[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
770
1 909
93
Én még ezt sem mondom. Amerikai szemszögből nézi, értelmetlen rajta számonkérni magyar szempontokat Viszont érdemes meghallgattni, mert talán jobban megértjük a jelent és pontosabban következtethetünk a jövőre.
A gond, hogy nem ezt mondja:
If you have been wondering where I am wandering, I am trying to understand the geopolitics of Poland and Hungary.
Állítólag csak meg szeretné érteni szegény a helyzetet. :confused:
A másik, hogy nem tudom eldönteni, hogy simán ostoba, vagy ennél mélyebbek az ismeretei, de rosszindulatból, hangulatkeltésből sarkít és fest ilyen primitív képet.
Sajnos abban igazad van, hogy figyelnünk kell ezekre a "véleményekre", mert apró országként ki vagyunk szolgáltatva a nagyoknak és az ő világlátásuknak.
Hogy egy klasszikust idézzek: "Leszarni lehet, de felszarni nem!"
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 140
93
"Ez a háború az USA számára a legrosszabb időpontban indult. Hiányzik az a bizonyos három év.
Mi lesz, ha az orosz taktikai nukleáris erővel veri szét a kelt közép európai NATO tagokat? Akkor nem lesznek nagy városi- és tankcsaták, hanem csak kapituláció. Kiindulva abból, hogy az USA még nincs felkészülve egy tömeges stratégiai nukleáris csapás elhárítására, nem valószínű, hogy bele fog állni egy taktikai nukleáris adok-kapokba.
Szépen nyugton fog maradni.
Megint írom. Sajnos az orosz ezzel számol!"


Itt írod le, hogy az USA miért nem gondolhatja komolyan az Oroszo. elleni háborút. Ezért mondom én azt, hogy ez egy USA-Oroszo. megegyezés alapján indított háború, ahol Ukrajna csak egy indok Oroszo. mobilizációjára a Nyugat, az EU ellen. A fő célpont, közös ellenség Németo. lesz.

"Amerika nem erre játszott, hanem egy 2027 környékén kirobban orosz-ukrán háborúval, ahol a már állig felfegyverzett ukrán sereg a sarokba szorítja az oroszt, aki aztán kínjában atomhoz nyúl, hogy aztán az USA letörölje a térképről, azzal az indokkal, hogy az orosz a gonosz, és ha nem fékezi meg, akkor annyi a világnak."

Ennek nincsen értelme, mert ha az USA letörölné Oroszo.-ot a térképről, akkor azzal csak Kínának engedne nagyobb teret, ami abszolút nem érdeke az USA-nak.

"Persze a közeljövőben az USA-Oo. kiegyezésre bár mikor sor kerülhet, akár olyan tartalommal is, amelyről te szoktál írni."

Az USA már kiegyezett Oroszo.-gal. Jelenleg a háború felfuttatása, további eszkalációja azt a célt szolgálja, hogy abban az EU és Németország elpusztuljon. Ekkor tudja Oroszo. a volt KGST/VSZ országait bekebelezni, ahogyan azt az USA Oroszo.-nak megígérte.

"Jelen körülmények között az USA akkor járna jól, ha minél hamarabb kiegyezne az orosszal."

Nem, mert akkor a jelenlegi helyzetből nem kerekedne akkora háború, amellyel az USA átjászthatná a volt KGST/VSZ országait Oroszo.-nak. Tehát, ha most kiegyeznének nyilvánosan is, akkor a háború Ukrajnán belül leállna, és nem volna további indok, alap, helyzet, casus belli stb. a volt KGST/VSZ országok átjátszására.
A gondolat menet több ponton logikailag hibás. Csak néhány észrevétel:

-A lengyeleket soha senki nem lesz képes visszakényszeríteni orosz, érdekszférába. A mi alternatív valóságunkban legalább is biztosan. Gyk az országuk teljes megsemmisüléséig fognak harcolni. Rajtuk kívül a többi ország lutri, igazából az a kérdés megelőzi-e valaki a románokat a háborúból történő kiugrással.
- Ha az USA nem fog itt teljes erőbedobással harcolni, az a NATO végét és ezzel az USA európai befolyásának végét jelenti. Kb. mindent el fog veszíteni itt, katonai infrastruktúrát, felvonulási területeket (mert valljuk be magunknak, Közép-Európa csupán erre erre kellett nekik és gazdasági kizsákmányolásra). A maradék nyugati ország Európában valszeg kiegyezik az oroszokkal, mielőtt a háborús pusztítás elérné őket is (itt gondolok olaszokra, spanyolokra, franciákra, Benelux államok, svédek, dánok + Norvégia). Az ütközőzóna az felperzselődik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 730
30 253
113
Felépült a 186 kilométer hosszú acélkerítés a lengyel-fehérorosz határon. Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő ebből az alkalomból csütörtökön az ukrajnai háború előjelének nevezte a tavaly ősszel Minszken át Lengyelországba tartó migrációs hullámot.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/245590/
Demokratikus, H. Aladár tip. kerítés?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 350
113

