1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. arcas

arcas Well-Known Member

Erre én is nagyon kiváncsi volnék...,de nagyon...nagyon nagyon.

gergo55 likes this.
  2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Egyszerű,annyira kell rettegnünk az Oroszok tól,hogy a yenkiktől vegyünk fegyvert,adjunk nekik bázisokat,onnan vegyünk gázt,szenet,Paks kettőt,a Sándor palotában legyen elszállásolva a yenki nagykövet,kb....
    Onnan vegyünk pénzt,majd ők ismét tudni fogják nekünk mekkora alapkamat is kell, legyen hetente gay pride,a 3/4 kormány legyen lmqbt,stb.
    Mit nem értetek?

3. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Egy ilyen amerikai látogatás után szerintem Szíjjártóék le fognak adni újabb megrendelést még 44 db Leopard tankra (még vagy 2x) :)

gergo55 likes this.
  4. Terminator

Terminator Well-Known Member

blitzkrieg likes this.
  5. ladagrant

ladagrant Member

A jogállamiságot nem tudod megfogni, sem megenni, a jogállamiságot a bőrödön érzed.

6. ladagrant

ladagrant Member

Nekem kifejezetten jól esett hogy szorosabbra fűztük a Magyar-Amerikai viszonyt. Ők a biztonságunk záloga. Én erre szavaztam annak idején.

7. haubagoi

Szijjártó azért ravasz beszédet mondott / ravaszul válaszolt a sajtótájékoztatón. Gyakorlatilag ráforgatta Amerika haragját Nyugat-Európára, hogy Nyugat-Európa kooperál az oroszokkal (és a kínaiakkal!), nem mi, a gazdasági volument nézve. Az amerikai külügyminiszter elégedett volt, hogy valójában nem létezik szoros magyar-orosz, sem szoros magyar-kínai gazdasági kapcsolat. Ügyes, és ráadásul még igaz is, az utóbbit maga az ellenzék bizonyította be, hogy kudarcot vallott :)
    És még Németo. se haragudhat, mert 1. ők kaszálták el a "mi" déli áramlatunkat (ezért megérdemlik, ha mi szívatjuk őket az északinál), és 2. ha azt teszi, akkor mégjobban elveszít minket Amerikával szemben, ami meg nem érdeke.

8. haubagoi

Ja, és ha Németo. begurulna, akkor sem tud megszállni minket, mert Amerika már most bevonul, de az USA se csinálhat itt akármit, mert német tankokat veszünk. :)

(Oroszországgal meg nem gazdasági kapcsolatokat kell most kiépíteni, hanem politikait, azaz az USA-nak még jó sokáig lehet mutogatni az elenyésző volumenű magyar-orosz kereskedelmet, miközben a KGST bank meg épp Budapestre költözik. :D )

zeal and dragonette like this.
  9. arcas

arcas Well-Known Member

...amikor elfogynak az érvek, mindig már csak ez a "jogállamiság" duma marad. Azért kérdeztem.
    Amennyire észrevettem a személyes kapcsolataimon ketesztül, a fővárosiak viszketnek tőle, viszont amerre csak járok, vagy ahonnan hozzám jönnek, vidékről,...ott édes simogatásként élik meg.

tindalos and b4l4g3 like this.
  10. dragonette

dragonette Well-Known Member

Vajon mi lett a "védelmi együttműködés" megújításából? Állítólag jövő héten kapja meg a Honvédelmi bizottság a megállapodás szövegét. Ez nagyon nem lesz okés. Fegyver meg gázvásárlás nem érdekel, ennek sokkal nagyobb tétje van. Remélem észnél voltak Petyáék...

blitzkrieg, fip7 and sandman like this.
  11. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Éljen az örök és megbonthatatlan Magyar XXXX barátság!

( Xxxx = Szovjet
    Xxxx = Amerikai
    Xxxxx = ?????)

blitzkrieg, antigonosz and dragonette like this.
  12. dragonette

Hár nem tudom, szeretném ha átragadna rám az optimizmusod...ez mind jó, de mi lesz ha hozzák a rakétákat...meg a légiszázadokat..

zsolti likes this.
  13. ladagrant

ladagrant Member

Nyugodtan hozzák, igen csekély ár azért cserébe hogy a magyar nemzet fennmaradjon ezen a 93000 négyzetkilométeren. Nem értem mitől kell félni, szerződés szerint jár el mindkét fél.

14. ladagrant

ladagrant Member

Féljen az aki ártani akar a nemzetünknek, aki be akar kebelezni minket, eleget féltünk már az évszázadok alatt, most más a soros.

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Amúgy Szijjártót egy hülye kakadu Futsalos pojácának tartottam, a fejem fogtam mikor meghallottam hogy kinevezik Miniszternek.

A rendszerváltás óta még ilyen jó külügyminiszterünk nem volt!
    Nagyon pozitív csalódás nekem.

16. leplezo

leplezo Well-Known Member

Abból amit a tartásukra költhetünk 2x annyi saját katonát is vígan felszerelhetünk amik ráadásul a mi országunknak hűségesek. Úgy kellenek az ő katonáik, mint anno a szovjetek púp a hátunkra csak ezek még ráadásul sokba is kerülnének.

tindalos, b4l4g3, gioo and 1 other person like this.
  17. dragonette

1. Téged ki kérdezett? (ne haragudj)
    2. Normális vagy? Azt szeretnéd hogy kiütendő célpont legyünk egy nagyobb konfliktusban (aminek előkészítése már rég megindult Ukrajnában)?
    3. USA aztán arról híres hogy betartja amit "szerződésben vállalt", aha...
    4. Ha azt hiszed hogy Amcsi katonák egyszer is vérüket "ontják" majd Magyarországért, akkor inkább a Dörmögő Dömötörbe írogass...(megint ne haragudj)

18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Rosszabb vagy baszki elvakultságban, mint régen egy politikai tiszt volt, ezeket a bölcseleteket úgy tolod mint ha tényleg hinnél benne...
    Azok is sokba kerültek, de a többi amit írtál igaz.
    Lehet ezt szép köntösbe tenni, de egy állandó bázis, vagy több, az már olyan "tudd hogy értsd" meg "gyámság" vagy "felügyelet" hatást kelt nálam.
    Nem lenne fasza a szájíz, na.

Onnantól már csak az dönti el hogy de facto megszálltak - e vagy sem, van e még szuverenitásunk ténylegesen idehaza, hogy épp az itt állomásoztatott idegen erő az erősebb, vagy mi...

blitzkrieg and antigonosz like this.
  19. haubagoi

????? = Szovjet

20. haubagoi

Nem látod át, hogy az amerikaiak most készítik elő a jogalapot az oroszok számára a megszállásunkhoz.

antigonosz and plushun like this.

Ezen oldal megosztása