• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Hát én azért veled ellentétben nem írtanám ki az összes palesztint... mert van ott 40-50 k Hamasz tag, meg 2,2 millió lakos. Nem is értem hogy tudsz ilyen után tükörbe nézni, hogy 2 millió embert megöletnél...(szégyellhetnéd magad) hozzáteszem, nem vagyok, nagyon nem liberális, de izrael párti sem... Ennyi erővel a Holocaustot is dícsérhetnénk, vagy Pol-Pot, vagy Fater, vagy Sztálin rendszerét is.... Mind népírtás volt....A népírtásra való felbújtás itt nem büntetendő????

Nem fogják kiírtani őket. De a Hamaszt feltehetően elpusztítják. Napi szinten szólítják fel a gázaiakat hogy menjenek el, mert most háború lesz. Nem tudnak elmenni, mert a egyiptomiak nem engedik be őket, vagy épp a Hamasz nem engedi el őket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
1900 km távolságról lőttek rakétákat Izraelre. Feltehetően már megszületett az ítélet róluk is.
Írni, olvasni sem tudó, félig vademberek, lövöldöznek ballisztikus rakétákkal úgy, hogy még egy normálisan felszerelt lakást sem láttak. Talán még egy normális ebédet sem ettek egész életükben. Minden vagyonuk a lepedő amibe beburkolóznak, meg a talpuk alatt egy szakadt papucs.
Van belőlük a mi déli határaink mentén is elég. Épp Európába készülnek.
Több vagyonuk lenne, ha nem lopnák el a területüket, nem vágnák ki az ültetvényeiket, nem bombáznák házaikat, nem zárnák őket a világ legnagyobb koncentrációs táborába, és ide se jönnének ha ott Izrael nem teremtene számukra annyira elbaszott életkörülményeket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem fogják kiírtani őket. De a Hamaszt feltehetően elpusztítják. Napi szinten szólítják fel a gázaiakat hogy menjenek el, mert most háború lesz. Nem tudnak elmenni, mert a egyiptomiak nem engedik be őket, vagy épp a Hamasz nem engedi el őket.
Persze, hogy azt akarják menjenek el, hogy a maradék palesztin területre is rátegyék a kezüket.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Ha egyik irányba ennyire sírsz a sok megölt civil miatt és helyesled az utána elkövetett népirtást, akkor tedd azt a másik fél fele is. Ezt a hülyeséget úgy írtad , mintha a semmiből jött volna a palesztin támadás és nem az ellenük elkövetett évtizedes népirtásra adott válasz lenne.

Borzalmas volt a terrortámadás civilek ellen ,az is borzalmas amit most látsz Gázából. Az izraeli lépés reakció volt, a pelsztín terrorra. ott írtam, olvasd csak el, itt évtizedek óta a szemet szemért, fogat fogért, elv érvényesül. Európából ez szörnyű, ott meg így éli meg, aki ott él.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and tomcat1

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 461
7 274
113
Napi szinten szólítják fel a gázaiakat hogy menjenek el, mert most háború lesz. Nem tudnak elmenni, mert a egyiptomiak nem engedik be őket
most északról délre küldik őket
aztán még jobban koncentrálják őket
aztán akkora nagy és sűrű lesz a tömeg ami ha egyszerre megindul egyiptomba nem lesz ami megállítsa őket
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 142
7 598
113
Borzalmas volt a terrortámadás civilek ellen ,az is borzalmas amit most látsz Gázából. Az izraeli lépés reakció volt, a pelsztín terrorra. ott írtam, olvasd csak el, itt évtizedek óta a szemet szemért, fogat fogért, elv érvényesül. Európából ez szörnyű, ott meg így éli meg, aki ott él.
borzalmas volt a terrortámadás? már ne haragudj, de az IDF és az Izraeli miniszterelnökség által elhíresztelt borzalmak többségéről kiderült hogy fasszság...gyakran 24 órán belül. Volt hogy pofátlanul,évekkel ezelőtti, zsidók által elkövetett fertelmes bűnöket használtak fel propaganda célokra... Nem mondom hogy nem lőttek le civileket...De például ki tudja hogy a német rave táncikálós e-thot palesztín vagy IDF golyót kapott a fejébe...senki. Pedig tűzharc folyt ott az érdekes módon majdhogynem készenálló IDF egységek és a HAMASZ közt....
A túszoknak eddig az Izraeli propaganda ellenére, saját elmondásuk alapján nem esett bajuk amíg túszok voltak....én nem akarok senkit se felmenteni de a borzalmas jelzőt nyugodtan elhagyhatjuk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Borzalmas volt a terrortámadás civilek ellen ,az is borzalmas amit most látsz Gázából. Az izraeli lépés reakció volt, a pelsztín terrorra. ott írtam, olvasd csak el, itt évtizedek óta a szemet szemért, fogat fogért, elv érvényesül. Európából ez szörnyű, ott meg így éli meg, aki ott él.
Ha ez az izraeli lépés volt a palesztin terrorra, akkor az meg a palesztin lépés volt az izraeli terrorra. És ha már ekkora '!%+%+"/ vagy hogy így dicsőíted a palesztinok elleni népirtást, akkor dicsőítsed a zsidók ellenit is, csak úgy a kiegyensúlyozottság kedvéért.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 948
93
Nem nagyon értem azokat az embereket akik mindenáron megpróbálnak magyarként pártolni egyik vagy másik oldalt. Semmi közünk egyik feléhez sem. (bár a zsidokhoz......) Az nem értjük, hogy mi folyik itt a saját országunkban, de garantálom a legtöbben azzal sincsenek tisztában, hogy, a saját városunkban utcájukban mi folyik épp. Arról persze lehetne érdekesek beszélgetni, hogy nekünk mi az érdekünk. Hogy mi, hogy hát ránk. Azért ölik ott egymást mert ezt az utat választották. Pont! Nehogy valaki innen igazságot tegyen, amikor még ott sem tud senki. Én azt mondom, hogy tanuljunk a zsidóktól, és amennyire lehet fekezzük a saját "palesztínjainkat"!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
most északról délre küldik őket
aztán még jobban koncentrálják őket
aztán akkora nagy és sűrű lesz a tömeg ami ha egyszerre megindul egyiptomba nem lesz ami megállítsa őket

