1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Mit erdekel teged Belorusszia?

Nemerson likes this.
  2. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

A Twitter-posztok fogják megmenteni az emberiséget?
    Nem is tudom miért nem csatlakozik az egész bolygó a NATO-hoz.Mind megvagyunk mentve.

b4l4g3, fip7, Szittya and 4 others like this.
  3. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Tehát ha én most a szomszéd kerítését elkezdem ledöntögetni és mondjuk a szennyvizemet átöntöm az ő telkére, mert már nem fér a derítőmbe, az csak kisebb súrlódás.
    Értem.
    Ezt majd elmondom a bíróságon is.Örülni fognak neki.

krisss, fip7, tindalos and 2 others like this.
  4. Szittya

Szittya Well-Known Member

Még jó hogy időbe belattuk és lőn v4 /ez igazából csak nektek NATO hívőknek meglepő./

5. milagro

milagro Well-Known Member

6. Fennek

Fennek Well-Known Member

Szlovák beiktatás. Na ilyet se látni bármikor.

7. milagro

Jóllehet a vírus miatti félelem szerintem világszerte - így itthon is - negatív mélységbe taszítja majd a gyermekvállalási kedvet, de ez most egy nagyon pozitív adat:
    https://magyarnemzet.hu/belfold/egyre-no-a-szuletesek-szama-7923038/
    ..
    Világosan látszik, hogy azok a családvédelmi intézkedések, amelyeket jó csillagállásnál hoztak meg tavaly, azok bizony hatékonyak!
    Évtizedes csúcson a január havi élveszületések száma!
    http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wdsd001a.html
    ..
    https://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gy...er&utm_campaign=theme-nepesseg-es-nepmozgalom

laiki, fip7, jurgenbauer and 10 others like this.
  8. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Nemrég birálta az ellenzék, hogy nem hozzák a számokat és meg kell szüntetni ezeket az intézkedéseket.

jurgenbauer likes this.
  9. Fennek

Fennek Well-Known Member

Mert a liberális gyerek az 1 hét alatt születik, nem méhből hanem kerítésen át jön, barna és arabul beszél és valamiért 14 évesen 42-nek néz ki, de a magyar gyereknek kell min 9 hónap de ha picit ráterveznek akár 1-2 év is.
    Szóval az ellenzék ezt nem értheti. :)

laiki, fip7, phaidros and 28 others like this.
  10. milagro

Az ellenzék annyit konyít a mélyebb összefüggésekhez, mint tyúk az ÁBC-hez.

fip7, aquarell, jurgenbauer and 5 others like this.
  11. borisz

borisz Well-Known Member

3 nőnek csak 3 hónap kell egy gyerekhez, nem?

12. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Bíznak egymásban a szlovákok.

13. milagro

Azért nekem a 100 évre bérbe adjuk konstrukció tetszene! Ez így nem okés!
    Állami vagyont ne adogassunk már el!

..
    A Lánchíd Palota műemlék épületét veszi meg székhelyének a Nemzetközi Beruházási Bank (NBB), ahova a tervek szerint még az idei év végéig átköltözik - közölte az NBB az MTI-vel szerdán. Az NBB és a tulajdonos DÖB-68 Zrt. a vásárlással kapcsolatos dokumentumokat kedden írta alá a Fő utcában található épületről.
    ..
    Nyikolaj Koszov, az NBB igazgatótanácsának elnöke a közleményben elmondta: az ingatlan megvásárlásával a bank, amely az egyetlen kelet-közép-európai központtal rendelkező multilaterális fejlesztési intézmény, nemcsak megerősíti Budapest nemzetközi pénzügyi központként elért státuszát, hanem nagyban hozzájárul Magyarország befektetési vonzerejének további növekedéséhez is.
    ..
    Az NBB tavaly költözött Budapestre. Tavaly év végén az NBB már több mint 170 szervezetet és intézményt tudhatott befektetői között - bankokat, nyugdíjalapokat, biztosítótársaságokat -, többek között Ausztria, Bulgária, Horvátország, Csehország, Németország, Hollandia, Magyarország, Moldova, Románia, Oroszország és az Egyesült Királyság területéről. Tízmillió euróval 17,2 százalékra növelte tőkerészesedését Magyarország az NBB-ben január 15-én.
    ..
    A hozzájárulást követően 60 millió euró összegű alaptőke részesedésével (17,2 százalék) Magyarország a Nemzetközi Beruházási Bank második legnagyobb részvényesévé vált. A bank befizetett alaptőkéje ezzel 349,61 millió euróra nőtt. A XIX. században épült neoreneszánsz stílusú palotát Ybl Miklós tervezte. Az épületegyüttes, amelynek a Lánchíd Palota is része, rajta van az UNESCO világörökség-listáján. 1870-ben a tulajdonjogot a Magyar Államkincstár kapta meg.
    Forrás: https://kuruc.info/r/2/209999/
    ..
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Lánchíd_Palota

geseft and Nemerson like this.
  14. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

A Lánchíd Palota nem állami tulajdon!

15. milagro

???
    A Magyar Államkincstár milyen javakat "gondoz"?
    ..
    Vagy hibás a tudósítás?
    Bevallom, nem ellenőriztem az ingatlan nyilvántartásban...

16. Matróz Kommandó

Ezt követően négy évig üresen állt a CIB Bank cégének tulajdonában; mígnem 2013-ban Nobilis Kristóf cége vásárolta meg 3 milliárd forintért.
    1870-ben volt az Állam tulajdona!

laiki, fip7, jurgenbauer and 2 others like this.
  17. milagro

Na meg elfelejtettem a cikk végére, mi volt az elején:
    "Az NBB és a tulajdonos DÖB-68 Zrt. a vásárlással kapcsolatos dokumentumokat kedden írta alá a Fő utcában található épületről."
    ..
    Talán a wiki szócikk már nem friss, vagy a DÖB-68 az Nobilisé!

jurgenbauer likes this.
  18. Matróz Kommandó

A szócikk teljesen jó: "Nobilis Kristóf cége vásárolta meg"

jurgenbauer and milagro like this.
  19. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Vagyis most igazából visszavette az állam, legalábbis 17%-át, hisz az NBB 17%-a a magyar államé.

jurgenbauer likes this.
  20. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Ismét eltévedtem, ez nem. Ez nem a Biztpol Közép-Kelet Európa blog? Azt a mindenit, itt ingatlanokról vitáznak!

aquarell and bejczi like this.

Ezen oldal megosztása