• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Három hónap után is maradhat a török rendkívüli állapot
https://www.youtube.com/watch?v=D7h2biOdIDY
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 167
113
Erdogan rendeletével bezárat 1000 magániskolát, feloszlatja a koztársasígi gárdát is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Erdogan rendeletével bezárat 1000 magániskolát, feloszlatja a koztársasígi gárdát is.
Még van idő végigcsinálni egy második puccsot. Ha az oroszok segítették ha nem - az ilyen információ szerintem nem publikus, csak találgatások eredménye - úgy látom jobb lett volna ha elmozdítják a helyéről.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="zsolti"><blockquote Na="wolfram"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="szittya88">Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése

Ohhh, természetesen. Ez nem is vitás. Engem annyira érdekel csak, hogy vajon a mi régióknak melyikük lehet a jobb, biztonságosabb. </blockquote>

Nekem fogalmam sincs. De hogy Erdogán nagyon pofátlan lett, mondhatni, fejébe szállt a hatalom, szívatja komplett Európát is (a migránsokkal), miközben gátlástalanul bizniszel akár az Iszlám Állammal (nyilván főképp a kurd befolyás csökkentése végett), meg ennek alapján bárkivel, az biztos. És ez már nem sima pragmatizus részéről, hanem egy megalomániás és mivel a 75 milliós Törökország, a NATO egyik oszlopos tagjának "vezére", ezért veszélyes ember.</blockquote>

Egyet értünk eddig. Ami engem érdekel, hogy ha ő megy, ki mi töltené be az űrt, és az mit generálna. </blockquote>

Passz... De egy iszlamista, vagy az iszlámot eszközként használó hatalommániás idiótánál szerintem jobb lenne bármilyen más stabil kormány. Ha viszont egy Líbia 2.0, vagy Erdogan a választás, akkor... Nem könnyű.</blockquote>


Na látod. Erdogantól én sem csípem, de nem rosszabb Ő sem Khadafinál, Szaddamnál, Asszadnál. Aztán minndhárom megdöntéséből mi lett... Én már csak óvatosan kívánom halálba a diktátorokat ezek után.</blockquote>

Na ja. Viszont sem Szaddam, sem Asszad, sem Kadhafi nem volt iszlamista, csak szimpla diktátor. Sőt, mindegyikük üldözte a szélsőségeseket. Erdogan viszont paktál velük jelenleg...</blockquote>

Igen, ezek is tények. Egyszerűen azt nem látom át, hogy ki/mi tölthetné be az űrt utána. Egy még radikálisabb muszlim keményvonalas, esetleg direktben egy IS vagy Szaudi szintű vezetés? Vagy egy olyan szekularizált katonai hunta, akik végletekig kiszolgálói lennének egy CIA/Pentagon tervnek, aminek a lényege az, hogy megcsinálják a tüzet a térségben, kiprovokálva akár egy Örmény, Iráni-Szír-Palesztin, esetleg ami a világnak a legrosszabb lenne, egy direktben Oroszok elleni konfrontációt? A legjobb ami tisztán jobb lehetne a világnak, ha egy Sisi féle mérsékeltebb megfontoltabb katonai vezető jutna hatalomra náluk is, aki bár szekularizált, de nem hülye. Azt nem tudom, erre ott mennyi az esély...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 167
113
Ha igazak a hírek, hogy az orosz katonai hírszerzés értesítette Erdogant a puccsról az csakis azért torténhetett, mert a CIA és barátaik álltak a puccs mogott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ha igazak a hírek, hogy az orosz katonai hírszerzés értesítette Erdogant a puccsról az csakis azért torténhetett, mert a CIA és barátaik álltak a puccs mogott.

Ez esetben, lehet hogy jobb nekünk még ez a hülye is, sajnos...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A legjobb ami tisztán jobb lehetne a világnak, ha egy Sisi féle mérsékeltebb megfontoltabb katonai vezető jutna hatalomra náluk is, aki bár szekularizált, de nem hülye. Azt nem tudom, erre ott mennyi az esély...

Igen, szerintem is. De amit feltettél, kérdést... Kilenne6lehetne az? Áhh...

Ha igazak a hírek, hogy az orosz katonai hírszerzés értesítette Erdogant a puccsról az csakis azért torténhetett, mert a CIA és barátaik álltak a puccs mogott.

