[BIZTPOL] III. világháború

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@blitz

"Szerintem ez alapvetően azért van, mert nagyon híres egyetem és ha egy ázsiai az USA-ba megy, akkor az szinte biztos, hogy az egyik ilyen híres egyetem lesz és nem egy ismeretlen. Míg az amerikaiak nagy része anyagi okokból, másik része a távolságok miatt nem megy ezekre. Ne felejtsük el, hogy a 2 milliárd ázsiainak valószínűleg több pénze van, mint a 320 millió amerikainak. "

Kifejezetten azsiai-amerikaiakrol van szo, az o felulreprezentaltsagukrol.

fip7: egyetertunk, viszont engem borzasztoan zavar, hogy mennyire megy az EU a nemetek utan mas dolgokban is, mikozben egyertelmuen hulyeseget csinalnak.

Bar lehet ugy nezni, hogy csak a kozelgo haborura keszulnek es naluk lesz aram a haztartasokban, ha megoldjak, hogy ne usse ki az EM a cuccokat.:)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
<i>Kifejezetten azsiai-amerikaiakrol van szo, az o felulreprezentaltsagukrol.</i>

Na de az ország összes egyetemén nagyobb az arányuk vagy csak ott? Továbbá a Caltech Kaliforniában van, a kínaiak pedig jellemzően szintén ott vagy a környékén. Így érthető, hogy inkább oda mennek és nem egy Keleti parti egyetemre. Továbbá szerintem egy kínai bevándorló gyereke érthető okokból jobban tanul, mint egy átlag amerikai.
Én pl. észrevettem azt, hogy a középiskolában vagy az egyetemen átlagosan jobbak azok, akik bentlakásban (vagy albérletben) élnek, mint akik otthonról járnak be, mert a szülőknek jóval több pénzbe kerül, hogy a gyerekük tanul, így a gyereken is nagyobb a nyomás.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@blitz

Tulajdonkepp mostanra nem tudom, hogy mi a vitank targya.
Alapvetoen azert hoztam fel a felulreprezentaltsagot, mert egyreszt kapcsolatos az IQ-val, masreszt annak is a technologiai fogekonysagra vonatkozo reszevel.

http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/diversity-in-tech/

Ez a technologiai cegeket mutatja, nem az egyetemeket.

Itt talalsz egyetemi megoszlasokat (pl. Harvard, Brown, stb.):

http://www.collegefactual.com/colleges/princeton-university/student-life/diversity/
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
@blitz

Tulajdonkepp mostanra nem tudom, hogy mi a vitank targya.
Alapvetoen azert hoztam fel a felulreprezentaltsagot, mert egyreszt kapcsolatos az IQ-val, masreszt annak is a technologiai fogekonysagra vonatkozo reszevel.

http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/diversity-in-tech/

Ez a technologiai cegeket mutatja, nem az egyetemeket.

Itt talalsz egyetemi megoszlasokat (pl. Harvard, Brown, stb.):

http://www.collegefactual.com/colleges/princeton-university/student-life/diversity/

Többnyire egyetértünk, pár részletkérdésben nem.
A linkek tényleg sokatmondóan. Igencsak alátámasztja a mondandódat az ázsiaiakkal kapcsolatban.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@Blitz

Erdekesseg: A 90-es evek vegem Michael Crichton (Gyilkos Nap) volt ragyogyulva a japan technologiai boom-ra; (USA szines teve gyartas halala es hasonlok). A japanok gyakorlatilag mindent megtanultak, lemasoltak, picit fejlesztettek rajta es kinyirtak az USA cegeket, ahonnan az innovacio jott.
 
A

altx

Guest
eddig nem gondoltam hogy olyan gyorsan lenne ww3..

de most az elmebeteg, egomaniakus trampal nagyobb a valoszinuseg...

hat ez milyen hulye, ha a kinaiak valami rosszat mondanak ra es nagyon megsertik a nagy bekepzeltseget, bosszubol mindgyart megnjomja a piros gombot.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 665
12 373
113
eddig nem gondoltam hogy olyan gyorsan lenne ww3..

de most az elmebeteg, egomaniakus trampal nagyobb a valoszinuseg...

hat ez milyen hulye, ha a kinaiak valami rosszat mondanak ra es nagyon megsertik a nagy bekepzeltseget, bosszubol mindgyart megnjomja a piros gombot.
Ostobaság.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
eddig nem gondoltam hogy olyan gyorsan lenne ww3..

de most az elmebeteg, egomaniakus trampal nagyobb a valoszinuseg...

hat ez milyen hulye, ha a kinaiak valami rosszat mondanak ra es nagyon megsertik a nagy bekepzeltseget, bosszubol mindgyart megnjomja a piros gombot.

Az előéletük, ígéreteik alapján a két jelölt közül az nyert, amelyik kisebb eséllyel okoz világégést.
Egyébként meg illene megadni a bizonyítási lehetőséget Trumpnak.
Ahhoz meg enyhén perverznek kell lenni, hogy valaki Szerbiából, akár magyar, akár szerb, egy Clinton ellenfelét támadja.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tindalos
A

altx

Guest
Az előéletük, ígéreteik alapján a két jelölt közül az nyert, amelyik kisebb eséllyel okoz világégést.
Egyébként meg illene megadni a bizonyítási lehetőséget Trumpnak.
Ahhoz meg enyhén perverznek kell lenni, hogy valaki Szerbiából, akár magyar, akár szerb, egy Clinton ellenfelét támadja.

mi kozzom nekem klintonhoz? legyek akar szerbiai akar magyar akar szerb?

