• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Bocs, de az az érzésem hogy páran itt annyira vagytok képben Iránnal kapcsolatban mint én a nukleáris robbanófejek gyártásával kapcsolatban.. Olvastam róla ezt azt, láttam róla képet....

Szóval javaslom más dolgok olvasását is lovasistvánon meg a nyócnyónyócon és orosz "hír"oldalakon - aka kézivezérelt állami propaganda -kívül.

szóval:
-nagylelkűen megfeledkezel a vallási ÉS etnikai háttérről. (Kurvára nem zavarja, hogy yemeni lázadók, azaz az odaküldött iráni technikusok - ballisztikus rakétákat eregetnek az iszlám legszentebb helyeire, Mekkára és Medinára is)
-arról hogy Irán regionális hatalom akar lenni, (őrültjeibbjeik pedig egy Iráni vezetésű iszlám állam, ami ugy belefoglalná minden olyan földet, ami valaha adózott muszlimoknak főgóréi)
- a belső problémákról, amik ellen ellenségkereséssel és belső háborús propagandával válaszol ami lassan öngerjesztő folyamattá vált...

Erre te: nem fog ilyent csinálni,mert értelmes ember ilyent nem csinál....

basszus....na igen, értelmes ember nem repül bele a WTC-be, nem robbantja fel magát mecsetben, nem hajt kamionnal a tömegbe....
ja és értelmes ember nem megy késsel gépkarabély ellen... mégis lassan naponta akad egy próbálkozó...

naponta hallom: a nem is kell Iránnak a zatombomba, merminekneki......

na kkor: ld a felső három dolgot meg a többi féltucatot, amit még előszedhetünk...

tudom itt is van, aki hasra van esve Irán félelmetes hadseregétől, mai ha akarná meg se állna Washingtonig.

(ügyes a külföldi propagandájuk)

akkor jöjjön két video az iráni állami TV-ből:

a légierük, egy kétnapos hadgyakorlaton
http://irantag.net/?p=4400

és a "shahid"-ok (mártírok) képzése:

http://irantag.net/?p=4355


Igazság szerint, ha egy nemzetközi koalició akarná, vagy ha USA úgy döntene, Irán úgy csinálna, mint a tokosborz...
persze ez nem fog megtörténni, részben a nemzetközi helyzet fokozódása, a nyugat impotenciája, és a környező arab államok belső gondjai miatt.

Tehát a "félelmetes" hadsereg helyett mi marad Iránnak, hogy garantálja az önvédelmét, illetve azt mait szerénykedve érdekérvényesítő képességnek, magyarul zsarolási potenciálnak hívnak?

ha nem a sípolós gumikacsa, akkor mi?

Először is:

Lefikázod bokit, hogy milyen forrásból informálódik, majd aztán te következetesen vádaskodni kezdesz 0 azaz nulla forrásmegjelöléssel.
De nyilván, amit te írsz az vitán felül igaz, mert csak!

Másodszor:

