• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
már megint?

ezen a héten már a negyedik harmadik

Úgy tűnik ezt is kiszervezik inkább Nyugatra, ld utóbbi pár nap Svédország.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Tudod mikor? Majd ha Isztambulban a törökök Hunyadi Jánosnak szobrot állítanak!!! Akármit - de csak és kizárólag a kölcsönösség alapján!!
Hat nem akkor... az a park es a ket szobor mar megepult Szigetvaron. Ha neked ennyire faj, hogy egy nagyhatalom joban akar velunk lenni, akkor gondolom majd azt is buszken visszautasitod amikor a normal 100%-os ar helyett nekunk 80%-ert akarnak fegyvert eladni... akarmennyire is van jogunk es okunk utalni oket, azert magunkat ne szurjuk mar tokon...
Arrol nem is beszelve, hogy a torokok (ahhoz kepest hogy nagyhatalomkent mondhatnak azt hogy mi tegyunk 90%-ot ok meg tesznek 10%-ot a kozeledesbe) nagyon korrekt modon felujitottak magyar emlekeket Torokorszagban, Rodostoban a Rakoczi-hazat peldaul. Vagy az elso VH-ban (ugye szovetsegesek voltunk...) Gallipolinal harcolo magyaroknak akarnak epp szobrot emelni. De persze lehet kisovodas sertodottet is jatszani... biztos van hozza eronk...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Arrol nem is beszelve, hogy a torokok (ahhoz kepest hogy nagyhatalomkent mondhatnak azt hogy mi tegyunk 90%-ot ok meg tesznek 10%-ot a kozeledesbe) nagyon korrekt modon felujitottak magyar emlekeket Torokorszagban, Rodostoban a Rakoczi-hazat peldaul. Vagy az elso VH-ban (ugye szovetsegesek voltunk...) Gallipolinal harcolo magyaroknak akarnak epp szobrot emelni. De persze lehet kisovodas sertodottet is jatszani... biztos van hozza eronk...
Ez igy csak aranyos, de nem arányos. Olcso gesztusokbol kaptunk mar eleget mindenhonnan. Kezeljuk a helyen azokat.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez igy csak aranyos, de nem arányos. Olcso gesztusokbol kaptunk mar eleget mindenhonnan. Kezeljuk a helyen azokat.
Nem tudom, hogy profitaltunk-e mar valamit, vagy pl. a torokok profitaltak-e mar valamit. Lehet, hogy ezek olcso gesztusok, de akkor a Szigetvari szobrok is olcso gesztusok. Mindenesetre Simicsko nemreg volt kint To-ban hadiparrol targyalni, varjuk ki a veget. Nem tudhatjuk, hogy lesz-e belole valami, de ha ki se ment volna akkor biztos hogy nem lenne.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Tegnap néztem meg a Négy oroszlán című filmet.
Odatett, nem tudtam, sírjak, vagy nevessek, amikor néztem, ajánlom mindenkinek.


és erre a mai hír.... (Darwin díj)

két Iszlam Dzsihad tag a levegőbe repült, amikor motorral robbanóanyagot furikáztak Gázában.

