1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közel-kelet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - molnibalage által indítva @ 2013. március 1..

1. LMzek

LMzek Well-Known Member

Írta valaki korábban -egyetértek vele-, hogy egy század sorkatona (a "18 hónapasokból"), a VSz időknél nem sokkal jobb felszereléssel, a nekik(és nekem is) oktatott "szakmai ismeretekkel" elfoglalná a fél(arab) Közel-Kelet-et (a légierő "nemszámít")!

nyugger, blitzkrieg, zolkas and 4 others like this.
  2. melampo

melampo Well-Known Member

Az azt hiszem én voltam vagy valami hasonlót írtam de azóta ez a meggyőződésem egyre csak szilárdul.:p

blitzkrieg, fip7, gioo and 1 other person like this.
  3. gioo

gioo Well-Known Member

[​IMG] [​IMG]

fip7 and fishbed like this.
  4. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Iraki PMU videoja az IÁ öngyilkos robbantásokról :

fishbed likes this.
  5. LMzek

LMzek Well-Known Member

Hmmmmmm

A "laza csávókon" szinte egyik felvételnél sincs sisak, sokszor mellény sem, az arcvédőt "elnézem" nekik (bár a 24 sorozat végén "jól áll" Bauer-en :- ).

Ezek azt hiszik, hogy shopingolni indultak???

6. blogen

blogen Well-Known Member

Őrség, az nincs, de hűtőszekrény az van! Aki a közel és közép keleten egy kicsit fegyelmezett, úgy értem, hogy képes követni a legalapszintűbb parancsokat és csak egy lehelletnyit nem beszari, az abszolút fölényben van. Ennek fényében kell megítélni az izraeli haderő "keménységét" is. Szerintem a zsidók a csúcs fegyverzet ellenére egy átlag keleteurópai haderővel szemben csak pusztulni tudnának, de ott, ilyen ellenfelekkel szemben abszolút királyok lesznek még évszázadokig!

7. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Szun-Cse is megmondta, meg kell tudni választani, hogy kivel és mikor akarsz harcolni. Látod, hogy bejön.

blitzkrieg, antigonosz, fip7 and 3 others like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Megkerestek,hogy írja erről az óriási hadmozdulatról,hát nem nagyon lehet.Európai szemmel nézve vicc az egész, ellenben működik.Ami talán figyelemre méltó,hogy a támadás előtt kilőttek pár RPG-t(nem igazán tudom eldönteni,hogy az a robbanás micsoda)szóval volt koncepció a dologban mivel ketté osztották az erőiket a támadók.

LMzek likes this.
  9. zolkas

zolkas Well-Known Member

10. zolkas

zolkas Well-Known Member

11. zolkas

zolkas Well-Known Member

12. zolkas

zolkas Well-Known Member

13. zolkas

zolkas Well-Known Member

14. Python

Python Well-Known Member

15. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szólj az amcsiknak, átveszitek Irakot, és vagy Szíriát egy század VSZ legénnyel, és rendet raktok ott.

16. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szóljatok, amikor a TV adja a Puma repülőszázad vs IAF F-35 meccset....
    ( jamaikai bobcsapat reload....)Ö

17. Sharid

Sharid Well-Known Member

18. gioo

gioo Well-Known Member

19. gioo

gioo Well-Known Member

20. gioo

gioo Well-Known Member

Ezen oldal megosztása