[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 917
113
Arról is röpködnek már álhírek amik összekeverik a magyar oktatás ügyével, pedig az pont nem szerepel benne, arról egy másik törvény fog rendelkezni amiről fél év múlva akarnak szavazni, amikor már Zelenszkij lesz hivatalban, akivel van esély egy jó megállapodásra a magyar oktatás ügyében. De a moszkoviták már dolgoznak rajta, hogy rontsák az esélyét egy jó megállapodásnak. Tudják, hogy Oroszországgal nem lesz közös megegyezés, úgy vannak vele akkor ne legyen Magyarországgal se. Ezért már tolják az orosz propagandát magyar nyelven is, ahogy azt a Kreml várja tőlük.

Van rá lehetőség, hogy Zelenszkijjel megegyezve egy olyan törvény rendelkezzen a magyar oktatásról ami mindkét félnek megfelel, ez még egy nyitott kérdés és a mi hozzáállásunktól is függ mi fog szerepelni abban a később meghatározott törvényben. De ha putyini hozzáállással kezeljük a dolgot akkor ne sok jóra számítsunk.

Nincs még ez lejátszva, meg is egyezhetünk velük mint az EU, vagy el is kúrhatjuk mint Putyin.
Hogy Zelenszkijjel mi lesz azt majd meglátjuk. Netán eldönti az USA Szenátus Ukrajna csoportja. Elvégre nem közismert módon, de ott döntenek a lényegi kérdésekről.
Ott hagyták jóvá az oktatási törvény módosítását, meg a nyelvtörvény átfésülését is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hogy Zelenszkijjel mi lesz azt majd meglátjuk. Netán eldönti az USA Szenátus Ukrajna csoportja. Elvégre nem közismert módon, de ott döntenek a lényegi kérdésekről.
Ott hagyták jóvá az oktatási törvény módosítását, meg a nyelvtörvény átfésülését is.
Nem Németországban vagy Izraelben? Az orosz álhírek ezeket az alternatív verziókat is felkínálják. De még az USA verzión belül is vannak alverziók a szenátuson kívül is, például a CIA, a zsidó lobbi, vagy a deep state is dönthet a különböző alverziók szerint.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 917
113
Nem Németországban vagy Izraelben? Az orosz álhírek ezeket az alternatív verziókat is felkínálják. De még az USA verzión belül is vannak alverziók a szenátuson kívül is, például a CIA, a zsidó lobbi, vagy a deep state is dönthet a különböző alverziók szerint.
Kár erőlködnöd.
Aki olvasta a mostan zárt ukrán topikot tudja jól, hogy ott vannak a megnevezett amcsi források ez ügyben.
Aki meg inkább hisz az higgyen nyugodtan. Akár neked is. Én nem zavarom.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Tudom hát, elég sok álhírt lepleztem már le itt. És azt is tudom mi lesz erre a reakció, azt az 1-2 tévedésemet fogjátok századszorra is előcitálni amit ilyenkor szoktatok. Tudom, NOTAM meg a téli kép, ennyit tudtok felhozni én meg vagy százszor ennyit ;)

1-2? o_O
Az is tévedés volt, amikor kiszínezted rendszeresen az EBESZ-jelentéseket?
Te úgy hozol álhírt, hogy megfogsz egy idegen nyelvű cikket amiben van valami, majd magyarul aláírod azt amit látni AKARSZ abban a cikkben(lásd:EBESZ-jelentések).Ha épp olyanok olvassák a ferdítésedet, akik beszélik az adott nyelvet, akkor a végtelenségig hajlandó vagy ugyanazt fújni vagy éppen ellentmondani akár saját magadnak, de az istennek se ismered be ha hibázol.Ennél csak az szebb, amikor látványosan átlépsz a téged ért kritikán és úgy folytatod áldásos tevékenységedet, mintha semmi sem történt volna.Például a nyelvtörvénynél is olyan csendben voltál, hogy már azt hittem megint kiraktak.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 917
113
Nem etetjük a trollt....
Nem etetjük a trollt....
Nem etetjük a trollt....
:(
Igazad van, de ez nem mindig etetés. Felvilágosítás az újaknak, azoknak akik még nem ismerik őt legalább 2-3 éve.

A hazugság egyik általa is alkalmazott módja - szintén az ukrán topik jó példa - amikor a tényeknek csak egy részét mondja el.
Volt eset, hogy betette a megfigyelők egyik képét, miszerint Donbasz lövegek állnak a tiltott zónában. Amikor válaszul betettem, hogy ugyanabban(!) a megfigyelői jelentésben van kép a tilosban ácsorgó ukri lövegekről is, akkor meg megmagyarázta. Persze csak magának, mert mindenki másnak egyértelmű volt a szándék.

Gyakran próbál arra építeni, hogy nem mindenki tud angolul és egyesek kp.-nek vesznek egy olyan beírást amihez angol nyelvű a forrás.
Errefelé ez nem sűrűn jön be, de mindig van eset, hogy az embernek nincs kedve/ideje utánamenni egy bejegyzésnek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Igazad van, de ez nem mindig etetés. Felvilágosítás az újaknak, azoknak akik még nem ismerik őt legalább 2-3 éve.

A hazugság egyik általa is alkalmazott módja - szintén az ukrán topik jó példa - amikor a tényeknek csak egy részét mondja el.
Volt eset, hogy betette a megfigyelők egyik képét, miszerint Donbasz lövegek állnak a tiltott zónában. Amikor válaszul betettem, hogy ugyanabban(!) a megfigyelői jelentésben van kép a tilosban ácsorgó ukri lövegekről is, akkor meg megmagyarázta. Persze csak magának, mert mindenki másnak egyértelmű volt a szándék.

