[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 129
113
Volt már ez a film, csak megbízhatósági mintaként térek vissza rá.
Ezt írják egy helyen: "Tarajkovszkij a felvételen rövidnadrágban és pólóban látható, nincs jele annak, hogy robbanószer volna a kezében. Robbanás egyértelműen nincs, látszik viszont az egyik rohamrendőr fegyverének torkolattüze, amely után a férfi összeesik."

Nos, én lekockáztam a felvételt és semmiféle torkolattüzet nem sikerült felfedeznem. Viszont a 14. másodpercben találtam egy db képkockát aminek semmi köze a filmhez.
Tud erre valaki ésszerű magyarázatot?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Volt már ez a film, csak megbízhatósági mintaként térek vissza rá.
Ezt írják egy helyen: "Tarajkovszkij a felvételen rövidnadrágban és pólóban látható, nincs jele annak, hogy robbanószer volna a kezében. Robbanás egyértelműen nincs, látszik viszont az egyik rohamrendőr fegyverének torkolattüze, amely után a férfi összeesik."

Nos, én lekockáztam a felvételt és semmiféle torkolattüzet nem sikerült felfedeznem. Viszont a 14. másodpercben találtam egy db képkockát aminek semmi köze a filmhez.
Tud erre valaki ésszerű magyarázatot?

Ugye erről van szó itt:

VSB8KzX.png


A 6. másodperc környékén is van egy felvillanás
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Kíváncsi leszek,hogy tesz-e Putyin bármilyen gyakorlati lépést az előttunk álló 1-2 hétben Lukasenko helyzetének stabilizálása érdekében.
Lukasenko neki nem számít, csak az orosz befolyás fenntartása. Sztem Lukasenko a nyugati pávatánccal eljátszotta Putyin bizalmát. Neki Game Over, csak egy utód bejelentésének megfelelő időzítését várják. Ugyanezt tervezi az amcsi-lengyel vonal is. Európa meg kukán néz.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 069
13 448
113
Kíváncsi leszek,hogy tesz-e Putyin bármilyen gyakorlati lépést az előttunk álló 1-2 hétben Lukasenko helyzetének stabilizálása érdekében.
Ha igen, akkor augusztus 20. lesz érdekes - szimbolikus dátum, pláne hogy az utóbbi években tett az orosz propaganda pár lépest a 68-as invázió rehabilitácioja érdekében.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 129
113
Ugye erről van szó itt:

VSB8KzX.png


A 6. másodperc környékén is van egy felvillanás
Pontosítok egy kicsit: nem kockáztam végig a teljes 47 másodpercet, csak a férfi összeesése előtti-utáni másodperceket, mert az állítólagos torkolattüzet kerestem. Ott találtam a 14. másodpercben 1 db nem passzoló képkockát.
 
W

Wilson

Guest
Lukasenko neki nem számít, csak az orosz befolyás fenntartása. Sztem Lukasenko a nyugati pávatánccal eljátszotta Putyin bizalmát. Neki Game Over, csak egy utód bejelentésének megfelelő időzítését várják. Ugyanezt tervezi az amcsi-lengyel vonal is. Európa meg kukán néz.

Szerintem ha valakinek még ha csak hozzávetőlegesen is de van valamelyest megbízható információja arról,hogy valójában mekkora Lukasenko társadalmi támogatottsága az Putyin,szerintem csak akkor tesz bármilyen gyakorlati lépést Lukasenko hatalmának stabilizálására,ha reális esélyt lát arra,hogy Lukasenko hatalmon tud maradni.Én személy szerint kíváncsi vagyok arra,hogy holnap a meghirdetett békés megmozdulásokra mekkora tömegek mobilizálódnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 809
7 186
113
Volt már ez a film, csak megbízhatósági mintaként térek vissza rá.
Ezt írják egy helyen: "Tarajkovszkij a felvételen rövidnadrágban és pólóban látható, nincs jele annak, hogy robbanószer volna a kezében. Robbanás egyértelműen nincs, látszik viszont az egyik rohamrendőr fegyverének torkolattüze, amely után a férfi összeesik."