https://www.timesofisrael.com/idf-denies-killing-palestinian-islamic-jihad-members-in-gaza-blast/
https://www.timesofisrael.com/idf-denies-killing-palestinian-islamic-jihad-members-in-gaza-blast/
Az tenyleg jo film. "Keszen allsz, hogy ferobbantsunk egy mecsetet?" :D
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Engem nem zavar... talan kevesebb idejuk marad Europaban robbantgatni. Robbantsanak Izraelben, ott legalabb elintezik erte oket.
Nekem ezzel az a problémám,hogy minden egyes közel-keleti vállság helyzet újabb és újabb "menekülteket" szül.Bár pont nem a nagyszülei ültetvényéért harcoló Palesztin fog Berlinig szaladni.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nekem ezzel az a problémám,hogy minden egyes közel-keleti vállság helyzet újabb és újabb "menekülteket" szül.Bár pont nem a nagyszülei ültetvényéért harcoló Palesztin fog Berlinig szaladni.
Szerintem csak par eve van "menekultvalsag" es kozel-keleti feszultseg meg sokkal regebb ota. Mindenesetre minnel tobb front az iszlamistak ellen, annal jobb.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerintem csak par eve van "menekultvalsag" es kozel-keleti feszultseg meg sokkal regebb ota. Mindenesetre minnel tobb front az iszlamistak ellen, annal jobb.
Ez rendbe van tudjuk,nem ilyen egyszerű a dolog.Ezért raktam idézőbe is.De eggyel több ok,hogy amire mutogathatnak a betelepítők.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hat nem akkor... az a park es a ket szobor mar megepult Szigetvaron. Ha neked ennyire faj, hogy egy nagyhatalom joban akar velunk lenni, akkor gondolom majd azt is buszken visszautasitod amikor a normal 100%-os ar helyett nekunk 80%-ert akarnak fegyvert eladni... akarmennyire is van jogunk es okunk utalni oket, azert magunkat ne szurjuk mar tokon...
Arrol nem is beszelve, hogy a torokok (ahhoz kepest hogy nagyhatalomkent mondhatnak azt hogy mi tegyunk 90%-ot ok meg tesznek 10%-ot a kozeledesbe) nagyon korrekt modon felujitottak magyar emlekeket Torokorszagban, Rodostoban a Rakoczi-hazat peldaul. Vagy az elso VH-ban (ugye szovetsegesek voltunk...) Gallipolinal harcolo magyaroknak akarnak epp szobrot emelni. De persze lehet kisovodas sertodottet is jatszani... biztos van hozza eronk...
Tudom mi van Szigetváron, jártam már ott nem is egyszer. De ha annyira jóban akarnak velünk lenni, akkor a megszállási emlékműveik MELLETT emelhettek volna már Hunyadi-szobrot is Isztambulban - ha akartak volna. A KÖLCSÖNÖS tisztelet jegyében. Szép a Rákóczi-ház felújítása, de ezzel is csak magukat fényezik, hogy milyen rendesen vendégül látták a magyarokat. Szeretni meg a Hunyadi-szobor avatásán se fogom őket, (max tisztelni mert elismerik a volt ellenséget, de ez eddig nem nagyon létszik) hanem a családomat fogom. A politikai kapcsolatokat nem szerelem alapján kell építeni, hanem az ország érdekei alapján, és azok ne legyenek egyoldalúak. Azt meg ne is reméld, hogy bármit olcsóbban megkaphatunk, a fegyver-eladás az üzlet, a gyártók azok nagyrészt magáncégek (az állam csak engedélyezi), azok semmiféle szeretetből nem fognak veszteséges üzleteket kötni senkivel.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Tudom mi van Szigetváron, jártam már ott nem is egyszer. De ha annyira jóban akarnak velünk lenni, akkor a megszállási emlékműveik MELLETT emelhettek volna már Hunyadi-szobrot is Isztambulban - ha akartak volna. A KÖLCSÖNÖS tisztelet jegyében. Szép a Rákóczi-ház felújítása, de ezzel is csak magukat fényezik, hogy milyen rendesen vendégül látták a magyarokat. Szeretni meg a Hunyadi-szobor avatásán se fogom őket, (max tisztelni mert elismerik a volt ellenséget, de ez eddig nem nagyon létszik) hanem a családomat fogom. A politikai kapcsolatokat nem szerelem alapján kell építeni, hanem az ország érdekei alapján, és azok ne legyenek egyoldalúak. Azt meg ne is reméld, hogy bármit olcsóbban megkaphatunk, a fegyver-eladás az üzlet, a gyártók azok nagyrészt magáncégek (az állam csak engedélyezi), azok semmiféle szeretetből nem fognak veszteséges üzleteket kötni senkivel.
Vesztesegeset nem, de igenis a fegyveruzlet az, ahol legtobbet szamit a vevo szemelye. Lasd pl. evek ota joban vagyunk az angolokkal (pedig ugye Budapestnek nem csak a hadiuzemeit bombaztak...) es most olyan olcson adtak nekunk azt a 10.000 egyeni felszerelescsomagot meg Landrovereket, hogy hadisegelynek minosult. Romanoknak nem adtak volna csak teljes aron. Szeretetet meg nem ertem, hogy jon ide, en biztos nem beszeltem arrol.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hat nem akkor... az a park es a ket szobor mar megepult Szigetvaron. Ha neked ennyire faj, hogy egy nagyhatalom joban akar velunk lenni, akkor gondolom majd azt is buszken visszautasitod amikor a normal 100%-os ar helyett nekunk 80%-ert akarnak fegyvert eladni... akarmennyire is van jogunk es okunk utalni oket, azert magunkat ne szurjuk mar tokon...
Arrol nem is beszelve, hogy a torokok (ahhoz kepest hogy nagyhatalomkent mondhatnak azt hogy mi tegyunk 90%-ot ok meg tesznek 10%-ot a kozeledesbe) nagyon korrekt modon felujitottak magyar emlekeket Torokorszagban, Rodostoban a Rakoczi-hazat peldaul. Vagy az elso VH-ban (ugye szovetsegesek voltunk...) Gallipolinal harcolo magyaroknak akarnak epp szobrot emelni. De persze lehet kisovodas sertodottet is jatszani... biztos van hozza eronk...

Hohó. Óriási ám a külömbség Szulejmán és a galipolinál meghalt magyar katonák között. Szulejmán azért jött ide, hogy leigázzon, kifosszon, megöljön minket, míg a magyar katonák azért mentek Galipoliba, hogy megmentsék a törököket. Rákóczi sem megtámadni ment a törököket.
Szulejmán szoborhoz hasonló kaliberű az lenne, ha Hunyadinak avatnának szobrot.
A gallipoli emlékmű pedig magyar vonatkozásban az lenne, ha emlékművet avatnának az olyan ismeretlen török katonáknak, akik Erdély oldalán harcoltak a Habsburgok ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and zeal

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
hivatalos a III-dik Intifada kellett ez mint egy falat kenyér a világnak....

Vajon harcolni is tudnak ? A szerelés már megvan hozzá.

DQ3zOvgWsAIq-tP.jpg


DQrqeDHWsAETgS7.jpg:large

DQrSacUXcAAX2Kx.jpg