[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Van már náluk kisebb járőrhajóból vagy 15 db. Egyiken sincs hajó elleni rakéta, vagy torpedó, csak könnyű fegyverek, az 1db Proekt 206M rakétás gyorsnaszádjukat leszámítva. Max 30 mm-es gépágyú, vagy nehézgéppuska, páncéltörő rakéta, kézi légvédelmi rakéta, gránátvető a Gyurza-M-eken. Mire kell nekik még 16 ilyen hadi ladik?
Ahogy nézem az apró hajók mellet nagyon rágyúrtak a különleges erők által használt gumicsónak készletre. Diverzánskodni akarnak?
Hordozora nem telik... Erdekes hogy nem ingyen kaptak...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 820
81 157
113
Ukrán DRG csoport Zajcevo felé, a korábban már posztolt 10 perces videó, amikor az észt zsoldos aknára futott. A felvétel az ő GoPro kamerájából való.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Ez részben hülyeség. Árpád népe 10%-t sem tette ki a KM-i népességnek, a magyarok sokkal inkább az avarkori népesség leszármazottjai. A magas hegyvidékek az avar korban szinte lakatlanok voltak. A szlovákok java a 15-17.században vándorolt északra szlavóniából.

Igen a te véleményed közelebb állhat a valósághoz. Valójában a Kárpát-medence egyfajta végpontja volt a keleti nomád, kaukázusi típusú és később a türk népeknek. Egyfajta lerakat. Például a szkíta népek több hullámban is érkeztek ide. Benne vagyok egy a magyar DNS-eket vizsgáló, kutató csoportban, mint tesztalany. Igaz kb ezres minta csak, de nagyon érdekes eredmények vannak. Jómagam Y-DNA tesztem szerintem egy szkíta népcsoport, a szarmata, azon belül is a jazig törzs( ezek nem a jászok ősei!) leszármazottja vagyok tehát apai ágon, apai vonalon. (Krisztus utáni pár száz évben körül éltek itt a jazigok a Duna-Tisza közében)) Az össz DNS-em döntő része leginkább Kr.e. 600 körüli és Kr.e.300 körüli ukrajnai, szkíta régészeti ásatások során tesztelt sírok leleteivel mutatnak egyértelmű rokonságot mind anyai, mind apai ágon. Illetve jelentős nálam a viking, frank, kelta rokonság. S csak ezek utána az avar és után a keleti gót, pár % nyugati gót és végül van kb 2% honfoglaló magyar is bennem.
A volt barátnőmnél a szkíta éppúgy a legjelentősebb. Ő Szeged környékéről származik. De például nála szkíta és avar a domináns, a többi nép csak kis százalékban van jelen.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Igen a te véleményed közelebb állhat a valósághoz. Valójában a Kárpát-medence egyfajta végpontja volt a keleti nomád, kaukázusi típusú és később a türk népeknek. Egyfajta lerakat. Például a szkíta népek több hullámban is érkeztek ide. Benne vagyok egy a magyar DNS-eket vizsgáló, kutató csoportban, mint tesztalany. Igaz kb ezres minta csak, de nagyon érdekes eredmények vannak. Jómagam Y-DNA tesztem szerintem egy szkíta népcsoport, a szarmata, azon belül is a jazig törzs( ezek nem a jászok ősei!) leszármazottja vagyok tehát apai ágon, apai vonalon. (Krisztus utáni pár száz évben körül éltek itt a jazigok a Duna-Tisza közében)) Az össz DNS-em döntő része leginkább Kr.e. 600 körüli és Kr.e.300 körüli ukrajnai, szkíta régészeti ásatások során tesztelt sírok leleteivel mutatnak egyértelmű rokonságot mind anyai, mind apai ágon. Illetve jelentős nálam a viking, frank, kelta rokonság. S csak ezek utána az avar és után a keleti gót, pár % nyugati gót és végül van kb 2% honfoglaló magyar is bennem.
A volt barátnőmnél a szkíta éppúgy a legjelentősebb. Ő Szeged környékéről származik. De például nála szkíta és avar a domináns, a többi nép csak kis százalékban van jelen.
Hol lehet erre jelentkezni?:D
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ukrán DRG csoport Zajcevo felé, a korábban már posztolt 10 perces videó, amikor az észt zsoldos aknára futott. A felvétel az ő GoPro kamerájából való.