Cseh elnokseg elso napja. Maris basztatja a dagi a nemeteket.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 712
113
Amúgy a szlovákokat sem értem. Ez a 12 darab Mig és a 30 darab T-72 fogja szerintük megváltani Ukrajnát? Az ukránokon kb semmit nem segít, az oroszoknak újabb adag ócskavas. Ez egyedül a szlovák hadseregnek fog hiányozni és fájni. Egyébként meg mintha azt mondták volna a ruszkik, hogy a vadászgépek átadása a vörös vonalat jelenti és pont emiatt vissza is léptek ha jól emlékszem pont a lengyelek, hogy oda adják a migeket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 321
113
Amúgy a szlovákokat sem értem. Ez a 12 darab Mig és a 30 darab T-72 fogja szerintük megváltani Ukrajnát? Az ukránokon kb semmit nem segít, az oroszoknak újabb adag ócskavas. Ez egyedül a szlovák hadseregnek fog hiányozni és fájni. Egyébként meg mintha azt mondták volna a ruszkik, hogy a vadászgépek átadása a vörös vonalat jelenti és pont emiatt vissza is léptek ha jól emlékszem pont a lengyelek, hogy oda adják a migeket.
Főleg hogy jó ha a harmada üzemképes.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Tehat ha allatnak neveznek egy nepet, meg csatlosnak, akkor az nem szamit gyulolkodonek Magyaroszagon? Mondjuk az igaz, hogy kicsit forrobb a veretek mint a toletek eszakabbra eloknek, de azert vannak kozos emberi normak, amit emlekeim szerint ti is ismertek.
Szerintem lassíts kicsit. Te a románokhoz hasonlítottál minket ami alsó hangon élőben egy azonnali ütést érne.

Köpönyegforgatónak neveztél minket és ehhez olyan helyzetet hoztál, amiben két ellenség között próbáltunk lavírozni, majd ugyanilyen helyzet alól felmentetted magatokat és így elég köpedelem.

Megbízhatatlannak neveztél minket és olyan helyzetben lennél velünk elégedett, ami nekünk nem jó.

Az pedig az a helyzet, amit a jó kutya megfogalmazásának neveztem. Nem rátok mondtam ott és akkor, bár a vezetésetek törekszik erre a posztra jelenleg.

És igen. Csatlósok vagytok. Az önérdeketek és a realitások szerint ezt kell tennetek, de angolszász csatlósok lesztek ebben a buliban ha erre mentek tovább.

A Leopard 2 modernizációtok pedig lassú. Nemcsak szerintem, bár a kezdete óta nyomon követem, már az első híreitől kezdve, hanem a saját államod szerint is, szóval légyszíves ne sírjál már mint egy kis szaros picsa a valóságtól.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Szerintem lassíts kicsit. Te a románokhoz hasonlítottál minket ami alsó hangon élőben egy azonnali ütést érne.

Köpönyegforgatónak neveztél minket és ehhez olyan helyzetet hoztál, amiben két ellenség között próbáltunk lavírozni, majd ugyanilyen helyzet alól felmentetted magatokat és így elég köpedelem.

Megbízhatatlannak neveztél minket és olyan helyzetben lennél velünk elégedett, ami nekünk nem jó.

Az pedig az a helyzet, amit a jó kutya megfogalmazásának neveztem. Nem rátok mondtam ott és akkor, bár a vezetésetek törekszik erre a posztra jelenleg.

És igen. Csatlósok vagytok. Az önérdeketek és a realitások szerint ezt kell tennetek, de angolszász csatlósok lesztek ebben a buliban ha erre mentek tovább.

A Leopard 2 modernizációtok pedig lassú. Nemcsak szerintem, bár a kezdete óta nyomon követem, már az első híreitől kezdve, hanem a saját államod szerint is, szóval légyszíves ne sírjál már mint egy kis szaros picsa a valóságtól.
hazudsz, epp azt irtam, hogy NEM szoktatok elo szerzodest felrugni mint a romanok. Visszakeresheted.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Mivel az utobbi parszaz evben egyetlen szovetsegesetek sem bizhatott meg bennetek, epp azert mert ahogy te is irtad, hogy ennek hol annak az oldalan alltok, igy a szovetsegeseitek ugy bantak veletek mint a csatlosokkal szokas,

Masik ellenpelda: romania szinten megbizhatatlan, tehat oket kezivezerli az USA, ok nem szovetseges, hanem valoban csatlos.

hazudsz, epp azt irtam, hogy NEM szoktatok elo szerzodest felrugni mint a romanok. Visszakeresheted.
Aztán most szépen zsebeld be a virtuális köpéseket, ütéseket lengyel serthetetlenseg szobra. Egyazon hozzászólasod idéztem be.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Aztán most szépen zsebeld be a virtuális köpéseket, ütéseket lengyel serthetetlenseg szobra. Egyazon hozzászólasod idéztem be.
Csak azt a mondatot NEM idezted be, amiben azt irom, hogy ti NEM szoktatok elo szerzodes kozben atallni, mint ok. De valoban szerintem azert nincs allando szovetsegesetek, mert megbizhatatlan a magyar kulpol.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and kriss02

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Csak azt a mondatot NEM idezted be, amiben azt irom, hogy ti NEM szoktatok elo szerzodes kozben atallni, mint ok. De valoban szerintem azert nincs allando szovetsegesetek, mert megbizhatatlan a magyar kulpol.
Nincsen semmi baj. Én itt Magyarhonból szeretném, ha minden úgy menne mint régen. Ezért szeretném, ha visszaállítanánk a régi szép idők határait. Mindkét népnek kívánom az 1795ös határokat.