Amiket felsoroltál, azok egyikét sem irániak követték el. Hanem jellemzően szaudi pénzen (nem én állítom, hanem a CIA) támogatott afgánok, tunéziaiak, stb... Persze a szaudi szponzorálású terrorizmus terror nem böki a csőrödet, hisz Szaud-Arábia jó kapcsolatokat ápol Izraellel, s mint tudjuk az ellenségem ellensége a barátom, igaz?
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Látom Hóbagoly rendkívül bonyolult elmélete követőkre talált. Vagy tőle függetlenül találtad ki ezt? Elöször azt hittem, hogy Te vagy Hóbagoly. :)
Masok is hittek mar, hogy en vagyok Hobagyoly, de nem.
Egyszeruen csak van par tetel ami nyilvanvalo, es van par, ami elmelet, tehat nem biztos. A nem biztos reszrol szoktunk itt beszelgetni, probalni a tudott, de onmagukban alllo teteleket teoriak segitsegevel osszekapcsolni. Ha talalunk egy elmeletet, ami osszekapcsolja a teteleket, akkor valszeg jol ertettuk meg, hogy mi zajlik a vilagban. Egyes teteleit mar korabban, tole fuggetlenul felismertem, de vannak olyan pontok ahol nem jutottam elorebb, ott megkerdeztem a velemenyet, mint fentebb lathatod. En foleg kozgazdasagi szempontokbol nezem a helyzetet es az alapjan logikusnak tunik amit o szokott irni. Hogy o milyen (geopol? tortenelem? politologia?) teruleten van otthon, azt nem tudom, de kozgaz szempontbol stimmelnek az elmeletei.
Tehat ami biztos:
1. Usa most a legerosebb
2. Kina lesz a legerosebb
3. USA-nak most EU es Kina mindenkeppen ellenfele (gazdasagi okokbol, es ugye ha van penzugyi okod valamire, akkor nem kell mas okot keresni, igy mukodik a vilag)
4. Kina lehet Oroszo ellenfele, de nem muszaj (nincs anyagi, "max" geopol okuk, persze az is eros ok)
5. EU-nak csak USA az ellenfele, semmi baja Kinaval es Oroszo-val
6. Oroszo es USA-nak nincs semmi feloldhatatlan konfliktusa
7. Valaki epp most veri szet az EU-t (migrans-kerdes), ez csak USA-nak erdeke, igy EU logikusan vagy Oroszo vagy Kina segitseget kell keresse

Na es itt jonnek az elmeletek.
 
  • Tetszik
Reactions: szommark

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem rovid, hanem tul hosszu tavon ;) , mikor mar nem lesz V4 (noha en sajnalom, hogy meg fog szunni). Amit irsz, nyilvan, ertem, de az arab vilag epp most esik Orosz erdekszferaba (amelyik resze meg nem , az a jenlentektelensegbe). Szoval ha nem akarunk haborut az arabokkal, akkor az oroszokat nem kell hergelni, arabok maguktol nem donthetnek, akarmekkora is (lesz) Iran, nem egy USA -Kina-Oroszo szint. Az arabokat meg az USA nyomja Europaba, hogy azt felbomlassza, nem Iran. Mi persze erre kilepunk az EU-bol, de legalabbis senki sem fog innentol kezdve euro-t bevezetni. Amugy en is orulnek minnel kevesebb atomnak, de csak aranyosan, az nagyon nem lenne jo, ha csak egy orszagnak lenne.
Szoval a V4(-ek egy resze) az Orosz-Usa szov. resze lesz. Problema csak az, hogy Mo ugy tunik inkabb Kinai szovetseges lesz, ami meg a maradek EU-val lesz szovetseges. Remelem, mi az USA-Oroszo szov-ben leszunk, de ha nem, akkor tenyleg nem lenne jo az Irani atom, de akkor mar az lesz a legkisebb problemank, USA-Oroszo szovnek ugyis lesz boven atomjuk Iran nelkul is.

Ez azért még nem biztos. A kínai vonal onnan jött, amikor a Fidesz próbált ellensúlyt keresni a Nyugattal szemben, de az oroszokat (még) nem akarták, mert az a viszony történelmileg terhelt. Azóta ez változott azért valamennyire.

Az arab/török világ meg azért épp most esik orosz érdekszférába, mert az USA most passzolja le őket Oroszországnak, ugyanis Oo. feladata lesz, hogy Nyugat felől zárja Kínát szárazföldön, miközben az USA átvonul a Csendes-óceánra, hogy ő meg Kelet felől zárja tengeren.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez azért még nem biztos. A kínai vonal onnan jött, amikor a Fidesz próbált ellensúlyt keresni a Nyugattal szemben, de az oroszokat (még) nem akarták, mert az a viszony történelmileg terhelt. Azóta ez változott azért valamennyire.

Az arab/török világ meg azért épp most esik orosz érdekszférába, mert az USA most passzolja le őket Oroszországnak, ugyanis Oo. feladata lesz, hogy Nyugat felől zárja Kínát szárazföldön, miközben az USA átvonul a Csendes-óceánra, hogy ő meg Kelet felől zárja tengeren.
Remelem igazad lesz.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
AAhhh persze majd pont az oroszokra lesz szüksége Kína ellen?