Szerintem ez kamu. Most épp benyalnak egymásnak. Erdogan ráérzett, hogy az amik a kurdokat támogatják, hát elkezdett közeledni az oroszok felé. Putyin meg ugye pragmatikus, tehát, ha alá tud tenni ezáltal az amiknak, akkor miért is ne? De az a géplelövés is eléggé sántít... Ha tényleg Erdogan ellenére történt volna, akkor az a pilóta büdös életben nem repült volna többé Törökországban semmilyen katonai gépen. De mivel állítólag a puccskísérlet idején is repült, ezért Erdogan etesse a k. anyját! Én nem nyalom be! És mások is jobban tennék, ha nem ülnének fel ennek a ...-nak. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha igazak a hírek, hogy az orosz katonai hírszerzés értesítette Erdogant a puccsról az csakis azért torténhetett, mert a CIA és barátaik álltak a puccs mogott.

Nekem elég meseszerűnek tűnik, hogy kiadják melyik titkosszolgálat értesítette. Még ha az oroszok is tették, miért árulnának el ilyen infót? Ráadásul nem volt rózsás a helyzet a két ország között a közelmultban, a színfalak mögött akármi is történt az az orosz gép le volt lőve, Erdogan olajat hordott az ISIS-től amit az oroszok szarrábombáztak, és Törökországból özönlenek be a terroristák az oroszok által támogatott Szíriába.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
<blockquote rel="boki">Ha igazak a hírek, hogy az orosz katonai hírszerzés értesítette Erdogant a puccsról az csakis azért torténhetett, mert a CIA és barátaik álltak a puccs mogott.

Nekem elég meseszerűnek tűnik, hogy kiadják melyik titkosszolgálat értesítette. Még ha az oroszok is tették, miért árulnának el ilyen infót? Ráadásul nem volt rózsás a helyzet a két ország között a közelmultban, a színfalak mögött akármi is történt az az orosz gép le volt lőve, Erdogan olajat hordott az ISIS-től amit az oroszok szarrábombáztak, és Törökországból özönlenek be a terroristák az oroszok által támogatott Szíriába. </blockquote>

Kinek lehet érdeke ezt szivárogtatni, ha igaz? Annak akit beköptek, pl.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="boki">Ha igazak a hírek, hogy az orosz katonai hírszerzés értesítette Erdogant a puccsról az csakis azért torténhetett, mert a CIA és barátaik álltak a puccs mogott.

Nekem elég meseszerűnek tűnik, hogy kiadják melyik titkosszolgálat értesítette. Még ha az oroszok is tették, miért árulnának el ilyen infót? Ráadásul nem volt rózsás a helyzet a két ország között a közelmultban, a színfalak mögött akármi is történt az az orosz gép le volt lőve, Erdogan olajat hordott az ISIS-től amit az oroszok szarrábombáztak, és Törökországból özönlenek be a terroristák az oroszok által támogatott Szíriába. </blockquote>

Kinek lehet érdeke ezt szivárogtatni, ha igaz? Annak akit beköptek, pl. </blockquote>

De akkor hol vannak a törökök ebben az egészben? A puccsot a CIA megszervezi, erről a törököknek nincs infója, de a jelenleg ellenséges Oroszország tud a puccsról, értesíti a törököket róla, a puccsnak vége, de senki nem tudja mi van, viszont az amerikaiak tudják, hogy az oroszoktól kapták az infót a törökök. Erdogan meg áll középen, mint a hülyegyermek az ügyességi versenyen, pörögnek körülötte a dolgok, de nem tud semmiről. Ezt így azért nehéz elhinni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Mert leegyszerűsíted a végletekig. Nincs egységes hol vannak a törökök. Még egységes török hadsereg, sőt még haderőnem sincs. Mindenki kémkedik, listából, helyezkedik. Nagy massza, ahol lehet hogy a rus hírszerzés 30 perc előnybe került erdogan lojalistáihoz képest, és jókor ment egy telefon. S ennyin múlt, hogy nem vadászták le még marmalisban. Ki tudja? A többi történelem, s szerintem még nincs vége.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 167
113
<blockquote rel="zsolti">

Szerintem ez kamu. Most épp benyalnak egymásnak. Erdogan ráérzett, hogy az amik a kurdokat támogatják, hát elkezdett közeledni az oroszok felé. Putyin meg ugye pragmatikus, tehát, ha alá tud tenni ezáltal az amiknak, akkor miért is ne? De az a géplelövés is eléggé sántít... Ha tényleg Erdogan ellenére történt volna, akkor az a pilóta büdös életben nem repült volna többé Törökországban semmilyen katonai gépen. De mivel állítólag a puccskísérlet idején is repült, ezért Erdogan etesse a k. anyját! Én nem nyalom be! És mások is jobban tennék, ha nem ülnének fel ennek a ...-nak. :)