amerikaba az elnokok valtoznak, de a kulpolitika altalaban megmarad, ha klinton helyebe valameik bus lenne vagy obama vagy akarki, akor is kaptak volna a szerbek par bombat a fejukre. nem azert mert szar az amcsi hanem mert a szerbek par haboru utan kierdemeltek. elfogyot a nyugat turelme hozzajuk.

kulonben is tramp mar most megszegte par igeretet, kampanjban hazudot, ma mar a feher haz szovivoje kellet hogy nyilatkozon azert mert tegnap behazudot az uj elnoki gep ugyeben.
az az ember ert a penz meg a show csinalasba, de a katonai, politikai ugyekben totalis analfabeta.

es egy olyan (+magosan sertoto ha nem ugy csinaljak az emberek ahogy bekepzeli) ember kezebe legyen a piros gomb?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 698
32 375
113
Szerintem nem az a kérdés lessz e?
Hanem az hogy milyen is lessz?
-anyag centrikus hadviseles lessz?
-mozgás centrikus hadviseles lessz?
-gerilla hadviseles lessz?
Az első kettő már volt én a harmadikra tippelek... (szerencsére nekem az fekszik jobban :S )
De a közelmúlt beli és jelenbeli nagyjából azonos szintű ellenfelek között is ez zajlott (bevetett csapatok mennyisége az azon is szint)
Az amerikaiak próbálják erőltetni az indirekt kifaraszto hadviselest. De azok inkább hadjáratok NEM háborúk!!! (Anyag centrikus ez is csak HADJARAT)
Irak ellen mozgascentrikus háborút vivtak. Az háború volt...
Az ukrán új orosz gerilla hadviselés. (Tudom meglepő lehet sokaknak ) de végig gerilla hadviseles folyt ott.
Az talibanok is gerilla hadviselest folytatnak/tak de az övék a partizán vagy korábbi és rájuk kulturálisan jobban jellemző törzsi hadviselest alkalmaznak. De gerilla annyira mint az ujorosz ukrán. Az ukrán anyagcentrikus haborut nem tud vívni. Próbálkozott a mozgascentrikussal az elején de túl nagyok voltak a veszteségei és teljesen sikertelen volt a kapacitasokhoz képest.
Nálunk az a baj hogy egy anyagcentrikus rendszerben vagyunk egy mozgascentrikus kikepzessel. De az eszközeink egyik hez se adottak.
Tehát maradna a gerilla.
Na már most úgy kellene osszeintegralnunk ezt az egesszet. Hogy legyen egy zöm véleményem szerint az önkéntes t rendszernek köszönhetően (egy két veterán zaszloaljal kiegeszitve) gerilla hadviselest kellene eroltetni. Míg az első lépcső a MH nagyja mozgascentrikus hadviselest folytatna míg a légierő és a különleges műveleti ezred anyagcentrikus hadviselest...

De ez ami most van jelenleg sehogy se jó...
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Mivel a kerdes vilaghaborurol nem helyi konfliktusokrol szol, igy szerintem az elozo vilagegesekhez kepest a 3. viszonylag gyorsan lezajlana. 1 ev max es atomig eszkalalodna a helyzet es kipurcannanak bele a felek. A kerdes inkabb az ez utan mi lenne? Maradnanak-e olyan a haboruban nem resztvevo hatalmak amik eleg eroforrasokkal rendelkeznenek,h. ugymond "ujjaepites" urugyen gyarmatositanak a fustolgo romokat, vagy jonne a "mad max" vilag. . .
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 466
113
mi kozzom nekem klintonhoz? legyek akar szerbiai akar magyar akar szerb?

amerikaba az elnokok valtoznak, de a kulpolitika altalaban megmarad, ha klinton helyebe valameik bus lenne vagy obama vagy akarki, akor is kaptak volna a szerbek par bombat a fejukre. nem azert mert szar az amcsi hanem mert a szerbek par haboru utan kierdemeltek. elfogyot a nyugat turelme hozzajuk.

kulonben is tramp mar most megszegte par igeretet, kampanjban hazudot, ma mar a feher haz szovivoje kellet hogy nyilatkozon azert mert tegnap behazudot az uj elnoki gep ugyeben.
az az ember ert a penz meg a show csinalasba, de a katonai, politikai ugyekben totalis analfabeta.

es egy olyan (+magosan sertoto ha nem ugy csinaljak az emberek ahogy bekepzeli) ember kezebe legyen a piros gomb?

Mert Obama vagy Klingonné nyilvánvalóan annyira èrt/értett a politikai/ katonai ügyekhez, nem? Nevethetek??
 
A

altx

Guest
Mert Obama vagy Klingonné nyilvánvalóan annyira èrt/értett a politikai/ katonai ügyekhez, nem? Nevethetek??

en egyszer sem mondtam hogy a klintone szuper, nemtom hol jott ez be nektek, en azt mondom hogy trump egy idiota aki meghozza ostoba is nagyon.
ilyen komoly temakban egy total ostoba embernek nincs mit keresnie, mondjon ki mit akar. ostobasag+bekepzeltseg+hazudozas csak kart csinal mindig.
azt sem mondtam hogy o njomja a piros gombot, de a hulyesege miatt lehet hogy elintul egy olyan folyamat ami egy nagy cirkuszhoz fog vezetni.
ott van kina esete, akarhogy is cirkuszolnak az amcsik veluk, eddig neztek hogy ne legyen nagyobb baj, ez meg meg elnok sem lett de mar a tajvani ellnokaszonnyal telefonal, meg nem is elnok, de mar folbaszta a kinaiakat.

kulonben is, eleg nagy baj, hogy amerikaba 300 milla ember mellet nem tudtak talalni egy vagy ket normalis elnokjeloltet.
 
Status
Not open for further replies.