[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Egy tiszántúl megszállàsánál kissebb dologért is ugrani szoktak.
Az eu belépéskori kampány alatt volt szó róla (valójában kb valahol valamit hallottam róla) eu ajánlás a kissebbségeknek egyéni és kollektív jogokat biztosítani, csak mint közismert az eu előírások/ajánlások a valóságban kb opcionálisak.
Tévedsz. Rajtunk kívül mindenki leszarja az erdélyi magyarokat az EU.ban. Csak mi sírunk, mindenki más félrenéz, és ez a jobbik eset. A többség még le is fasisztáz minket e miatt a nagyon demokratikus EU-ban.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Afganisztánban Irakban Líbiában


Bizonyára ismered a mondást "quod licet jovi non licet bovi" amit az usa megtehet azt románia nem feltétlenül (ez a legkevèsbé sem igazságos vagy helyes, de ez a valóság). Az első három esetben területek elcsatolása, határmódosítás nem igazán rémlik, Líbia esetében én megsszállásról sem hallottam!
Ukrajnában nem tudom az "amerikai zsoldosok" mit szálltak meg?
Koszovóban -meg Boszniában is- pont a helsinki (a határok erőszakos megváltoztatásának tilalma- miatt ragaszkodnak totál logikátlan határokhoz (meg a saját idealista elképzeléseik miatt is).
Nagyon sajnállak. Ez már nem tájékozatlanság, szándékos ferdítés. Egy ország zsoldosokkal való megszállása saját gazdasági érdekünkben megszállás. Egy ország vezetői poziciójára saját állampolgárunk kinevezése, akinek ott még állampolgári joga sincs, megszállás. Líbiában ez történt.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Tévedsz. Rajtunk kívül mindenki leszarja az erdélyi magyarokat az EU.ban. Csak mi sírunk, mindenki más félrenéz, és ez a jobbik eset. A többség még le is fasisztáz minket e miatt a nagyon demokratikus EU-ban.
Abban -sajnos- igazad van, a határontúli magyarok ügye keveseket foglalkoztat. Amíg az átlag (anyaországi) magyarnak a határontúliak románok (még a felvidékiek is), addig biztosan nem nagyon fog javulni a helyzet.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Nagyon sajnállak. Ez már nem tájékozatlanság, szándékos ferdítés. Egy ország zsoldosokkal való megszállása saját gazdasági érdekünkben megszállás. Egy ország vezetői poziciójára saját állampolgárunk kinevezése, akinek ott még állampolgári joga sincs, megszállás. Líbiában ez történt.
Ebben nem vagyok biztos de Ukrajna meg Líbia nem keveredett itt össze? Azon meg hogy az amcsi, orosz stb. titkosszolgálat mindenhol ott van, és a saját érdekében tevékenykedik, nem újdonság senkinek.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
De bizony az két különböző szankciós csomag amelyeknek különböző a kiváltó oka és különböző a visszavonási feltétele. Külön-külön is visszavonhatóak ha valamelyiknek teljesül a feltétele. Persze mindkettő visszavonásához mindkét feltételnek teljesülnie kell.
Már ne is haragudj, de kezdesz komolyan maszatolni. Először azt állítod, hogy nem a Krím miatt vannak szankciók, most meg azt kezded el elemezni, hogy ezek külön - külön is visszavonhatóak. Ne haragudj, de ennek mi köze van az egész alapkérdéshez, nevezetesen, hogy a Krím elcsatolása miatt is vannak szankciók? Inkább mond azt, hogy oké félre írtam, nem úgy értettem. Már rég nem is arról beszélünk amit én kérdeztem tőled.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette
T

Törölt tag 1526

Guest
Már ne is haragudj, de kezdesz komolyan maszatolni. Először azt állítod, hogy nem a Krím miatt vannak szankciók, most meg azt kezded el elemezni, hogy ezek külön - külön is visszavonhatóak. Ne haragudj, de ennek mi köze van az egész alapkérdéshez, nevezetesen, hogy a Krím elcsatolása miatt is vannak szankciók? Inkább mond azt, hogy oké félre írtam, nem úgy értettem. Már rég nem is arról beszélünk amit én kérdeztem tőled.
Én nem maszatolok, hanem éppen hogy tisztára törlöm a maszatolást. Te maszatoltál azzal a téves állítással, hogy mind a két helyzetet meg kell szüntetni a szankciók visszavonásához. Erre én tisztába tettem a valós helyzetet, hogy külön-külön is megszüntethető a krími és kelet-ukrajnai helyzet és ezzel külön-külön is visszavonhatóak az erre adott válaszlépések, avagy intézkedések, avagy korlátozások, avagy szankciók, nem ezeken a szavakon kell lovagolni, mert ez a maszatolás.

Ami az Oroszországot érintő szankciókat illeti, az alatt mindig a kelet-ukrajnai katonai beavatkozás miatt hozott intézkedéseket értjük, mert ezek érintik Oroszországot. A Krím annektálása miatt hozott korlátozó intézkedések nem érintik Oroszországot, csak a Krímet. Nem lehet a Krímmel kereskedni, nem lehet a Krímre befektetni, nem lehet a Krímen kikötni és még egyéb csak a Krímet érintő dolgok. Ezeket az EU sem szankcióknak, hanem korlátozásoknak nevezi.

Ettől függetlenül ha nagyon akarod, a krími korlátozásokat is nevezheted szankciónak, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez két különböző dolog, amit külön kell kezelni. Ez volt elmaszatolva, ezt tettem tisztába, látom nem volt elég, nem értetted meg, de ezért elmondtam megint, bővebben kifejtve, addig magyarázom amíg te is megérted.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Én nem maszatolok, hanem éppen hogy tisztára törlöm a maszatolást. Te maszatoltál azzal a téves állítással, hogy mind a két helyzetet meg kell szüntetni a szankciók visszavonásához. Erre én tisztába tettem a valós helyzetet, hogy külön-külön is megszüntethető a krími és kelet-ukrajnai helyzet és ezzel külön-külön is visszavonhatóak az erre adott válaszlépések, avagy intézkedések, avagy korlátozások, avagy szankciók, nem ezeken a szavakon kell lovagolni, mert ez a maszatolás.

Ami az Oroszországot érintő szankciókat illeti, az alatt mindig a kelet-ukrajnai katonai beavatkozás miatt hozott intézkedéseket értjük, mert ezek érintik Oroszországot. A Krím annektálása miatt hozott korlátozó intézkedések nem érintik Oroszországot, csak a Krímet. Nem lehet a Krímmel kereskedni, nem lehet a Krímre befektetni, nem lehet a Krímen kikötni és még egyéb csak a Krímet érintő dolgok. Ezeket az EU sem szankcióknak, hanem korlátozásoknak nevezi.

Ettől függetlenül ha nagyon akarod, a krími korlátozásokat is nevezheted szankciónak, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez két különböző dolog, amit külön kell kezelni. Ez volt elmaszatolva, ezt tettem tisztába, látom nem volt elég, nem értetted meg, de ezért elmondtam megint, bővebben kifejtve, addig magyarázom amíg te is megérted.
Nem, az Oroszországot érintő szankcióknál, nem csak a Kelet - Ukrajnai katonai beavatkozást kell érteni. Belinkeltem neked az EU hivatalos állásfoglalását, de megteszem még egyszer: https://europa.eu/newsroom/highligh...nctions-against-russia-over-ukraine-crisis_en. Itt van feketén - fehéren leírva, hogy mik a szankcióik okai. A két dolgot pedig nem tudod külön választani, mivel e kettő dolog miatt szankcionál az EU és nem fogja feloldani addig amíg a két dolog együttesen nem szűnik meg.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem, az Oroszországot érintő szankcióknál, nem csak a Kelet - Ukrajnai katonai beavatkozást kell érteni. Belinkeltem neked az EU hivatalos állásfoglalását, de megteszem még egyszer: https://europa.eu/newsroom/highligh...nctions-against-russia-over-ukraine-crisis_en. Itt van feketén - fehéren leírva, hogy mik a szankcióik okai. A két dolgot pedig nem tudod külön választani, mivel e kettő dolog miatt szankcionál az EU és nem fogja feloldani addig amíg a két dolog együttesen nem szűnik meg.
De, a krími szankciók nem érintik Oroszországot, csak a Krímet, úgyhogy az Oroszországot érintő szankciók azok a kelet-ukrajnai szankciók. Amit betettél abban is világosan elkülönítik a kettőt. Ahogy a szankciók okainál is világosan le van írva, hogy mi az egyiknek az oka és mi a másiknak az oka. Ahogy magukat a törvényeket is meg lehet nézni és ott is világosan látszik, hogy az egyik a 692/2014, a másik pedig a 833/2014 törvény. Így ezek a törvények külön-külön is visszavonhatóak, vagy egyszerre is ha mind a kettőnek teljesülnek a feltételei.

Sőt, ahogy látod nem is csak ez a két intézkedés különül el, hanem külön vannak következményei a kercsi hajórablásnak, a kercsi hídnak és az illegális választásoknak is.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
De, a krími szankciók nem érintik Oroszországot, csak a Krímet, úgyhogy az Oroszországot érintő szankciók azok a kelet-ukrajnai szankciók. Amit betettél abban is világosan elkülönítik a kettőt. Ahogy a szankciók okainál is világosan le van írva, hogy mi az egyiknek az oka és mi a másiknak az oka. Ahogy magukat a törvényeket is meg lehet nézni és ott is világosan látszik, hogy az egyik a 692/2014, a másik pedig a 833/2014 törvény. Így ezek a törvények külön-külön is visszavonhatóak, vagy egyszerre is ha mind a kettőnek teljesülnek a feltételei.

