1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közel-kelet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - molnibalage által indítva @ 2013. március 1..

1. LMzek

LMzek Active Member

Írta valaki korábban -egyetértek vele-, hogy egy század sorkatona (a "18 hónapasokból"), a VSz időknél nem sokkal jobb felszereléssel, a nekik(és nekem is) oktatott "szakmai ismeretekkel" elfoglalná a fél(arab) Közel-Kelet-et (a légierő "nemszámít")!

zolkas, fip7, gergo55 and 2 others like this.
  2. melampo

melampo Well-Known Member

Az azt hiszem én voltam vagy valami hasonlót írtam de azóta ez a meggyőződésem egyre csak szilárdul.:p

fip7, gioo and LMzek like this.
  3. gioo

gioo Well-Known Member

4. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Iraki PMU videoja az IÁ öngyilkos robbantásokról :

fishbed likes this.
  5. LMzek

LMzek Active Member

Hmmmmmm

A "laza csávókon" szinte egyik felvételnél sincs sisak, sokszor mellény sem, az arcvédőt "elnézem" nekik (bár a 24 sorozat végén "jól áll" Bauer-en :- ).

Ezek azt hiszik, hogy shopingolni indultak???

6. blogen

blogen Well-Known Member

Őrség, az nincs, de hűtőszekrény az van! Aki a közel és közép keleten egy kicsit fegyelmezett, úgy értem, hogy képes követni a legalapszintűbb parancsokat és csak egy lehelletnyit nem beszari, az abszolút fölényben van. Ennek fényében kell megítélni az izraeli haderő "keménységét" is. Szerintem a zsidók a csúcs fegyverzet ellenére egy átlag keleteurópai haderővel szemben csak pusztulni tudnának, de ott, ilyen ellenfelekkel szemben abszolút királyok lesznek még évszázadokig!

antigonosz, karpatalja and LMzek like this.
  7. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Szun-Cse is megmondta, meg kell tudni választani, hogy kivel és mikor akarsz harcolni. Látod, hogy bejön.

antigonosz, fip7, karpatalja and 2 others like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Megkerestek,hogy írja erről az óriási hadmozdulatról,hát nem nagyon lehet.Európai szemmel nézve vicc az egész, ellenben működik.Ami talán figyelemre méltó,hogy a támadás előtt kilőttek pár RPG-t(nem igazán tudom eldönteni,hogy az a robbanás micsoda)szóval volt koncepció a dologban mivel ketté osztották az erőiket a támadók.

LMzek likes this.
  9. zolkas

zolkas Well-Known Member

10. zolkas

zolkas Well-Known Member

11. zolkas

zolkas Well-Known Member

12. zolkas

zolkas Well-Known Member

13. zolkas

zolkas Well-Known Member

14. Python

Python Well-Known Member

15. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szólj az amcsiknak, átveszitek Irakot, és vagy Szíriát egy század VSZ legénnyel, és rendet raktok ott.

16. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szóljatok, amikor a TV adja a Puma repülőszázad vs IAF F-35 meccset....
    ( jamaikai bobcsapat reload....)Ö

17. Sharid

Sharid Well-Known Member

18. gioo

gioo Well-Known Member

Ezen oldal megosztása