[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
o_O:D Lefordultam a székről a nevetéstől. Sikerül nekik "Szélkelep"Bernadett szintjére degradálni magukat. Nem a vádlónak van bizonyítási kényszere?
Nem kényszere, hanem bizonyítási KÖTELEZETTSÉGE!! Ha viszont valaki nem tudja bizonyítani a vádat, azt RÁGALMAZÓnak hívják (legalábbis nálam) - persze nem tudom, hogy működik ez az EU-demokráciákban, előfordulhat hogy pont fordítva?!!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Hogyan viszonyulnak a lengyelek európa más országaihoz/népeihez?
Számomra meglepő (+), hogy az oláhokat jobban utálják, mint az oroszokat.
Hasonlóan meglepő (-), hogy a szlovákokat jobban szeretik nálunk, noha Szlovákia megtámadta Lengyelországot a 2. vhban és a csehekkel is voltak nézeteltéréseik Teschen kapcsán.
scale_1200
A baltiakat meg a görögöket kb annyira utálják mint a németeket??
Valami nagyon nem stimmel ezzel a térképpel!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Hogyan viszonyulnak a lengyelek európa más országaihoz/népeihez?
Számomra meglepő (+), hogy az oláhokat jobban utálják, mint az oroszokat.
Hasonlóan meglepő (-), hogy a szlovákokat jobban szeretik nálunk, noha Szlovákia megtámadta Lengyelországot a 2. vhban és a csehekkel is voltak nézeteltéréseik Teschen kapcsán.
scale_1200

Igen, ez a térkép engem is meglepett. Pláne mivel elég sok lengyelt ismerek ... :)

Először a Litvánokra néztem rá és mindjárt dobtam is egy hátast. Én úgy a Fehérorosz és Ukrán közé lőttem volna be Őket és akkor még diplomatikus voltam.

Az, hogy a V4 egy rakáson van az odáig rendben, de úgy gondoltam volna, ha kicsit is, de mi feljebb lógunk ki. A "vélt" oroszbarátságunk itt nem lehet érv hiszen a Ny-EU mi pontszámunk környékén dekkoló országok gyakorlatilag "Putyin s@ggéből lógnak ki" (azaz itt ez nem számított volna?). Másfelől mi miatt? Az atomerőművünk miatt? Azzal azért ott is tisztában vannak, hogy amikor az EU emberkedett velük a fa- illetve széntüzelésű erőműveik miatt, akkor mi páros lábbal szálltunk az EU -ba elkaszálva ezen "zöldségeket" (azt érdekes módon nálunk kevesebben tudják, hogy ezt a környező országok és Lengyelország miatt tettük - nekünk nem sok több GW -os fatüzelésű erőművünk van). Ugye Nekik (meg a cseh/szlováknak, románnak) erdők meg szénbányák rogyásig - nekünk meg egyikből sincs egy fikarcnyi sem. Talán pont ezért nézhetnék el, hogy atomerőmű tekintetében kénytelenek vagyunk motorozni e téren ... Úgy egyébként más EU ügyekben is állandó és konzekvens szövetségesük vagyunk Nekik. Most a hagyományos "dwa bratanki" dolgokról nem is szólva ...

A Dél-Európai országok (spanyol/olasz, de talán most a franciákat is ide vehetjük) is érdekesek - mit láthatnak bennük, ami ennyire csábító a szavazóknak? Mármint, hogy kb. egy V4 átlagot is hoznak. Még csak az sem, hogy oda települnének dolgozni tömegesen (ez még egy UK -nél még magyarázható esetleg) - akkor mi? Szép emlékek nyaralásról? Hát azok sem mostanában lehettek ...

A románon kicsit meglepődtem szintén. Gyakorlatilag a legrosszabb e felmérés szerint - rosszabbak, mint az orosz/török ... Ezt viszont nem gondolnám ennyire rossznak. A Balti - Fekete-tengeri tandem másik pontja ugye. Nem sokat várnak tőlük, de ha más nem, akkor ez is lökhetné egy kicsit pozitív(abb) irányba a dolgokat - még, ha nem is nagyságrenddel jobbá ...

