[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Tegnap twitteren közöltek egy képet, ahol az egyik kupac töltényhüvely között nem csak vaktöltények voltak.

Én az egésszel nem vagyok képben, csak az érdekel, hogy ne egy libernyák vagy egy ukránbarát vezetése legyen annak az országnak. :)

Én is bemutassak a tenyeremen egy kupac éles töltényhüvelyt? Mondjuk az valós hátráltatótényező lenne, hogy nincs Twitter fiókom ... :)

Olvass vissza, de tegnap maga a Belorusz BM ismerte el, hogy Bresztben használtak éles lőszert.

Köszi, utánaolvastam. Valóban írták, hogy volt figyelmeztető lövés éles tölténnyel amikor vasrudakkal támadtak rendőrökre aztán meg is sebesítettek egy ilyen támadót. Ez a hírek szerint azért nem a "klasszik tömegbelövetés" volt. Annyira még Lukasenkó sem hülye, hogy a Majdan 2.0 -át Ő csinálja meg saját maga ellen.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 892
11 248
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Annyit tudni kell. hogy jópár provokátor van a tömegben-ukránok(volt majdanosok)lengyelek. A belorusz rendőrök csak védekezés képp lőnek éles lőszerrel-először a levegőbe, ha nem segít akkor testrészre. Sokan Molotov koktélt dobálnak rájuk. Tegnap pedig két rendőrt elütöttek, de erről nem számolnak be.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Én is bemutassak a tenyeremen egy kupac éles töltényhüvelyt? Mondjuk az valós hátráltatótényező lenne, hogy nincs Twitter fiókom ... :)



Köszi, utánaolvastam. Valóban írták, hogy volt figyelmeztető lövés éles tölténnyel amikor vasrudakkal támadtak rendőrökre aztán meg is sebesítettek egy ilyen támadót. Ez a hírek szerint azért nem a "klasszik tömegbelövetés" volt. Annyira még Lukasenkó sem hülye, hogy a Majdan 2.0 -át Ő csinálja meg saját maga ellen.

Tegnap este raktam fel Twitter videókat: Minszk, közlekedési rendőrjárőr kiugrál a járőrautóból, rohannak egy találomra kiválasztott autó felé, az autós megfordul és elszáguld előlök. Az egyik járőr előkapja az oldallőfegyverért és utána lő jó párszor. Na az sem gumilövedék volt...!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 453
113
Tegnap este raktam fel Twitter videókat: Minszk, közlekedési rendőrjárőr kiugrál a járőrautóból, rohannak egy találomra kiválasztott autó felé, az autós megfordul és elszáguld előlök. Az egyik járőr előkapja az oldallőfegyverért és utána lő jó párszor. Na az sem gumilövedék volt...!
És? Tudod az okát is miért mentek utána vagy lőttek rá? Random, mert azt akarják sugallni, hogy random?
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 981
10 724
113
Agyatlanok még a kisgyerekeket is felhasználják...


Az a szülő, aki kivitte a két kicsi gyereket a tüntetésre megérdemelne egy gumibotos testápolást + 3 éj kgb-s vendéglakosztályt.
Úgy látom ezek a "tüntetők" is olyanok, mint a mi közel-keleti migránsaink... azok is a gyerekeket tartották maguk előtt élőpajzsként meg hajigálták át őket a kerítésen.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
KVB előbb hozta nyilvánosságra az előzetes adatokat MInszkben. Ezek szerint Lukasenkóra 64,49% és Tyihanovszkára 14,92% szavazat érkezett.
Holnap kellene a KVB-nek kihirdetnie a végleges eredményeket.
 
B

b4l4g3

Guest
Ha tudsz jobb videóforrásokat beloruszból akkor hajrá, érdeklődéssel várjuk! ;)
Egyébként nem a te munkádat akartam kritizálni...
Meg különben is, ha a másik oldal szempontjából is lennének videók, valszeg nem sokáig létezne ezeken a csatornákon.... meg a fiók se amiből felrakták...
A szokásos "objektív tájékoztatás" meg "sajtószabadság" jegyében az ellentétes véleményt elhallgattatják.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 132
113
Igen ezt jól látod ez a sztrájkbizotságosdi tényleg nem mindennapi dolog arrafelé.Nagyon úgy tűnik,hogy a társadalom széles rétegei szeretnének változást.
Tudod, hogy a Kádár-rendszerben mikor volt az első csepeli sztrájk? Egyáltalán hallottál róla?
Az eredményét is tudod?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 404
4 425
113
Szerintem az ellenfelek bebörtönzése, plusz a pofátlanul 80%-ra feljavított eredmény, és az éles fegyvert használó hivatásosok után fölösleges erőlködni. Ennyi volt Lukasenkonak. Most már csak azon kellene ügyeskednie, hogy elszámoltatás nélkül megússza a leváltását...
Ha eljon az ido, remelem ezt mondod majd a keleti szomszedjara is. Tudod hogy ugyanaz megy ott is.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem az ellenfelek bebörtönzése, plusz a pofátlanul 80%-ra feljavított eredmény, és az éles fegyvert használó hivatásosok után fölösleges erőlködni. Ennyi volt Lukasenkonak. Most már csak azon kellene ügyeskednie, hogy elszámoltatás nélkül megússza a leváltását...

Igen jól látod még ha sikerul is valahogy urrá lennie a tuntetéseken,hosszú távon neki reszeltek.