1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. Pogány

Pogány Well-Known Member

Ezzel csak az a gond, hogy jópárszor túlestünk már ezen. Ezek a nagyon kedves, (tényleg azok, nekem is vannak szlovák ismerőseim) tótok, meg szerbek (ilyen is van), meg románok ahogy az alapidentitás hatalmi lehetősége elérhető közelségbe kerül, hirtelen évszázados mélység után is titsztán kezdik érezni, hogy ők mindig tiszta szlovákok meg szerbek voltak. A 80%-ban magyarságuk eltűnik a faszba, ha az atyafiak esetleg hatalmi tényezőként behatolnak, másnap már kutya magyar leszel jó részüknek. Nem mindnek persze. Ezt már néhány alkalommal megtapasztalhattuk a történelem során, nosza, akkor próbáljuk meg megint, hátha most máshogy lesz.

2. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Román vagy, azért érdekel?

3. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Lengyelország feltehetően csatlakozik az USA Perzsa-/Arab-öbölbéli koalíciójához.

4. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Na ebben biztos voltam, ismereve a lengyeleket!

KoviUbi, zsolti and haubagoi like this.
  5. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

https://forum.htka.hu/threads/a-mag...fejlesztési-irányai.499/page-2716#post-586078

Nem akartam en szetverni semmit. Nem is kotozkodok, de azert mindegyik oldalon letezik "B" es "C" terv is.

Szerintem, a jelenlegi kulpol lassubbnak iteli meg a folyamatokat, ezert arra fokuszal, hogy az osszes olyan orszag, ahol magyarok elnek egy katonai es gazdasagi szovetsegben legyen. Mert amig a harapofogok, meg patthelyzetek kialakulnak, ebbol lehet valami pozitivat nekunk rovidtavon kihozni.
    Tovabb meg mar olyan a dolog mint az idojaras, lehet csinalni hosszutavu terveket, de minel tavolabbi jovo, annal nagyobb a lehetoseg, hogy teljesen maskepp is alakulhat minden.

Persze az igaz, hogy a sorsunk, politikank alakitasara azert van valamilyen lehetosegunk. Neha nehez megsaccolni mennyi is az a sajat resz ami egyaltalan lehetseges es mekkora resz a "tortenelem sodra". En olyan 15%-t tippelek laikuskent.

blitzkrieg likes this.
  6. Pogány

Pogány Well-Known Member

:D Kíváncsi vagyok, számításba veszel-e realitásokat, amikor ábrándozol a lehetetlen helyzetben megszülető, lehetetlen államszövetségről. Nem hinném.

fapp_supervisor likes this.
  7. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

:D:p:D

8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hihetetlen... Komolyan írom hogy velük közösen nem szabad semmit csináljunk, képesek önszorgalomból bármire, csak hogy bizonyítsák feltétlen hűségüket. A perzsa öböl tipikus Lengyel érdekszféra, ugye?

dragonette, KoviUbi, szuvorov and 2 others like this.
  9. ladagrant

ladagrant Active Member

Na ez a reálpolitika ami egyenes, célratörő értékhű, nem az a pávatánc amiben majd ezeréves szövetségünket a nyugati hatalmakkal kockáztatjuk holmi kémbankok miatt.

10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ők az USAtól várják az ország gazdasági, katonai és politikai megerősítését. Az USA éppenígy a legfontosabb Kelet-Európai szövetségét látja benne. Logikus hogy együttlépnek. Egy legjobb barátnak sok mindent elnéz az ember. Ahogy ők is nekünk.

KoviUbi, geseft, Schurrer and 3 others like this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez kutya mentalitás, nem reálpolitika.

vilmoci likes this.
  12. empontipont

empontipont Well-Known Member

Szeretjük a lengyeleket.
    De nem az eszükért.

BiancoGasto, gergo55, KoviUbi and 4 others like this.
  13. szuvorov

A lengyelek nem az USA seggét nyalják, egészen másról van szó! Ehhez ismerni kell a lengyel kollektív tudatalattit. Mi és a világ úgy tekint a lengyelekre mint akiknek volt és van egy európai közepes nagyságú országuk közepes népességgel és közepes gazdasággal, akik a történelem folyamán a nemesi köztársaság során teljes káoszba sülyedtek, 1795-ben megszüntek létezni, Hitler úgy gázolt át rajtuk mint ha ott sem lettek volna, majd volt egy szovjet megszállás.
    Ők viszont úgy tekintenek magukra, hogy a középkorban egyenrangúak voltak az oroszokkal, sőt erősebbek és nagyobbak is voltak náluk, hatalmas birodalom voltak északon, az első VH után a semmiből újáalakult lengyel haderő megsemmísítő vereséget mér a szovjet hadseregre Varsó alatt, majd majdnem megveri a német csapatokat, de később a lengyel hírszerzés és a két lengyel hadsereg (de főleg a honi) eredményesen veszi fel a harcot a megszállokkal, majd a háború után ezer éve elvesztett területeket kaptak vissza a németektől. A rendszerváltás után pedig újra elfoglalhatja jól megérdemelt helyét a nagyhatalmak mellet, hiszen ő is az! Szentül meg vannak erről győződve!

blitzkrieg likes this.
  14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én ezt értem, de egy tacskó hiába gondolja azt magáról hogy komondor, attól még nem az.

KoviUbi, szuvorov and svajcibeka like this.
  15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Azért ott sem mindenki hülye,Kachinsky,és kormánya történelmi megegyezésre készültek Putyinnal,erre lezuhant a gépük,ezt a pechet!

Azóta hirtelen még atlantistábbak lettek,mert 80 éve is bejött,surprise,surprise.

BiancoGasto, b4l4g3, gergo55 and 9 others like this.
  16. emel

emel Well-Known Member

Ez esetleg egy érv akart lenni a vitában?!!! Hát "nagyon derék" ... :(
    Akkor megkérdezem, ugye te nem magyar vagy, és melyik szláv népcsoporthoz tartozol, ha már ezt a ...szlávia-elméletet nyomod állandóan?!!

vilmoci and Pogány like this.
  17. szuvorov

Hungaroszláviáról nekem mindig ez jut eszembe:

„Tudom, hogy Horvátországban valamiféle délszláv birodalomról álmodoznak. […] Ha ez valaha is megvalósul – jegyezze meg –, annak központja nem Zágráb, hanem Belgrád lesz” - Deák Ferenc

18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Pontosan milyen történelmi megegyezésre készült(ek) és ezt honnan lehet tudni?

blitzkrieg and zsolti like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez engem is érdekelt, remélem kapsz választ.

wolfram likes this.
  20. Gyurma

Gyurma Active Member

Ezen oldal megosztása