[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 447
113
Lengyelorszàg: az ellenzék is kiàllt az eltulzott EU/ német kritika ellen.
Vannak különbségek szép hazànkhoz képest...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Szóval azok a cikkek, ahol megemlítik az Atacms-t, az indítójárműból indulnak ki, és feltételezik csak?

Valószínű. Szerintem most olcsón hozzá lehet jutni, mert az M26 rakéták szavatossági ideje lejáróban van, és amúgy is a HIMARS vonalat erősíti a USArmy.

Ennek ellenére nem rossz lépés. Körülöttünk már mindenki fejleszt valamit.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
<blockquote rel="aquarell">Lengyelorszàg: az ellenzék is kiàllt az eltulzott EU/ német kritika ellen.
Vannak különbségek szép hazànkhoz képest...

Akkor ki szervezeti az utcai tüntetéseket? </blockquote>

Na ki? :D

Na vajon ki lehet az? :DD
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azért van egyfajta idiótizmus ....
http://index.hu/kulfold/eurologus/2016/01/13/hivatalosan_is_vizsgalja_a_lengyel_demokraciat_az_europai_bizottsag/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A jogállamiságot vizsgálja Lengyelországban Brüsszel
https://www.youtube.com/watch?v=bXJ-BTDlVPA
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 447
113
<blockquote rel="aquarell">Lengyelorszàg: az ellenzék is kiàllt az eltulzott EU/ német kritika ellen.
Vannak különbségek szép hazànkhoz képest...

Akkor ki szervezeti az utcai tüntetéseket? </blockquote>
Az ellenzéki politikus azt mondta, hogy a belpolitikai ellentétek ellenère (?) az orszàgot minden külföldi vàdaskodàs/tàmadàs ellen megvédik. Es hogy a lenyel külpolitika a pàrtpolitika felett àll.
Mintha nàlunk ez màsképpen lenne ( persze lehet, hogy rosszul emlékszem...:)) )
 
A

altx

Guest
Szerintem azt ne felejtsük el, hogy a szerb szárazföldi erő viszonylag erős itt a térségben.
Ha egy ilyen szárazföldi erő fölé védelmi ernyőt von egy S-300 üteg, akkor a szomszédos országok felköthetik a gatyájukat egy esetleges háború esetén.

nemtom menyire eros, de amit lattam meg katona voltam, na meg amikot halok mostanaban, nem valami jo a helyzet a szerb katonasagban. ha jol tudom van par db mi8 heli (a legjobb alapotu tavaly lezuhant), 3 mig 29 ami nem repult majdnem egy evig (nem volt aksi hozajuk, a vegen a ruszkik megsajnaltak minket es adtak egy parat, tan mostmar repulnek- total szegyen). a mig21 egyuleses egy sem repul. tavaly eladtunk a pakiknak tobb mint 250 t55 tankot.

csak valaki mondja el hogy honan a penz egy ilyen fegyverhez?
tan egy komplet s300 150 millio dolcsi. ingyen meg a 100 eves mamatol sem kapsz hm..tudjatok mit, nem hogy a ruszkiktol egy csomo fegyvert.

+ egy ilyen fegyver onmagaban nem er sokat, anyira fontos celpont hogy kell mele meg valami modern cuc hogy vedje (pantsir vagy buk), az meg megint egy csomo penz. a regi kubokrol meg a nevakrol amik a szerbeknel van inkabb ne beszeljunk. valahol olvastam hogy 99-nem tobb szaz kub inditas volt es nem talaltak el semmit.

hiaba a szarazfoldi ero amikor nincs semmi mas, irak is 90ben szarazfoldileg az egyik legerosebb hadsereg volt a vilagon, aztan meg jottek az amik meg a repulok es ledaraltak az egeszet. epp majd a elavult szerb hadsereg maskebb jarna..
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 447
113
Szerintem a szerbeket nem szabadna az irakiakkal összehasonlitani ( nem az Öbölhàború miatt, hanem az aktuàlis IS-el szembeni teljesitményük miatt.).
 
