[BIZTPOL] Tajvan-Kína konfliktus (1949 - ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Pontosan! Egy rohamosan elöregedő kis népességű szigetország! Még tömeges bevándoroltatásra sincs lehetőségük a közeljövőben emiatt (vagy ha igen, akkor a szárazföldi Kína "ideológiailag" nem kompatibilis fiataljai jöhetnek szóba elsősorban).
..
Idén már simán benézhet a születésszám 150 ezer alá! Tíz-húsz év és a gazdaság egész szektorai fognak megbillenni. És a hadseregbe is ebből az egyre szűkülő rétegből kellene majd embertömegeket bevonni! Kínának csak hátra kell dőlni és megvárni a pillanatot. Vagy nem lesz semmilyen pillanat, hanem fokozatosan infiltrálják magukba demográfiai/gazdasági/később politikai beszivárgás útján.

Ez egy olyan probléma amibe lassan Kína is belefut, igaz ők más számokról csökkennek majd. Ellenben talán már idén átveszi a legnépesebb ország szerepét India, akik nem éppen baráti viszonyban vannak Kínával.

Taiwan meg nincs egyedül, ott van mellette Vietnám, Dél-Korea, Japán, Fülöp-szigetek és Ausztrália is. Meg a US Navy.
Amúgy nem lehetne ellen blokádot létrehozni Kína ellen? Ha jól tudom 1-2 fő hajózható útvonal van, amit blokkolni kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
- Reuters: Tajvan Japánnal és a Fülöp-szigetekkel tárgyal alternatív légi útvonalakról -hivatalos média - "Tajvan tárgyalásokat folytat a szomszédos Japánnal és a Fülöp-szigetekkel, hogy alternatív légi útvonalakat találjanak - jelentette szerdán a hivatalos Központi Hírügynökség (CNA), miután Kína olyan gyakorlatokat jelentett be, amelyek a kereskedelemtől függő sziget szerint "blokádnak" felelnek meg. A CNA Wang Kwo-tsai közlekedési miniszterre hivatkozva jelentette, hogy a globális chipgyártó központ Tajvan számára nincs szükség arra, hogy alternatívákat találjon a tengeri szállításra, mert a hajók el tudják kerülni a kínai "fúrási" zónákat". Link https://archive.is/xZ7WK

- Nancy Pelosi, az amerikai képviselőház elnöke elindult Tajpejből, a Kínai Köztársaság (Tajvan) fővárosából.
--
Legalább megkeverte a kakit.

Voltak tüntetők is:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
FZOXk2QWAAAktSB
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Flamand

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 577
113
-most hozok 1-2 döntési pályát. kína szép lassan a taivani nyomást fentartja és fokozza. a nyugat és a világ amit tud elkezd kimenekíteni lassan. (ígyis úgyis haza akarták vinni a termelést és ezt jobb nem a strandpapuccsal kezdeni...) Hongkong 2 kínát 5-7 évre egész biztos lefoglalja és vagy 10 évre kielégíti az étvágyát...

-Nyugat nyakaskodik kínának jobban bele kell állnia (még nem fegyveres konfliktus nyugat és kína között de már elsülnek fegvyerek kina és taivan között) ennek következménye súlyos lenne a nyugat és a világ számára.

ugorjunk vissza az elejére... mi taivan létjjogosútsága? ellenpólus a kínai "birodalomnak" hogy lássátok csak ugyan azon vérből valók vagyunk csak nem komunisták és dejól élünk...
bejött? nem egészen...

Van e létjogosúltsága a nyugatnak továbbra is fenttartani Taivant??? mert katonailag nem képes sakkban tartani kínát gazdaságilag máshogy is megoldható a sakk... taivanból induló nyugati támadás partraszállássall esélytelen. a szigetek vitályát kína látszik nyerni így egy esetleges tengeri blokádba is csak gyors szerep jutna taivannak kínával szembe...

legfőképp japán érdek jelenleg taivan... japán késszen áll egy kínai összeakaszkodásra? jelenleg nem de ha megkapja a 6-8-10 évét fel tud készülni és többet nyer azzal a nyílt lapokkal mintha taivan megmaradna annak ami jelenleg. (egy torlasznak) ugyanis ez esetben a japánok kezének megkötésén lazítani kellene sőt szabadon engedni őket. amire nagyon is vágynak a dicső szamurájfiaklányok...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Pelosi elment..

- Az USA-nak és Tajvan elszakadáspártiaknak teljes felelősséget kell vállalniuk Pelosi tajvani látogatásának minden következményéért. Kína tartani fogja a szavát, ezért kérjük, legyen türelemmel és bizalommal. - Kínai Külügyminisztérium
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
CCTV:
Augusztus 3-án a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg keleti színháza a tengerben és a légtérben helyezkedett el Tajvan szigetétől északra, délnyugatra és délkeletre, A színházi haditengerészet, a Légierő, a Rakétaerő, a Stratégiai Támogató Erők, a Joint Logistics Support Force és más csapatok részt vettek a tényleges harci célú közös gyakorlaton, melynek középpontjában a közös irányítás, a tengeri támadás, a szárazföldi csapás, a légi fölérendeltségi hadműveletek ill. más tantárgyakból, és tesztelte a színházi csapatok közös hadműveleti képességét.

Amugy nem szinhaz, de annak forditja az automata...
 
  • Vicces
Reactions: tindalos

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Amugy ugy latszik ejszaka szabad a gazda?

A Kínai Tengerbiztonsági Hivatal hivatalos honlapja szerint augusztus 3-tól augusztus 5-ig minden nap 0630-tól 1830-ig 29-27.1N 122-10.23E, 29-27.13N 122-13.83E, 29-25.17N 122-13.83E és 29-25.15N 122-10. tengeri terület a négypontos vonalak között. (A Kínai Tengerbiztonsági Hivatal hivatalos honlapja)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 578
113
Pelosi elment..

- Az USA-nak és Tajvan elszakadáspártiaknak teljes felelősséget kell vállalniuk Pelosi tajvani látogatásának minden következményéért. Kína tartani fogja a szavát, ezért kérjük, legyen türelemmel és bizalommal. - Kínai Külügyminisztérium

Majd meglátjuk. Erre választ kell adni.
 
  • Tetszik
Reactions: SenkiFia

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
- Reuters: Tajvan Japánnal és a Fülöp-szigetekkel tárgyal alternatív légi útvonalakról -hivatalos média - "Tajvan tárgyalásokat folytat a szomszédos Japánnal és a Fülöp-szigetekkel, hogy alternatív légi útvonalakat találjanak - jelentette szerdán a hivatalos Központi Hírügynökség (CNA), miután Kína olyan gyakorlatokat jelentett be, amelyek a kereskedelemtől függő sziget szerint "blokádnak" felelnek meg. A CNA Wang Kwo-tsai közlekedési miniszterre hivatkozva jelentette, hogy a globális chipgyártó központ Tajvan számára nincs szükség arra, hogy alternatívákat találjon a tengeri szállításra, mert a hajók el tudják kerülni a kínai "fúrási" zónákat". Link https://archive.is/xZ7WK

- Nancy Pelosi, az amerikai képviselőház elnöke elindult Tajpejből, a Kínai Köztársaság (Tajvan) fővárosából.
--
Legalább megkeverte a kakit.