Visszatérve a Fehérorosz és Ukrán vonalra. Attól függetlenül, hogy Ők már a keleti-szláv vonalat erősítik meg ugye nem is a katolikus vonal az erős - nekem az a személyes tapasztalatom, hogy magukat az embereket bírják. Én közelebb gondoltam volna Őket a "semleges" ítélethez (bár az orosztól így is sokkal jobbak).

Ugye mind a kettő nációból volt bőven Náluk dolgozni még 2014 előtt is - én is ismertem ezen országokból kollégákat. Abszolút azonnal befogadták Őket - kb. mint mi az Erdélyből érkezőket. Amikor lengyelek ezt említik, akkor sem negatív felhanggal. Ahogy tapasztaltam akik kb. lehúznak 5-10 évet Lengyelországban, azok kb. nagyobb lengyelek lesznek, mint a helyiek ... :) Mondjuk az is igaz, hogy akiket én ismertem azoknak elég "lengyeles" volt a nevük (erre nem kérdeztem rá, hogy Ők lengyelesítették avagy sem) és magával a nyelvvel sem volt túl sok gondjuk (nekem a lengyelek mondták, hogy a szláv nyelvek közül az Övék nem a könnyebbek közé tartozik pedig) ... Mondjuk a katolikus valláshoz fűződő viszonyuk nekem magyar fejjel nagyon meglepő volt - főleg amikor ezzel a kezdetekben találkoztam. Az tény, hogy e szempontból hozzánk viszonyítva egy teljesen más világ ...

A bolgárokat kicsit jobban csípik - kb. majdnem mint a görögöt. Meg van egy-két hasonló nüansz, de nekem inkább a fentebbiek voltak érdekesebbek ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
https://karpathir.com/2020/09/06/az...vittek-a-civilizaciot-oroszorszag-teruletere/
"Világosan és hangosan ki kell mondanunk, hogy a civilizációt Ukrajna, az ukránok vitték Oroszország területének jelentős részére, akik odautazva építették a gazdaságot, az erdőket falvakká, városokká formálták – jelentette ki Dmitro Kuleba külügyminiszter az ukrán Szabadság Rádiónak adott interjújában, melyről a karpat.in.ua számolt be.
A külügyi tárca vezetője elmondta: az ukrán államnak mindig emlékeznie kell az Oroszországban élő ukránokra, az Orosz Föderációnak pedig nem szabad elfelejtenie, hogy ezeknek az ukránoknak az elődei vették művelés alá az orosz területeket, odavitték a civilizációt.
„Világosan és hangosan ki kell mondanunk, hogy a civilizációt Ukrajna, az ukránok vitték Oroszország területének jelentős részére, akik odautazva gazdálkodtak, az erdőket falvakká, városokká formálták, építették a gazdaságot. Nekünk is és Oroszországnak is emlékezni kell arra, hogy ezt ukránok vitték véghez, nem az oroszok”– tette hozzá..."


Ezt most nem egy "senki" kis Ukrán elemző,"politikus", "irodalmár", "tudós"... nyilatkozta, hanem a hivatalban lévő Ukrán külügyminiszter!
Tényleg vicces, hogy időnként mintha nem is tudnák, valójában mit nyilatkoznak. Mert amit hisznek hogy mondanak, annak az értelme minimum az ellenkezője annak, amit szerintük mondanak. Már ha van értelme egyáltalán. Főleg a Nagy Minden Ukrán szövegek.... És ebbe a sorba állt be az Ukrán külügyminiszter.
Meg oregapam! Ő is el civilizacioskodott ott az Uralban pár évet.
 
W

Wilson

Guest
https://karpathir.com/2020/09/06/az...vittek-a-civilizaciot-oroszorszag-teruletere/
"Világosan és hangosan ki kell mondanunk, hogy a civilizációt Ukrajna, az ukránok vitték Oroszország területének jelentős részére, akik odautazva építették a gazdaságot, az erdőket falvakká, városokká formálták – jelentette ki Dmitro Kuleba külügyminiszter az ukrán Szabadság Rádiónak adott interjújában, melyről a karpat.in.ua számolt be.
A külügyi tárca vezetője elmondta: az ukrán államnak mindig emlékeznie kell az Oroszországban élő ukránokra, az Orosz Föderációnak pedig nem szabad elfelejtenie, hogy ezeknek az ukránoknak az elődei vették művelés alá az orosz területeket, odavitték a civilizációt.
„Világosan és hangosan ki kell mondanunk, hogy a civilizációt Ukrajna, az ukránok vitték Oroszország területének jelentős részére, akik odautazva gazdálkodtak, az erdőket falvakká, városokká formálták, építették a gazdaságot. Nekünk is és Oroszországnak is emlékezni kell arra, hogy ezt ukránok vitték véghez, nem az oroszok”– tette hozzá..."