Remélem viccnek szánjátok ;)
Hát másra nem is számíthat.Ketten legyűrnék valahogy.Persze utána a csótányok masíroznának a díszszemléken.:)
(nem hiszek az efféle elmélkedésekben de tisztelem a művelőit)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
AAhhh persze majd pont az oroszokra lesz szüksége Kína ellen?

Remélem viccnek szánjátok ;)
Kina ellen nem biztos, hogy eleg lesz az USA-Oroszo szov. sem. Ha jol emlekszem Napoleon mondta, hogy nem jo otlet felebreszteni Kinat, a sok hulye megis megtette. Persze ott van meg India is, arra kivancsi vagyok, hogy ok, mint Kina hagyomanyos ellenfelei mit lepnek. De szerintem barmily nagy is India, sokkal szettagoltabbak meg a nem egyseges Kinanal is, illetve fejletlenebb is. A szettagoltsag meg az EU-t is hatterbeszoritotta USA elleneben, hiaba nagyobb piac es nagyobb gazdasag ha osszeadjak a tagallamokat.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 174
20 110
113
Hol olvastad? A nyugat is ezt irta a Kalibr-ekrol.
A Twitteren volt pár sor.

Szerintem érdeklődj Sharidnál, az izraeli lapok biztos csámcsogtak rajta egy sort.
------------------------------------------------------------

A Kalibr-oknál jó lenne egy érdemi összehasonlítás az első 1-2 sorozat és az utolsó 1-2 sorozat eredményessége között. Gondolom volt számottevő különbség.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

szommark

Active Member
2016. szeptember 21.
98
126
33
Masok is hittek mar, hogy en vagyok Hobagyoly, de nem.
Egyszeruen csak van par tetel ami nyilvanvalo, es van par, ami elmelet, tehat nem biztos. A nem biztos reszrol szoktunk itt beszelgetni, probalni a tudott, de onmagukban alllo teteleket teoriak segitsegevel osszekapcsolni. Ha talalunk egy elmeletet, ami osszekapcsolja a teteleket, akkor valszeg jol ertettuk meg, hogy mi zajlik a vilagban. Egyes teteleit mar korabban, tole fuggetlenul felismertem, de vannak olyan pontok ahol nem jutottam elorebb, ott megkerdeztem a velemenyet, mint fentebb lathatod. En foleg kozgazdasagi szempontokbol nezem a helyzetet es az alapjan logikusnak tunik amit o szokott irni. Hogy o milyen (geopol? tortenelem? politologia?) teruleten van otthon, azt nem tudom, de kozgaz szempontbol stimmelnek az elmeletei.
Tehat ami biztos:
1. Usa most a legerosebb
2. Kina lesz a legerosebb
3. USA-nak most EU es Kina mindenkeppen ellenfele (gazdasagi okokbol, es ugye ha van penzugyi okod valamire, akkor nem kell mas okot keresni, igy mukodik a vilag)
4. Kina lehet Oroszo ellenfele, de nem muszaj (nincs anyagi, "max" geopol okuk, persze az is eros ok)
5. EU-nak csak USA az ellenfele, semmi baja Kinaval es Oroszo-val
6. Oroszo es USA-nak nincs semmi feloldhatatlan konfliktusa
7. Valaki epp most veri szet az EU-t (migrans-kerdes), ez csak USA-nak erdeke, igy EU logikusan vagy Oroszo vagy Kina segitseget kell keresse

Na es itt jonnek az elmeletek.

Tetszik a fejtegetés, az első két ponttal egyet értek, és nagy részt a többi fejtegetéssel, kivéve, hogy az EU-t önálló hatalmi tényezőként említik. Jelenleg csak Németországban kb. 50 ezer amcsi katona állomásozik, Olaszországban is állomásozik vagy 10 ezer+, bár ezek a II. világháborúban legyőzött országok, más európai országokban is vannak kifejezetten amerikai katonai támaszpontok.

