1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. plushun

plushun Well-Known Member

Hááát ez kb olyan mintha azt mondanánk, hogy Orbán Viktornak semmi köze a törvényalkotáshoz, holott 2/3-os töbsége van. Tudtommal Zelenszkij pártja nyerte a választásokat és az ő emberi ülnek töbségben az Ukrán parlamentben. Ergo simán kezdeményezhetné azt a bizonyos nyelvtörvény módosítását, uram bocsá megsemmísitését. Mégsem teszi, semő sem valamelyik párttársa. Szóval elég erős kijelenteni azt, hogy neki ehhez semmi köze.

2. blogen

blogen Well-Known Member

Jó, de ez így hogy? Semmit nem hallottam erről!

3. Loken

Loken Well-Known Member

Én úgy értettem, hogy még az előző elnök alatti kormány hozta a nyelvtörvényt és történtek a magyar ellenes megmozdulások...Romlott meg ennyire a viszony a két ország között.

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Azt az ukran mediat most lottek vissza a sztalini idok cenzurajanal is melyebbre. Azert mert elmotyogott ket szot magyarul meg nem kene hasra esni elotte. Ez csak pr fogas, valamivel a facebookra is fel kell kerulni ev elejen.

borisz, Fennek and blogen like this.
  5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Megesett mar parszor, beszelgessel kidobokkal.

6. borisz

borisz Well-Known Member

Tettünk már elég gesztust szerintem. Náluk van a labda, viselkedjenek rendesen.

sandman, ravenlord, fip7 and 4 others like this.
  7. plushun

plushun Well-Known Member

Persze ez igaz, csak most az ő kezében a kormány és nem dumálni kellene hanem cselekedni. 100 nap már lejárt. Nálam Zelenszkij akkor lesz jó kormányfő, ha majd cselekszik is a jó irányba.

Pogány, gergo55 and tonyo like this.
  8. Loken

Loken Well-Known Member

Hát azért szerintem ebben a 100 napban voltak fontosabb problémái...Át kellett vennie egy polgárháború sulytotta országot. Van ez a Trump féle botrány amibe bele akarták keverni és ami valószínűleg a bársony székébe is kerülhetett volna ha összejön. Aztán Putyinnal is le kellett ülni megállapodni a gáz tranzit ügyben különben már befagyott volna a seggük. Talán most jött el az ideje, hogy a kissebségekkel is el tud kezdeni foglalkozni. Abban egyetértek, hogy idén már lépnie kell ezügyben, különben hitelét veszti a magyarság és a többi kissebség szemében is.

alfa74 and gergo55 like this.
  9. leplezo

leplezo Well-Known Member

Azzal ami gerjeszti és okozza a válságot és a polgárháborút nem ért rá foglalkozni. Mégis milyen fontosabb elfoglaltsága volt, mint a feszültség és háborúskodás Okait szüntesse meg.

tomcat1 and gergo55 like this.
  10. geseft

geseft Member

gergo55, svajcibeka, fip7 and 2 others like this.
  11. mcs

mcs Active Member

borisz, svajcibeka, KoviUbi and 7 others like this.
  12. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Gesztusok? Szkeptikus vagyok velük kapcsolatban, egy magyar mondat, pár nulla harcértékű felcivil kivonása, ugyan már! Jelenleg azon dolgoznak, hogy feldarabolják Kárpátalját és a szomszédos ukrán területekhez csatolják!

De az is lehet, hogy valaki telefonált nekik Washingtonból, vagy nagyon zavarta a csempész maffiát a gárda ottléte ;)

antigonosz, fip7, kaktusz and 2 others like this.
  13. leplezo

Az nem gesztus, hogy visszaállítja a szar kiindulóhelyzetet.
    Ilyen gesztust mi is akármikor tudnánk fillérekből. Kivezénylünk 100 katonát a határra járőrözni, 30 nap múlva meg visszatérnek a laktanyájukba. Marha nagy gesztus lenne.
    Ezek semmik amit csinált. Csak PR.

fip7, Pogány, zeal and 1 other person like this.
  14. geseft

geseft Member

Én az eddigi nagyon ellenséges viszonyulás enyhülésének a kezdetét látom ezekben. PR vagy se, eddig még a PR-ra se adtak egy fabatkát se. Valószínűleg Sam bácsi keze benne van ebben az egész gesztus vagy/és PR dologban. Nyilván nem kell ezektől hasraesni, s a nyelvtörvény visszavonásáig egy fikarcnyit se engedni, de legalábbis úgy tűnikm hogy jó irányba indultak el a dolgok.

15. szuvorov

Kárpátaljának regionális autonómia kell és lesz is majd, vagy az ukránok adnak a magyarokank vagy majd mi az ukránoknak!

borisz, fip7, tindalos and 6 others like this.
  16. leplezo

Az utóbbi azért lenne érdekes, hogy kinek az autonómiája mert az ottani "ukránok" legalább fele ruszin. Akiket mi elismerünk ukrajna meg nem.

borisz, Hegylakó and SilvioD like this.
  17. leplezo

Akik hangoztatták, hogy milyen rendes az ukrán elnök meg, hogy majd rendezi a viszonyt...
    Érdemes a dolgok mögé nézni. Ez az európai és euroatlanti integrációért felelős miniszterhelyettes, továbbá ő az elnöke az ukrán-magyar kormányközi vegyes bizottságnak.
    Az ukránok csak abból értenek, ha a szomszédjaik jól felpofozzák őket.

https://karpathir.com/2020/01/04/a-...nt-az-oktatasi-torveny-elfogadasa-elott-volt/

ghostface and Hegylakó like this.
  18. geseft

geseft Member

Hát akkor tényleg csak a PR t nyomják...

19. szuvorov

Na mit mondtam?

20. leplezo

Én is végig mondtam, hogy nem szabad bízni benne.

szuvorov likes this.

Ezen oldal megosztása