1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. Python

Python Well-Known Member

2. tonyo

tonyo Well-Known Member

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

A Lengyel tesók kicsit figyelhetnének ,hogy mi esik ki a szájából a majmász politikusuknak.
    Nem lenne nehéz kiállni pl a mi területi egységünkért sem, pl.
    De sok sikert a krím visszacsatolásához,lehetnek ök a támadó ék,hogy elégedett legyen a nagytesó velük...

4. papajoe

Rád is vonatkozott(volna)! :D:D

Pogány likes this.
  5. papajoe

A hagyomány őrzés más tészta,semmi köze ahhoz,hogy elhagyjuk a kereszténységet,mint államvallást,vagy sem.
    A hagyomány őrzés nekem max jó buli,jó látni a régi rucikat,ezt,azt,akinek tetszik csinálja,attól még nem fogjuk tudni merre menjünk,hogy korhű ruhákban lovasrohamot,vagy kardvívást imitálunk,szép,meg minden,semmi bajom vele,de attól még nem találunk vissza az utunkra.
    Kicsit olyan debilitást érzek mikor a kereszténység szóba kerül,mintha lenne egy könyved,amibe bele van írva,hogy pl ha rávizelsz a villanypásztorra,az nem jó,de azért csak oda sündörgünk a villanypásztorhoz,289-edszer is,és megbizonyosodunk róla,hogy tényleg. :D
    Nem bántom a keresztény embereket,mert oda is kell ember,aki jehovához imádkozik,csak nem értem.

fapp_supervisor and Pogány like this.
  6. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Más az európai keresztény kultúrkör és életmód-hagyomány és más a keresztény vallásosság. A mai európai ateisták is a keresztény életmódot élik Európában nagyrészt. Sajnos, sokan keverik a kettőt.

7. papajoe

Milyen az európai keresztény kúltúrkör és életmód hagyomány?

gergo55 likes this.
  8. Lator

Lator Well-Known Member

Ahogyan te is élsz.

plushun and Fennek like this.
  9. papajoe

Kizárt!
    100 éve még eltüzeltek volna a gyerekeimmel együtt,kb.

10. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

11. Lator

Lator Well-Known Member

Az ünnepek pl à karácsony és a húsvét, az értékek amik szerint éltek, akár egy lagzi lebonyolítása is mindez hozzátartozóik az európai keresztény kultúrkörhöz. (többek között, a teljesség igénye nélkül)

BiancoGasto likes this.
  12. papajoe

Természetesen semmilyen keresztény ünnepet nem ünneplünk,Magyarként ismerjük a vajk előtti ünnepeinket,azok misztériumait,nem azonosulunk a kereszténysék kitalált butaságaival,nem rajzoltattam a csecsemő korú gyerekemre a fejre állított keresztet,nem rögzíttettem a srácaimban a fantasztikus "bűnben születtél,bűnben fogsz meghalni" programot a pedó macival,akikre azt találta mondani a tanító srác,akire a kereszténység hivatkozik,hogy: ördög atya gyermekei vagytok!
    Miért tettem volna?
    Hát nálunk nagyon nem úgy néznek ki az esküvők,vagy a a temetések,ahogy a kereszténység azt kitalálta nekünk.:D
    Nem azonosulunk a hódítás,a könny,a vér,a halál vallásával.;)
    Ha mond ez neked valamit,akkor mi,Magyarként az ég királynöjét imádjuk,neki áldozunk árpakenyérrel és édes borral,mióta hozzá fordulunk,nincs háború, nem halt meg gyerek,nincs betegség,boldogságban,békében,és bőségben élünk.
    Meghagyjuk jehovát másnak.
    Ja, és az orvos is max 2x lát minket az életben,mikor jövünk,meg mikor majd megyünk :D ,na jó,megadjuk a császárnak is ami a császáré,így kórházban szülünk,eljárunk a rendszeres ellenőrzésekre,fogászatra,miazmás.
    Persze ma már csak akkor lehet 100%-ban úgy élni,mint a kereszténység előtt,ha teljesen önellátók tudnánk lenni, ez még nincs meg, de dolgozunk rajta.:D;)

13. Lator

Lator Well-Known Member

Na ha ez komoly akkor ti tényleg máshogy éltek;) Én sem vagyok amúgy megkeresztelve és nem is gondolom hogy ez fontos lenne.
    Mikor a kúltúrkörről beszélek azalatt azt is értem hogy nem vagdossátok az embereket az utcán, nem szartok à szökókútba, nem támadjátok à más vallásúakat, tisztelitek a nőket, úgy általában tisztában vagytok társadalmunk írott és íratlan szabályaival, a szokásokkal. Lehettek akármennyire pogányok a vajas szájú bálvánnyal a nappaliban amíg ezeket a dolgokat tisztelitek, értitek ti is Európába valóak vagytok. Legalábbis én így látom.
    Példát meg lehetne felhozni nem keveset

14. papajoe

A kúltúrkör se függ össze az általad említett társadalmi normákkal,mert nem igazán van az írott történelemben még egy vallás ami ennyi embert ölt volna meg mint a kereszténység, annyi más vallást üldözött volna, vagy számolt volna fel,komplett népeket,civilizációkat,kultúrákat aljasított le,írtott ki,mészárolt le,stb a szeretet,a megbocsájtás,isten,stb nevében.
    Nem mellesleg az említett ki írtottak ingóságait sebtében el is privatizálta.:D
    Napjainkban is gőzerővel dolgozik egy újabb nagy háború kirobbantásában,egy újabb népcsoport/faj ki írtásán.
    Szóval ne vágd kalanba magad,hogy mekkora rajság ez.
    ;)

Pogány and gergo55 like this.
  15. Lator

Lator Well-Known Member

Nem 500 évvel ezelőtt élünk, nem kell bemutatnod à kereszténységet;)

Pogány likes this.
  16. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Ki a pogány??
    Az egész univerzum pogány, csak a katolikusok nem....

;)o_O;)o_O

Pogány, BiancoGasto and papajoe like this.
  17. Lator

Lator Well-Known Member

Én is az lennék vagy mi. A pogány nem negatív jelző a számból ne kezdjétek már el.

18. Python

Python Well-Known Member

19. megazez

megazez Well-Known Member

20. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

A keresztény ünnepek túlnyomó többsége eltorzított, "krisztianizált" pogány ünnep.
    Szerintem nagy hiba ezeket az értékeket a kereszténységgel azonosítani, a pogány világ termelte ki magából Rómát, a hellénizmust, minden ókori csodát. Nem valami emberevő primkó söpredék élt a krisztusi ideológia terjedése előtt, sőt.
    Csak érdekességképpen említem meg: a pogány(latinul paganus?) anno elmaradt, mucsai, paraszt jelentéssel bírt, hasonlóan alkalmazták mint manapság a liberálisok a fasiszta, antiszemita, rasszista varázsszavakat.

vilmoci, blitzkrieg and Pogány like this.

Ezen oldal megosztása