• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

2018. július 22.
138
23
18
Egy xaros kis lelkésszel? Ne viccelj. Találtak volna 67 nála jóval értékesebb palit 5 percen belül. Üzletembert, színészt, katonatisztet kb azonnal. Isztambul a világ egyik legnagyobb központja, naponta sok ezer külföldivel. Erre fognak egy sima lelkészt. Mert épp az akadt kéznél? Ne hülyéskedj. Ott valami svindli volt. Nagy-e ,vagy kicsi de valami nem kerek. Ha meg bűnös, mert elítélte az adott állam bírósága akkor meg mit ugrálnak ezek az óceán túloldaláról? Ha itt egy jenki lekaszabol 8 embert és sittre vágják akkor nekünk is befűtenek Washingtonból? Vagy rájuk nem vonatkoznak a törvények?

Azért ha erre van kihegyezve az USA hiszti akkor haza lehetne küldeni a jómadarat, és Törökországot nem terhelik tovább a szankciók.
Mi is hazaküldtük az azeri baltás gyilkost, holott a mi törvényeinket szegte meg. Ennyit nem ér meg egy elítélt hogy az oroszok sorsára jussanak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DkhZgGdU4AATj8D.jpg
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Egy összefoglaló a szaúdiak gyerekgyilkos jemeni bombázásáról.
https://www.bellingcat.com/news/mena/2018/08/18/19432/
R0xY-C9Z0uRnmGjE9YB8v1cIp1EN8hKQUuxKm57ppSELTwGAmiJMRX3XAh5Tl9FiL1XuSjHIDW_o-3t0CjYHQUY6gZJVwPICfNkXyqOZUsZd8kpwHd_0wgk2uemKLSiWEqY7E5eo
A CNN számolt be róla, hogy az a repeszromboló légibomba, ami augusztus kilencedikén több tucat embert, köztük számos gyereket gyilkolt meg Jemenben, amerikai gyártmányú volt: a 227 kilogrammos, lézer vezérelte MK 82-t a Lockheed Martin gyártotta, és az amerikai külügyminisztériummal kötött megállapodás révén köthetett ki Szaúd-Arábia kezében.
https://444.hu/2018/08/19/amerikai-...yilkoltak-meg-40-gyereket-a-szaudiak-jemenben
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Miert ne lehetne, de unalmas.
Le kellene vetkozni mar ezt a magyar mentalitast, hogyha masokat szidunk nagyobbaknak erezzuk magunkat...
Kb az egesz tarsadalmunkra ez jellemzo...

Sose a nyaralo turistakbol indulj ki. Akkor minket nem veletlen tartanak ciganyoknak mindenhol...

A sajat orszagaban, sajat kozegeben elo emberekbol.

Inkább a mi soha semmiért nem vagyunk hibásakat. Most épp EU, Soros, Brüsszel.... de mi soha semmiért.

Sztem nincs ilyen. Ellenben rengeteg sporolós/hátizsákos turista van. Sztem a túristák 20%a ilyen. Magyar német, olasz, brit.... én is ingyen repülök mindenhova és fáj ha kettönknek 50eurnál több egy északa és nem taxizok 50eurért ha 2eur a buszjegy. Soha nem kaptam emiatt semmi negatív kritikát, értékelést.

Én amerre járok és ahol dögivel vannak Törököktől, Egyiptomig ez az alapszitu. Nah náluk ez az alap.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Inkább a mi soha semmiért nem vagyunk hibásakat. Most épp EU, Soros, Brüsszel.... de mi soha semmiért.

Sztem nincs ilyen. Ellenben rengeteg sporolós/hátizsákos turista van. Sztem a túristák 20%a ilyen. Magyar német, olasz, brit.... én is ingyen repülök mindenhova és fáj ha kettönknek 50eurnál több egy északa és nem taxizok 50eurért ha 2eur a buszjegy. Soha nem kaptam emiatt semmi negatív kritikát, értékelést.