Ezt röviden kielemezné valaki aki ért is a lovakhoz?

Mindenekelőtt azzal kezdeném, hogy pl. ezek a jóemberek hadijog szerint mik lennének? Értem ez alatt, hogy az egyenruha/felszerelés nem egységes (ez még talán hagyján), de nincs se országjelzés - se rangjelzés (ez utóbbi sem kell) egyiken sem ...

Akkor kezdésnek - nekem laikusként a következő észrevételeim lennének. Ami tetszett - a séta során tartották a 3 m távolságot, azaz legalább egy sorozattal nem kaszálták volna le a brigádot avagy, ha egy gránátot közébük vágnak.

Úgy egyébként kb. semmi más. Az egésznek volt egy ilyen "ad-hoc" érzése - nem volt ez rendesen megtervezve valamint menet közben koordinálva sem. A térképet kb. egy kisdobos szintjén sem tudják olvasni illetve volt párszor olyan érzésem, hogy nem tudják merre van (lehet) az ellen illetve az "előre". Ennek megfelelően a domborzatot sem használták ahogy lehetett volna talán. Amennyiben jól emlékszem, akkor kb. a közepe vagy 2/3 táján még arra voltak ráparázva, hogy nehogy a sajátjaik lőjék hátba ...

Apróságok, de úgy kószáltak volna, mintha egy "airsoft sétán" lennének - aztán csak beleakadunk valakibe. A sok séta a mező közepén is érdekes volt ... Ezt a séta közben a bal kézben lóbálom az AK -t is olyan szokatlan volt nekem. Az is érdekes, hogy amikor megálltak fújni egyet vagy éppen rádió szünet, akkor egyik sem térdelt volna le (álldogáltak egy helyben) - pedig kb. tökig ért a gaz mindenhol. Az észt gyerek 4 perces séta (nem erős tempó és nem nehéz terepen) már fulladt. Ez végig így volt. Aztán a felénél amikor jött a "csuszi-mászi" - akkor a szerencsétlenkedés a kesztyűvel (ami aztán nem is volt jó Neki). A felszerelésre is panaszkodott, meg kényelmetlen. Ezekből nem lehetett volna valami értelmeset venni neki, ami megfelel a küldetés előtt? A másik, hogy annyira nehéz meg kényelmetlen nem lehetett, mert amennyire jól értettem, akkor Ő volt a felcser (és azért finoman fogalmazva nem egy kórházat cipelt magával). Amikor kúszott, akkor minden ütemben letette az AK -t - kúszott - aztán felvette, aztán elölről. Végig úgy tartotta a fegyvert, hogy az volt az érzésem, ha valaki elétoppanna, akkor legfeljebb nézne csak, mint a moziban ... Kb. végig ez a szomjas vagyok, fáradt vagyok , nem megyek - kb. mint a hisztis kisgyerekek ...

Amikor először lőttek rájuk olyan 12. perc tájékán, akkor vagy 3 tárat elszórt a fetrengés meg hátra futás közben. Amikor visszamentek, akkor persze összeszedte. Azt nem teljesen értettem, hogy a 20. perc környékén miért nem fújták le az akciót? Úgy nagyon nem értették a szituációt, az ellen addigra már levágta a szituációt. Ezután illetve később már minek küldték be a drónt? A világvégéről is hallani/látni lehetett. Meg akkor már minek? A végén jött egy "pánikroham" és elesett. Nyugodjék békében!

A fentebbi szösszenetem tudom nem elég összeszedett - talán még a videó hatása alatt állok (ide most nem rakok azért mosolygós smiley -t). Avagy tényleg csak én vagyok ennyire laikus, hogy nem látom a "profizmust" ebben az akcióban? Nyilván nem egy USA akciófilmet vár az ember Seal -esekkel (földön, vízen, levegőben), de ez számomra már bántó volt ...