A

altx

Guest
en csak ara akartam utalni, hogy egy"eros" szarazfoldi hadero ugy sajat magaban, tamogatas nelkul nem er nagy valamit.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ha már itthon pedzegetnek egy területvédelmi koncepciót, tudna valaki valami infót adni a román területvédelmi erőkről? Ez csak a csendőrséget jelenti, vagy van ezen kívül is valami katonai erő e feladatra?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
http://oroszhirek.hu/index.php/politika/5394-oroszorszag-legvedelmi-rendszert-biztositana-szerbianak

Külön kiemelném az alábbiakat a cikkből:

""<b>Közvetlen segítséget</b> biztosítunk majd balkáni <b>szövetségesünknek</b>, és a legrövidebb időn belül elbíráljuk kérésüket" - hangsúlyozta <b>Dmitrij Rogozin</b>.
...
"Egyetlen katonai szövetséghez sem csatlakozunk, féltékenyen őrizzük szabadságunkat" - szögezte le a szerb miniszterelnök, aki Josip Broz Tito egykori jugoszláv elnököt is idézte, amikor azt mondta: "úgy élünk, mintha száz évig béke lenne, <b>de úgy készülünk, mintha valaki már holnap meg akarna minket támadni</b>".

Kiemelte: "Szerbia <b>nem lesz</b> könnyű célpont"."

Nos kérem szépen, ezek súlyos szavak.

És itt jutott eszembe, hogy régebben oldalakon keresztül vitatkozott velem valaki, hogy honnan veszem én azt, hogy Szerbia és Oroszo. szövetségesek, mert hogy Oroszország már magasról tesz Szerbiára, és hogy már eldöntött tény, hogy Szerbia az EU tagja lesz, és amikor én azt mondtam, hogy nem lesz, mert igencsak szorosak az orosz-szerb kulturális kötelékek, akkor azt a választ kaptam, hogy vegyem tudomásul, hogy manapság már ezek a kulturális kötelékek nem számítanak, mert a gazdasági kapcsolódási pontok ezerszer fontosabbak az EU és Szerbia között.
Erre tessék.
Oroszo. közvetlen (katonai) segítséget biztosít a balkáni szövetségesének.
Meg Szerbia úgy készül, mintha valaki már holnap meg akarná őket támadni.
Meg, hogy Szerbia nem lesz könnyű célpont.

Ezek szerint már eldöntött tény, hogy háború lesz a Balkánon, Szerbia lesz az elsődleges célpont, és Oroszo. úgy fogja védeni Szerbiát mint a szövetségesét.

Emlékeztetnék még mindenkit arra is, hogy azt is mondtam, hogy Magyarországnak legeslegfontosabb stratégiai érdeke az orosz oldalon álló Szerbiával a jó viszony fenntartása kell legyen, mert ellenkező esetben elveszítjük Magyarország keleti felét.
Ezt az állításomat továbbra is fenntartom.
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="marton">http://oroszhirek.hu/index.php/politika/5394-oroszorszag-legvedelmi-rendszert-biztositana-szerbianak

Külön kiemelném az alábbiakat a cikkből:

""<b>Közvetlen segítséget</b> biztosítunk majd balkáni <b>szövetségesünknek</b>, és a legrövidebb időn belül elbíráljuk kérésüket" - hangsúlyozta <b>Dmitrij Rogozin</b>.
...
"Egyetlen katonai szövetséghez sem csatlakozunk, féltékenyen őrizzük szabadságunkat" - szögezte le a szerb miniszterelnök, aki Josip Broz Tito egykori jugoszláv elnököt is idézte, amikor azt mondta: "úgy élünk, mintha száz évig béke lenne, <b>de úgy készülünk, mintha valaki már holnap meg akarna minket támadni</b>".

Kiemelte: "Szerbia <b>nem lesz</b> könnyű célpont"."

Nos kérem szépen, ezek súlyos szavak.

És itt jutott eszembe, hogy régebben oldalakon keresztül vitatkozott velem valaki, hogy honnan veszem én azt, hogy Szerbia és Oroszo. szövetségesek, mert hogy Oroszország már magasról tesz Szerbiára, és hogy már eldöntött tény, hogy Szerbia az EU tagja lesz, és amikor én azt mondtam, hogy nem lesz, mert igencsak szorosak az orosz-szerb kulturális kötelékek, akkor azt a választ kaptam, hogy vegyem tudomásul, hogy manapság már ezek a kulturális kötelékek nem számítanak, mert a gazdasági kapcsolódási pontok ezerszer fontosabbak az EU és Szerbia között.
Erre tessék.
Oroszo. közvetlen (katonai) segítséget biztosít a balkáni szövetségesének.
Meg Szerbia úgy készül, mintha valaki már holnap meg akarná őket támadni.
Meg, hogy Szerbia nem lesz könnyű célpont.