Nos, én lekockáztam a felvételt és semmiféle torkolattüzet nem sikerült felfedeznem. Viszont a 14. másodpercben találtam egy db képkockát aminek semmi köze a filmhez.
Tud erre valaki ésszerű magyarázatot?
Petárdáznak, füstben úszik a környék, 6-nál is van egy kisebb balra, a 14-es valami nagyobb lehet, 26-nál látszik is egy nagy, már kicsit felemelkedett füstfelhő jobbra.
Torkolattüzet nem látok, bombát sem, bár a fekete alak kilép a fehér felé mielőtt az összeesik. Nem kellene célzásra emelni a fegyverét? Mert ilyesmit sem látok és nem hiszem, hogy csípőből lőne.
 
W

Wilson

Guest
Egy viszonylag friss hír az orosz médiából.


"Az "Open Russia" bejelentette koordinátora, Artem Važenkov Fehéroroszországban történő szabadon bocsátását. Kedden a BelTA ügynökség kiadott egy felvételt, amelyben több megvert fiatal férfi bilincsben feküdt a földön, és a felvételen azt mondták, hogy turisztikai célokra érkeztek Belaruszba. A felvételen a kép aláírásban mint lázadó provokátorokként hivatkoztak a fiatal férfiakra

(Az Open Russia egy olyan szervezet, amelyet , Mihhail Hodorkovsky alapított. Az Orosz főügyészség 2017-ben nem kívánatosnak ismerte el az Open Oroszországgal társult három külföldi nem kormányzati szervezet munkáját: OR (Otkrytaya Rossia) (Nyílt Oroszország, Nagy-Britannia), Modern Oroszország Intézete, Inc (Modern Oroszország Intézete, USA) és Nyílt Oroszország Polgári Mozgalom, Nyílt Oroszország ("Nyílt Oroszország" nyilvános hálózat mozgalma, Nagy-Britannia).)

Később arról számoltak be, hogy a videón szereplő emberek között az Open Russia koordinátorai Artem Važenkov és Igor Rogov voltak. Augusztus 11-én Rogovot "az országból való azonnali távozás" feltételével engedték szabadon.
Anton Mashinszkij ügyvéd elmondta, hogy Vajkovkovot, akit meggyanúsítottak a minszki zavargásokban való részvétellel, elengedték . „Mozgása nincs korlátozva. De haladéktalanul meg kell jelennie a büntetőeljárást végző szerv kérésére ”- mondta a védelem képviselője.
 
W

Wilson

Guest
Fehéroroszország elnöke, Alekszandr Lukasenko elrendelte,hogy a nyugati határokon kialakult feszült helyzet miatt a Vitebskből Grodnoba helyezzenek át egy légi szállítású dandárt. A belorusz védelmi minisztérium Stratégiai Menedzsment Központjában tartott találkozón Lukasenko megemlítette,hogy a szomszédos Lengyelországban és Litvániában, NATO katonai hadgyakorlatokat tartanak.

„. Amikor kora reggel hallgattam a vezérkari parancsnok jelentését, észrevettem: katonaságunkat is aggasztja ez a probléma ”- mondta Fehéroroszország elnöke .Ezért kérem a légi szállítású dandár áthelyezését Vitebskből Grodnoba" - parancsolta az államfő.

Korábban a Belarusz Védelmi Minisztériuma tagadta közösségi hálózatokon megjelenő állításokat a szerb zsoldosok jelenlétéről a köztársaság területén. Ezeket az üzeneteket "hamisnak" nevezte. A Védelmi Minisztérium arról számolt be, hogy a szerbiai katonák egy versenyen vesznek részt ,amelyet a Fehéroroszországban tartanak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Fehéroroszország elnöke, Alekszandr Lukasenko elrendelte,hogy a nyugati határokon kialakult feszült helyzet miatt a Vitebskből Grodnoba helyezzenek át egy légi szállítású dandárt. A belorusz védelmi minisztérium Stratégiai Menedzsment Központjában tartott találkozón Lukasenko megemlítette,hogy a szomszédos Lengyelországban és Litvániában, NATO katonai hadgyakorlatokat tartanak.