Gyakran próbál arra építeni, hogy nem mindenki tud angolul és egyesek kp.-nek vesznek egy olyan beírást amihez angol nyelvű a forrás.
Errefelé ez nem sűrűn jön be, de mindig van eset, hogy az embernek nincs kedve/ideje utánamenni egy bejegyzésnek.
Én mindig betettem a jelentések mindkét oldalát meg lehet nézni, hogy ott vannak. Egyszer kimaradt egy a több tucat jelentésből de te csak azt az egyet emeled ki, a több tucatot meg elhallgatod, na ez a hazugság. A boki féle hamisított videók és képek tucatjaira egyetlen szavad se volt, de nálam még a szalmaszálba is belekapaszkodol, pedig nem én toltam ide hamisítványok tömkelegét.

Te is terjesztettél már hamisított képet, az ukrán útlevélre photoshoppolt dzsihádista képét is én lepleztem le, és akkor is ugyanígy engem hazugoztál, pedig én lepleztem le a hamisítást amit te terjesztettél. Végighazudtátok az egész MH17 topikot is, bárki megnézheti ott hogyan dezinformáltok, erre kell felhívni az újak figyelmét.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 518
113
Hiba volt halogatni Ukrajna és Grúzia meghívását a NATO-ba, mert a helyzetet a Kreml azonnal kihasználta. Meglepő módon Trump nem is különbözik annyira Obamától - mondta az Indexnek adott interjújában az Atlantic Council think tank alelnöke, Damon Wilson, aki a Külügyi és Külgazdasági Intézet meghívására jött a a NATO megalakításának 70. évfordulója szervezett konferenciára.
Amerikát aggasztja a kémgyanús orosz bank budapesti nyomulása


Na bumm,az Oroszokat is aggasztja sok kémgyanús amerikai cég,bank,katona,titkosszolga,diplomata,stb. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
754
1 913
93
Hogy a trollbulin kívül legyen érdemi infó is:

Lengyelország azt tervezi, hogy rövidesen lecseréli elavult 9P133 Malyutka rendszereit modern, lánctalpas ATGM rendszerre. 13 céget vonnak be a tervezésbe (Izraeli, Német, Angol, USA, és Lengyel). Jelenleg 250 hordozható Spike indítójuk van. A Spike integrálása a Rosomak APC-re folyamatban van, és fel akarták vele szerelni a Hitfist 30P tornyot is, de ez a terv '18-ban elakadt.

Bővebben: https://www.defence24.com/polish-army-to-purchase-tank-destroyers-13-potential-contractors

Ahogy láttam, a Rosomak-Spike-ból egyelőre csak proto van:
https://www.armyrecognition.com/msp...ured_spike_nlos_missile_mspo_2017_poland.html
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
o_O
„Az USA szerepe nagyon fontos volt 1918-ban, mert ha Woodrow Wilson nem támogatta volna, Csehszlovákia nem jött volna létre, a szlovákok pedig mára valószínűleg csak egy elmagyarosodott kis népi kisebbség lenne a Tátra tövében, és Közép-Európa sorsa teljesen más ként alakult volna, mint ahogy végül alakult”
- mondta Rastislav Káčer egykori washingtoni szlovák nagykövet.


Forrás: https://korkep.sk/cikkek/belfold/20...kkor-pedig-a-szlovakok-elmagyarosodtak-volna/
KÖRKÉP.SK
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Orbán washingtoni látogatásának napján Márki-Zay Pétert is fogadja az amerikai külügyminisztérium
https://444.hu/2019/05/05/orban-was...Ta8NDh_hNko08BcNTZPHWye7bNVq2kYBdeLN5NGtk3F3Q

Márki Zay a magyar Guaido?
J.K.-Simmons-Laugh.gif
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Orbán washingtoni látogatásának napján Márki-Zay Pétert is fogadja az amerikai külügyminisztérium
https://444.hu/2019/05/05/orban-was...Ta8NDh_hNko08BcNTZPHWye7bNVq2kYBdeLN5NGtk3F3Q

Márki Zay a magyar Guaido?

Azért ekkora bajban nem lehet a külügyben hátramaradt demokrata establishment, hogy ezt a szerencsétlen piti bűnözőt, akinek első dolga volt ellopni valami helyi pecót a szoci haverja lányának higgye befolyásos magyarországi ellenzékinek! :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 993
113
Hogy a trollbulin kívül legyen érdemi infó is:

Lengyelország azt tervezi, hogy rövidesen lecseréli elavult 9P133 Malyutka rendszereit modern, lánctalpas ATGM rendszerre. 13 céget vonnak be a tervezésbe (Izraeli, Német, Angol, USA, és Lengyel). Jelenleg 250 hordozható Spike indítójuk van. A Spike integrálása a Rosomak APC-re folyamatban van, és fel akarták vele szerelni a Hitfist 30P tornyot is, de ez a terv '18-ban elakadt.

Bővebben: https://www.defence24.com/polish-army-to-purchase-tank-destroyers-13-potential-contractors

Ahogy láttam, a Rosomak-Spike-ból egyelőre csak proto van:
https://www.armyrecognition.com/msp...ured_spike_nlos_missile_mspo_2017_poland.html
Most fejezték be a teljes integrálást januárban.