Ezt most nem egy "senki" kis Ukrán elemző,"politikus", "irodalmár", "tudós"... nyilatkozta, hanem a hivatalban lévő Ukrán külügyminiszter!
Tényleg vicces, hogy időnként mintha nem is tudnák, valójában mit nyilatkoznak. Mert amit hisznek hogy mondanak, annak az értelme minimum az ellenkezője annak, amit szerintük mondanak. Már ha van értelme egyáltalán. Főleg a Nagy Minden Ukrán szövegek.... És ebbe a sorba állt be az Ukrán külügyminiszter.

Én már nem csodálkozom semmin azóta,hogy valamelyik elmeháborodott ukrán történész kijelentette,hogy Debrecen a 12.században még ősi ukrán kereskedőváros volt csak a magyarok elvették tőlük.Ezek is annyira idióták a saját történelmük kitalálása terén mint a románok a dákoromán elméletükkel.Mondjuk azt én teljesen megalapozottnak tartom:).Mivel volt ugye Romulus és Remus. Őket nevelte az anyafarkas. És igen, volt a harmadik, Romanus, akinek már nem jutott csecs, így maradt neki az apafarkas, ezért is hívják őket dákó-románoknak.:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Megalázták Vucsicsot. Nyilvánvaló, hogy nem tekintik egyenlő partnernek, alárendelt szerepben van.
A diplomáciai protokoll megsértése. De erről bővebben @nyugger kolléga tud nyilatkozni, aki diplomatának készül(tanul). :)



Mondjuk ezt értik a Kremlben is, kardigán is egybol kölcsönhatásba kerult a Görög terem el.... :D
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and gergo55

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Na megy a taktikázás szépen: Angela Merkel felfüggeszti, a következő kancellár meg majd újraindítja.
(kivastagítottam a vezeték legnagyobb "hibáját")
https://hirtv.hu/hirtvkulfold/merke...dgazvezetek-epitesenek-leallittatasat-2507816
..
"Ha az orosz kormánynak nincs köze az orosz ellenzék vezető alakjaként számon tartott politikus megmérgezéséhez, akkor ezt a saját érdekében igazolnia kell tényekkel. Ha viszont tovább folytatja a "ködösítést", akkor csak arra lehet gondolni, hogy "van valami rejtegetni valója" - mondta Heiko Maas, hozzátéve: "az ultimátumok nem segítenek senkinek, de ha az orosz fél a következő napokban nem mozdítja előre az ügy feltárását, tárgyalnunk kell partnereinkkel a válaszról".
..
Az orosz földgázt Németországba Ukrajna és Lengyelország megkerülésével, a Balti-tenger alatt szállító Északi Áramlat földgázvezeték és az újabb vezetékpár, az Északi Áramlat-2 építését kezdettől támogató és a politikai vitákból kivonni igyekvő német szövetségi kormány tagja megjegyezte: "remélem, hogy az oroszok nem kényszerítenek az Északi Áramlat-2-re vonatkozó álláspontunk megváltoztatására".
..
Heiko Maas egy vasárnapi televíziós interjúban arról is szólt, hogy nélkülözik a valóságalapot azok az orosz állítások, amelyek szerint a német fél akadályozza az orosz hatóságok munkáját. Mint mondta, minisztériuma már régóta tájékoztatta Oroszország berlini nagykövetét, hogy a német hatóságok befogadnák és teljesítenék az ügy feltárását szolgáló orosz jogsegélykérelmeket. Megjegyezte, hogy Moszkva panasza a "ködösítés" részét képezi.
..
Alekszej Navalnij az orosz államfő, Vlagyimir Putyin egyik legismertebb bírálója. Augusztus 20-án ellenzékiekkel tárgyalt Szibériában, és hazafelé, a Moszkvába tartó repülőn rosszul lett. A kómában lévő politikust augusztus 22-én Berlinbe szállították gyógykezelésre."

