1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. ulippo

ulippo Well-Known Member

Amikor az EU-tagok ezt akarják majd :)

2. leplezo

leplezo Well-Known Member

Intermanum sosem fog létrejönni, mert megeszik egymást az alkotó országok. Ha össze is gyúrnád, 5 éven belül a horvát, a bosnyák és a szerb lőné egymást megint, a románok és mi magyarok ott pusztítanánk egymást ahol tudjuk, (Lehet a végén még lőnénk is egymásra), a szlovák lesipuskásként próbálna alánk pakolni, a lengyelek sem tudnának mit csinálni ezzel a puskaporos hordóval. A bolgárok meg a románok hátát marcangolnák dobrudzsa miatt.
    Veszett ötlet. Ezt csak akkor tudtad volna megcsinálni ha a monarhia egybe marad és szövetkezik Lengyelországgal, meg bekebelezi a románokat. De ez a történet 100 éve hogy már elment.

És nem is hiányzik hogy csicskása legyen a térség az USA-nak. Keressen más balekot.
    Szerinted miért nyomták ukrajnát? Mert nem tudják lezárni közép európát, mert a lengyeleken és románokon kívül mindenki átlátott rajtuk.

Ez olyan lenne mintha összezárnál egy tucat óvodást egy homokozóba ami lőporral van megtöltve, és kiosztanál közöttük egy doboz gyufát, hogy: Játszatok!

3. leplezo

4. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Ez így is lesz, ahogy mondod, és eszem ágában sincs megcsinálni az Intermariumot (sőt hevesen ellenzem) - ahogy az USA-nak sincs esze ágában megcsinálni. Az USA sem hisz abban, hogy ez működni fog, ez csak egy gyújtózsinór, amivel háborúba robbanthatja az USA a térséget - és pont csak ennyi a célja vele.

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Legyen neked igazad.

6. haubagoi

Igen, amikor majd a legnagyobbak ezt akarják majd (Németország, Franciaország) :)

KoviUbi likes this.
  7. ulippo

ulippo Well-Known Member

A németeknek és a franciáknak a Tanácsban 2 székük van a 27-ből, a Parlamentben 175 a 705-ből. Ha csak ők akarják az nagyon kevés lesz.

8. ulippo

ulippo Well-Known Member

Ha nekik jobban hiszel biztos jön majd a szóvivő és elmondja miért volt ez jó döntés.

De elmondhatom én is. Hitelt ígyis-úgyis fogunk felvenni. Közösen viszont kedvezőbb hitelt vehetünk fel. Közösen minden könnyebb. Ezért élnek az emberek közösségekben.

9. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

ez amúgy ugyanaz a kormány:
    amelyik jó ötletnek tartja a 150-es vonalat 160-asra fejleszteni kínai hitelből...
    meg amelyik felmatricázza az orosz vasúti kocsikat saját bankgaranciában...
    meg amelyik ugye oroz hitelből építtet atomerőművet...
    meg amelyiknek sokadszorra is besülni látszik a nemzeti buszgyár programja...
    ezt meg már csak félve merem leírni, de ugyazanaz, amelyik focistadionokat épít, mert arraigen nag szükség van...

KoviUbi and zsolti like this.
  10. milagro

milagro Well-Known Member

https://honvedelem.hu/cikk/a-magyar-honvedseg-is-reszt-vesz-a-munkahelyteremtesben/
    ..
    "A járványügyi védekezés második szakaszában azokat az élet újraindításához szükséges lépéseket is meg kell tenni, amelyek középpontjában az állami munkahelyteremtés áll. Orbán Viktor miniszterelnököt idézve az államtitkár kiemelte: “annyi munkahelyet fogunk létrehozni, amennyit a vírus elpusztít”. Hozzátette: a kormányfő szólt arról is, hogy a hadsereg is megkezdte az intenzív toborzást."

haubagoi likes this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szorgos népünk akkor győzni fog?

12. leplezo

Inkább arról szólt, valamit kifizettünk ezzel, amit nem kötnek az emberek orrára. A politika ilyen. Miért mentünk bele mikor 2 hete még elleneztük. Bár azóta sok minden történt a világban. Európa, USA, és Kína ügyben is. Ráadásul úgy néz ki újragyullad a parázs ukrajnában valamilyen formában. Szóval ez úgy gondolom valami nagyobb dolognak az ára volt.

zsolti and b4l4g3 like this.
  13. ulippo

ulippo Well-Known Member

Ezt ti mondogattátok és mondogatjátok folyton, de én el sem tudom képzelni, hogy mire gondoltok győzelem alatt.

14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Pl. ne döntsenek nyomorba gazdaságilag? Én valami hasonló nagyvonalúságot sejtek a háttérben, nem lesz 1 hónap múlva 500 ft egy Euró!

haubagoi likes this.
  15. ulippo

ulippo Well-Known Member

Picit le van maradva a kommunikáció, még most írják a szöveget amivel újraprogramozzák az agyakat, csak várd az update-et és aztán frissíts.

16. leplezo

Most nem merné a német megkockáztatni ezt, mert ha kiüti a saját iparának a beszállítóit, ő is koppan. Inkább valami politikai üzlet része.

17. haubagoi

Hm-hm. :)

18. leplezo

Ez a te műfajod. Sokszor a vádló azzal vádolja a másikat amit valójában ő csinál.

KoviUbi and megazez like this.
  19. ulippo

ulippo Well-Known Member

Nem én elleneztem korábban. Nem vádolhatom őket azzal, hogy azt csinálják amit én, mert én ugyanazt mondom amit korábban is.

20. milagro

milagro Well-Known Member

Ezen oldal megosztása