1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. laiki

laiki Well-Known Member

A légi felvételeken látszik, hogy mennyire távol állnak a 30 ezertől. Max. 4-6 ezren lehettek.

2. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Ezek mind csak feltételezések. Wishful thinking.
    Nincs Oroszországnak jelöltje, akit indíthatna egy megismételt választásokon.
    Ha indítaná, nem szavaznák meg.
    Ha mégis megszavaznák, a Nyugat őt sem ismerné el, mint ahogy Lukasenko-t sem.
    Nincs a helyzetnek megoldása, káosz lesz.
    Erre a helyzetre én egy szót tudok mondani és érezni: SZÉGYEN.
    SZÉGYEN.
    Ez az egy szó jellemzi legjobban az egész helyzetet. SZÉGYEN.
    SZÉGYEN, ahogy a Nyugat viselkedik.
    SZÉGYEN, ahogy Lukasenko viselkedik.
    SZÉGYEN az is, ahogy Putyin viselkedik.
    és igen, SZÉGYEN az is, ahogy a belarusz nép viselkedik.

jurgenbauer, Ooorky and Littlejohn like this.
  3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Szerintem is ez a legvalószínűbb forgatókönyv annyi különbséggel,hogy én kisebb esélyt látok arra,hogy Lukasenko marad mint arra,hogy megy.A beloruszok pedig legalábbis amit én tapasztaltam reálisan látják a helyzetüket nagy többségük nem akar hátat fordítani az oroszoknak csak Lukasenkotól és a rendszerétől akar megszabadulni.

ogretankHU likes this.
  4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Dehogyisnem ott csücsül Lukaseno börtönében Viktor Dzmitryjevitsj Babaryka az ország egyik leggazdagabb embere 20 évig a Gazprom belarusz bankjának a Belgazprombank igazgatótanácsának elnöke volt,a választások és a letartóztatása előtt ö volt a legesélyesebb ellenzéki jelölt.Öt simán elfogadná az ellenzék és a lakosság is.Ha Lukasenko eltűnik a színről és tartanak egy szabályos választást akkor Putyinnak nincs más dolga csak beállni mögé simán megválasztanák és ő biztosan nem fordítana hátat az oroszoknak.A nyugat egy szabad és nem elcsalt választáson(nemzetközi megfigyelők jelenléte) megválasztott vezetőt nem teheti meg .hogy nem ismer el.

nyugger likes this.
  5. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ezt nem értem,hogyan kellene viselkedniük?

Azt azért ne felejtsd el ők komoly kockázatot vállaltak,hogy fellázadtak Lukasenko rendszere ellen,mint a számtalan példa is mutatja,ne értsd félre nem neked szánom általánosan értem azt amikor azt mondom,hogy könnyű egy számítógép mellől ítéletet mondani és megint más a testi épségüket életüket egzisztenciájukat kockára tenni és kimenni az utcára tüntetni,

6. Roni

Roni Well-Known Member

Teljesen érthető ! Amerikában ideoloógia van . Két párt van de mind kettő ugyan azt szolgálja .Tehát a hatalmat több ember testesíti meg .Kínának úgy szintén a kommunista párt .Oroszoknál van egy ember( Putyin) oszt kész , amolyan 1 személyfüggő

haubagoi likes this.
  7. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem biztos hogy,csak 4-6 ezren lehettek mivel a felvételen csak a tér egy része látszik,és a 30000 főt nem téren lévők létszámára értette,hanem a városban az utcákon tiltakozók összlétszámára.

