecskemét és az ország az idetelepülő USA alakulattal. Nem akarjuk mi ezt annyira szerintem már.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto