• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Igenis dicsőítetted. De lépjünk ezen túl, azok a fegveresek hozzuk nem bementek, hanem ők elfoglalták azoknak a fegyvereseknek a területeit, azok meg néha csinálnak egy-egy fegyveres akciót a megszállók ellen. Mit kellene csináljon a palesztin, ha egyre több földjét reabolják el, egyre szabadabban ölik a lakosságát, egyre kisebb helyre szorítják be és egyre rosszabbak a kilátásai?

Kössön békét. A kapott támogatásból ne fegyvereket gyártson, hanem vízvezetéket. Fogadja el az ENSZ határozatokat.
Persze, ilyen nem lesz. A háborús helyzet folytatódik.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 770
113
A 2,2 millió lakos miért nem zavarja el a Hamaszt? Saját maguknak nehezítik meg az életüket
Azé mer ott minden a Hamaszé...ha nem hajbókolsz, nincs kaja, nincs víz, nincs lakhatás, meg az a kis meló meg segély....közben ott a családod, és nem nagyon rázhatod a lábadat...mer esetleg meg is mihályodsz akkor....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Kössön békét. A kapott támogatásból ne fegyvereket gyártson, hanem vízvezetéket. Fogadja el az ENSZ határozatokat.
Persze, ilyen nem lesz. A háborús helyzet folytatódik.
Nincs akivel békét kötni, napi szinten ölik őket és foglalják el a területeiket, építik az új telepeket, ahoz meg sokszor lerombolják a palesztinok házait. Az ENSZ határozatokat meg elsősorban Izrael nem fogadja el, valahogy rajtuk nem akarod számonkérni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 289
14 006
113
Hogy ne csak politizálás legyen itt. Izraeliek "spongiabombákat" fognak használni a hamaszos tunelek eltomésére:


A spongiabomba mukodése:


Hogyan próbál Kína politikai tolét kovácsolni:

 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 770
113
Igenis dicsőítetted. De lépjünk ezen túl, azok a fegveresek hozzuk nem bementek, hanem ők elfoglalták azoknak a fegyvereseknek a területeit, azok meg néha csinálnak egy-egy fegyveres akciót a megszállók ellen. Mit kellene csináljon a palesztin, ha egyre több földjét reabolják el, egyre szabadabban ölik a lakosságát, egyre kisebb helyre szorítják be és egyre rosszabbak a kilátásai?
Mégegyszer hangsúlyozom! Elítélem a terrorizmust, és nem vagyok liberális...Orbános se, DK-s pláne....
De... !!!! Megkérdezném az itteni magyaroktól akik írnak, és dicsőítik ezt...ha veled ezt Magyarhonban tennék, amit 46 óta Izrael tesz, Te mit csinálnál??? Ennyi év alatt mennyire lennél elkeseredve, hogy egy Debrecen nagyságú területre-gettóba beszorítottak 2,2 millióan? Úgy h 2000 évig ott nyomtad? Minden ellátásod tőlük függ de azért évente igyekszenek a népességet pár ezerrel megritkítani, meg azt a pici földet is elvenni... Ma esti hír. A Netanjahu kormány MA ESTE megerősítette, hogy a 2,2 millió palesztín nem maradhat, és megpróbálják a Sínai sivatagba nyomni őket, vagy bárhová. Na...Ti Magyarként mit tennétek???? Ha mondjuk a Románok most aszondanák..." Hé Figyu! '1920 ban mienk volt Budapest is, meg az egész Dunáig, és ez ősi román föld, bizonyítom is...mert hát Mátyás is az volt meg Hunyadi, Petőfi...stb... Mondanád, hogy ok fasza igazad van bocskoros haver... :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Azé mer ott minden a Hamaszé...ha nem hajbókolsz, nincs kaja, nincs víz, nincs lakhatás, meg az a kis meló meg segély....közben ott a családod, és nem nagyon rázhatod a lábadat...mer esetleg meg is mihályodsz akkor....

