[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
https://magyarnemzet.hu/belfold/kuciak-gyilkossag-muhold-segitette-a-tettes-elfogasat-5098586/
"... azonosításához nagyban hozzájárulhatott a gyilkosság időpontjában Nagymácséd felett áthaladó amerikai műhold felvételsorozata ...", valamint "... kémműhold, amelyek paraméterei titkosak ..."
Ilyen nagy a felbontásuk ezeknek a műholdaknak? o_O Vagy másról van szó? :confused: No, mindegy, ha titkosak a paraméterek, hát titkosak.

(Nem vagyok benne biztos, hogy ide tartozik, de nem találtam jobb helyet.)

A műholdak tényleg egész nagy felbontásúak, újságok szallagcímét simán el lehet velük olvasni. Azt viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy az USA ilyen felvételeket adjon át a szlovák rendőröknek.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Mélységesen felkavar és lesújt ami történt akkor, de Ukrajna nem vett részt ebben. Nem felelős miután vagy 10x gazdát cserélt az a terület mire birtokába került.

Már hogy a fenébe ne vett volna részt benne, hisz most Ukrajnáé a terület?
Vagy ha tőled én elrabolom a házad, majd lepasszolom a haveromnak, akkor már jogosan a haveromé lesz?

Ha Oroszország lepasszolja Krímet Fehéroroszországnak, majd Fehéroroszország Kínának, ezután Kína visszaadja Oroszországnak, akkor már te is el fogod ismerni, hogy teljesen jogosan Oroszországé az a terület.
Egyébként a Krímes példa nem is annyira jó, hisz ott legalább kikérték a lakosság véleményét, Kárpátalján még mindig nem volt népszavazás a hovatartozásról, szóval ha tetszik ha nem, Krím státusa sokkal nagyobb rendben van, mint Kárpátaljáé.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Már hogy a fenébe ne vett volna részt benne, hisz most Ukrajnáé a terület?
Vagy ha tőled én elrabolom a házad, majd lepasszolom a haveromnak, akkor már jogosan a haveromé lesz?

Ha Oroszország lepasszolja Krímet Fehéroroszországnak, majd Fehéroroszország Kínának, ezután Kína visszaadja Oroszországnak, akkor már te is el fogod ismerni, hogy teljesen jogosan Oroszországé az a terület.
Egyébként a Krímes példa nem is annyira jó, hisz ott legalább kikérték a lakosság véleményét, Kárpátalján még mindig nem volt népszavazás a hovatartozásról, szóval ha tetszik ha nem, Krím státusa sokkal nagyobb rendben van, mint Kárpátaljáé.
Krím elrablását nem menti semmilyen kényszeredett történelmi párhuzam. Mély és vérző seb kontinensünk testén.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 566
113
Én úgy tudom, hogy példáúl egy francia kémműhold felbontása butítás után polgári használatra 20 cm-es felbontáson belül tud lenni. (Időjárás függvényében).
Azt, hogy honnan lett butítva ( 5 vagy 10 cm- ről), azt nem tudom.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Krím elrablását nem menti semmilyen kényszeredett történelmi párhuzam. Mély és vérző seb kontinensünk testén.
Ember! Kapd már össze magad!
Milyen elrablásról beszélsz? Önrendelkezésről hallottál már?

Párhuzamként gondolom szerinted Sopron magyar mivolta is egy vérző seb kontinensünk testén, igaz?
Feltűnt, hogy volt egy népszavazás a terület lakói részéről? :eek:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Krím elrablását nem menti semmilyen kényszeredett történelmi párhuzam. Mély és vérző seb kontinensünk testén.

Majd ha Kárpátalja hovatartozásáról is engedik az ukránok a népszavazást, akkor elkezdek a Krímen élőkért aggódni.
Magyarként hadd ne egy olyan ország területi vesztességeiért sírjak, amely ország tőlünk is szerzett területeket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
Én üdvözlöm a döntést, szerintem ez a kulcsa hazánk biztonságának és fennmaradásának.
Meglepődtem volna ha te nem üdvözölnéd. Én nem üdvözlöm, de majd csak lesz valahogy, kibírjuk. Volt már itt elég megszálló népség, aztán mind tönkrement és kitakarodott előbb utóbb. Ezekkel se lesz másképp.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 028
6 340
113
Krím elrablását nem menti semmilyen kényszeredett történelmi párhuzam. Mély és vérző seb kontinensünk testén.

A Krímet eleve az az idióta Hruscsov adta Ukrjanának, addig több száz éven keresztül Oroszországhoz tartozott (előtte meg a tatároké volt), tehát az elmúlt 60 évet soha nem volt Ukrajnáé.
A slusz poén az, hogy Szevasztopolt viszont soha nem adta senki Ukrajnának, az a Szovjetúnió széteséséig Moszkva ellenőrézse alatt volt, nem volt Ukrajna része, csak az Ukránok a Szovjetúnió szétesésekori kavarodásban szépen lenyúlták.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A műholdak tényleg egész nagy felbontásúak, újságok szallagcímét simán el lehet velük olvasni. Azt viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy az USA ilyen felvételeket adjon át a szlovák rendőröknek.
Valószínűleg sületlenség az egész történet. Jó eséllyel valakit védendő találták ki ezt a mesét magyarázatképpen. A szlovákok a fegyvert kezdték el keresni de annak ellenére, hogy a helyi fegyverkereskedelem előttük nyitott könyv nem találták sehol egy ilyen tranzakciónak a nyomát sem. Logikusan a legközelebbi lehetőséget kezdték el vizsgálgatni és lám talált. Onnantól már csak rutin.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Több tucat cég kínál a piacon űrfotó szolgáltatást, a műholdjaik napi 24 órában fotózzák a bolygót. Képeik vagy fele a felhőket mutatja, a maradék viszonylag használható kép napi/heti bontásban ugyanazokról a területekről, bár inkább havonta ha egy teljesen használható sorozat készül.

Ez mindenkinek elérhető, ha fizet érte. Kis szerencsével simán beleesik ebbe egy bűnügy részlete.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Krím elrablását nem menti semmilyen kényszeredett történelmi párhuzam. Mély és vérző seb kontinensünk testén.
Mit erdekel téged a Krim "elrablása"? Te is valami agymosott karpataljai magyar vagy? Ilyenkor úgy szeretném tudni, hogy honnan írsz es mi a foglalkozásod
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Hadero topikbol athozom ide, de lehet, hogy a posztszovjet topikban is elferne.
Az igazad van , de 4 év hosszú idő mert 2 elnök választás kb benne van , tehát addig változhat a helyzet. jobb mint a semmi és nekem ezzel kapcsolatban tetszik a külpolitikánk , nem kéne megalkudni lehet ezzel 4 évvel , ragaszkodni kell a végleges verziohoz, persze nem vagyok naiv nincs olyan hogy végleges.
En is arra szamitok, hogy igy az ukik elkezdik az integraciot (haha) es ezert a vetonk kesobb meg tobbet fog erni es ezert siman belemennek majd, hogy allandositjak az ideiglenesen meghozott intezkedeseket. Vagy ha addig felbomlik Ukrajna, nekem ugy is jo. :rolleyes: