[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Úgy-úgy! Ráadásul ott voltak a bolgárok is, ahol pedig már kiadták a tűzparancsot!

A tűzparancs úgy szól a bolgároknál, hogyha megtámadják a határőröket önvédelemből lőhetnek. Így nálunk is ki van adva, mert a katonák lőhetnek, ha őket vagy a rendőröket megtámadják. És van egy jó hírem, ha tömeg támad, nincs mérlegelési kényszer a katonán. Tömegbe lőhet.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="krisss">nincs 25 méter, kb 5 van.

60 és 10 m</blockquote>

Bocsi, szóval ide: Nem,nem</blockquote>

Szerinted a határátkelő 5 vagy 2,5 méterre van?

sketch-1456781430810_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
<blockquote rel="ms07"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ms07"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="ms07">Most Ti komolyan hullahegyeket akartok gyártani a határon? Bravo...

Senki nem akar hullahegyeket gyártani a határon. Ha nem tűnt volna fel, arról szól a dolog, hogy hogyan lehetne őket távol tartani azzal, hogy elijesztjük őket.

Lehetőleg nem halálos fegyverekkel.

Ha kegyeskednél értelmezni is amit olvasol...</blockquote>

Persze, itt kb mindenki tűzparancsról meg aknákról álmodozik, az nem halálos, értem én...</blockquote>

Te is tehetsz érte, h ne keljen tűzparancs. Meny ki a határba és beszéld le őket, h ide jöjjenek.</blockquote>

Ha Te elmész Donbassba és kibékíted a két felet, akkor én is lemegyek a zozókhoz :)

Persze, a lagymatag eu liberalista nézet se jó, de ez a mi másik végletű gondolkodásunk se. Attól, hogy körbebetonozzuk magunkat, meg lepuffantunk pár száz menekültet, attól még lesz menekültválság. Sajnos bele kell ölni a pénzt, összefogni akivel csak lehet, és ki kellene pucolni a Közel-Keletet </blockquote>

Ott is voltam. Esetleg más? </blockquote>

És sikerült lebeszélni őket?
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Hidd el nem így van, nyilván elfordul a kerítés, a teljes szerb határszakaszt végigjártam, építettem! Elfordulhat abkerítés! Vannak olyan kiszögelések, zsákok, amit már akkor nem értettem, miért nem lehetett egyenessen meghúzni a határt!
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ms07"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ms07"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="ms07">Most Ti komolyan hullahegyeket akartok gyártani a határon? Bravo...

Senki nem akar hullahegyeket gyártani a határon. Ha nem tűnt volna fel, arról szól a dolog, hogy hogyan lehetne őket távol tartani azzal, hogy elijesztjük őket.

Lehetőleg nem halálos fegyverekkel.

Ha kegyeskednél értelmezni is amit olvasol...</blockquote>

Persze, itt kb mindenki tűzparancsról meg aknákról álmodozik, az nem halálos, értem én...</blockquote>

Te is tehetsz érte, h ne keljen tűzparancs. Meny ki a határba és beszéld le őket, h ide jöjjenek.</blockquote>

Ha Te elmész Donbassba és kibékíted a két felet, akkor én is lemegyek a zozókhoz :)

Persze, a lagymatag eu liberalista nézet se jó, de ez a mi másik végletű gondolkodásunk se. Attól, hogy körbebetonozzuk magunkat, meg lepuffantunk pár száz menekültet, attól még lesz menekültválság. Sajnos bele kell ölni a pénzt, összefogni akivel csak lehet, és ki kellene pucolni a Közel-Keletet </blockquote>

Ott is voltam. Esetleg más? </blockquote>

És sikerült lebeszélni őket?</blockquote>

Mit gondolsz? :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
<blockquote rel="ms07"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ms07"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="ms07"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="ms07">Most Ti komolyan hullahegyeket akartok gyártani a határon? Bravo...

Senki nem akar hullahegyeket gyártani a határon. Ha nem tűnt volna fel, arról szól a dolog, hogy hogyan lehetne őket távol tartani azzal, hogy elijesztjük őket.