Mikor került ott hatalomra a Hamasz egyébként ? Mert előtte az izraeliek kimentek onnan már régebben. Valahogy elvoltak egymás mellett. Majd jött a Hamasz.
Őszintén szólva Izrael helyzete Magyaroszágéhoz hasonlít. Minden szomszédja, egyben az ellensége is.
Most viszont az Ábrahám megállapodásokkal, javult a viszony, a Szaudi vezetéssel, Törökökkel. Irán ezt sokáig nem nézhette tovább. A Palesztínok, szerencsétlenek, meg mindig jó eszköz valaki kezében, Izrael ellenében.
Egy elkezdett békefolyamat, már véget is ért.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 770
113
Mikor került ott hatalomra a Hamasz egyébként ? Mert előtte az izraeliek kimentek onnan már régebben. Valahogy elvoltak egymás mellett. Majd jött a Hamasz.
Őszintén szólva Izrael helyzete Magyaroszágéhoz hasonlít. Minden szomszédja, egyben az ellensége is.
Most viszont az Ábrahám megállapodásokkal, javult a viszony, a Szaudi vezetéssel, Törökökkel. Irán ezt sokáig nem nézhette tovább. A Palesztínok, szerencsétlenek, meg mindig jó eszköz valaki kezében, Izrael ellenében.
Egy elkezdett békefolyamat, már véget is ért.
Ebben egyetértek....de egy olvasd el amit utoljára írtam! Lehetetlen hogy ilyen állapotokban nem lesz valamilyen mozgalom...olyan mintha vakon tapogatóznál...fel sem fogod...talán az uccsó hozzászólásom rávilágít....Majdnem úgy érzem magam mintha Dudival vitatkoznék, hogy melyik jobb: A LeoA2, vagy a Cár-harckocsi...nyalván való hogy a Cár :D (nem volt mit rajta kilőni, de Pssszt, mert lopják) :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
A Netanjahu kormány MA ESTE megerősítette, hogy a 2,2 millió palesztín nem maradhat, és megpróbálják a Sínai sivatagba nyomni őket, vagy bárhová.

Nem én vagyok az IDF vezérkari főnöke. De ha az lennék, az első javaslatom lenne, hogy.... Izrael stabil és biztos katonai megvédésének a következők a feltételei.
Északon, egy megszállt, vagy annektált, biztonsági zóna dél Libanonból.
Stratégiai pont a szírektől elfoglalt Golán fennsík, amit mindenképp megtartanák, soha nem adnám vissza.
Cisz Jordánia hasonló okból elengedhetetlen.
Gáza, egyértelmű, ott nem lehet egy ellenséges tűzfészket meghagyni, ami állandó fenyegetést jelent.
Sínai félsziget, nagy terület, kár volt visszaadni.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 770
113
Nem én vagyok az IDF vezérkari főnöke. De ha az lennék, az első javaslatom lenne, hogy.... Izrael stabil és biztos katonai megvédésének a következők a feltételei.
Északon, egy megszállt, vagy annektált, biztonsági zóna dél Libanonból.
Stratégiai pont a szírektől elfoglalt Golán fennsík, amit mindenképp megtartanák, soha nem adnám vissza.
Cisz Jordánia hasonló okból elengedhetetlen.
Gáza, egyértelmű, ott nem lehet egy ellenséges tűzfészket meghagyni, ami állandó fenyegetést jelent.
Sínai félsziget, nagy terület, kár volt visszaadni.
Há gratulálok :D Esetleg Iránt, vagy még valamit?? Egy 1000 km-es biztonsági zóna sokkal jobb lenne...meg lehetne még sok kibucot építeni :D A Sínait kár volt visszaadni...értem....Én má azért csak elmennék Kairóig a helyükben :D Ja hogy háború volt... Há vót ilyen nálunk is, azt mégse adják vissza a földjeinket, mi meg mégse követeljük Nápolyt, pedig az is a miénk volt :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem én vagyok az IDF vezérkari főnöke. De ha az lennék, az első javaslatom lenne, hogy.... Izrael stabil és biztos katonai megvédésének a következők a feltételei.
Északon, egy megszállt, vagy annektált, biztonsági zóna dél Libanonból.
Stratégiai pont a szírektől elfoglalt Golán fennsík, amit mindenképp megtartanák, soha nem adnám vissza.
Cisz Jordánia hasonló okból elengedhetetlen.
Gáza, egyértelmű, ott nem lehet egy ellenséges tűzfészket meghagyni, ami állandó fenyegetést jelent.
Sínai félsziget, nagy terület, kár volt visszaadni.
Röviden, a környező országokról és népektől terültetet rabolnál el, aztán meg picsognál amikor néha orrbavernek meg telesírnád a világsajtót, hogy terroristák, mert a saját földjüket akarják amit elloptál tőlük.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 770
113
Röviden, a környező országokról és népektől terültetet rabolnál el, aztán meg picsognál amikor néha orrbavernek meg telesírnád a világsajtót, hogy terroristák, mert a saját földjüket akarják amit elloptál tőlük.
Hallod??? Én ezt nem is értem.... Komolyan mondom, nekem nincs bajom Izraellel...úgyis ott fog maradni, de még egy ilyen okfejtést hallok, Veszek repjegyet, és az e heti Shabaton ott fogok bólogatni a siratófalnál, nyakamba vaskereszttel, meg egy Leibstandarte pólóban :D (és erre @reich_und_roll barátom ezt a hozzászólást szívecskével honorálja) :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Röviden, a környező országokról és népektől terültetet rabolnál el, aztán meg picsognál amikor néha orrbavernek meg telesírnád a világsajtót, hogy terroristák, mert a saját földjüket akarják amit elloptál tőlük.