Gazdasági szempontból ez elmúlt 70 évben ugyan Európa önállónak tűnt, de épp az utolsó évek mutatták, meg, hogy ez nincs így. Ezenkívül, ha valami struktúrális reformot kellett végrehajtani (értsd: kevesebb erőforrásból, többet termelni: mindig Németország járt az élen ;)) Demokrácia és szabadsajtó-hívők hihetik azt, hogy maguktól.

Jelenleg nem az EU szétverése zajlik: inkább golyófogóként, valaminek neki akarják, hajtani az oroszokat, akik nagyon természetesen tudnák integrálódni EU-val (hatalmas felvevő piac, a hatalmas nyersanyag-erőforrásokkal rendelkező országnak.

Ahhoz, hogy az EU önálló tényezőként tudjon megjelenni először fel kellene bomlania a NATO-nak.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Persze ott van meg India is

India nem komoly ellenfél. India ellenfele igazából már Pakisztán 63 f-16 block 52 /MLU + 87 JF-17.
Hamarabb lesz nekik AESA radaros jf-17 block 3 sisak kijelzővel új rakétával + j-31 stealth gép mint az indiaiaknak felturbózott Szu-30MKI
GB-6 szárnyas rakétákkal vagy az LS-6 siklóbombákkal oda tudnának csapni Indiának .
Vagy a 200 km hatótávú CM-400AKG hajó elleni rakéta tengerfenékre küldené az indiai kalkota rombolókat
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mindkettő atomhatalom, lőhetik egymás komolyabb fegyverekkel is, mint pár tucat vadászgép hagyományos töltetű bombákkal meg rakétákkal.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 174
20 110
113
IDF szóvivő szerint a Hezbollah-t vezető Hassan Nasrallah célpont lesz a következő libanoni háborúban.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Halkan megjegyezem, netetnrákérdeztem, volt magyar Scud-osoknál, mennyi az esélye annak, hogy azok a rakéták, amik elindulnak rendszeresen Mekka és tsai fele, jemeniek legyenek... (anno ugye ők is vettek belőle.) Azt a válasdzt kaptam, hogy külső, azaz iráni segítség, anyagok és eszközök és szakemberek nélkül erre esély sincs....
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Halkan megjegyezem, netetnrákérdeztem, volt magyar Scud-osoknál, mennyi az esélye annak, hogy azok a rakéták, amik elindulnak rendszeresen Mekka és tsai fele, jemeniek legyenek... (anno ugye ők is vettek belőle.) Azt a válasdzt kaptam, hogy külső, azaz iráni segítség, anyagok és eszközök és szakemberek nélkül erre esély sincs....

Jemenbe jelenleg gyógyszert és élelmet is alig lehet bevinni, szerinted hogy a fenébe csempésztek be több tucat ballisztikus rakétát?
Szárazföldön a semleges Ománt elhagyva még egy jó ~800 kilométert kellene megtennie egy konvojnak a sivatagon keresztül, lezárt határátkelőkön és ellenőrzőpontokon átsurranva, végig ellenséges területen haladva. Ráadásul arrafelé igen aktív az AQAP és az ISIS is.
Tengeren blokád van érvényben, a segélyszállítmányok is csak fokozott ellenőrzés után köthetnek ki, ha egyáltalán kiköthetnek. Persze egy blokád sem tökéletes, de ha hajóval vitték be ezt a mennyiséget, akkor miért nem hallunk elfogott rakéta szállítmányokról? Ennyire jók lennének, az irániak, hogy egy tucatnyi ország orra előtt viszik be a fegyvereket az országba, és egyszer sem buknak meg vele?
Szvsz tervrajzok, kisméretű alkatrészek és szakemberek bejuttatását meg lehet oldani, de semmi nagyobbat, komplett rendszereket meg végképp nem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Igen. Így van. Az USA Kínát gazdaságilag erősítette, hogy majd Kína szemet vet Szibériára, de Oroszo. növelte a tétet azzal, hogy képessé tette Kínát arra, hogy katonailag olyan szintre fejlődjön, hogy Szibéria helyett olyan ambíciózusabb célokat is ki tudjon magának tűzni, mint pl. az USA legyőzése katonai erővel. Ezért most Kínának módjában áll az erősebbet (az USA-t) szívatni. Így várható az USA ajánlattétele Oroszo.-nak (ha ugyan még nem történt meg), ami viszont az EU pusztulását fogja okozni. Ezért készül a német hadsereg egy olyan scenario-ra, amelyben azzal számolnak a németek, hogy közép-kelet-európai országok léphetnek át az EU-ból az új Keleti Blokkba - nyilván ennek megakadályozását gyakorolják. (Vagyis a németek se hülyék, látják mi történik.)

