[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Ráadásul a jelentős részük az ország viszonylag szűk területéről, Kelet-Magyarországról jár be dolgozni
Budapesten akárhányszor próbáltam útbaigazítást kérni rendőröktől mostanában, kedvesen, vagy morcosan (megértem, mert hosszú egy szolgálat) de mindig udvariasan azt a választ kaptam, hogy ő sajnos nem helyi, nincs helyismerete, nem tud segíteni.
 

Janika22

Well-Known Member
2018. augusztus 19.
77
617
83
Jaja, nem valami maszk, hanem:

P3
(Protection [level] 3) védettségi szintű légzésvédők kellenek, a legegyszerűbb az FFP3 (Filtering Face Piece [level] 3) pormaszk. Ügyelj arra, hogy SL leválasztási teljesmínyű legyen, tehát szilárd és folyékon anyagokat is kiszűrjön és R besorolású (többször felhasználható)!

Van esetleg bárkinek tippje, hogy ilyet honnan lehet jelenleg rendelni? Mármint ahol van raktáron és azonnal küldik is. Ahol eddig kerestem (megyeszékhely munkavédelmi üzletei, online shopok) mindenhol készlethiány volt...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113
Van esetleg bárkinek tippje, hogy ilyet honnan lehet jelenleg rendelni? Mármint ahol van raktáron és azonnal küldik is. Ahol eddig kerestem (megyeszékhely munkavédelmi üzletei, online shopok) mindenhol készlethiány volt...
Ez nem csak Magyatországra jellemző. Én mivel gyakran utazok, már vettem pár low cost-os kivitelt, mert csak az volt. De ha minden igaz, ma kapok profi maszkot, ami faszán véd is, de előre fel kellett rá iratkozni, mert 1 nap alatt elmegy a szajré. Ez Brüsszel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Holnaora, de akár már ma nálunk is lesz. Olvastam ma egy felelőtlen tanárról, aki tanulokkal kiment Milánóba, majd a facebookon posztolgat a pizzazasról, hogy milyen lazák, míg otthon pánik van....
Egy nyugati határváros rendőr parancsnoka egy barátom apukája volt 86-ban.
Na amíg az elvtársakkal gázmaszkban ültek a bunkerben (ha nem így volt bocsi, a barátom mesélte),
addig ők, mind gyerekek az udvaron tornáztak tesi órán...

Picit ilyesminek érzem ezt is... :rolleyes:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 593
113
Van esetleg bárkinek tippje, hogy ilyet honnan lehet jelenleg rendelni? Mármint ahol van raktáron és azonnal küldik is. Ahol eddig kerestem (megyeszékhely munkavédelmi üzletei, online shopok) mindenhol készlethiány volt...
Hát, ez jobbára reménytelen. Ha valahol meg is jelenik újra készleten, akkor a kínaiak azonnal felvásárolják és küldik haza a rokonaiknak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113
Koronavírus: egy magyar került karanténba, aki nem lázas, de nem érzi jól magát
Egy magyar kamionsofőr került karanténba, aki Olaszországból tért haza. Ő nem lázas, de nem érzi jól magát. Olaszországban a tegnapi 5 tartomány után mostanra 9 tartományban van megbetegedés. A tenerifei szállodakomplexumban vannak magyarok, ahol felütötte a fejét a vírus.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ba-aki-nem-lazas-de-nem-erzi-jol-magat-417089
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113
Koronavírus gyanújával szállítottak kórházba egy magyar nőt Bécsben

Ez a durva.... 2 hete!!!
"Február 10-én hétfőn utazott haza Olaszországból, pár nappal később pedig elkezdett köhögni, ami sehogy se akart megszűnni. Azóta többször is volt orvosnál, kapott antibiotikumot, de napokon keresztül magas lázzal feküdt otthon."

Azt mesélte, hogy tetőtől talpig beöltözött mentősök jöttek, és már az otthonában megmérték a lázát és a lakás hőmérsékletét is. A kórház előtt azonban két órát kellett a mentőautóban ülnie, mert a pályaudvarról is több fertőzésgyanús embert hoztak be. "
https://index.hu/belfold/2020/02/25/kinai_koronavirus_becs_magyar_no_ausztria_orvos/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Koronavírus gyanújával szállítottak kórházba egy magyar nőt Bécsben

Ez a durva.... 2 hete!!!
"Február 10-én hétfőn utazott haza Olaszországból, pár nappal később pedig elkezdett köhögni, ami sehogy se akart megszűnni. Azóta többször is volt orvosnál, kapott antibiotikumot, de napokon keresztül magas lázzal feküdt otthon."

Azt mesélte, hogy tetőtől talpig beöltözött mentősök jöttek, és már az otthonában megmérték a lázát és a lakás hőmérsékletét is. A kórház előtt azonban két órát kellett a mentőautóban ülnie, mert a pályaudvarról is több fertőzésgyanús embert hoztak be. "
https://index.hu/belfold/2020/02/25/kinai_koronavirus_becs_magyar_no_ausztria_orvos/


"A Bécsben élő nő arról is beszámolt lapunknak, hogy decemberben Kínában járt, míg januárban Antwerpenben, Madridban és Frankfurtban is megfordult."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113
Azt nem értem, mi a magyar vagy az Uniós terv? Várjuk hátha kibekkeljük? Vagy a hosszú lappangási idő miatt nincs terv, mert az úgyse lehet szűrni, így marad a kármentés?