Azrt írtam "ha igaz" Egy biztos a CIA <b>minimum</b> tudott róla, ahogyan nyilatkozta az amerikai kulugyben korábban dolgozó hivatalnok. Az orosz hírszerzés is tudott a dologról. Mindkét országnak komoly hálózata van To-ban....
A tobbit lehet talílgatni...:)
Erdogannak nem kell semmit elhinni , változtatja véleményét, ha kell nyal, hogy megerosítse hatalmát. Az orosz gép lelovésérol is tudott, sot helyeselte, most jól jon az elfogott pilóta mint bunbak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mert leegyszerűsíted a végletekig. Nincs egységes hol vannak a törökök. Még egységes török hadsereg, sőt még haderőnem sincs. Mindenki kémkedik, listából, helyezkedik. Nagy massza, ahol lehet hogy a rus hírszerzés 30 perc előnybe került erdogan lojalistáihoz képest, és jókor ment egy telefon. S ennyin múlt, hogy nem vadászták le még marmalisban. Ki tudja? A többi történelem, s szerintem még nincs vége.

Abban egységesek voltak a törökök, hogy senki nem tudott semmit.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="zsolti">

Szerintem ez kamu. Most épp benyalnak egymásnak. Erdogan ráérzett, hogy az amik a kurdokat támogatják, hát elkezdett közeledni az oroszok felé. Putyin meg ugye pragmatikus, tehát, ha alá tud tenni ezáltal az amiknak, akkor miért is ne? De az a géplelövés is eléggé sántít... Ha tényleg Erdogan ellenére történt volna, akkor az a pilóta büdös életben nem repült volna többé Törökországban semmilyen katonai gépen. De mivel állítólag a puccskísérlet idején is repült, ezért Erdogan etesse a k. anyját! Én nem nyalom be! És mások is jobban tennék, ha nem ülnének fel ennek a ...-nak. :)

Azrt írtam "ha igaz" Egy biztos a CIA <b>minimum</b> tudott róla, ahogyan nyilatkozta az amerikai kulugyben korábban dolgozó hivatalnok. Az orosz hírszerzés is tudott a dologról. Mindkét országnak komoly hálózata van To-ban....
A tobbit lehet talílgatni...:)
Erdogannak nem kell semmit elhinni , változtatja véleményét, ha kell nyal, hogy megerosítse hatalmát. Az orosz gép lelovésérol is tudott, sot helyeselte, most jól jon az elfogott pilóta mint bunbak.
</blockquote>

Nincsenek illúzióim... Már régóta... Erdogannal kapcsolatban meg osztom a véleményed. :)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 161
113
A volt török vezérkari főnök kihallgatás után. A vád: gülenista.
CoFamgtWIAA1bA5.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 161
113
Újabb öngyilkos merénylet Bagdadban, egy síita körzetben, 11 halott, 20 sérült. Amaq, az IÁ hírügynökség jelezte, ők voltak.
Baghdadattack24.jpg

http://www.kurdistan24.net/en/news/fa13b0a7-407b-4537-aba1-98a9a7aff331/Blast-in-Baghdad-kills-several--claimed-by-IS
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 161
113
Az iraki kurdoknál lévő kanadaiak szolidaritásuk jeleként továbbra is hordják a kurd kitűzőt.
Canadiantroops24.jpg

http://www.kurdistan24.net/en/news/8692c404-7cb5-445d-9f37-6948bbe498d8/Canadian-troops-in-Kurdistan-continue-wearing-Kurdish-flag-patch
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 596
113
Van valami összesítés arról, hogy milyen vezetői képességeket vesztett el a török haderő? Tehát, hogy ez hasonlítható e a 37-es sztálini tisztogatásokhoz, aminek következményeit a szovjet hadsereg a világháború végéig nem heverte ki! Ha a kiterjedtségét nézem, akkor nem véletlen, hogy az oroszok érdeke Erdogan megmentése volt, mert ez a hasznos idióta megtette nekik a szivességet, hogy lenullázta a haderejét!

A puszta ember és technikatömeg önmagában nem hadsereg!
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 161
113
Az iraki haderő körbeárkolja teljes Falludzsát. Meg akarják akadályozni a beszivárgásokat. Ki/belépés egyetlen, ellenőrzött poszton.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 167
113
blogen
8000 rendor leváltva abbol 1000 letartóztatva
7500 katona leváltva-letartózttva, abból 85 tábornok és admirális bortonben.
100- tizkosszolgálati tiszt ideiglenesen eltávolítva a posztjáról