Sőt, ahogy látod nem is csak ez a két intézkedés különül el, hanem külön vannak következményei a kercsi hajórablásnak, a kercsi hídnak és az illegális választásoknak is.

Jól értelek, az EU nem szankcionálja Oroszországot mert visszavette a Krímet, csak a Krím van szankciók alatt?
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette
T

Törölt tag 1526

Guest
Jól értelek, az EU nem szankcionálja Oroszországot mert visszavette a Krímet, csak a Krím van szankciók alatt?
Önmagában a 692/2014 törvény nem szankcionál oroszországi cégeket, viszont ha ezek megsértik a krími korlátozásokat akkor a szankciók hatálya alá kerülnek.

Plusz ott vannak még azok a következmények amiket nem ír elő szankciós törvény, de mégis Ukrajna szuverenitásának megsértése miatt vannak. Ilyen például Oroszország kizárása a G8-ból, az EU-Oroszország csúcstalálkozók beszüntetése, az EU-Oroszország kétoldalú programok felfüggesztése, meg úgy általában a kétoldalú kapcsolatok jelentős leromlása.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Zelenszkij is nyilatkozott ma a szankciókról. Azt mondta, hogy nem szereti a szankciókat. A békét szereti, a szankciós politika pedig a legcivilizáltabb eszköz amivel elérhetik ezt, ezért kell újra és újra meghosszabbítani mindaddig amíg Oroszország békén nem hagyja őket. Tusk és Juncker is egyetértett vele, EU-Ukrajna csúcs van Kijevben.
1562587755-7409.jpeg
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Zelenszkij is nyilatkozott ma a szankciókról. Azt mondta, hogy nem szereti a szankciókat. A békét szereti, a szankciós politika pedig a legcivilizáltabb eszköz amivel elérhetik ezt, ezért kell újra és újra meghosszabbítani mindaddig amíg Oroszország békén nem hagyja őket. Tusk és Juncker is egyetértett vele, EU-Ukrajna csúcs van Kijevben.
1562587755-7409.jpeg

Akkor kezdheti az új nyelvtörvény végleges eltörlésével. Az első lépésnek egész jó lenne.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
Zelenszkij is nyilatkozott ma a szankciókról. Azt mondta, hogy nem szereti a szankciókat. A békét szereti, a szankciós politika pedig a legcivilizáltabb eszköz amivel elérhetik ezt, ezért kell újra és újra meghosszabbítani mindaddig amíg Oroszország békén nem hagyja őket. Tusk és Juncker is egyetértett vele, EU-Ukrajna csúcs van Kijevben.
1562587755-7409.jpeg
Majd emlísd meg azoknak a német,francia nyugat európai cégek felé is akik (nagy ívben tesznek a rá) már idén vagy jövőre ismét a szankciók előtti kereskedelmi mérleget fogják elérni. Több tíz milliárd euró értékben.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Majd emlísd meg azoknak a német,francia nyugat európai cégek felé is akik (nagy ívben tesznek a rá) már idén vagy jövőre ismét a szankciók előtti kereskedelmi mérleget fogják elérni. Több tíz milliárd euró értékben.
A szankcionált termékekkel biztos, hogy nem fognak kereskedni egyetlen euró értékben sem. A többi dologgal meg annyit kereskedhetnek amennyit akarnak, senki sem tiltja nekik.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 572
93
Zelenszkij is nyilatkozott ma a szankciókról. Azt mondta, hogy nem szereti a szankciókat. A békét szereti, a szankciós politika pedig a legcivilizáltabb eszköz amivel elérhetik ezt, ezért kell újra és újra meghosszabbítani mindaddig amíg Oroszország békén nem hagyja őket. Tusk és Juncker is egyetértett vele, EU-Ukrajna csúcs van Kijevben.
1562587755-7409.jpeg
(anti)Szentháromság.Vajon hány élet,család tönkre tétele szárad a lelkükön?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Zelenszkij is nyilatkozott ma a szankciókról. Azt mondta, hogy nem szereti a szankciókat. A békét szereti, a szankciós politika pedig a legcivilizáltabb eszköz amivel elérhetik ezt, ezért kell újra és újra meghosszabbítani mindaddig amíg Oroszország békén nem hagyja őket. Tusk és Juncker is egyetértett vele, EU-Ukrajna csúcs van Kijevben.
1562587755-7409.jpeg

Hú az a három fej! Zelinszkij bizakodóan és naivan néz, Tusk picit agresszíven feszült, Juncker szokás szerint azt sem tudja hol van :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55