Én amerre járok és ahol dögivel vannak Törököktől, Egyiptomig ez az alapszitu. Nah náluk ez az alap.

kurvára nem arra gondolt ,hogy ki milyen stílusban utazik...
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 230
1 436
113
Lehet. Én akkor se tapasztalom ezt akárhova is megyek. Persze mindenki a saját környezetéből indul ki ha téged/tiedet külföldön cigánynak tartják akkor nem csoda ha annak néznek. :hadonaszos:
Nem véletlen hozta szóba Hofi is a magyar turistát, vagy jelenleg Aranyosi...
Vagy nem véletlen volt kiírva Bécsben, hogy magyar ne lopj!
Vagy miért keveri a legtöbb nyugati Budapestet és Bukarestet...
Én a munkám során több ezer külföldivel találkoztam és hidd el nem annyira pozitív a megítélésünk...

Nem az utazás módjával van baj!!!
A viselkedéssel. Itthon lehet nem enged meg annyit magának, mint kint.
És nem az IQ betyárok mennek fapados, papucsos turistaként...mert ott gondolkozni kell.

Látod pont te mondtad semmiért nem vagyunk hibásak...;-)
Szép napot! Peace
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Mint már írtam, világosodni látszanak a valódi erőviszonyok. Törökország addig volt nagyfiú, míg a NATO mögötte állt. Ha Erdogan tovább nyaszatol, nem marad barátja. Az erő pedig gyorsan fogy. Kína önös érdekből talán segít anyagilag, de Oroszország ölébe hullik Közép-Ázsia. Szíriából is ki kell menniük, pusztán gazdasági okok miatt. Egyetlen ütőkártyájuk maradt: a Boszporusz. Kezdem várni a következő katonai puccsot.....

Már hol állt a NATO Törökország mögött? Amúgy csak Kína segítene önös érdekből? Mások tán szívjóságból teszik?

A NATO-nak talán még jó is lenne, ha Törökország távozna. Attól a stratégiai helyzet nem változna. A NATO keresztény, európai és amerikai szervezet lenne. Az EU-nak sem kellene a fejét vakarni Törökország miatt. Nagyon hamar kiderülne, hogy az óriási török haderő önmagában fenntarthatatlan. Ha a görögök maradnak, akkor az egész NATO-val kell szembenézniük. Grúzia és Azerbajdzsán erősebb lesz, amíg az oroszok úgy nem döntenek, hogy elég volt a függetlenségből. A perzsák ősellenség, Szíriából ki lesznek rúgva. A gazdaság gyengül, a fiatalok egyre inkább radikalizálódnak az ott élő menekültekkel együtt. A válságot látva megerősödnének a kurdok és hipp-hopp máris vad polgárháború dúl. Egyetlen esélyük egy katonai hatalomátvétel, amihez már úgyis hozzá vannak szokva. Igaz, a hadsereg is csak árnyéka önmagának, aki világias, profi katona volt, az sitten van. Hiába erős papíron a sereg, ha nincs feje és az állomány egy része radikális muszlim, a másik fele meg világias technokrata.
És még ott vannak az oroszok. Ha törökországban polgárháború lesz, vagy destabilizálódik az állam (török tavasz), akkor megindul a versenyfutás a Boszporuszért. Vagy orosz lesz, vagy "nemzetközi" státusú lesz. Bár... egyesek szerint a dákok anno ott úsztak be a Havasalföldre.

"Keresztény". Ezen nagyon jót nevettem.

Jelenleg a NATO fogja vissza a törököket hogy az orosz-török érdekszférába (Kaukázus Szíria) teljes mellszélességgel visszatérjenek. Ha a közös szövetségi érdek nem fogja gátolni Erdogant akkor oroszok tízezrei pusztulhatnak el a török elnök vasmarka által. Az oroszoknál lényegesen fejlettebb török haditechnika úgy fog átmenni Latakián és Örményországon mint kés a vajon. Putyin meg nem tehet semmit, nem tárazhat ki a törökökre, hisz nem tudni Erdogan birtokába van e az atomfegyvereknek.
Az oroszokra csúf jövő vár ha megszabadulnak a törökök az amerikai béklyótól.

Kis kék barátom, te mivel módosítod a tudatodat?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Nem kizárt, de a Török, Kínai kapcsolatok hírhedten rosszak. Ugye a Török pr 30éve nyomja, hogy az Ujgor, Török egy nép. És ez amúgy nem felétlen alap nélkül. Na emiatt nem túl szép a Török, Kínai viszony. Ettől még persze bármi lehet.
Akkor miért Kínától akartak légvédelmi rendszert venni?