Szóval ha jól értem az elméleted, akkor az USA és Oroszország addig erőssítette Kínát, míg az mindkettejüknél erősebb lett és most meg összefognak ellene?
Szerintem meg Kína ígyis-úgyis leelőzte volna minkét országot, ha nincs is semmiféle gazdasági kapcsolatuk a másik kettővel.
Elfelejted azt, hogy az országok nem szokták egymást segíteni, nem Teréz anyáról van szó. Az USA nem csak úgy segített Kínának. Nekik is megvolt rajta a gazdasági hasznuk. Ha nem mennek oda az amerikai cégek, akkor az USA-ban sem nőtt volna olyan nagyra az életszínvonal. Ma nem lenne Iphone és sok más termék. Vagyis lenne, csak sokkal drágábban, amit viszont így nem vennének meg máshol. Ráadásul ha ők nem mennek Kínába, akkor megy oda más. Pl. a németek és akkor ők húznak jó nagy hasznot belőlük.
A németek meg nagyon úgy tűnik, hogy semmiféle ilyen szituációra nem készülnek, hisz ha készülnének, akkor nem ilyen kevés pénzt költenének el a hadseregre.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ja, és ezért az USA a lengyeleket a németek ellen uszítja (ld. Trump lengyelországi látogatása után a lengyelek háborús jóvátételt követelnek a németektől), hogy legyen olyan katonai erő (Lengyelo.), amely Németo.-nak ellen tud állni, amikor az megpróbálná a közép-kelet-európai országokat megakadályozni abban, hogy azok átlépjenek az új Keleti Blokkba.

A második világháborúban is jól összejött a lengyeleknek, hogy megállítsák a németeket. Na most a németek sokkal erősebbek gazdaságilag, mint akkoriban (a katonai helyzet meg nem számít, nem lesz nagyhatalmak között háború). A lengyelek meg sokkal jobban rá vannak szorulva a németekre, mint akkor (és persze a németek is a lengyelekre).
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Bocs, de az az érzésem hogy páran itt annyira vagytok képben Iránnal kapcsolatban mint én a nukleáris robbanófejek gyártásával kapcsolatban.. Olvastam róla ezt azt, láttam róla képet....

Szóval javaslom más dolgok olvasását is lovasistvánon meg a nyócnyónyócon és orosz "hír"oldalakon - aka kézivezérelt állami propaganda -kívül.

szóval:
-nagylelkűen megfeledkezel a vallási ÉS etnikai háttérről. (Kurvára nem zavarja, hogy yemeni lázadók, azaz az odaküldött iráni technikusok - ballisztikus rakétákat eregetnek az iszlám legszentebb helyeire, Mekkára és Medinára is)
-arról hogy Irán regionális hatalom akar lenni, (őrültjeibbjeik pedig egy Iráni vezetésű iszlám állam, ami ugy belefoglalná minden olyan földet, ami valaha adózott muszlimoknak főgóréi)
- a belső problémákról, amik ellen ellenségkereséssel és belső háborús propagandával válaszol ami lassan öngerjesztő folyamattá vált...

Erre te: nem fog ilyent csinálni,mert értelmes ember ilyent nem csinál....

basszus....na igen, értelmes ember nem repül bele a WTC-be, nem robbantja fel magát mecsetben, nem hajt kamionnal a tömegbe....
ja és értelmes ember nem megy késsel gépkarabély ellen... mégis lassan naponta akad egy próbálkozó...

naponta hallom: a nem is kell Iránnak a zatombomba, merminekneki......

na kkor: ld a felső három dolgot meg a többi féltucatot, amit még előszedhetünk...

tudom itt is van, aki hasra van esve Irán félelmetes hadseregétől, mai ha akarná meg se állna Washingtonig.