Nagyjából, ja. Ez folyik évtizedek óta, ha jól meggondoljuk. Ugyanakkor Izrael államot a világ nagyhatalmai tették oda, ahol van. Mindegyik.
1948-ban kitört az első háború, azóta meg volt egypár. Jövőben is lesz még egypár.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nagyjából, ja. Ez folyik évtizedek óta, ha jól meggondoljuk. Ugyanakkor Izrael államot a világ nagyhatalmai tették oda, ahol van. Mindegyik.
1948-ban kitört az első háború, azóta meg volt egypár. Jövőben is lesz még egypár.
Gondolom akkor Oroszország biztonsági zónáival is teljesen egyetértesz, amit most éppen kitolt és még jobban ki fog. Mondjuk az ukrán topikban nem emlékszem ilyen írásodra.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Gondolom akkor Oroszország biztonsági zónáival is teljesen egyetértesz, amit most éppen kitolt és még jobban ki fog. Mondjuk az ukrán topikban nem emlékszem ilyen írásodra.

Nagyon ritkán írok oda. Annyira nem érdekel az a háború, pláne az állóvíz. De itt mint írtam, a politika csúnya világ. Oroszország jó felvetés. Feltehetően megnyeri majd valamilyen formában az ukrán háborút, de nem tudjuk a továbbiakat. Tippelni sem mernék. Majd meglátjuk, ha megéljük.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Röviden, a környező országokról és népektől terültetet rabolnál el, aztán meg picsognál amikor néha orrbavernek meg telesírnád a világsajtót, hogy terroristák, mert a saját földjüket akarják amit elloptál tőlük.

Nehéz ügy. Olyan hogy Szír, Palesztin, vagy Jordán, meg a többi, Marokkótól, Irakig, nem igazán létezik. ott muszlim vallású arab törzsek vannak. Olyan országok határain belül, amit még a gyarmattartók húztak meg, elsősorban egymással közösen.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 770
113
Nehéz ügy. Olyan hogy Szír, Palesztin, vagy Jordán, meg a többi, Marokkótól, Irakig, nem igazán létezik. ott muszlim vallású arab törzsek vannak. Olyan országok határain belül, amit még a gyarmattartók húztak meg, elsősorban egymással közösen.
Na ezt most jól megmondtad...tulajdonképpen az egész arab világ országainak a létét megkérdőjelezed... bocs ...khmmm...őőőő...milyen alapon??? Kicsit régebbiek mint ukrajna, azt mégsem kérdőjelezgetik, mert ugye megmondták (nem kamu) hogy Jézus is ukrán volt, és a Fekete tengert az ukránok ásták ki... :D Én legalább nem kettősmércézek, hanem megmondom a Frankie-t... :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Na ezt most jól megmondtad...tulajdonképpen az egész arab világ országainak a létét megkérdőjelezed... bocs ...khmmm...őőőő...milyen alapon??? Kicsit régebbiek mint ukrajna, azt mégsem kérdőjelezgetik, mert ugye megmondták (nem kamu) hogy Jézus is ukrán volt, és a Fekete tengert az ukránok ásták ki... :D Én legalább nem kettősmércézek, hanem megmondom a Frankie-t... :)

Ne keverjük a hülye ukránokat ide szerintem. De az arab világ országhatárai tényleg a gyarmati múltban születtek.
Spanyol Szaharától Irakig, mind azt a nyelvet beszélik. Országhatárokat húztak a gyarmattartók, majd ráhagyták az ott élőkre örökségül.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 770
113
Ne keverjük a hülye ukránokat ide szerintem. De az arab világ országhatárai tényleg a gyarmati múltban születtek.
Spanyol Szaharától Irakig, mind azt a nyelvet beszélik. Országhatárokat húztak a gyarmattartók, majd ráhagyták az ott élőkre örökségül.
Vegyük hozzá Észak, közép, és Dél amerikát is.... szinte minden államát... na....(spanyolok portugálok, angolok, stb....) Esetleg Ázsia egy részét... (hollandok, angolok) De legalább ott harcolt Sandokan a szabadságért! Sarawak Rádzsája! :)