Voltak tüntetők is:

Milyen "fúrási" zónákat...? A drill szó itt nem fúrás, hanem gyakorlat. Military drill = hadgyakorlat. Ne tegyük már tönkre a magyar nyelvet a félrefordítások meghonosítával...
A "én két centem", a "lábon lőtte magát", után most jön a "fúrási zóna"... :mad:
Többek között ezért nem olvastam már egy ideje angolból magyarra fordított szakkönyvet, mert tudtam, hogy mi minek a félrefordítása...
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
CCTV:
Augusztus 3-án a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg keleti színháza a tengerben és a légtérben helyezkedett el Tajvan szigetétől északra, délnyugatra és délkeletre, A színházi haditengerészet, a Légierő, a Rakétaerő, a Stratégiai Támogató Erők, a Joint Logistics Support Force és más csapatok részt vettek a tényleges harci célú közös gyakorlaton, melynek középpontjában a közös irányítás, a tengeri támadás, a szárazföldi csapás, a légi fölérendeltségi hadműveletek ill. más tantárgyakból, és tesztelte a színházi csapatok közös hadműveleti képességét.

Amugy nem szinhaz, de annak forditja az automata...

Már te is... színháza :mad: Ez igen, akkor most már elmondhatjuk, hogy a "színházban" "fúrnak"!
A tengerben és a légtérben elhelyezkedő keleti "színházban" "fúrási zónákban" fúrnak, egészen pontosan. :confused:

Ez most már komolyan olyan, mint amikor megkérdeztek egy magyar nyelvészt (!), hogy szerinte mit jelent az "olajfák hegyén" és erre ő azt mondta, hogy hát azt, hogy a fának a hegyén...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Milyen "fúrási" zónákat...? A drill szó itt nem fúrás, hanem gyakorlat. Military drill = hadgyakorlat. Ne tegyük már tönkre a magyar nyelvet a félrefordítások meghonosítával...
A "én két centem", a "lábon lőtte magát", után most jön a "fúrási zóna"... :mad:
Többek között ezért nem olvastam már egy ideje angolból magyarra fordított szakkönyvet, mert tudtam, hogy mi minek a félrefordítása...
Te is kezded a nyelvtannáciskodást?
Értem én, hogy figyeljünk a magyar nyelvre, de ezek IDEGEN NYELVRŐL MAGYARRA FORDÍTOTT ÍRÁSOK.
Komolyan mondom nem értem, hogy mi a fasznak kell ezért beszólni. Ne engem oltsál már le, hanem írj a gugli vagy a deepl fejlesztőinek, és azokat küldd el a csába..
Nem hiszem, hogy tönkretesszük a nyelvet 1-2 félrefordított szakszóval.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Te is kezded a nyelvtannáciskodást?
Értem én, hogy figyeljünk a magyar nyelvre, de ezek IDEGEN NYELVRŐL MAGYARRA FORDÍTOTT ÍRÁSOK.
Komolyan mondom nem értem, hogy mi a fasznak kell ezért beszólni. Ne engem oltsál már le, hanem írj a gugli vagy a deepl fejlesztőinek, és azokat küldd el a csába..
Nem hiszem, hogy tönkretesszük a nyelvet 1-2 félrefordított szakszóval.

Tönkreteszitek pedig. Az ilyen hibák miatt ezeket nem nevezném fordításnak. A fordításnak nyelvtanilag és jelentésben is helyesnek kell lenniük. Hogy lehet olyat leírni egy hozzászólásban a hadgyakorlatra, hogy "fúrási zóna"?!
 

Kockás ing

Active Member
2020. február 10.
66
240
33
Te is kezded a nyelvtannáciskodást?
Értem én, hogy figyeljünk a magyar nyelvre, de ezek IDEGEN NYELVRŐL MAGYARRA FORDÍTOTT ÍRÁSOK.
Komolyan mondom nem értem, hogy mi a fasznak kell ezért beszólni. Ne engem oltsál már le, hanem írj a gugli vagy a deepl fejlesztőinek, és azokat küldd el a csába..
Nem hiszem, hogy tönkretesszük a nyelvet 1-2 félrefordított szakszóval.
Szerintem itt legtöbben szeretjük a magyar nyelvet, lehetőleg használjuk is rendesen.
Nem a nyelvtannal volt baja, hanem a félrefordítással, amit ki is kell emelni, mert félrevezethető