[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Mondjuk úgy, hogy a lengyelek meg az ukránok azért ráugrottak a dologra. A belorusz ellenzék egy részét a lengyelek támogatják, meg az ellenzéki weboldal is Lengyelországból működik. De ez közel sem az, amit egyesek vizionálni akarnak, hogy Majdan 2.0. Már csak azért sem, mert akkora erőforrása egyik fentebb említett országnak sincs, mint ami anno Ukrajnában összpontosult; még közösen sem! De melyik szomszédos ország nem mozdul rá egy adott eseményre a szakszolgálatai által, ami egy számára nem tetsző vezetés megroggyanásához, vagy összeomlásához vezethet...?!

Kb 160 000 lélekszmú lengyel kisebbség él Belaruszban-római katolikusok. Ukrajnában is a kisebbség- banderisták(görög katolikus) kezdték a felforgató tevékenységet. Egyetértek, hogy ez a majdantól még messze van. Szerintem tanultak az ukrán eseményekből. Persze provokátorok, huligánok itt is vannak.
 
W

Wilson

Guest
Van a rokonságban börtönparancsnok, börtönőr, rendőr, helyszínelő...
Érdekes módon egyik se pszichopata aki heccből ver össze embereket, sőt anno gimiben osztálytársamat azért nem vették fel rendőrképzőbe, mert egyszer összeverték a cigányok és ezért előítéletes....



Erről jut eszembe, hogy 2006-ban a kurucinfó is USA-ból üzemelt....

Nekem is vannak rendőr ismerőseim mindegyik normális családját és hazáját szerető ember pont valamelyik nap beszélgettem az egyikkel aki szintén elítélte a most Fehéroroszországban látható értelmetlen erőszakot,de ettől még az ismerősöm sajnos így járt 2006 őszén,Nekem amúgy meggyőződésem,hogy Fehéroroszországban sem minden rendőr pszihopata ,de sajnos egy ilyen helyzet még a legkörültekintőbb kiválasztási felvételi követelmények ellenére is kihozza egyes emberekből az állatot ez benne van a pakliban,de természetesen ezzel nem mentek fel egyetlen rendőrt sem akik ilyen tetteket követek el.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Nem egészen. Az orosz csapatok a visszatartó erő. Amíg ott az oroszok, akik garantálják az örmények területi épségét- a török-örmény határt is ők védik- nem kell tartani azeri vagy török támadástól. A déli-kaukázusi erődjükből felügyelik, terelgetik a térséget, köztük a bábállamukat Grúziát, ott van a dél-kaukázusi kémkedési központjuk is.
Nem szoktam örülni az Usa külpolitikájának és nem tudtam, hogy ilyen nagy követségük van ott, de most mégis örülök neki, mert ez jóval nagyobb elrettentő és visszatartó erő lehet szerintem a török és azeri hadseregnek, mint az örmény hadsereg.
 
W

Wilson

Guest
Ahhoz, hogy Pompeo Minszkbe látogasson kellettek Lukasenko orosz ellene kirohanásai. Az angolszászok mindenkivel haverkodnak(legyen az véreskezü diktátor is) aki szembe megy és bírálja az oroszokat.
Lukasenko azt is megígérte, hogy nem enged orosz katonai bázisokat nyitni a területén. Pompeo mindjárt felajánlott amerikai olajat(ami persze drágább) Lukasenko vett demonstratívan 80000 t-t.Egyszer és a mennyiség is szimbolikus a havi 2 milliós belarusz szükséglethez képest.

Szerintem az amerikaiak belementek még egy Lukasenko elnöki ciklusba-az utolsóba. Erre utal, hogy alig bírálják a belarusz eseményeket. Pompeo is csak azzal fenyegetőzött, hogy nem adnak el több amerikai olajat. Nesze semmi fogd meg jól.
Ha összehasonlítjuk mit csináltak 2014-ben Janukoviccsal...

Igen ez így van de az amcsik most nem akarnak semmit Belorusziában elég neki Ukrajna a térségben azzal is csak a gond van,persze van egy minimális már szinte kötelező kavarás az amcsik részéről mégis csak az oroszok számára fontos országról van szó,de ennyi,szerintem amcsi részről nincs több a történetben ,
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nekem is vannak rendőr ismerőseim mindegyik normális családját és hazáját szerető ember pont valamelyik nap beszélgettem az egyikkel aki szintén elítélte a most Fehéroroszországban látható értelmetlen erőszakot,de ettől még az ismerősöm sajnos így járt 2006 őszén,Nekem amúgy meggyőződésem,hogy Fehéroroszországban sem minden rendőr pszihopata ,de sajnos egy ilyen helyzet még a legkörültekintőbb kiválasztási felvételi követelmények ellenére is kihozza egyes emberekből az állatot ez benne van a pakliban,de természetesen ezzel nem mentek fel egyetlen rendőrt sem akik ilyen tetteket követek el.