„. Amikor kora reggel hallgattam a vezérkari parancsnok jelentését, észrevettem: katonaságunkat is aggasztja ez a probléma ”- mondta Fehéroroszország elnöke .Ezért kérem a légi szállítású dandár áthelyezését Vitebskből Grodnoba" - parancsolta az államfő.

Korábban a Belarusz Védelmi Minisztériuma tagadta közösségi hálózatokon megjelenő állításokat a szerb zsoldosok jelenlétéről a köztársaság területén. Ezeket az üzeneteket "hamisnak" nevezte. A Védelmi Minisztérium arról számolt be, hogy a szerbiai katonák egy versenyen vesznek részt ,amelyet a Fehéroroszországban tartanak.

Ezeket honnan idézed?
 
W

Wilson

Guest
Petárdáznak, füstben úszik a környék, 6-nál is van egy kisebb balra, a 14-es valami nagyobb lehet, 26-nál látszik is egy nagy, már kicsit felemelkedett füstfelhő jobbra.
Torkolattüzet nem látok, bombát sem, bár a fekete alak kilép a fehér felé mielőtt az összeesik. Nem kellene célzásra emelni a fegyverét? Mert ilyesmit sem látok és nem hiszem, hogy csípőből lőne.

Taraikovszkij özvegye azt mondta,hogy AP-nek, hogy pénteken ellátogathatott a hullaházba és megnézhette a férje holttestét. Azt mondta, nem hiszi, hogy a robbanóanyag okozta a férje halálát.
„A mellkasán egy varrás van - egy lyukat varrtak össze ,és van ott egy fekete zúzódás is; kicsi, de észrevettük. A keze és a lába teljesen ép, sérülések nincsenek rajta" mondta.
"Nyilvánvaló, hogy egy lövés okozta a halálát amely közvetlenül a mellkasát találta el " állította az özvegy.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Lukasenka: Moszkva szükség esetén szavatolja Fehéroroszország biztonságát
2020. augusztus 15. 21:04

https://mandiner.hu/cikk/20200815_l...seten_szavatolja_feheroroszorszag_biztonsagat

"Moszkva szükség esetén szavatolja Fehéroroszország biztonságát – jelentette ki a fehérorosz elnök szombaton azután, hogy telefonon egyeztetett orosz hivatali partnerével, Vlagyimir Putyinnal.
...
Lukasenka a szombat esti hírügynökségi tudósítás szerint aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a NATO hadgyakorlatot kezdett a Fehéroroszországgal szomszédos Lengyelországban és Litvániában. A fehérorosz elnök úgy fogalmazott: „ami a katonai vonatkozásokat illeti, van egy megállapodásunk Oroszországgal. Ez éppen egy olyan időszak, amiről ez a megállapodás rendelkezik” – mondta, az 1996-ben aláírt orosz-fehérorosz államuniót létrehozó egyezményre utalva."


Hát akkor a szövetségi rendszerek felálltak, Lengyelo.-ban aláírták az USA-val, amit akartak, Lukasenko is megkapta a garanciát Moszkvától; ha valamelyik fél nem normális, akkor lassan indulhat a muri.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113

Erről tudnál pontosabb linket adni?

„. Amikor kora reggel hallgattam a vezérkari parancsnok jelentését, észrevettem: katonaságunkat is aggasztja ez a probléma ”- mondta Fehéroroszország elnöke .Ezért kérem a légi szállítású dandár áthelyezését Vitebskből Grodnoba" - parancsolta az államfő.
 
W

Wilson

Guest
Erről tudnál pontosabb linket adni?

„. Amikor kora reggel hallgattam a vezérkari parancsnok jelentését, észrevettem: katonaságunkat is aggasztja ez a probléma ”- mondta Fehéroroszország elnöke .Ezért kérem a légi szállítású dandár áthelyezését Vitebskből Grodnoba" - parancsolta az államfő.