https://magyarnemzet.hu/kulfold/zsakutcaba-kerult-az-eszaki-aramlat-8631060/
"Pénteken már Friedrich Merz CDU-s politikus, Merkel lehetséges utódja javasolta, hogy azonnal fagyasszák be két évre az Északi Áramlat 2 projektet a kialakult helyzet miatt. Vasárnap a német külügyminiszter, Heiko Maas is azzal fenyegette meg Moszkvát a Bild lapnak adott nyilatkozatában, hogy átértékelhetik a pozíciójukat az energetikai projekthez az orosz reakciók függvényében. Végül tegnap maga a német kancellár is jelezte, az Északi Áramlat 2 sorsa napirenden van, és lényegében Moszkva lépésein múlik.
..
Az Egyesült Államok tavaly decemberben vezetett be szankciókat az Oroszországot Németországgal a Balti-tengeren keresztül összekötő gázvezeték megépítésének megakadályozása céljából, amelynek a készültsége addigra már meghaladta a 93 százalékot. Nyáron Washington újabb szankciókat jelentett be – de immár az építkezésben és működtetésben érintett európai cégek ellen is. Mindezért a projekt befejezéséhez elengedhetetlen lenne Berlin támogatása, és bár nyáron Németország még határozottan kiállt az Északi Áramlat 2 mellett, ez a támogatás a Navalnij-ügy miatt eltűnni látszik."

..
Nos azt hiszem mindenki "összeillesztheti" így magában a "Navalnij-ügy" hátterét...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
Én nem erre gondoltam, de igen ez határeset. Én arra gondoltam, hogy ezen felül lennie kell még valamilyen beszerzésnek is az angolokkal. Tavaly (asszem) Benkő papa is volt Londonban és valamilyen zárt ajtós tárgyalások voltak az ottani kollégával.
Az inkurrencia szállítmány ennél régebbi ügy. Szerint ezeket nem ingyen kaptuk.
A nagyköveti közbenjárás valami egészen máshoz kellhetett.

Interjú Iain Lindsay távozó brit nagykövettel
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://rusvesna.su/news/1599553665
Dmitrij Kuleba Ukrán külügyminiszter azt nyilatkozta, Zelenszkij személyesen utasította hogy beszéljen Lavrovval, mert "amikor egy ukrán katonát megölnek a Donbasban, az egyetlen fél, akivel beszélni kell, az az Orosz Föderáció"
Lavrov nem beszélt Kulebával Donbasról. (gyakorlatilag nem volt hajlandó kulebával Donbasról beszélni - Sürgősen Elutazott Szíriába.)
...Kuleba elmondta azt is, hogy Ukrajna tájékoztatta a legfontosabb nemzetközi partnereket arról, hogy „kik azok akik valójában meghiúsították a donbasi tűzszünetet”, és várja reakciójukat. „Még nem volt reakció. Meggyőződésem, hogy tekintettel a helyzet érzékenységére, alaposan tanulmányozni fogják a nemzetközi fővárosokban ezt, és akkor már lesz visszajelzés "- foglalta össze az ukrán külügyminiszter.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Ez a Fegyőr, nem Gyurcsány bár a pártjában vannak hasonló szellemiségű klónok. Érdemes rá figyelni!!
https://mandiner.hu/cikk/20200909_egyenlo_figyelmet_az_europai_kisebbsegeknek

Egyenlő figyelmet az európai kisebbségeknek! A Momentum két hónapos kampányba kezd a nemzeti régiók erősítéséért indított európai polgári kezdeményezés népszerűsítésére.

Az Európai Unió meghosszabbította az európai polgári kezdeményezések aláírásgyűjtését. Már több mint egymillió aláírás összegyűlt a Székely Nemzeti Tanács által benyújtott kezdeményezésnek, de még további négy EU-s országban kell megfelelő mennyiségű aláírást gyűjteni, hogy a kezdeményezés sikeres legyen! Most hozzátok fordulunk segítségért.
....
 
  • Tetszik
Reactions: blogen