• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
El fog dőlni nem is olyan sok idő múlva, hogy a kurdok mit kapnak majd fizetségül az erőfeszítéseikért, saját országot, vagy szenvedést/tömegsírt.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
El fog dőlni nem is olyan sok idő múlva, hogy a kurdok mit kapnak majd fizetségül az erőfeszítéseikért, saját országot, vagy szenvedést/tömegsírt.


Ha az USA nem "állt volna melléjük", akkor az ISIS kiirtotta-elüldözte volna őket, a törökök ezt röhögve végignézik, Asszadéknak meg kisebb gondjuk is nagyobb volt annál, minthogy a kurd területekkel foglalkozzanak, még ha esetleg akartak is volna, de a múltbeli hozzáállásukból kiindulva pont nem a kurdok érdekeit nézték volna. Vagyis kb. semennyire nem nézték volna. Úgyhogy mégegyszer: nem volt más választásuk, ha ott és életben akartak maradni. Ha mást talán nem, de pár év haladékot mindenképpen nyertek az USA-szövetséggel. Túléltek, kaptak fegyvereket, megszervezhették magukat. Ennyit biztosan nyertek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Ha az USA nem "állt volna melléjük", akkor az ISIS kiirtotta-elüldözte volna őket, a törökök ezt röhögve végignézik, Asszadéknak meg kisebb gondjuk is nagyobb volt annál, minthogy a kurd területekkel foglalkozzanak, még ha esetleg akartak is volna, de a múltbeli hozzáállásukból kiindulva pont nem a kurdok érdekeit nézték volna. Vagyis kb. semennyire nem nézték volna. Úgyhogy mégegyszer: nem volt más választásuk, ha ott és életben akartak maradni. Ha mást talán nem, de pár év haladékot mindenképpen nyertek az USA-szövetséggel. Túléltek, kaptak fegyvereket, megszervezhették magukat. Ennyit biztosan nyertek.
Szerintem Asszad mellé besorolva jobban jártak volna, nem értünk egyet. Mielőtt elindult a Szír balhé, nem írtotta őket senki, ott lett volna a lehetőség hogy egy korrekt autonómiát kieszközöljenek. A jelen helyzetben szerintem esélytelenek egy kurdisztánra, mivel egyetlen térségben döntő tényezőként számító állam sem fogja hagyni, az USA meg nem fogja nekik megcsinálni úgy, hogy közben bebukja érte Törökországot, Irakot. Iránt lehet hogy még meg is támadják majd, de nem a kurdok miatt azt sem, hanem izraeli lobby nyomásra.
Szerintem nem esélyt adtak nekik, hanem hiú ábrándot, és kihasználták őket.
A többit az idő eldönti.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Szerintem Asszad mellé besorolva jobban jártak volna, nem értünk egyet. Mielőtt elindult a Szír balhé, nem írtotta őket senki, ott lett volna a lehetőség hogy egy korrekt autonómiát kieszközöljenek.

Bizony, hogy ebben nem. Nekem ugyan nincs kedvem hozzá most, de ha akarod, utánanézhetsz, mi volt 2011 előtt, vagyis amíg Szíria stabil volt, a szír kormány hozzáállása a kurdokhoz. Hány kurd volt tagja a szír kormánynak. Hány kurd volt a szír hadseregben tiszti pozícióban. Asszadék utálták a kurdokat. Az volt a propagandájuk, hogy mocskos bevándorlók, akik Törökországból szökdöstek át... (A kurdok kb. 4000 éve élnek azon a területen is... amikor a Baath pártot is alkotó arabok, köztük az Asszad-család ősei még valahol a mai Szaúd-Arábiában hajkurászták a tevéket, kecskéket...)
Szóval, valahogy nem tudom hibáztatni őket, ha nem könyörögtek Asszadéknak, hogy jól megdögölhessenek értük a korábban tőlük elszenvedett sérelmeikért és a nulla támogatásért cserébe...


A jelen helyzetben szerintem esélytelenek egy kurdisztánra, mivel egyetlen térségben döntő tényezőként számító állam sem fogja hagyni, az USA meg nem fogja nekik megcsinálni úgy, hogy közben bebukja érte Törökországot, Irakot. Iránt lehet hogy még meg is támadják majd, de nem a kurdok miatt azt sem, hanem izraeli lobby nyomásra.
Szerintem nem esélyt adtak nekik, hanem hiú ábrándot, és kihasználták őket.
A többit az idő eldönti.


Nem. Pont eddig volt esélytelen egy valódi kurd állam, vagy akár csak egy autonóm terület ott. Most viszont már tárgyalási pozícóba kerültek. Már van súlyuk. És igen, ezt az USA-nak köszönhetik. Én megértem, hogy nem kedveled az USA-t. Tényleg vannak gusztustalan húzásaik. Elég sok is. Ami nem csoda szerintem, a "pozíciójuk" (mert most megtehetik, rájuk nézve minimális következménnyel) miatt... De kérlek, kissé objektívabban! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Igyekszem objektív maradni, nyilván teljesen nem megy, ahogy senkinek sem aki emberből van.
Nem kell mindenben egyet értenünk :p. Én úgy gondolom, ahogy fentebb leírtam, és majd meglátjuk kinek lesz igaza, mi és hogy fog történni a kurdokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Igyekszem objektív maradni, nyilván teljesen nem megy, ahogy senkinek sem aki emberből van.

Dettó és dettó. :)

Nem kell mindenben egyet értenünk :p. Én úgy gondolom, ahogy fentebb leírtam, és majd meglátjuk kinek lesz igaza, mi és hogy fog történni a kurdokkal.

Az még képlékeny, hogy mi lesz. De hogy mi lehetett volna szerintem igen nagy valószínűséggel, ha nem azt lépik, amit léptek, azt már vázoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Leg érdekesebb, hogy egy nap alatt meg is tanultak vezetni, mert ugy-e ha nem vezethetett akkor iskolás autót sem vezethetett, gondolom én.
Ez a legálissá tétel csak. Annyi pénzük van mint a pelyva, illegálisan majd minden nő vezetett/tartott autót. Tehát nem újdonság....