Feltehetően azt akarják az izraeliek, hogy mind elmenjenek Gázából. Nem népirtást akarnak, inkább elüldözést. Hát elég durva ez is, de az is borítékolható, hogy a világháború óta a legnagyobb zsidó civil halálos áldozatot követelő támadás után valahogy megteremtik a biztonságosabb életet délen is. Feltehetően ebben látják ennek a módját. Valamint a Hamasz megsemmisítését meglehet, így egyszerűbbnek gondolják, mert nem lesznek ott esetleg már civilek. Régi katonai törvény, miszerint, megkezdett akciót nem szabad leállítani. Szerintem ezt látjuk most. Eldőlt a Gáza elleni támadás, onnantól kezdve nincs más megoldásban gondolkodás Izraeli részről.
A történtek után, pro és kontra, szerintem mindenféle béke több évtized távolságra került.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 142
7 598
113
Nem népirtást akarnak, inkább elüldözést.
akkor miért énekelnek arról hogy kiirtják az összeset, miért ordibálták hogy, jön a második Nakba és végetek, miért skandálták hogy megöltük Jézust megölünk titeket is ? Nem ez az első népírtás amit a zsidók véghez vittek és népük arra van kondícionálva-a demonstrációikon elhangzottakból kiindulva- hogy kiírtsák a nem zsidókat. Ne felejtsük el mi mind szolgáik vagyunk nekik vallásuk szerint.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Ha ez az izraeli lépés volt a palesztin terrorra, akkor az meg a palesztin lépés volt az izraeli terrorra. És ha már ekkora '!%+%+"/ vagy hogy így dicsőíted a palesztinok elleni népirtást, akkor dicsőítsed a zsidók ellenit is, csak úgy a kiegyensúlyozottság kedvéért.

Nem dicsőítek népirtást, pláne. Az izraeli válaszlépés volt az ,ami más szerintem nem lehetett. Nem tehettek mást. Mit kellene tenni szerinted, ha bejönne vagy 2000 fegyveres hazánkba és megölne több száz magyart, elhurcolna vagy 200 gyereket, nőt, öreget, beteget ? Elnézést kellene kérni tőlük, hogy egyáltalán létezünk ?
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Pont ezért kell tanulni a zsidóktól!
Ez hülyeség, próbálnád meg ugyanazt megcsinálni, pl nekiállni Magyarországon kiirtani a cigányokat ahogy ők a palesztinokat. Vagy átbombázgatni a szomszédba s közbe várni a fegyvertámogatást meg a sorbanálló hordozókat a védelmedre s két nap alatt 20 mld dollárt a számládra. S mindezt mindenki megtapsolná mi? Ebből hány jönne be a nagy tanulásból és leutánzásból?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 684
5 504
113
Hát én azért veled ellentétben nem írtanám ki az összes palesztint... mert van ott 40-50 k Hamasz tag, meg 2,2 millió lakos. Nem is értem hogy tudsz ilyen után tükörbe nézni, hogy 2 millió embert megöletnél...(szégyellhetnéd magad) hozzáteszem, nem vagyok, nagyon nem liberális, de izrael párti sem... Ennyi erővel a Holocaustot is dícsérhetnénk, vagy Pol-Pot, vagy Fater, vagy Sztálin rendszerét is.... Mind népírtás volt....A népírtásra való felbújtás itt nem büntetendő????

A 2,2 millió lakos miért nem zavarja el a Hamaszt? Saját maguknak nehezítik meg az életüket
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 142
7 598
113
Nem dicsőítek népirtást, pláne. Az izraeli válaszlépés volt az ,ami más szerintem nem lehetett. Nem tehettek mást. Mit kellene tenni szerinted, ha bejönne vagy 2000 fegyveres hazánkba és megölne több száz magyart, elhurcolna vagy 200 gyereket, nőt, öreget, beteget ? Elnézést kellene kérni tőlük, hogy egyáltalán létezünk ?
Má megint mérget veszünk a propi számokra ? ajjaj
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: megazez and PPP

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem dicsőítek népirtást, pláne. Az izraeli válaszlépés volt az ,ami más szerintem nem lehetett. Nem tehettek mást. Mit kellene tenni szerinted, ha bejönne vagy 2000 fegyveres hazánkba és megölne több száz magyart, elhurcolna vagy 200 gyereket, nőt, öreget, beteget ? Elnézést kellene kérni tőlük, hogy egyáltalán létezünk ?
Igenis dicsőítetted. De lépjünk ezen túl, azok a fegveresek hozzuk nem bementek, hanem ők elfoglalták azoknak a fegyvereseknek a területeit, azok meg néha csinálnak egy-egy fegyveres akciót a megszállók ellen. Mit kellene csináljon a palesztin, ha egyre több földjét reabolják el, egyre szabadabban ölik a lakosságát, egyre kisebb helyre szorítják be és egyre rosszabbak a kilátásai?