Ebből kifolyólag szívesen veszem, ha valaki hozzáértő is "megköpködi" ezt a videót ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Ezt röviden kielemezné valaki aki ért is a lovakhoz?

Mindenekelőtt azzal kezdeném, hogy pl. ezek a jóemberek hadijog szerint mik lennének? Értem ez alatt, hogy az egyenruha/felszerelés nem egységes (ez még talán hagyján), de nincs se országjelzés - se rangjelzés (ez utóbbi sem kell) egyiken sem ...

Akkor kezdésnek - nekem laikusként a következő észrevételeim lennének. Ami tetszett - a séta során tartották a 3 m távolságot, azaz legalább egy sorozattal nem kaszálták volna le a brigádot avagy, ha egy gránátot közébük vágnak.

Úgy egyébként kb. semmi más. Az egésznek volt egy ilyen "ad-hoc" érzése - nem volt ez rendesen megtervezve valamint menet közben koordinálva sem. A térképet kb. egy kisdobos szintjén sem tudják olvasni illetve volt párszor olyan érzésem, hogy nem tudják merre van (lehet) az ellen illetve az "előre". Ennek megfelelően a domborzatot sem használták ahogy lehetett volna talán. Amennyiben jól emlékszem, akkor kb. a közepe vagy 2/3 táján még arra voltak ráparázva, hogy nehogy a sajátjaik lőjék hátba ...

Apróságok, de úgy kószáltak volna, mintha egy "airsoft sétán" lennének - aztán csak beleakadunk valakibe. A sok séta a mező közepén is érdekes volt ... Ezt a séta közben a bal kézben lóbálom az AK -t is olyan szokatlan volt nekem. Az is érdekes, hogy amikor megálltak fújni egyet vagy éppen rádió szünet, akkor egyik sem térdelt volna le (álldogáltak egy helyben) - pedig kb. tökig ért a gaz mindenhol. Az észt gyerek 4 perces séta (nem erős tempó és nem nehéz terepen) már fulladt. Ez végig így volt. Aztán a felénél amikor jött a "csuszi-mászi" - akkor a szerencsétlenkedés a kesztyűvel (ami aztán nem is volt jó Neki). A felszerelésre is panaszkodott, meg kényelmetlen. Ezekből nem lehetett volna valami értelmeset venni neki, ami megfelel a küldetés előtt? A másik, hogy annyira nehéz meg kényelmetlen nem lehetett, mert amennyire jól értettem, akkor Ő volt a felcser (és azért finoman fogalmazva nem egy kórházat cipelt magával). Amikor kúszott, akkor minden ütemben letette az AK -t - kúszott - aztán felvette, aztán elölről. Végig úgy tartotta a fegyvert, hogy az volt az érzésem, ha valaki elétoppanna, akkor legfeljebb nézne csak, mint a moziban ... Kb. végig ez a szomjas vagyok, fáradt vagyok , nem megyek - kb. mint a hisztis kisgyerekek ...

Amikor először lőttek rájuk olyan 12. perc tájékán, akkor vagy 3 tárat elszórt a fetrengés meg hátra futás közben. Amikor visszamentek, akkor persze összeszedte. Azt nem teljesen értettem, hogy a 20. perc környékén miért nem fújták le az akciót? Úgy nagyon nem értették a szituációt, az ellen addigra már levágta a szituációt. Ezután illetve később már minek küldték be a drónt? A világvégéről is hallani/látni lehetett. Meg akkor már minek? A végén jött egy "pánikroham" és elesett. Nyugodjék békében!

A fentebbi szösszenetem tudom nem elég összeszedett - talán még a videó hatása alatt állok (ide most nem rakok azért mosolygós smiley -t). Avagy tényleg csak én vagyok ennyire laikus, hogy nem látom a "profizmust" ebben az akcióban? Nyilván nem egy USA akciófilmet vár az ember Seal -esekkel (földön, vízen, levegőben), de ez számomra már bántó volt ...