(ügyes a külföldi propagandájuk)

akkor jöjjön két video az iráni állami TV-ből:

a légierük, egy kétnapos hadgyakorlaton
http://irantag.net/?p=4400

és a "shahid"-ok (mártírok) képzése:

http://irantag.net/?p=4355


Igazság szerint, ha egy nemzetközi koalició akarná, vagy ha USA úgy döntene, Irán úgy csinálna, mint a tokosborz...
persze ez nem fog megtörténni, részben a nemzetközi helyzet fokozódása, a nyugat impotenciája, és a környező arab államok belső gondjai miatt.

Tehát a "félelmetes" hadsereg helyett mi marad Iránnak, hogy garantálja az önvédelmét, illetve azt mait szerénykedve érdekérvényesítő képességnek, magyarul zsarolási potenciálnak hívnak?

ha nem a sípolós gumikacsa, akkor mi?

Pakisztán is atomhatalom, ők is muszlim ország. Mégsem olvastam a hírekben, hogy atomozták Budapestet, mert 600 éve muszlimoknak adóztunk.
Jah és a fő-fő muszlim ország (akik tényleg az ISIS után a legradikálisabbak) meg épp az USA hű szövetségese, most meg már Izrael is haverkodik vele nagyon feltűnően. Amiket meg felsoroltál az értelmes emberekről, pont szaudi kötödésű mindegyik.
Amúgy meg, te írod, hogy milyen lepukkadt hadseregük van, akkor mi a francért kell állandóan rettegni tőlük?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Rövid távon gondolkozol. Lehet 10-20 évig még nem lesz. De amikorra a balkán és a nyugti államok elzozósodnak már csak a keletiek maradnak, mint régen. Akkor a végváraknál megfogtuk őket. Most majd jön pár atom. Mivel nekünk nincs és nem is lesz, így bizony a V4-eknek ez elemi, hogy Iránnak se legyen.
Az, hogy most a síták és a szuniták nem szeretik egymást csak ideiglenes. Ahogy a törökökkel össze tudtak borulni úgy bárkivel, ha az idő úgy hozza majd.

Sharid: Nem kell a duma, induljatok meg és az indiai határig meg se álljatok. Engem nem zavarna egy marokkótól indiáig terjedő nagy izrael. :)

Bár szerintem az európai rész egyáltalán nem fog bejönni, de tegyük fel, hogy igazad van.
Európa lepusztul és a keletiek felfejlődnek. De akkor meg már nem mindegy, hogy megakadályozzuk-e, hogy legyen atomjuk? Majd akkor úgyis kifejlesztik gyorsan, ha mi már nem tudunk ellene tenni semmit és fejlettebbek lesznek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
ja... mindig megkérdem, hogy gondolják, hogy egy nyolcmillió lakosú ország, megindul és elfoglalja a oda-vissza a Keletet...67 után a Sinai is túl nagy falatnak bizonyult, zabálta a költségvetési pénzt.... öröm volt megszabadulni tőle....

ö,,, elméleti scenárió: Teherán beatomgombásodik, oszt nekiáll diktálni az Öbölben... olajárak ilyesmi...milyen szerencse, hogy a mullahok szeretik a nyugatot, és nem kezdenék el szorongatni az olajcsapokon átBrüsszel és Washington tökeit.... (háttérben kuncok a begombázott medve)

Ha már olajár. Eddig csak és kizárólag az USA szövetségese manipulálta az olajárakat. Irántól jóformán alig vettek mostanáig, simán kieshetne megint a világpiacról, legfeljebb megint kicsit drágább lenne az olaj.
Attól még, hogy lenne atomja neki, nem tud senkit kényszeríteni rá, hogy tőle vegye sokkal drágábban és ne más országoktól olcsóbban.
De várj... akkor most leatomoz bennünket, vagy kereskedni fog velünk?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7