Lehetőleg nem halálos fegyverekkel.

Ha kegyeskednél értelmezni is amit olvasol...</blockquote>

Persze, itt kb mindenki tűzparancsról meg aknákról álmodozik, az nem halálos, értem én...</blockquote>

Te is tehetsz érte, h ne keljen tűzparancs. Meny ki a határba és beszéld le őket, h ide jöjjenek.</blockquote>

Ha Te elmész Donbassba és kibékíted a két felet, akkor én is lemegyek a zozókhoz :)

Persze, a lagymatag eu liberalista nézet se jó, de ez a mi másik végletű gondolkodásunk se. Attól, hogy körbebetonozzuk magunkat, meg lepuffantunk pár száz menekültet, attól még lesz menekültválság. Sajnos bele kell ölni a pénzt, összefogni akivel csak lehet, és ki kellene pucolni a Közel-Keletet </blockquote>

Ott is voltam. Esetleg más? </blockquote>

És sikerült lebeszélni őket?</blockquote>

Mit gondolsz? :D</blockquote>

Még nem hallottuk, hogy szentté avattak volna odaát, szóval még lehet melód vele :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Ha nem tudják megállítani őket a Balkánon akkor meg szerintem kéne egy külön illegális bevándorlókkal foglalkozó rendvédelmi alakulat ami képes megállítani a tömeges betöréseket és képes egészségügyi ellátásban részesíteni nagy tömegeket. A határra kellenének logisztikai központok ahol vizet, élelmet, ruhát, sátrat, gyógyszert tartanak hogy elkerüljék a tömeges rosszulléteket.
A kerítés mögé vagy elé árok és fal.

Határőrségnek hívják, meg határőr laktanyának.
A kerítés mögé meg tűzparancs kell, és kész. Másból nem értenek, csak az erőszakból, és a brutális nyers erőn kívül nem is igen tisztelnek mást, így naív bárgyúság mással próbálkozni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Változások a szerbeknél:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160301-parlament-szerbia.html
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
<blockquote rel="omae">Ha nem tudják megállítani őket a Balkánon akkor meg szerintem kéne egy külön illegális bevándorlókkal foglalkozó rendvédelmi alakulat ami képes megállítani a tömeges betöréseket és képes egészségügyi ellátásban részesíteni nagy tömegeket. A határra kellenének logisztikai központok ahol vizet, élelmet, ruhát, sátrat, gyógyszert tartanak hogy elkerüljék a tömeges rosszulléteket.
A kerítés mögé vagy elé árok és fal.

Határőrségnek hívják, meg határőr laktanyának.
A kerítés mögé meg tűzparancs kell, és kész. Másból nem értenek, csak az erőszakból, és a brutális nyers erőn kívül nem is igen tisztelnek mást, így naív bárgyúság mással próbálkozni.</blockquote>
Erről van szó. Nem kell feltalálni a spanyolviaszt. Volt ilyenünk, egész jól működött is. A nagy liberalista eufóriában azt gondolta pár ember, hogy soha nem is lesz már rá szükség, szétverték, elsorvasztották, behintették sóval, akit tudtak lenyugdíjaztak, meg átraktak zöldből kékbe. Lassan ideje lesz visszacsinálni...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
<blockquote rel="omae">Ha nem tudják megállítani őket a Balkánon akkor meg szerintem kéne egy külön illegális bevándorlókkal foglalkozó rendvédelmi alakulat ami képes megállítani a tömeges betöréseket és képes egészségügyi ellátásban részesíteni nagy tömegeket. A határra kellenének logisztikai központok ahol vizet, élelmet, ruhát, sátrat, gyógyszert tartanak hogy elkerüljék a tömeges rosszulléteket.
A kerítés mögé vagy elé árok és fal.

Határőrségnek hívják, meg határőr laktanyának.
A kerítés mögé meg tűzparancs kell, és kész. Másból nem értenek, csak az erőszakból, és a brutális nyers erőn kívül nem is igen tisztelnek mást, így naív bárgyúság mással próbálkozni.</blockquote>

Brutális meg nyers lehet felőlem, csak ne gyilkoljanak halomra fegyvertelen embereket. Én ezt nem tudnám le nyelni, felnyomná az agyam és nem hiszem hogy nyugton tudnék ülni egy ilyen helyzetbe.
Lehet hogy sokan, de kiszolgáltatott helyzetben vannak. Rendesen felszerelt határőr alakulatok polgárőrökkel megerősítve elég erőt kéne hogy tudjanak kifejteni ahhoz hogy ne jöjjenek át.
Verjenek össze néhány százat úgy hogy több ezernek menjen el a kedve az áttöréstől de ne aknázzanak meg géppuskázzanak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="borisz"><blockquote rel="omae">Ha nem tudják megállítani őket a Balkánon akkor meg szerintem kéne egy külön illegális bevándorlókkal foglalkozó rendvédelmi alakulat ami képes megállítani a tömeges betöréseket és képes egészségügyi ellátásban részesíteni nagy tömegeket. A határra kellenének logisztikai központok ahol vizet, élelmet, ruhát, sátrat, gyógyszert tartanak hogy elkerüljék a tömeges rosszulléteket.
A kerítés mögé vagy elé árok és fal.

Határőrségnek hívják, meg határőr laktanyának.
A kerítés mögé meg tűzparancs kell, és kész. Másból nem értenek, csak az erőszakból, és a brutális nyers erőn kívül nem is igen tisztelnek mást, így naív bárgyúság mással próbálkozni.</blockquote>

Brutális meg nyers lehet felőlem, csak ne gyilkoljanak halomra fegyvertelen embereket. Én ezt nem tudnám le nyelni, felnyomná az agyam és nem hiszem hogy nyugton tudnék ülni egy ilyen helyzetbe.
Lehet hogy sokan, de kiszolgáltatott helyzetben vannak. Rendesen felszerelt határőr alakulatok polgárőrökkel megerősítve elég erőt kéne hogy tudjanak kifejteni ahhoz hogy ne jöjjenek át.
Verjenek össze néhány százat úgy hogy több ezernek menjen el a kedve az áttöréstől de ne aknázzanak meg géppuskázzanak. </blockquote>

Tudod, az aknamező pont az a hely ahová senki nem teszi be a lábát, így egynek sem lesz baja.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Gondolom minden erre tartó teljesen tisztában lenne azzal merre is vannak az aknák elásva vagy nem lennének köztük fanatikus tetvek akik meggyőzik őket hogy sétáljanak át rajta csak hogy sajtó figyelmet kapjanak. Szerintem nem kéne ilyen lehetőségeket adni a kezükbe. Nagyon gyorsan eldurvulnának dolgok.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 578
113
<blockquote rel="borisz"><blockquote rel="omae">Ha nem tudják megállítani őket a Balkánon akkor meg szerintem kéne egy külön illegális bevándorlókkal foglalkozó rendvédelmi alakulat ami képes megállítani a tömeges betöréseket és képes egészségügyi ellátásban részesíteni nagy tömegeket. A határra kellenének logisztikai központok ahol vizet, élelmet, ruhát, sátrat, gyógyszert tartanak hogy elkerüljék a tömeges rosszulléteket.
A kerítés mögé vagy elé árok és fal.

Határőrségnek hívják, meg határőr laktanyának.
A kerítés mögé meg tűzparancs kell, és kész. Másból nem értenek, csak az erőszakból, és a brutális nyers erőn kívül nem is igen tisztelnek mást, így naív bárgyúság mással próbálkozni.</blockquote>

Brutális meg nyers lehet felőlem, csak ne gyilkoljanak halomra fegyvertelen embereket. Én ezt nem tudnám le nyelni, felnyomná az agyam és nem hiszem hogy nyugton tudnék ülni egy ilyen helyzetbe.
Lehet hogy sokan, de kiszolgáltatott helyzetben vannak. Rendesen felszerelt határőr alakulatok polgárőrökkel megerősítve elég erőt kéne hogy tudjanak kifejteni ahhoz hogy ne jöjjenek át.
Verjenek össze néhány százat úgy hogy több ezernek menjen el a kedve az áttöréstől de ne aknázzanak meg géppuskázzanak. </blockquote>

