1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Iszonyatosan USA párti, pont ezért mérvadó, amikor olyanokat mond, hogy "az USA érdekei marginálisak Közép-Európában". Hiszen ha ő iszonyatosan USA párti, akkor amit mond, az az USA érdeke.
    Ha viszont az USA érdeke marginális Közép-Európában, akkor ez azt jelenti, hogy az USA csak háborút akar szítani itt, miközben a térséget le se szarja.
    Na ez meg kinek az érdeke? Kinek kedvez ezzel az USA?
    Az EU-nak vagy Oroszországnak?
    (Az utóbbi. Magyarán benne vannak a paktumban.)

2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ezek ugyan azok! EU = KGST, NATO = VSZ.
    A mozgásterünk is hasonló, konvergál a nullához.

fip7, svajcibeka, megazez and 3 others like this.
  3. milagro

milagro Well-Known Member

Legfeljebb Németország...
    A déliek meg szívni fognak, de talán már a franciáknak sem fog ízleni.
    Össze fognak veszni a pénzen, ahogy szoktak!

KoviUbi likes this.
  4. ulippo

ulippo Well-Known Member

Nem kötelező részt venni benne, ez teljesen önkéntes, a neve is az, hogy "közös uniós eszköz létrehozásáról szóló önkéntes garanciavállalási megállapodás".

Csak az vesz benne részt aki akar és mi akarunk. :p

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Akartunk mi menni 68'-ban magunktól a Prágai tavaszban is részt venni. Nyilván finomabbak a módszerek mostanra, de én tényleg úgy látom hogy a mozgásterünk az hasonlóan szűk a VALÓDI kérdésekben, mint az előző felállásnál volt.

vilmoci and phaidros like this.
  6. haubagoi

Hát sok választása nem volt a szerencsétlen kormánynak - mert ha meg nem írják alá, akkor még jobban diktatúrázzátok őket.

Fennek and b4l4g3 like this.
  7. milagro

Vagy az Intermariumot fordítja Németország ellen az EU-n belül, szerintem kifizetődőbb, mint bizonytalan lefutású háborús kalandorkodást elengedni...
    Pl., ha amerikai nyomásra be kellene venni a romulánokat a V4-be, akkor tudnánk, hogy ez a dörgés.

8. haubagoi

Ettől függetlenül azt mondom, hogy tartósan kormányon maradni hazugságokkal, vegyes rendszerrel (sem kapitalizmus, sem szocializmus) nem lehet.
    A kapitalista sapka ugye a multiké, azt nem akarja felvenni a kormány. Ha állami vállalatokat csinálnának, az meg szocializmus lenne, azt sem akarják felvállalni.
    Tehát marad a kormányközeli oligarchia kiépítése-pénzelése stróman-okkal, amely meg csípi a tömegek szemét, hogy miért pont ők kapják a pénzt, miért nem én? - közben meg pörög a nacionalizmus, a szuverenista duma, de közben minden fontos kérdésben alaírnak az EU-nak, a multiknak, a NATO-nak, meg mindenkinek.

9. milagro

Egy új Orosz Birodalom valójában akkor lehetne igazi ellensúly a Kínai Sárkánnyal szemben, ha lenne kijárata az Indiai-óceánra és ellenőrizne egy ilyen korridort!

10. haubagoi

Azt nem teheti meg, legalábbis nyíltan nem, mert szembemenne az eddig hangoztatott euroatlanti elvekkel.
    Az viszont sokkal valószínűbb, hogy előbb-utóbb Németországnak elege lesz az amerikai mesterkedésekből, és ezért is mondom, hogy az Intermarium alkotta sáv kétfrontos háborúba fog szorulni a németek és az oroszok között.
    Emlékeztetőül: Friedman célja Németország és Oroszország egyesülésének megakadályozása, erre szolgál az Intermarium és a háború.
    Plusz gondolat: Friedman célja viszont úgy is elérhető, ha Németország szűnik meg.

milagro likes this.
  11. ulippo

ulippo Well-Known Member

Én meg úgy látom, hogy a kormány szerint ez hasznos és jó eszköz, ezért akar részt venni benne.

12. haubagoi

Az nem szükséges, mivel az USA tengeri hatalom, ezt a részét a feladatnak az USA maga is el tudja látni.

13. milagro

Szerintem néhány évtized és meglesznek a szupergyors mágnesvasutak, amerikaiak majd a tengerről integethetnek a vonatoknak.

14. haubagoi

Ez is igaz, ekkor jön el Eurázsia évezrede. Amelynek a közepén - hogy-hogynem - Oroszország található és Oroszország fogja összekötni ezekkel a szupergyors mágnesvasutakkal Londont és New York-ot.

15. milagro

Némileg ezt továbbgondolva írtam többször, hogy csúszós angolnát játszva, Németország időnyerés gyanánt az ógermán, skandináv területek felé fog terjeszkedni,
    elsősorban természetesen gazdaságilag, de Svédisztán esetében ez lehet hard behatolás is előjáték nélkül, amennyiben az első intifádát Stockholm nem tudná kezelni...
    ..
    De Norvégia és Izland sem EU-tag még. A koronavírus náluk is átrendezi a gazdaságot..., s így az álláspontot is.

16. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Én kérek elnézést Uli elvtárs, de a Szovjetunióból könnyebb volt kilépni, mint az EU-ból.

Lásd:Brexit :D

milagro likes this.
  17. haubagoi

Ja, a Szovjetunió legalább önkritikát gyakorolt és feloszlatta önmagát, az EU mikor fogja?

18. milagro

Az "új központok" is épülnek-szépülnek, (milyen pénzből vajon?):
    https://en.wikipedia.org/wiki/Nur-Sultan
    ..
    Tökéletes logisztikai hub lehet a jövőben...

19. ulippo

ulippo Well-Known Member

Ennek a nehézségnek a lényegét már tökéletesen összefoglaltam tegnap KoviUbi elvtárs, úgyhogy már csak idézném magamat.

20. haubagoi

Németország valóban időnyerésre játszik, mégpedig a következő módon: ha az USA és Oroszország leamortizálják egymást, és Oroszország felbomlik, akkor Kínával szövetségre lépve az Urálig tolnák az EU határát.

Ezen oldal megosztása