Ezek szerint már eldöntött tény, hogy háború lesz a Balkánon, Szerbia lesz az elsődleges célpont, és Oroszo. úgy fogja védeni Szerbiát mint a szövetségesét.

Emlékeztetnék még mindenkit arra is, hogy azt is mondtam, hogy Magyarországnak legeslegfontosabb stratégiai érdeke az orosz oldalon álló Szerbiával a jó viszony fenntartása kell legyen, mert ellenkező esetben elveszítjük Magyarország keleti felét.
Ezt az állításomat továbbra is fenntartom.
</blockquote>

igen sulyos szavak. csak nem kell azert nagyon komolyan venni, a ruszkik, mind a szerbek is, elegge erosek a szavakban, de a tetek sokszor hianyoznak. ez mint politika, a ruszkiknak jol jonnek a szerbek hogy pulygasak oket meg hogy keresztbe tegyenek a nyugatnak es a nato-nak. nem erdekli oket szerbia annyira.
kit erdekelne egy orszag ami minden valasztas utan megvaltoztatja a kulso politikajat? vucic is csak jatszik, mindenkivel szepen mosolyogva, igerget mindenkinek oszevisza, aztan meg semmi.
senki sem veszi szerbiat komolyan. ez a fegyverkezes is mar 3 eves duma, elobb azt mondtak hogy modernizalt migeket veszunk, aszem 6db ..aztan mig35, aztan mar mig 29smt rol volt szo, par holnap mulva helikopterekrol, es a vegen semmi sem tortent. most meg a s300 a tema. ahogy kozelednek a valasztasok, ugy jonnek elo az ilyen hulyesegek hogy legyen mivel bolonditani a nepet.

csak egy valamire nem figyelnek az emberek, szerbia total korul van veve nato tagokkal. mihast fikaznanak valamit a szavakon kivul, mindgyart jonenek a szankciok es a telyes hatarzar. akkor meg a ruszkik bizony segiteni nem fognak. a szerbek meg majd eszik a fuvet ahogy a milosevic is mondta. ez bizony igy lenne, mert mar egyszer lattuk ezt elobben a kilencvenes evekben. sot meg durvabb is lehetne mert a nyugat is tanult valamit az akkori dolgokbol.
meg valami, ahogy latom a nepnek a nagyob resze betelt a politikabol es a haborubol, meg frissek a veresegek, senki nem akar harcolni es hiaba meghalni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 547
113
Makett az meglesz, az igazihoz pedig pénz kell, ami nincs a szerbeknek. Esetleg osszejohet néhány Buk-M2.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Magyar–moldovai–lengyel közös határt szeretnének a moldovai hazafik

http://itthon.ma/nagyvilag.php?cikk_id=11930
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 194
113
Makett az meglesz, az igazihoz pedig pénz kell, ami nincs a szerbeknek. Esetleg osszejohet néhány Buk-M2.

Nekünk sincs pénzünk Paksra, mégis lesz orosz hitel, kaphatnak ők is, vagy segélyt, valószínűleg Szerbia fontos az oroszoknak
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="boki">Makett az meglesz, az igazihoz pedig pénz kell, ami nincs a szerbeknek. Esetleg osszejohet néhány Buk-M2.

Nekünk sincs pénzünk Paksra, mégis lesz orosz hitel, kaphatnak ők is, vagy segélyt, valószínűleg Szerbia fontos az oroszoknak

</blockquote>

Az én véleményem az, hogy fordítva kell nézni a dolgot: nem Oroszo. ad Sz-300-as légvédelmi rendszereket Szerbiának, hanem Szerbia ad katonákat és hátországot Oroszo. balkáni háborújához...
így már egyből érthetőbb lesz, hogy Oroszo. miért fog akár "ingyen" is fegyvereket szállítani Szerbiának, még akkor is, ha Szerbiának nincs pénze.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Magyar–moldovai–lengyel közös határt szeretnének a moldovai hazafik

http://itthon.ma/nagyvilag.php?cikk_id=11930

Néhány mézgás agyú lázálma semmi több. Kismillió ilyen és ehhez hasonló térképeket lehet megnézni a youtube-on. Nincs jelentősége.