Ha megtámadják a határzárat - ami elvileg katonai objektum - lehet lőni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Gondolom minden erre tartó teljesen tisztában lenne azzal merre is vannak az aknák elásva vagy nem lennének köztük fanatikus tetvek akik meggyőzik őket hogy sétáljanak át rajta csak hogy sajtó figyelmet kapjanak. Szerintem nem kéne ilyen lehetőségeket adni a kezükbe. Nagyon gyorsan eldurvulnának dolgok.
Nem az a cél, hogy halomra legyenek ölve. Az a cél, hogy TISZTELJÉK a mi törvényeinket. Az aknazár pont arra lenne jó, hogy 20 m-ként KIKKURT nagy figyelmeztető táblákkal kirakva, piktogramokkal jelölve az írástudatlan agysebész/csillagászoknak is, lássák azt, hogy nem kell olyan helyen jönni, ahol nem fogadjuk őket szeretettel. Szerintem ez humánusabb, mint a tűzparancs. Amiről egyébként szintén az a véleményem, hogy ahogy le fog lőni néhányat valamelyik ország karhatalma, az a náluk lévő okostelefonokon/tableteken úgy fog terjedni mint a futótűz. HA akkor felháborodnak, és első dühükben megtámadják azt a határszakaszt, ahol ezt törént, NA akkor ha nem meghátrál a karhatalom, hanem a szintén ott pattogó agresszívabb hangadókat kikapja, ha kell, kilövi gond nélkül, akkor meg is oldtuk ezt a gordiuszi csomót kb. mint Nagy Sándor. Olyan nincs, hogy 1millió ember minden évben le akarja lövetni magát, ezt azért ugye nem hiszi senki, hogy itt akkor tömegével le kéne lőni őket? A hangadókat, ha agresszívak, néhányat. Azt nem erre jönnének utána, ez ilyen rohadt egyszerű. Izraelben is működik, meg az USA-ban is. A jótét lelkeknek tényleg csak azt tudom tanácsolni, fogja az összes pénzét, aztán költözzön a közel keletre, vagy afrikába, és váltsa meg a világot. DE ne ide akarjon már az én gyerekemnek a kontójára jó arc lenni a harmadik világgal...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Mesterlövészek kiiktatják a hangadókat és annyi. A gond abban az országban lesz ahova beszorultak. Anarchia és káosz következik Görögországban.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 578
113
Mesterlövészek kiiktatják a hangadókat és annyi. A gond abban az országban lesz ahova beszorultak. Anarchia és káosz következik Görögországban.

Ők a hülyék, hogy komppal továbbviszik őket a szigetekről.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Mesterlövészek kiiktatják a hangadókat és annyi.

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. :-(

Az államhatáron lövöldözni elég problémás dolog. Ha csak egy lövedék is áttéved a határ túloldalára az már a másik ország elleni katonai agressziónak minősül és szerbek és/vagy a horvátok (esetleg a románok is) simán - és teljes joggal - visszalőhetnek.
Egy kis oda-vissza lövöldözés és a menekültválságból sikerült is egy jó kis háborút faragni.

Ha valaki mindenáron lőni akar akkor annak nincs más választása minthogy be kell engednie a zozókat az országba - jó mélyen - és ott kell legéppuskáznia őket. Ez viszont nem hiszem hogy opció lenne...

Nem marad más mint a "non lethal" eszközök... könnygáz, mikrohullám, stb...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A kerítést nem az államhatárra építik, hanem attól bennébb szerintem pont amiatt, hogy ha kell lehessen lőni "belföldön".
A mesterlövészes hangadók levadászása viszont nem működik, ha 100 méterről fejbelövik az egyiket vagy eltalálnak benne valamilyen más nagy csontot, a lövedék valószínűleg viszi a mögötte levőt is a túlvilágra. És ehez nem kell .338-as, elég a .308 vagy a 7,62 is. Ha tömegbe lőnek ott nem egy áltdozat lesz, hanem sok.