[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
Voltak valaha is? Pont beleillenek a nagy haverjaik körébe. Románia, Franciaország, Lengyelország.
kepzeld a ruszki elindulna, milyen szaladas lenne szerteszet,..

de meg is ertenem oket, egyaltalan nem nevetnem oket ki mint pl. a francuzokat szoktam. mire a tobbi NATO/EU szovetseges eldontene hogy meg kell beszelni ami tortent, mit is kell tenni, neadj isten inteszkedni vmit, eltelne egy 3 het minimum.
reg kesz volna a jatek mire brusselbe osszeszednek a kvorumot.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 086
33 344
113
Én most személyszerint úgyvagyok hogy magyar határpénzért meg egy kis költenivaló euroért kimennék a lengyeleknek segíteni határt őrizni ha lehetne. 1 hónapra akár... fel lehetne fogni úgy mint egy hadgyakorlatott akár röktönzött kitelepüléssel... (tudom sokaknak nem tetszene ha íígy lennének küldve... de szerintem nem csak én vagyk olyan elvetemült hogy bevállalnám...) kilehetne próbálni a konténerek gyors telepítését sátrakat állítani "berendezkedni" vele párhuzamosan feladatot végrehajtani... (határt őrizni) szerintem azért elég életszagú lenne a nagy távolság is adott hogy a logisztika dolgozzon.... tudom ez plusz munka lenne néhányak számára és így is nagy a tulterheltség... De egy háborúba se lenne másképp... annyi hogy a tapasztalatokat is le kellene szürni a végén és javítani amin lehet hogy gördülékenyebben működjön és egy következő esetleges hasonló helyzetbe lehessen hova nyúlni de már egyszerübb formában.
De akár a mélységi bevonást is jó dolognak tartanák akár egy kisebb csoportnak riadóval ha biztos fogás lenne kilátásba... (persze tudom ez sem jó mindenkinek és ez is plusz meló lenne az érintetteknek és a szémély és pénzügynek....) de ha lelennének szürve a tapasztaatok egyszerüsítve lenne a végén akkor az is hasznos lenne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 086
33 344
113
Megoldható lenne egy országos mozgosítás imitációjával. Pl az ország minden megyályéből mondjuk 2 fő gyülekezési pontra kell hogy beérkezzen X órán bellül majd ha vannak tartalékos készletek azok összeálítása és kiküldeni az egésszet lengyelbe előzetetes eggyeztetéssel ahol egy határközeli placcon felépíthetnénk a bázist és megkezdhetnénk a szolgálatot... igazából tök életszagú dolog lenne... és akármelyik akár nagyobb volumenú gyakorlatnál is több tanulsággal szolgálna (sok papírmunkát ki lehetne szedni) ezze egyszerüsítve és gyorsítva a folyamatot... (az oroszok hadosztálynyi erőket mozgatnak meg hasonlóan.) nekünk egy szakasznak nem szabadna kihívást jelentenie... (vagy ha mégis szta jelentene akkor annaál inkább szükséges.) A kieső emberek pótlásával meg az irodák lehetnének tesztelhetők... (mert valószínűleg oda is ráférne az egyszerüsítés.) Igazából nekem megint történt gikszer a behívásommal kapcsolatba ami a fizut is érinti eggyenlőre nem tünik túl nagy dolognak és megoldódik de vólt rá egy hónap... és az összevissza leadottt infók és azok a különböző végpontokba kijutása utáni nem meglévő kapcsolat miatt....) minden esetre így hogy hiba lett kívülről elég bonyolult a rendszer.... Nemtudom mi lenne ha az azonnali mozgósító papírt használni is kellene az hogy lenne megoldva...) de ha szükség lenne rá kellene hogy addigra ez megoldott legyen sőt bejáratott dolog ne akkor keljen agyalni meg gubancot gobózni e mkiatt juttatási gondokat javítani amikor tényleg baj van mert akkor az nagy pecsét a károsúlt számára mégha utolag rendeződik is mint mindig...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 774
65 078
113
Én most személyszerint úgyvagyok hogy magyar határpénzért meg egy kis költenivaló euroért kimennék a lengyeleknek segíteni határt őrizni ha lehetne. 1 hónapra akár... fel lehetne fogni úgy mint egy hadgyakorlatott akár röktönzött kitelepüléssel... (tudom sokaknak nem tetszene ha íígy lennének küldve... de szerintem nem csak én vagyk olyan elvetemült hogy bevállalnám...) kilehetne próbálni a konténerek gyors telepítését sátrakat állítani "berendezkedni" vele párhuzamosan feladatot végrehajtani... (határt őrizni) szerintem azért elég életszagú lenne a nagy távolság is adott hogy a logisztika dolgozzon.... tudom ez plusz munka lenne néhányak számára és így is nagy a tulterheltség... De egy háborúba se lenne másképp... annyi hogy a tapasztalatokat is le kellene szürni a végén és javítani amin lehet hogy gördülékenyebben működjön és egy következő esetleges hasonló helyzetbe lehessen hova nyúlni de már egyszerübb formában.
De akár a mélységi bevonást is jó dolognak tartanák akár egy kisebb csoportnak riadóval ha biztos fogás lenne kilátásba... (persze tudom ez sem jó mindenkinek és ez is plusz meló lenne az érintetteknek és a szémély és pénzügynek....) de ha lelennének szürve a tapasztaatok egyszerüsítve lenne a végén akkor az is hasznos lenne.
Szerintem van eleg emberuk, nincsenek rankszorulva. Megis hogyan intezkednel ott, milyen jogi ismeretek hianyaban. Ne akarjunk frontex meg eu lenni. Ehhez a par gibbonhoz boven elegendo a 40 millio polak. Kb annyi a lengyel meg belorusz hatar hossza mint nekunk a horvat+szerb+roman
, vagyis a deli hatarunk. Mi megoldottuk eleg jol 10 millio fovel joval tobb gibbon ellen.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 086
33 344
113
Szerintem van eleg emberuk, nincsenek rankszorulva. Megis hogyan intezkednel ott, milyen jogi ismeretek hianyaban. Ne akarjunk frontex meg eu lenni. Ehhez a par gibbonhoz boven elegendo a 40 millio polak. Kb annyi a lengyel meg belorusz hatar hossza mint nekunk a horvat+szerb+roman
, vagyis a deli hatarunk. Mi megoldottuk eleg jol 10 millio fovel joval tobb gibbon ellen.
igen de nekünk is hasznos vólt a szlovák osztrák cseh lengyel segítség a határőrizetben. ahogy nekik is tapasztalatszerzés szempontjából....
(nekünk vannak értékes tapaztalataink) lengyelek is vóltak nállunk amikor gebaszvólt a határon.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 774
65 078
113
igen de nekünk is hasznos vólt a szlovák osztrák cseh lengyel segítség a határőrizetben. ahogy nekik is tapasztalatszerzés szempontjából....
(nekünk vannak értékes tapaztalataink) lengyelek is vóltak nállunk amikor gebaszvólt a határon.
Itt ok tanulni voltak meg reprezentalni, de erkolcsi tamogatast adott, plane a foto a kozos magyar - lengyel-cseh-szlovak 4-es jarorrol. Amugy teljesen biztos vagyok benn hogyha Kacsinszkinek valamire szuksege van ezugyben akkor Viktorunk segit neki a dva bratanki szellemeben.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Persze, ha szír agysebész, akkor érthető, hogy telik rája! :D :cool:
---
"Twitterezők vették észre, hogy a TASS ügynökség fotósa, Leonid Shcheglov által a lengyel-fehérorosz határon november 8-án készített képen szereplő bevándorló egészen színvonalas szettben "menekül"!"
..
2021111153.jpg
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 891
11 246
113
nem is értem ezt a bizarr ötletet. mégis milyen alapon kívánnának ebbe beleugatni?