Tessék ez az eredeti forrás ezt vette át a Kommersant én a Kommersant híradását fordítottam le és raktam be ide ,ahogy az előbb gyorsan átfutottam a forrást gyakorlatilag szóról szóra idézte a forrást az orosz lap.

https://www.belta.by/president/view...onenta-v-sosednih-polshe-i-litve-402963-2020/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 706
113
Lukasenka: Moszkva szükség esetén szavatolja Fehéroroszország biztonságát
2020. augusztus 15. 21:04

https://mandiner.hu/cikk/20200815_l...seten_szavatolja_feheroroszorszag_biztonsagat

"Moszkva szükség esetén szavatolja Fehéroroszország biztonságát – jelentette ki a fehérorosz elnök szombaton azután, hogy telefonon egyeztetett orosz hivatali partnerével, Vlagyimir Putyinnal.
...
Lukasenka a szombat esti hírügynökségi tudósítás szerint aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a NATO hadgyakorlatot kezdett a Fehéroroszországgal szomszédos Lengyelországban és Litvániában. A fehérorosz elnök úgy fogalmazott: „ami a katonai vonatkozásokat illeti, van egy megállapodásunk Oroszországgal. Ez éppen egy olyan időszak, amiről ez a megállapodás rendelkezik” – mondta, az 1996-ben aláírt orosz-fehérorosz államuniót létrehozó egyezményre utalva."


Hát akkor a szövetségi rendszerek felálltak, Lengyelo.-ban aláírták az USA-val, amit akartak, Lukasenko is megkapta a garanciát Moszkvától; ha valamelyik fél nem normális, akkor lassan indulhat a muri.
Nagyon remélem addig nem megy el senki sem, hogy Belorusszia miatt kitörjön a harmadik világháború.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Fehéroroszország elnöke, Alekszandr Lukasenko elrendelte,hogy a nyugati határokon kialakult feszült helyzet miatt a Vitebskből Grodnoba helyezzenek át egy légi szállítású dandárt. A belorusz védelmi minisztérium Stratégiai Menedzsment Központjában tartott találkozón Lukasenko megemlítette,hogy a szomszédos Lengyelországban és Litvániában, NATO katonai hadgyakorlatokat tartanak.

„. Amikor kora reggel hallgattam a vezérkari parancsnok jelentését, észrevettem: katonaságunkat is aggasztja ez a probléma ”- mondta Fehéroroszország elnöke .Ezért kérem a légi szállítású dandár áthelyezését Vitebskből Grodnoba" - parancsolta az államfő.

Korábban a Belarusz Védelmi Minisztériuma tagadta közösségi hálózatokon megjelenő állításokat a szerb zsoldosok jelenlétéről a köztársaság területén. Ezeket az üzeneteket "hamisnak" nevezte. A Védelmi Minisztérium arról számolt be, hogy a szerbiai katonák egy versenyen vesznek részt ,amelyet a Fehéroroszországban tartanak.
Ez a faszi már csak báb ha ilyeneket mond, vagy rossz a fordítás.

Amikor kora reggel hallgattam a vezérkari parancsnok jelentését, észrevettem: katonaságunkat is aggasztja ez a probléma ”- mondta Fehéroroszország elnöke .Ezért kérem a légi szállítású dandár áthelyezését Vitebskből Grodnoba" - parancsolta az államfő.

A katonákat is aggasztja, ezért megkérte egy dandár áthelyezését.
Ilyet parancsba szoktak adni, főleg ilyen kritikus, bukás közeli helyzetben.

Ami nekem valószínűbb, hogy a Moszkva-hű sereg parancsnoka szólt neki, hogy szignózzon, mert holnap már lehet nem lesz lehetősége.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nagyon remélem addig nem megy el senki sem, hogy Belorusszia miatt kitörjön a harmadik világháború.

Az USA azt hiszi, hogy lokális lesz, az oroszoknak meg nincs hova hátrálni...

mondjuk ez még lehet, hogy lokális is lesz, ha mondjuk tényleg van köztük paktum és ez egy megrendezett balhé az EU szétverésére.