1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

:) Van itt a faluban egy ujonnan letelepedett osztrak. Na az csinalt egy zaszlorudat az udvarara, meg egyet a haz ele. Feher zaszlorud, kb 8 m, rendes kis tipegok hozza olyan gombolyuek. Elol hetekig az osztrak zaszlo lobogott, a haz mogott az eu zaszlo. A honap elejetol hatul az amerikai, elol meg valami kalozzaszlo lobog. Tuti roggyant az urge de de valahogy senkit se erdekel. :)

3. krokomach

krokomach Well-Known Member

https://karpathir.com/2019/07/19/az-ukranok-kilatasba-helyeztek-magyar-miniszterek-kitiltasat/
    "Az ukrán hatóságoknak nem ellenséget, hanem partnert kellene látniuk a helyi magyarságban – jelentette ki a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.
    Magyar Levente azt követően tájékoztatta az újságírókat, hogy összehívták az EU- és NATO-tagállamok Magyarországra akkreditált nagyköveteit, hogy tájékoztassák őket arról, hogyan alakult ki a mostani helyzet.
    Közölte: az elmúlt időben Ukrajna hatóságai példátlanul durva lépéseket tettek annak érdekében, hogy a kárpátaljai magyarságot eltántorítsák a vasárnapi előrehozott parlamenti választáson való részvételtől. Ezek között említette, hogy“kommandósok törték rá az ajtót éjszaka alvó családokra” olyanok házára, akik támogatják a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetséget (KMKSZ), a kárpátaljai magyarság legfontosabb politikai szervezetét.
    Kitért arra: az ukrán külügyminisztérium korábban kilátásba helyezte, hogy kitilt magyar minisztereket Ukrajnából, ha megkísérlik a belépést Kárpátaljára.
    Az államtitkár szerint a jelek arra mutatnak, hogy az ukrán külügyminisztérium továbbra is azon a vonalon halad, amely az előző elnök, Petro Porosenko nevéhez köthető, a kisebbségekkel – így a magyar közösséggel – szemben durván fellépnek és olyan hangnemet használnak, amely az EU-ban és a NATO-ban – ahová Ukrajna igyekszik – már régóta elképzelhetetlen.
    Ukrajna dezinformációs kampányt is folytat – tette hozzá.
    Magyar Levente azt is elmondta: az ukrajnai választásba Magyarország semmilyen módon nem kíván beavatkozni, de azt reméli, hogy lesz magyar képviselet az ukrán törvényhozásban."

dragonette and gergo55 like this.
  4. szuvorov

Nem változik ott semmi sem! Kár is reménykedni, felesleges időpocsékolás! 30 év gesztusai foszlottak szét semmivé az elmúlt évek alatt! Sajnos itt az idő, cselekedni kell! Szép kísérlet volt az önálló Ukrajna, kár hogy nem sikerült......

Kishuszár, borisz, b4l4g3 and 7 others like this.
  5. Gyurma

Gyurma Active Member

Ez csak azokat érint akik átélték. Arra várnak az még max. 5-7év és majd az unió fogja elítélni. Mintha nem tudnák már rég.

6. szuvorov

7. megazez

megazez Well-Known Member

Autópályát Erdélybe nem véletlenül nem építenek, ha pedig mi írnánk ilyet mint a 15. na abba bele se merek még gondolni, majd 10 év múlva esetleg. Amúgy a google fordítóval is küszködés ez a nyelv.

Kishuszár likes this.
  8. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

fip7 and szuvorov like this.
  9. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Hát őőőőő....
    Én nem vagyok művész stb. de ez a szobor szerintem baromi ronda.

10. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Háát igen meg lehetetne kicsit nagyobb, mondjuk dupla ekkora.

zsolti likes this.
  11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

40 millioert egy ilyen rohejes alkotast. Mintha a Susu sarkany egyik szereploje lenne... Fadrusz Janosokbol igencsak hijjan vagyunk az utobbi evtizedekben.

anonim999, gergo55, b4l4g3 and 6 others like this.
  12. phaidros

phaidros Well-Known Member

Nekem is elsőre akaratlanul az csúszott ki a számom: hogy néz ez ki?
    Megnéztem a művész többi szobrát. Nekem nagyon nem tetszik ez a stílus. Legalábbis nem való minden alkotáshoz, mint ahogy nem tetszik a veszprémben felállított Mihály arkangyal szobor sem. Ebben a szoborban semmi Hunyadi karakter nincs, csak egy Vlad Tepes arcú rozzant mesefigura. Egy valamire való -katona- szobor kb. itt kezdődik:

Kishuszár, anonim999, fip7 and 9 others like this.
  13. empontipont

empontipont Well-Known Member

Szerintem mindenkiről olyan szobrot kéne állítani, aminek örülne.
    Hunyadiról olyat, ami tetszene neki.
    Nem valami nevetségest.

14. plushun

plushun Well-Known Member

A süsü hasonlat abszolút találó!! :D:D:D

antigonosz likes this.
  15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mi van ha az volt a cél?

borisz, gergo55 and dragonette like this.
  16. melampo

melampo Well-Known Member

Valami hasonló gondolat fogalmazódott meg bennem is.
    Nekem Krisztofóró lovag az ötven évvel ezelőtti bábfilm figura jutott eszembe róla az esti mesékből.

fip7, dragonette, antigonosz and 2 others like this.
  17. krokomach

krokomach Well-Known Member

Az első gondolatom az volt, hogy szándékosan nagyon kiszúrtak a magyarokkal. Ez a szobor nem szobor, hanem egy paródia, nevetséges, röhejes kifigurázás.
    Lényegében egy megalázás...

fip7, gergo55, dragonette and 2 others like this.
  18. Morishima

Morishima Well-Known Member

Magya szobrász csinálta, magyar pénzből, magyar megbízásból. A szobrász összes műve ilyen aránytalan emberi testet formál, hatalmas kezek, magyar népmesés arcok, és egyéb aránytalan testrészek. Nekem se tetszik, de jövőhéttől úgyis csak a madárszart fogja felfogni nem egy Fadrusz János Mátyás szobra...., de lehet a mi ízlésünk túl ódivatú :) az is lehet ez a max amire képes a művész, új szobrok általában ilyen bénák, lehet ez jelenleg a szobrászat csúcsa
    Fontosabb az amik elhangoztak az avatáson.

fip7, dragonette, antigonosz and 2 others like this.
  19. Fennek

Fennek Well-Known Member

Nekem is a magyar népmesék jutott az eszembe róla. Ami egyébként nem biztos, hogy rossz. Én szerettem. Attól függetlenül nem ilyen szobrot tettem volna oda.

dragonette likes this.
  20. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

A bolgár adóhivatal adatbázisának linkje, amin a botrány megy, nincs meg letölthető állapotban valahol?

Ezen oldal megosztása