Azt azért tisztázzuk, hogy a kínzásokat nem rendőrök követik el, hanem az OMON és a KGB állománya. Ok, az OMON jogilag a Rendőrséghez tartozik, de az egy félkatonai alakulat, mint rendvédelmi. A KGB az meg KGB még ha belorusz is!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and SilvioD
W

Wilson

Guest
Azt azért tisztázzuk, hogy a kínzásokat nem rendőrök követik el, hanem az OMON és a KGB állománya. Ok, az OMON jogilag a Rendőrséghez tartozik, de az egy félkatonai alakulat, mint rendvédelmi. A KGB az meg KGB még ha belorusz is!

Igen ebben igazad van jogos a pontosítás:)
 
W

Wilson

Guest
Ahhoz, hogy Pompeo Minszkbe látogasson kellettek Lukasenko orosz ellene kirohanásai. Az angolszászok mindenkivel haverkodnak(legyen az véreskezü diktátor is) aki szembe megy és bírálja az oroszokat.
Lukasenko azt is megígérte, hogy nem enged orosz katonai bázisokat nyitni a területén. Pompeo mindjárt felajánlott amerikai olajat(ami persze drágább) Lukasenko vett demonstratívan 80000 t-t.Egyszer és a mennyiség is szimbolikus a havi 2 milliós belarusz szükséglethez képest.

Szerintem az amerikaiak belementek még egy Lukasenko elnöki ciklusba-az utolsóba. Erre utal, hogy alig bírálják a belarusz eseményeket. Pompeo is csak azzal fenyegetőzött, hogy nem adnak el több amerikai olajat. Nesze semmi fogd meg jól.
Ha összehasonlítjuk mit csináltak 2014-ben Janukoviccsal...

Jut eszembe valamelyik orosz lapban mintha azt olvastam volna,hogy technikai okok(tüntetés) miatt mától bezár a az orosz konzulátus Minszkben,erről van esetleg valami infód mert most az jutott az eszembe,hogy nem-e ehhez van köze az általad belinkelt orosz gép felszállásának Minkszből tegnap éjszaka?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Tyihanovszkaja új(mai) videó üzenetében arra kéri a polgármestereket, hogy minden városban szervezzenek békés tüntetéseket szombat és vasárnap.

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Kettős mérce? Éppen gergényi-modszereit mosdatjátok!
Te vagy nem tudod mi történt 2006. okt. 23-án 17:30 után vagy ...

Ez a kritikus része a 2006 őszi eseményeknek, nem az ami előtte történt.
A 7. ker.-i rendőrkapitány, aki embereivel a Filmmúzeum oldalában ácsorgott (addig), kétszer is figyelmeztette Gergényiéket, hogy ne nyomják rá a randalírozókat a Fidesz gyűlés résztvevőire, a pár száz rendbontót a kb. 30-40 ezer békés összegyűltre.
Mégis megtették.

Ekkor indult az az eseménysor, ami a magyar rendőrség szégyene a mai napig, és az is marad.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Margaréta Szimonyjan:
«А вообще пора уже вежливым людям навести порядок, конечно. Как они умеют» :)
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Nem ezzel vitatkoztam, hanem az ellen szólaltam fel, hogy helyeseljük a barabarizmust. Ha nem történt meg akkor sem helyes bárki megkínzására buzdítani. Egyetértek az életfogyttal és akár a halálbüntetéssel is, mint a társadalom önvédelmi mechanizmusa, de a kínzást semmi nem igazolja.

Fenntartásokkal kezelni ezeket a linkeket, én azt mondom.
Már korábban írták, hogy elég egyoldalú a bemutatása a dolgoknak.. nem fogok állást foglalni, mert nem voltam ott.

Ami körvonalazódni látszik: Ugyanaz a forgatókönyv,mint ukrajnában.

Ez pedig egyértelmű felforgatás, semmi több.

Belorusszia továbbra is orosz érdekszféra, ukrajna is az volt.. A nato nem így gondolta és gondolja... tehát nem az oroszok az agresszorok.

Egyelőre ezt tekintem az igazságnak.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113