Ebből kifolyólag szívesen veszem, ha valaki hozzáértő is "megköpködi" ezt a videót ...
Szerintem tok jo hogy vegig filmeztek. Igy legalabb az egesz vilag tudja mar hogy merre tapostak ki azokat az osvenyeket, hol gyulekeznek idonkent, stb. Most mar csak miutan sikerult ezeket beazonositani, nemi meglepetest kell csak letenni ezen osvenyek kozelebe, mozgaserzekeloket, aknakat stb.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 412
4 447
113
Én örülök a megállapodásnak, az új szabályokkal jobban lehet kontroll alatt tartani az autokrácia irányába elhajló államokat. Ezentúl a magyar kormány súlyos megvonásokkal nézhet szembe ha tovább mélyíti a lövészárkot. Várhatóan az ellenzék ezáltal levegőhöz juthat ami kritikus fontosságú lesz 2 év múlva. Budapestre ezentúl még több felelősség nehezedik hogy a valós helyzetet kommunikálja az EP felé. Ez mindenképp győzelem a magyar demokrácia számára.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Én örülök a megállapodásnak, az új szabályokkal jobban lehet kontroll alatt tartani az autokrácia irányába elhajló államokat. Ezentúl a magyar kormány súlyos megvonásokkal nézhet szembe ha tovább mélyíti a lövészárkot. Várhatóan az ellenzék ezáltal levegőhöz juthat ami kritikus fontosságú lesz 2 év múlva. Budapestre ezentúl még több felelősség nehezedik hogy a valós helyzetet kommunikálja az EP felé. Ez mindenképp győzelem a magyar demokrácia számára.

Azokra a nyugat-európai autokráciákra gondolsz, ahol meghurcolnak a véleményedért? Állásodat elveszted, ellehetetlenítenek egzisztenciálisan, ha szabad mersz lenni és szabadon mersz véleményt nyilvánítani?
..
Szerencsére a megállapodásba olyan szöveg került, ami a hozzád hasonlóknak jó gumicsont, de "tartalmas és valódi étkezésre" használhatatlan.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 412
4 447
113
Azokra a nyugat-európai autokráciákra gondolsz, ahol meghurcolnak a véleményedért? Állásodat elveszted, ellehetetlenítenek egzisztenciálisan, ha szabad mersz lenni és szabadon mersz véleményt nyilvánítani?
..
Szerencsére a megállapodásba olyan szöveg került, ami a hozzád hasonlóknak jó gumicsont, de "tartalmas és valódi étkezésre" használhatatlan.
Én pörölynek látom azt a gumicsontot.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Azokra a nyugat-európai autokráciákra gondolsz, ahol meghurcolnak a véleményedért? Állásodat elveszted, ellehetetlenítenek egzisztenciálisan, ha szabad mersz lenni és szabadon mersz véleményt nyilvánítani?
..
Szerencsére a megállapodásba olyan szöveg került, ami a hozzád hasonlóknak jó gumicsont, de "tartalmas és valódi étkezésre" használhatatlan.

Nyugi, elsők közt lenne akit börtönbe vetnek ha eljön nálunk is a demokrácia, mivel nem tudná felsorolni a 147 szexuális orientációt és gdp-t se termel... :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Én pörölynek látom azt a gumicsontot.

Na, ezt látod el is hiszem, hogy legszívesebben akként használnátok!
Te is, és mindazok, akik képtelenek elviselni a szabad embereket, akik másképp gondolkodnak,
akiknek jelent még valamit az emberi függetlenség, emberi szabadság és egy független ország, amely ki mer állni a jogaiért!
Cseh Katalin, a kis jakobinus minidiktátor is már rázza a kerítést dühében! Már lesújtana azzal a pöröllyel, ha tehetné!
Olvasd csak el a fanyalgó nyilatkozatát!
..
Nem úgy fog alakulni a jövő, mint azt ti szeretnétek! Nem fogtok embereket tovább pöröllyel megfenyegetni!
Egyre több lesz a szabad ember, aki fel meri emelni a fejét és a hangját is a liberális terror ellen!
Munkahelyen, baráti társaságban, mindenhol!
Majd csak figyelj!