Azt is meg akartak szabni, hogy Mo honnan es milyen utvonalon vegyen gazt. USA-nak kepzelik magukat, persze csak kepzelik, de az be van rogzulve naluk alaposan. Ugy erzik joguk van mindenbe beleszolni, es meg is teszik. Jo sok baratot/szovetsegest/szinpatizanst szereznek ezzel a hozzaallassal.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
"... Tudatos, szervezett migrációs nyomás Fehéroroszország és Oroszország részéről ..."


Első hozzászólás a videó alatt:
"Brüsszel a hibás !! Nem luki nem putin a hibás" :)
 
  • Vicces
Reactions: gacsat

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 450
17 688
113
Persze, ha szír agysebész, akkor érthető, hogy telik rája! :D :cool:
---
"Twitterezők vették észre, hogy a TASS ügynökség fotósa, Leonid Shcheglov által a lengyel-fehérorosz határon november 8-án készített képen szereplő bevándorló egészen színvonalas szettben "menekül"!"
..
2021111153.jpg
Pont a minap néztem egy riportot az ott tartózkodó migránsokat kérdezgették, kb az összes azt nyilatkozta, amikor megkérdezték, hogy honnan van pénzük, hogy a családjuk küldik nekik. Az összeget tekintve 4-6 ezer euró összeget jelöltek meg. Na most, ha a családnak a Közel - Keleten van 6 ezer eurója amit odaad (az egyik) a gyerekének, hát kérem azok sok mindennek nevezhetők csak nem szegénynek.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 205
113
Pont a minap néztem egy riportot az ott tartózkodó migránsokat kérdezgették, kb az összes azt nyilatkozta, amikor megkérdezték, hogy honnan van pénzük, hogy a családjuk küldik nekik. Az összeget tekintve 4-6 ezer euró összeget jelöltek meg. Na most, ha a családnak a Közel - Keleten van 6 ezer eurója amit odaad (az egyik) a gyerekének, hát kérem azok sok mindennek nevezhetők csak nem szegénynek.
Eladták az összes kecskét. :rolleyes: