1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. Loken

Loken Well-Known Member

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...on-fel-a-nyakunkra-bulgaria-es-romania-403243
    "A Világgazdasági Fórum (WEF) 2019-ben is nyilvánosságra hozta Globális Versenyképességi Riportját, amely az egyik legátfogóbb elemzésnek számít a szakmában. Idén 141 ország tudott adatokkal szolgálni a genfi intézet számára, ezek közül Magyarország a 47. legversenyképesebb ország. A versenyképességi pontszámok 1 és 100 között szóródnak, hazánk pontszáma 65,1 pont, 0,8 ponttal magasabb, mint egy évvel korábban. Bár a globális rangsorban előrébb kerültünk egy hellyel (Mexikó és Indonézia is rontott), relatív pozíciónk az EU-ban nem változott, továbbra is a 28 ország közül a 24. helyre elegendő a pontszámunk - értékeli a friss jelentést a Portfolio-nak írt cikkében Vakhal Péter, a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet tudományos munkatársa."

2. zeal

zeal Well-Known Member

fip7, szuvorov and Loken like this.
  3. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Azon se lepodnek meg ha par cucc ugyanott lenne leteve a sarokba ahol 30 eve hagytak :D:D:D
    Jo na, ez kis tulzas :p

4. arcas

arcas Well-Known Member

Ha Szlovákia összpontszámban előrébb van, akkor most mondom, hogy az egész úgy baromság ahogy van. :cool:

5. leplezo

leplezo Well-Known Member

Márpedig úgy néz ki jóval Magyarország felett árazták be szlovákiát.

6. arcas

arcas Well-Known Member

Akkor baromság az egész. :cool:

7. emel

emel Well-Known Member

Szlovákiában euro a pénz, ami eleve pluszpontnak számít az EU-ban. Hogy az euro jó vagy sem a szlovák átlagpolgárnak, az szerinted mennyire érdekli az EU politikusait, bank/pénzügyeseit és statisztikusait?!!

8. arcas

arcas Well-Known Member

Lehetséges, igen. Megj.: hidd el, a saját nemzeti valutának nincsen párja.

szuvorov, gergo55, fip7 and 3 others like this.
  9. zeal

zeal Well-Known Member

Kicsit off, de amilyen igénytelen és csúnya az euro papírpénz. Elképesztő. :eek:
    Ez valahol beszédes, hogy mennyire vehetik komolyan a eu központi bankjában. :rolleyes:

fip7 likes this.
  10. emel

emel Well-Known Member

Nem hiszem, hanem inkább tudom. Mindig is tiszteltem pl. a cseheket a praktikusságukért és józanságukért, és lám: nekik is jó a cseh korona, no meg a polák tesók se sietnek eurózni. Szerintem jobb így nekem/ünk is a forinttal, tartok tőle hogy a nagy átlagnak nagy szívás lenne az euro bevezetése Mo.-on.

blitzkrieg, gergo55, fip7 and 4 others like this.
  11. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Nézd meg Felvidéket meg Szlovéniát.A komplett mediterraniumot meg tönkre tették vele.Az eurót a német nyelv térségre szabták,mindenki más szopik miatta!

gergo55 and fonak9 like this.
  12. altx

altx Active Member

13. fonak9

fonak9 Active Member

Jó ez a laza diktátorozás mikor ezt a diktátort megválasztották, ez van. A török diktatúrában pedig nemrég az ellenzék megszerezte Isztambult. Ilyenek a diktatúrák....
    Gondolom Vucsity nem "szerb elnök és diktátor" az újság szerint.

blitzkrieg, antigonosz, fip7 and 4 others like this.
  14. altx

altx Active Member

egyik magyar media sem szepiti a vuckot kiveve a pasztor magyar szo-jat... a szerbek kozott meg ott van a danas ujsag es az N1 tv akik realisan irnak..a tobbi osszes media tulajdonasai a vucichoz kozzel alo haverok, ami meg regen realisan irt azokat meg is vettek ezek a haverok az utolso idoben (tv prva, O2 tv, B92 weboldal)..ott aztan men a szepitese ezzerel...

15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ez olyan mint nálunk? Ha baloldali akkor automatikusan független-objektiv?

megazez, borisz, antigonosz and 3 others like this.
  16. altx

altx Active Member

mirol beszelsz?
    ha nem tudod az itteni viszonyokat akor miert baloldalozol mingya?

17. SilvioD

Nem mondtam, kérdeztem. Csak amit vázoltál felállás hasonló.
    N1, Danas tulajdonosi szerkezete?

18. altx

altx Active Member

igen..van egy ket media ami vucic ellen van, meg a tobbi ami nem..itt szet van ossztva minden..meg a lakosag is nagyabbol 2 taborba van..
    N1 szerb de kulfoldon van a szekhely, asszem luxemburgban, igy nem lehet zsarolni mindenben, de nem mindenhol elerhato mert az allami es nehany privat cabeltv szolgaltato kidobta a listabol. danas nemtudom..

19. SilvioD

Megnéztem kik ők. Nem sokat tévedtem első blikkre.

Danas
    Manapság Danast baloldali újságnak tekintik , amely elsősorban az emberi jogok érdekében tevékenykedő nem kormányzati szervezeteket támogatja . Különösen érdekli a volt Jugoszláviával , a szociáldemokráciával és az európai integrációval kapcsolatos kérdések .

N1 nemzetközi szervezetek segítségét kéri a folyamatos nyomásgyakorlás miatt

N1 Televízió tulajdonosa, a luxemburgi bejegyzésű Adria News 130 nemzetközi médiaegyesület, civil szervezet és európai uniós intézmény segítségét kérte levélben az N1 újságíróit érő támadások miatt Szerbiában. A médiaház újságírói ellen valóságos kampányt folytatnak, egyebek mellett állami tisztségviselők, valamint a hatalmi koalíció tisztségviselői, emelik ki.

Első benyomásra sokat nem tévedtem.

20. altx

altx Active Member

hol talaltad ezt a Danas leirast?

Ezen oldal megosztása