8. krokomach

krokomach Well-Known Member

https://index.hu/kulfold/2020/08/14/alekszandr_lukasenko_valasztas_belarusz_sztrajk/
    "...Az országból elüldözött ellenzéki elnökjelölt pénteken egy harmadik videóval is jelentkezett...
    ...Ezúttal a polgármestereket kérte arra Tyihanovszkaja , hogy a hétvégén csatlakozzanak a tiltakozó tüntetésekhez. Megismételte, hogy ott, ahol nem csalták el a választást, 60-70 százalékkal ő nyert – a csalások miatt benyújtott panaszát elutasította a Központi Választási Bizottság, lásd keretes írásunkat.
    ÚJ ELEM, HOGY TYIHANOVSZKAJA PÁRBESZÉDRE SZÓLÍTOTTA FEL A HATALOM KÉPVISELŐIT..."

https://magyarnemzet.hu/kulfold/ezrek-tuntetnek-ismet-a-minszki-fuggetlenseg-teren-8522694/
    "...Cihanouszkaja közölte, hogy a hatalomátadási folyamat biztosítására egyeztető tanács létrehozását kezdeményezi...."

9. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Belarusz tv bizonyítékokat mutatott egy elkapott tüntetésszervezőről.

Nem értem. Ez egy annyira gyenge anyag. Beveszi az átlagember?

vata likes this.
  10. boki

boki Well-Known Member

Méh szorult helyzetben is az oroszok ellen agitál...

https://vz.ru/news/2020/8/14/1055038.html

11. Wilson

Wilson Well-Known Member

Hát ez nagyon egy ürgebőrős történetre hasonlít egy közismert magyar film klasszikusból:).A legjobb rész az amikor emberünkben megszólal a lelkiismeret szinte látom magam előtt,hogy megtört tekintettel mered a csatatérré változott minszki terekre és ezt követően szalad a jóságos KGB-z,hogy őszintén elmondjon mindent nekik.Érdekes ez a Lukasenko ennyire nincs tisztában azzal,hogy napról napra szűkül a mozgástere.

12. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem rossz ez az oldal én is szoktam olvasni jó külpolitikai elemzések vannak benne,de én személy szerint bizonyos fenntartásokkal kezelem a volt SZU tag-köztársaságokkal kapcsolatos információit ez a portál ugyanis közismerten közel áll a Kremlhez.

13. Wilson

Wilson Well-Known Member

Attól függ mit értesz átlagember alatt:)

Amúgy igazad van tényleg az.

14. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Talán.

Littlejohn likes this.
  15. PavolR

PavolR Well-Known Member

Szerintem Babarika csak orosz fenyegetés volt, amolyan no no no a Lukasenko számára. Putyin pontosan tudja, hogy egy teljesen új embert politikailag felépítení úgy, hogy stabilan hatalmon maradjon, sokkal nehezeb és rizikóssabb, mint Lukasenkot megregulázni és "helyes irányba" téríteni, kicsit bevéreztetve Lukasenko kezeit. Amugy is, már elismerte Lukasenko gyozelmét, és ezután lemondattatni veszélyes precedens lenne még Putyinra nézve is.

ogretankHU likes this.
  16. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ha Lukasenko mégis a hatalmon marad és a Nyugat szétszankciózza a beloruszokat akkor Lukasenkonak nem nagyon lesz más választása mit megcsókolni (szimbolikusan) Putyin gyűrűjét,ha viszont mennie kell és új választásokat írnak ki akkor Putyinnak ott van Babarika akárhogy nézem még még mindig Putyin kezében vannak a nyerő lapok.

tong djagbu likes this.
  17. boki

boki Well-Known Member

Később bevallotta, hogy megverték és kényszerítették, hogy azt mondja...

18. boki

boki Well-Known Member

Titkosszolgálatokhoz áll közel a Na Regnum.

19. haubagoi

"A nyugat egy szabad és nem elcsalt választáson(nemzetközi megfigyelők jelenléte) megválasztott vezetőt nem teheti meg .hogy nem ismer el."

Szerintem ugyanezt csinálnák akkor is, mint most. Oroszország befolyásolta a választásokat - tüntessünk...

20. haubagoi

Azért szégyen a nép részéről is, mert mégis, mit remélnek? Belarusz lányka azt üzeni a videóban Lukasenko-nak, hogy daszvidányija, oszt mosolyog. Na majd ő mit fog szólni, amikor kiprivatizálják a munkahelyét, és azt mondják neki, hogy daszvidányija? Annyira naívak, ez a szégyen benne.

jimkirk, fip7, jurgenbauer and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása